Skocz do zawartości

Najdluzszy Watek W Historii Internetu :)


oliver

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mnie tylko zastanowil ten tekst na koncu o jakosci... bo o ile sa plyty mi zupelnie obojetne i moga lezec u mnie na dysku w dowolnej jakosci, to sa tez plyty ktore zwyczajnie lubie miec w jakosci ciut lepszej. Poza tym uwazam ze dobrze jest miec w swojej kolekcji troche oryginalnych CD, bo to troche tak jak ksiazki- z kompa nie smakuje tak samo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw chciałem SONY DSC-P50 za 200zło, ale uznałem że to chyba przesada i tak głupiego jasia nie chcę... ;]

 

potem przyuważyłem Canona A60 i Canona A80 (zalicytowałem 405zł, poszedł za 560zł dziś o 15 O_o )

 

a na koniec Blue podesłał mi linka do Fuji S5600 za 700zł (1.5 roku gwarancji) i jest mój =)

 

... a na aparat chciałem wydać 350zło max... lol :]

 

Jak już kupić to coś porządnego. Mnie dużo radości dostarczał Canon G2 i wydruk zdjęc na "kombajnie" HP w formacie A4 na HP-ieskim papierze foto. Doskonała jakość mimo, ze G2 to juz raczej "staroć".

 

KHRoN - cieszę się, ze się cieszysz ale po roku mozesz odkryc, ze aparat uzywales intensywnie przez 2,3 mies. po jego nabyciu. Potem to bedzie dwa razy do roku ;):(

 

A ifp słuchasz codziennie. Chociaż ja nie mam oporów przed braniem KARMY wszędzie (nawet na rower)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC01673.JPG

 

Będąc przy zdjęciach :) Te wszystkie rysy są ledwo widoczne gołym okiem patrząc :)

 

zdjęcie makro, na ustawieniach automatycznych (jeszcze się nie przyzwyczaiłem, że lampa błyskowa sama się otwiera do zdjęcia ;] )

 

Pierwsze, co pomyślałem to to, że robiłeś to na auto :). Na H2 mam tak, że na auto zdjęcia są absolutnie do dupy, dopiero tryb ręczny pokazuje, na co go stać. Powyższe zdjęcie E3 oczywiście na ręcznym trybie, który jeszcze nie do końca opanowałem :)

 

Pytanie do znawców: czy daje coś soczewka do macro? Poznałem mnóstwo opini, że nic nie daje i pare, że coś daje. Jak w końcu z tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn.... to wszystko jest latwe w obsludze... tylko trzeba sie przyzwyczaic i wychwycic moment w ktorym aparat lapie ostrosc... ale generalnie raynox jest ponoc niezly... tylko kosztuje 150 zeta :/ jest tez mozliwosc zrobienia obiektywu do makro z odwroconego heliosa 44m4... ale nie ze wszystkimi aparatami to dziala i troche jest z tym pieprzenia... ogolnie- RAYNOX :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minolta A1 to rewelacyjna hybryda

stara ale naprawde dobra :)

 

pozatym wlasnie soczewka macro z aparatami z duzym zoomem bedzie sprawować sie swietnie...

radze tylko nei przekradzac +10 dioptrii bo najczesciej jakosc tych soczewek wtedy mocno spada

 

tak wogole to ogladnijcie moja galerie w sygnaturce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz chec fotografowac naprawde duze detale, jakies robale w lesie itd itp to soczewka makro jest niezastapiona... serio! tryby makro w aparatach to kiszka z lekka :D

 

Jak nie robisz jakiegoś superdokładnego macro to w takim razie soczwka wystarczy - tylko nie jakaś no-name tylko dobra markowa. Ja używam +4D Tiffen'a i zniekształceń jest bardzo mało.

 

I nie kupujcie broń boże więcej niż +4D bo będzie sajgon. No chyba że Raynox (+8) ,ale to nie jednoczęsciowa soczewka wiec się nie liczy :)

 

 

Trzeba pryznać ,że Minolta A1 mimo że stara konstrukcja to ma bardzo ciekawy zestaw możliwości :)

- szeroki kąt

- RAW

- stabilizację

- zoom i MF na pierścieniu

itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że robiłeś to na auto

 

bez takich... do pierwszego zdjęcia nowym aparatem - robionego na szybko - nie będę się bawił w ręczne ustawienia ;p

 

czy daje coś soczewka do macro?

 

generalnie masz większe powiększenie a zdjęcie może zostać zrobione z mniejszej odległości... jeżeli potrzebujesz "lepszych" zdjęć makro, to daje... jeżeli nie, to jest to zbędny bajer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie masz większe powiększenie a zdjęcie może zostać zrobione z mniejszej odległości... jeżeli potrzebujesz "lepszych" zdjęć makro, to daje... jeżeli nie, to jest to zbędny bajer...

 

Od jednego użytkownika słyszałem, że sama soczewka praktycznie nic nie daje, a powiększenie jest znikowe nawet przy zastosowaniu +10 dp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie masz większe powiększenie a zdjęcie może zostać zrobione z mniejszej odległości... jeżeli potrzebujesz "lepszych" zdjęć makro, to daje... jeżeli nie, to jest to zbędny bajer...

 

Od jednego użytkownika słyszałem, że sama soczewka praktycznie nic nie daje, a powiększenie jest znikowe nawet przy zastosowaniu +10 dp...

 

To źle słyszałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności