Skocz do zawartości

Genialny Program Na Ipoda


saz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wielokrotnie na forum pojawiały sie pytania jak przegrac pliki z iPoda na komputer? Czy jest program który moze zastąpić iTunes? Dzisiaj znalazlem program SharePOD jest on darmowy i mozna go sciagnać z ponizszego linku:

SharePOD

Program instaluje sie na ipodzie a raczej sie go wgrywa (po wczesniejszym rozpakowaniu) i uruchamia z iPODa w trybie "pracy jako dysk przenośny". Program potrafi zgrac na dysk komputera piosenki oraz na wgranie nowych do iPoda. Umożliwia tez odtwarzanie muzyki znajdującej sie na iPodzie, jest to o tyle dobra funkcja ze muzyki mozemy sluchac nawet na komputerach pozbawionych zainstalowanego iTunesa.

Program wszystkim posiadaczom ipodow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

szukam czegos tak genialnego coby mi odszukalo wszystkie pliki muzyczne ( badz bym wskazal katalog ) i przerobilo to wszystko na aac 128kb/stereo !! z tym zeby nierobil tego gdzie indziej niz podmienial mp3 na aac... bo niemam miejsca zeby muc sobie pozwolic na to aby mi zrobil 2 kopie tylko aac!! jakies sugestie? z gory thx !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam czegos tak genialnego coby mi odszukalo wszystkie pliki muzyczne ( badz bym wskazal katalog ) i przerobilo to wszystko na aac 128kb/stereo !! z tym zeby nierobil tego gdzie indziej niz podmienial mp3 na aac... bo niemam miejsca zeby muc sobie pozwolic na to aby mi zrobil 2 kopie tylko aac!! jakies sugestie? z gory thx !!

 

www.dbpoweramp.com

 

konwerter interguje sie z shellem windows, znaczy chodzi sobie normalnie po plikach i katalogach i jak cos chcesz skonwertowac to dajesz prawym myszki i klikasz na 'covert to'

 

wsrod opcji przy konwersji jest tez 'delete source file after conversion'

 

jak chcesz przekonwertowac wszystkie mp3 na kompie na aac, to po prostu uruchamiasz windosowe wyszukiwanie plikow, zaznaczasz w oknie wynikow wszystkie pliki , dajesz convert to i po sprawie.

 

oprocz instalki dbpowerampa musisz pociagnac dwa kodeki

 

http://www.dbpoweramp.com/codecs/dBpowerAMP-codec-mp4.exe

http://www.dbpoweramp.com/codecs/dMC-iTunes.exe

 

ten pierwszy po to, aby dbpoweramp prawidlowo zapisywal i obslugiwal pliki audio mp4 (przepisywal informacje z tagow mp3 itp itd)

 

ten drugi to enkoder aac (w zasadzie frontend to itunes), bedzie odpalal itunes i tam konwertowal kazdy plik

ustawienia kodowania aac ustawiasz wtedy w preferencjach itunes (import settings)

 

sugeruje jednak uzywac itunes aac niz powerampowego, bo jest lepszej jakosci

 

 

 

a jeszcze apropos glownego watku

 

oprocz sharepod

 

sa jeszcze dostepne takie programy jak

 

yamipod (to samo co sharepod tylko bardziej rozbudowany.. ale wolniejszy)

 

podplayerpackage (player utworow z ipoda na pcta) - podlaczasz ipoda, odpalasz playerka i sluchasz sobie muzy z ipoda na pc-cie.

 

homepages projektow raczej prosze poszukac gogglem, nie mam ich w tej chwili pod reka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz mnie cos trafi!! odpalam program a tam niema AAC !! jak dam w itunes to znow sie zmienia na apple lossless :/ fuck:[ ten program do konwertowania nieobsluguje aac?

 

wiesz co napisz dokladnie o co chodzi, bo nic qmam

 

powinienes miec do wyboru po zainstalowaniu tych dwoch dodatkowych do ktorych dalem Ci linki (koniecznie oba):

 

m4a (FAAC CLI)

m4a (iTunes)

 

 

radze konwertowac ta druga czyli itunes

 

zanim zaczniesz konwersjie jakakolwiek

 

odpal sobie itunes, wejdz na preference -> advanced -> importing i ustaw

 

iport using aac encoder i ustaw sobie bitrate takie jakie chcesz

 

ok, zamykasz itunes

 

i odpalasz ampa i robisz konwersje na "m4a (iTunes)"

 

jak nie masz do wyboru m4a itunes, to oznacza ze nie masz kodeka zainstalowanego

 

 

aaa i oczywiscie jaki instalowales kodeki to najpierw dales tego

dbpoweramp-mp4-costam a tego itunes jako drugiego rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAC i MP4/M4A to przecież to samo ;]

 

AAC to sposób kompresji (ale jednocześnie strumień audio może być plikiem)

MP4/M4A to nazwa kontenera, zawierającego strumień audio, konkretnie AAC (tak jak np. AVI, OGG, OGM, MKV i inne)

 

... no tylko że... plików AAC nie da się zabezpieczyć, pliki MP4/M4A da ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dBpowerAMP Music Converter - przerobilem ok 2 tysiace piosenek !! teraz przerobi z 5 i sie wylancza:/ moze ktos mi cos pomoze? mam go 3 dzien wiec chyba niemozliwe ze wersja sie sknczyla ( trial ) :/ reszty piosenek niemoge poprzerabiac:/

 

program jest darmowy oprocz kodeka mp3, za ktory trzeba zaplacic (kwestia thomsona licencji itp)

 

jedyna rzecz ktorej trial sie konczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jezeli pzrerwalem konwersje, i kilka plikow sie nieskonwertowalo? dam zeby sie znow konwertowaly... skacze po plikach, pojawi sie 1% i poczasie sie wylancza program:/ jak da sie zrobic cos z tym?

 

nie wiem, szczerze mowiac nie mialem takiego przypadku....

 

moze poszukaj wersji... full legal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności