Skocz do zawartości

Denon AH-D2000 vs CAL! (zwykłe lub recabled)


mirhon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie?

Czy ktoś słuchał obu? Czy niemodowane Denony będą zauważalnie lepsze (bądź tylko inne) w stosunku do CAL! (zwykłych bądź recablowanych).

 

Chciałem kupić CAL! i je rekablować, ale zastanawiam się nad używanymi Denonami (500~500 zł) i nie wiem czy to nie będzie lepszy pomysł.

Mam beresforda 7520 (z nowym zasilaczem) i z tym by to grało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wspomniał kiedyś Majkel czy też Pan Ryka Piotr to nie zagrają wcale lepiej denony. W tym przypadku CAL też dobrze zagrają. Może ciut inaczej ale z pewnością nie gorzej i różnice będą raczej kosmetyczne

Roznica ktora na pewno nie jest tutaj kosmetyczna bedzie rozmiar przestrzeni. Co do tego co lepsze - kwestia gustu (Mowa oczywiscie o rekablowanych CAL). Jezeli ktos woli bezposrednie granie to lepsze beda CAL nawet niz D5000 czy D7000. Standardowych CAL do D2000 nie ma nawet co porownywac i nie jest to mala roznica na progu percepcji :)

 

I CAL i D2000 kryja w sobie ogromny potencjal. Istnieje wiele opisanych lub nawet dostepnych na zamowienie (to tylko dla Denonow) modyfikacji jednych i drugich sluchawek, wlaczajac w to zupelnie nowe wiekszych rozmiarow drewniane muszle do D2000.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyk fizyk kupiłem denonki :-)

Jak przyjadą to coś skrobnę jak grają z beresem i zrobie małe porównanie do posiadanych AKG K-280 Parabolic.

 

@fallow

 

wiem że są mody na te denony.

Sam nie wiem czy się nie skuszę na własnoręczny Markl mod według jego wskazań - szczegółowy opis jest na head-fi, są nawet wzorce do dynamatu do pobrania :-)

Problem w tym ze ja mam 2 lewe ręce i "talent" do spier... tego :-(

 

Prościej będzie chyba zacząć od wymiany kabla bo ten orginalny jest ponoć bardzo mizerny a ludzie piszą że wymiana kabla w tych słuchawkach dużo daje.

Problem tylko jaki kabel - ten proponowany przez Lawtona (Jena czy jakoś inaczej) jest kosmicznie drogi a i inne proponowane na head-fi raczej chodzą po kilkaset baksów ... :-(

A gdyby zacząć od tego najczęściej proponowanego do CAL! (nazwa mi wyleciała).

 

Te drewniane musze raczej sobię odpuszczę - 200$ to trochę kasy za 2 "kawałki" drewna a jest opinia że akurat ten mod najmniej wnosi.

 

Oczywiście zanim zacznę coś grzebać i zmieniać to najpierw muszę się osłuchać nie modowanych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu Denony AH-D2000.

Na razie tak na szybko powiem, że podłączone do Beresa 7520 deklasują moje AKG-K280 Parabolic całkowicie :-)

 

Pierwsze wrażenie to lepsza (większa) przestrzeń, co mnie akurat bardzo zdziwiło bo AKG są otwarte.

Lepsza i bardziej rozdzielcza góra.

Basik faktycznie trochę mniej kontrolowany i jest go zdecydowanie więcej niż w AKG, ale mi jakoś nie przeszkadza :-)

Fun factor duuużo większy niż z AKG.

Słuchawki zostają na bank i z pewnością będą modowane, bo jeśli można poprawić bas (kontrola) to powinno być super.

 

Po dłuższym osłuchaniu na pewno skrobne coś więcej w odrębnym wątku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie by wymiękły pewnie dopiero przy RS1i, i to na zasadzie długiej, zaciętej walki. Pan John Grado pozmieniał kable, to i ja mogę w CAL! ;)

 

 

Faktycznie wymiana kabla w CAL daje aż tak dużo jak piszecie? Mam aurvany i jestem z dźwięku zadowolony. Przeciętny zjadacz chleba będzie czuł wyraźną różnicę po recablingu tych słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem d2000 grają znacznie lepiej ( mam obydwie pary niemodowane )

 

Denony są czystsze, bardziej naturalne, grają efektownie na prawie całym paśmie, podczas gdy CAL mogą popisac sie tylko wyższą średnicą.

 

 

CAL to świetne słuchawki ale podciaganie ich pod tą klase to juz lekkie przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL to świetne słuchawki ale podciaganie ich pod tą klase to juz lekkie przegięcie.

No własnie, jak to jest? Przecież w CAL podobno siedzą drivery z D1001 więc D2000, zwłaszcza recablowane powinny być klasę wyżej.

Coś mi się wydaję, że pozytywne oceny CAL pomimo, że zasłużone są jednak przesadzone co potwierdza fakt, że ogromny wpływ na opinię o sprzęcie ma jego cena. Do tego stopnia, że takie cal za 150 zł, a dorównujące słuchawkom za powiedzmy 400-500 zł porównywane są z RS1i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Kilar Ezan

 

Mozesz powiedziec gdzie dokladnie te bawelne wrzucic? Nie znam sie na tym a z doswiadczenia wiem,ze kazdy sprzet ktory otwieram predzej czy pozniej sie rozwala xD

 

Do tego prosil bym o jakis foto-tutorial dotyczacy recablingu sluchawek, bo nigdzie nie moge takiego znalesc :P

 

Ściągasz pady (po prostu za część "skórzaną" ciągniesz lekko do siebie i schodzi), potem odkręcasz 2 śrubki, które się odsłonią. Watę wkładasz do środka, za przetwornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

miałem CAL! na sonolene 3014. Szybszy bas, mniej misiowaty, poprawa rozdzielczości, góra nie subilizuje i robi się gładka. średnica szersza. poprawa sceny.

 

off: porównywanie CAL do D1001 ma jeszcze sens gdyż to te same drivery or Fostera, Natomiast D1100 to już inna bajka, kompletnie nowe słuchawki z nowym driverem. Klasa wyżej moim zdaniem. A D2000.... no cóż.. Złego słowa o nich nie powiem, za względnie małe siano można z nich zrobić D5000 i się cieszyć dźwiękiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności