Skocz do zawartości

KOSS Porta PRO 25TH


winfor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Czy istnieje temat o tych słuchawkach? Szukałem, ale nie znalazłem :unsure: Czy ktoś je testował? Są jakieś wielkie różnice w stosunku do normalnych Kosów Pro? Proszę o opinie. Więcej info: KLIK

 

Pozdrawiam.

 

 

1. Zmiana koloru

2. Zmiana kabelka

3. Zmiana opakowania

 

To wszystko za blisko "jedyne" 100 PLN więcej? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

i jeszcze żeton? moneta nie do końca wiem co to jest ale ładne na pamiątkę :)

 

wcicherski napisał w innym temacie:

"Może to tylko moje wrażenie ale bas jakby lekko zyskał na kontroli. Przez co wydaja się mniej miękie. A moze dlatego że kpp mam 3,5 roku a edycje spec 2 tygodnie"

 

 

to chyba jedyny ich użytkownik póki co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pewien opis :lol:

Wejdź w posiadanie jedynych w swoim rodzaju słuchawek – wyróżnij się z tłumu dzięki Limitowanej Edycji słuchawek Porta Pro

 

Limitowana edycja słuchawek Porta Pro to świetna okazja dla miłośników wyjątkowych gadżetów!!

 

Ce****e je nie tylko bardziej elegancki wygląd od standardowej wersji Porta Pro, ale przede wszystkim znacznie lepsza jakość elementów je budujących a co za tym idzie jeszcze bardziej doskonała jakość dźwięku.

 

Firma Koss zaprezentowała zupełnie wyjątkową wersję dobrze znanego modelu Port Pro. Limitowana edycja tych słuchawek została stworzona w celu uczczenia 25 –ej rocznicy powstania tego modelu.

 

Słuchawki Porta Pro Limitowana Edycja to zupełnie nowy produkt, który różni się od swojej standardowej wersji praktycznie wszystkimi elementami.

 

Poszczególne części zostały unowocześnione i wykonane z wielką precyzją. Szczegóły zachwycają! Zupełnie nowy, w estetycznej plecionce przewód zasilający oraz czarne, lakierowane wykończenia całej konstrukcji słuchawek zbudowanej z wysokiej jakości materiałów.

 

Słuchawki są sygnowane napisem – 25 rocznica, zostały zapakowanie w piękne, rocznicowe opakowanie. W środku znajdziecie Państwo unikatowy medalion, upamiętniający 25 rocznicę oraz książeczkę z wszelkimi niezbędnymi informacjami.

 

Wysoka jakość elementów sprawia, że dźwięk jest zdecydowanie bardziej klarowny niż w standardowej wersji Porta Pro, a różnica w odsłuchu muzyki wyraźnie słyszalna.

 

 

Lepsza jakość dźwięku gwarantowana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeszcze jedna sprawa, Czy to się wogóle opłaca ?? Tak chciałbym sobie kupić do zwykłego użytkowania i mnie ciekawi czy jakoś dźwięk lub scena różni się od zwykłych ?? A ten kabel sznurowy to dobry pomysł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowaliśmy je na meetingu w Łodzi. Jak trochę pograły okazało sie że jednak warto wydać te 180 zł. Zwykłe Porty u nas w mp3store 129,00 zł. Moze któryś z kolegów z meetu napisze coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz z jakiegoś powodu nowe Porty, to owszem, warto dopłacić.

- mają lepszy, mniej rozlazły bas

- wydaje mi się, że ogólnie grały czyściej w całym paśmie, ale nie dam za to głowy, mało czasu było

- wyglądają bardziej elegancko i jakby solidniej

 

Czy kupiłbym je za 200 zł? Nie. Za połowę tego można mieć nowe KSC75, które dla mnie grają sporo lepiej.

Ale nie są takie ładne... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz z jakiegoś powodu nowe Porty, to owszem, warto dopłacić.

- mają lepszy, mniej rozlazły bas

- wydaje mi się, że ogólnie grały czyściej w całym paśmie, ale nie dam za to głowy, mało czasu było

- wyglądają bardziej elegancko i jakby solidniej

 

Czy kupiłbym je za 200 zł? Nie. Za połowę tego można mieć nowe KSC75, które dla mnie grają sporo lepiej.

Ale nie są takie ładne... ;)

 

mmm przetworniki z nowych port chetnie przyjme do moich ksc35 <lol>... szkoda tylko ze to taka droga impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po kupnie iAudio x5, poszedłem do salonu z odtwarzaczem i testowałem oba modele KOSS'a (miałem przy sobie tez słuchawki AKG K414P, dla porównania). No i wybór padł na 25th. Jakość dźwięku lepsza, szczególnie jeśli chodzi o bas. No i wygląd. AKG grają całkiem dobrze (cena porównywalna do podstawowej wersji KOSS'a). Sprzedawca zapewnił o poprawie brzmienia, po "dotarciu". No i miał rację. Właśnie przesłuchałem raz jeszcze AKG, no i 25th grają świetnie, zdecydowanie są lepsze. Jedyny minus, to ... kasa. Ale jakość dźwięku, wygląd (a to dla mnie dosyć istotne) i możliwość regulacji docisku słuchawek, warte są swojej ceny. Nie znam innych modeli, więc ocena subiektywna. I chyba nie zamierzam poznawać ... dla spokoju ducha ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widziałem ostatnio na mieście, faktycznie wyglądają dużo lepiej od zwykłych :D

 

No ostatnio zepsuły mi się moje Sound Magic. Myślałem jakie by tu kupić i stwierdziłem ze chyba jednak nauszne będą lepsze niż dokanałowe. I chciałem kupic KPP a teraz znowu dylemat czy dołożyć 80 złotych i mieć 25th czy kupić zwykłe. Nie jestem jakimś specjalistą w dziedzinie dźwięku i nie wiem czy oprócz wyglądu zauważę między nimi jakąś róznicę. Waszym zdaniem opłaca się dołożyć ten hajs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I chciałem kupic KPP a teraz znowu dylemat czy dołożyć 80 złotych i mieć 25th czy kupić zwykłe. Nie jestem jakimś specjalistą w dziedzinie dźwięku i nie wiem czy oprócz wyglądu zauważę między nimi jakąś róznicę. Waszym zdaniem opłaca się dołożyć ten hajs?

 

Dołączam się do pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porownanie ze standardowym modelem i potwierdzam, ze jest slyszalna roznica na korzysc edycji 25th. Lepszy bas i ogolnie czystszy dzwiek 'od gory do dolu'. No i do tego klasyczny wyglad po estetycznym tuningu mi sie podoba B);)

 

W porownaniu z ktorym standardowym modelem? Bo nowy standardowy to 25th edition bez oplotu na kablu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porownanie ze standardowym modelem i potwierdzam, ze jest slyszalna roznica na korzysc edycji 25th. Lepszy bas i ogolnie czystszy dzwiek 'od gory do dolu'. No i do tego klasyczny wyglad po estetycznym tuningu mi sie podoba B);)

 

W porownaniu z ktorym standardowym modelem? Bo nowy standardowy to 25th edition bez oplotu na kablu

 

Nic o tym nie wiem. Porownuje do sluchawek, ktore sa w wiekszosci w obrocie - Porta Pro, ktore mozna kupic na wiekszosci auckji w Internecie lub nowe ze strony Koss'a lub dystrybutorow/resellerow, o takich: http://www.koss.com/koss/kossweb.nsf/p?OpenForm&pc^pt^PORTAPRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porownanie ze standardowym modelem i potwierdzam, ze jest slyszalna roznica na korzysc edycji 25th. Lepszy bas i ogolnie czystszy dzwiek 'od gory do dolu'. No i do tego klasyczny wyglad po estetycznym tuningu mi sie podoba B);)

 

W porownaniu z ktorym standardowym modelem? Bo nowy standardowy to 25th edition bez oplotu na kablu

 

Nic o tym nie wiem. Porownuje do sluchawek, ktore sa w wiekszosci w obrocie - Porta Pro, ktore mozna kupic na wiekszosci auckji w Internecie lub nowe ze strony Koss'a lub dystrybutorow/resellerow, o takich: http://www.koss.com/koss/kossweb.nsf/p?OpenForm&pc^pt^PORTAPRO

 

To jest stary model - nowe maja juz prosty wtyk i wkladki ktore moga byc w innym kolorze niz niebieski (ja mam np. czarne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Faktycznie, słuchawki grają wspaniale! I z tego wynika mój dylemat. Kossy Porta Pro 25th Anniversary kupiłem jakieś 2 lata temu. Rok temu złamały się na zawiasie przy lewej słuchawce. Chciałem skorzystać z 'bezproblemowej, dożywotniej gwarancji', lecz zawołano ode mnie 80 zł "kosztów operacyjnych". Stwierdziłem "W sumie małe pęknięcie, sam sobie naprawię." Zabierałem się do tego przez długie miesiące, w końcu udało mi się implantować śrubkę zamiast oryginalnego plastikowego zawiasu. Nie minął miesiąc, a słuchawki pękły w innym miejscu. :/ Nie dając za wygraną wyciąłem w kawałku blaszki odpowiedni kształt i podkleiłem nią plastikowy element. Niestety prawdopodobnie opiłki metalu dostały się do przetwornicy kończąc jej żywot permanentnie.

 

Możliwości działania:

1. wysłanie słuchawek na gwarancję:

+ nowe kossy limitowanej edycji edycji

- koszt naprawy 80 zł i każdej kolejnej tyle samo

2. zakup nowych KPP, zwykłych za 120 zł na allegro

+ koszt ewentualnych napraw obniżony przez magiczną zieloną naklejkę do 40 zł

+ nowo liczona gwarancja bezpłatna 12 miesięcy + 12 miesięcy za zieloną naklejkę, jednak nie obejmująca uszkodzeń mechanicznych itp.

+ zapasowa przetwornica do implantowania, pobrana ze szczątków zepsutych kossów

- zwykła edycja nielimitowana, brak osznurkowanego kabelka, gorsze brzmienie

 

 

Postanowiłem lepiej obchodzić się ze słuchawkami, aby mogły mi służyć przez dłuższy czas bez wizyt w serwisie. Poszukam jakiegoś eleganckiego, solidnego etui z pleksi, może na okulary, koniec noszenia słuchawek na szyi. :P

 

Ogólnie słuchawki na prawdę godne polecenia, różnych modeli zajeździłem całą masę, ale KPP nie zamieniłbym na żadne inne, czekam na edycję absolutnie niezniszczalną 100% tytanu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności