Skocz do zawartości

T30 Ograniczenie Glosnosci?


Silver

Rekomendowane odpowiedzi

okazało się że jak użyjesz iRiver Firmware Updatera to cię pyta czy masz odtwarzacz w wersji US czy EU... O_o (tak się dowiedziałem od osoby mającej T30)

 

jeżeli nie to ściągasz firmware dla T30EU i T30US, bierzesz plik HEX wersji US i wrzucasz do pliku ZIP z wersją EU (albo na odwrót, plik INI z wersji EU wrzucasz do pliku ZIP wersji US) i pikazujesz taki plik ZIP iRiver Firmware Updaterowi...

 

na misticriver komentarz był taki, że żadnej wielkiej różnicy nie słychać... ponoć róznicy prawie nie ma (15 a 18mW to "aż tylko" 3mW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie tylko,że gdzie ja znajde firmware w zipie? Dałeś ten link co prawda http://nyaochi.sakura.ne.jp/iriverupdate/ ale ja tam niewidze wersji US.Niejestem leniem i staram się szukać,ale musze Cię poprosić o pomoc w znalezieniu bo coś niemoge :(

edit:

Już zrobione :) oczywiście wszystko znalazło się w pewnym poście KHRona :)

 

Albo to sugestia tym,że ma być ciut głośniej ale faktycznie jest troche głośniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę uważacie ze jest sens walczyc o 3 mW ???

 

Ja ma T20 i U3 (gdzie z tego co pamietam jest 2x30mW). Wcale nie uwazam ze T20 gra za cicho.

 

Moze warto zainwestowac w sluchawki z lepszym tlumieniem (dokanałowe: ep-630, ex51, pałąkowe AKG k 26 p)

 

Szczerze watpie czy w takich sluchawkach na polowie skali w T30 ktos bedzie uwazal ze jest "za cicho"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Technics RP-F 290 to duże otwarte słuchawki monitorowe

przeznaczone dla sprzętu stacjonarnego .

 

W ofercie Technicsa zresztą były to słuchawki najtańsze i najmniej

czułe.(skuteczne) Nie ma takiego playera na świecie, który bez wzmacniacza

potrafiły je rozbujać - poza tym stosowanie słuchawek otwartych poza domem

jest ( nazwijmy to delikatnie ) -niezbyt rozsądne. Nie tylko nie dają one żadej

izolacji , ale potrafią "zbierać" szum z ulicy.

 

Jeżeli podczepicie nawet dwa silniki bolidu BMW Formuły 1 pod skrzydła Boeinga 737,

to samolot na nich i tak nie poleci. Nie świadczy to o jakości napędu , tylko

o tym że znaleziono dla niego złe zastosowanie.

 

Oprócz Technicsów RP-F290 - IriverT30 na pewno nie napędzi też waszych kolumn HI-Fi. :D

Czy świadczy to o tym że jest cichy ? Nie - wyłącznie o tym, że zle dobraliście słuchawki. ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics RP-F 290 to duże otwarte słuchawki monitorowe

przeznaczone dla sprzętu stacjonarnego .

 

W ofercie Technicsa zresztą były to słuchawki najtańsze i najmniej

czułe.(skuteczne) Nie ma takiego playera na świecie, który bez wzmacniacza

potrafiły je rozbujać - poza tym stosowanie słuchawek otwartych poza domem

jest ( nazwijmy to delikatnie ) -niezbyt rozsądne. Nie tylko nie dają one żadej

izolacji , ale potrafią "zbierać" szum z ulicy.

 

Jeżeli podczepicie nawet dwa silniki bolidu BMW Formuły 1 pod skrzydła Boeinga 737,

to samolot na nich i tak nie poleci. Nie świadczy to o jakości napędu , tylko

o tym że znaleziono dla niego złe zastosowanie.

 

Oprócz Technicsów RP-F290 - IriverT30 na pewno nie napędzi też waszych kolumn HI-Fi. :D

Czy świadczy to o tym że jest cichy ? Nie - wyłącznie o tym, że zle dobraliście słuchawki. ;):)

przed iriverem T30 miałem takiego plejerka nołnejma z pamięcią szajsunga, miał regulację głośności do 30 i na moich sluchawkach technicsa jak dalem volume na 30 to poprostu banie rozwalało, wiec to chyba raczej nie wina sluchawek, a nawet jesli to jakie sluchawki tego typu bys polecił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy shure e4c to zly wybor???

 

Ja tez twierdze ze player gra troszke za cicho, zwlaszcza jak chcialbym posluchac glosniej basow, bowiem wlacza sie przy pewnym poziomie glosnosci loudness i tak na dobra sprawe nie ma sensu zglasnianie bo zglasniamy wszystko procz basu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzisiaj doszedl mi ten playerek, no i jak dla mnie tez gra za cicho :/ jesli mowicie ze 30 to juz bardzo duzo i banie rozrywa to ja slucham na 40 i jest w miare :/ zauwazylem ze mam taki sam firmware co kolega murderotic ktory takze narzekal cicha gre tego playerka :/ czy moze zmiana firmware moze pomoc?

 

edit...

moze to smieszne ale sciagnalem ze stronki iriver'a firmware 1.71 i go wgralem mimo ze mialem wgrany juz 1.71 ale roznica jest slyszalna :D teraz moge powiedziec ze na 40 jest glosno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomylenie z poplataniem...:/

 

Ja mam T10 i ze standardowymi Cresynami lub MX'ami 200 na SRS'ie sluchalem na kolo 10 w domu i 20 w pociagu (gdzie jest naprawde glosno) w 40 stopniowej skali glosnosci. Nidawno nabylem EP-630 i na USER EQ +15|+10|+5|-5|+5 normalnie nie ma szans sluchac wiecej niz 15...na 10 jest luz nawet w pociagu a w domu kolo 5...apeluje o rozwage bo kazdy z naszych zmyslow nie ma swojego zamiennika...

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomylenie z poplataniem...:/

 

Ja mam T10 i ze standardowymi Cresynami lub MX'ami 200 na SRS'ie sluchalem na kolo 10 w domu i 20 w pociagu (gdzie jest naprawde glosno) w 40 stopniowej skali glosnosci. Nidawno nabylem EP-630 i na USER EQ +15|+10|+5|-5|+5 normalnie nie ma szans sluchac wiecej niz 15...na 10 jest luz nawet w pociagu a w domu kolo 5...apeluje o rozwage bo kazdy z naszych zmyslow nie ma swojego zamiennika...

 

Pozdrawiam:)

 

o kurde :/ no to u mnie tak nie ma, na 15 jest cicho :/ a ja chce tak miec :D moze by tak zmienic firmware na 1.70? gdzie mozna taki znalezc? tylko to juz chyba bedzie tylko mtp, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.iriver.com/mtp/

 

Tutaj jest wszystko co potrzebne. Sciagasz odpalasz podpinasz playerka klikasz MTP=>UMS dalej dalej dalej...;)i juz. Nawet na pchelkach dla mnie z uzyciem SRS'a na 20 jest za glosno...ale to chyba zalezy juz od konkretnych upodoban;] temat glosnosci Txx byl poruszany juz tyle razy./..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesli chodzi o przerobke na ums to ja mam juz ums...no jesli u Ciebie na pchelkach i na glosnosci 20 bylo juz glosno to ja nie wiem o co lotto i dlaczego mam tak cicho :/

 

edit..

w morde slucham na 40 i mnie nawet glowa nie rozbolala :/ niektorzy pisza ze do 20 dojsc nie moga a tu takie cyrki i na 40 sobie slucham spokojnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie gdzie moge sprawdzic jaki mam firmware?? Czy US czy EU???

 

Albo przy wyłączaniu playera zadziała refleks i zdołasz "przyuważyć" jaki firmware

masz zainstalowany , albo z głównego menu wejdz na --> settings---> advanced--> system info. :)

 

Tylko że w system info nie pisze czy to EU czy US. Ja też nie wiem jak to sprawdzić, jedyne co mi przychodzi na myśl ale nie wiem czy to jest to, jak wyłączam playerka to na dole pisze "T30-MT512P512/US" Więc może to jest wersja US ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w system info nie pisze czy to EU czy US. Ja też nie wiem jak to sprawdzić, jedyne co mi przychodzi na myśl ale nie wiem czy to jest to, jak wyłączam playerka to na dole pisze "T30-MT512P512/US" Więc może to jest wersja US ?

 

dokładnie! w system info nie pisze czy jest Us czy EU. Mam tylko napisane 1.71P

a jak wyłączam playerka to pisze T30-1Gb/Us

 

czyli może te Us znaczy że to jest amerykański firmware????

 

bo jak go kupiłem to wiem że chyba wersje miałem jakąs 1.3 albo i niżej ale się jej za bardzo nie przyglądałem tylko odrazu nowy firmware wgrywałem i konwersja na UMS. więc nei wiem co mi tam wcześniej pisało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności