Skocz do zawartości

Połączenie metalu i rapu


Linxale

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kurna chata, po 14-tu latach przerwy znowu w moim playerze - tym razem mp3 - siedzi Senser "Stacked Up". Oni wydali nowsze rzeczy?

Owszem, dorobili się jeszcze trzech kolejnych płyt:

1) W 1998 roku "Asylum" - osobiście kojarzy mi się mocno z Prodigy za czasów "The Fat of the Land" (Breath, Firestarter), oczywiście w typowo Senserowej otoczce. Plus niemal typowo metalowy kawałek Burn Out.

2) W 2001 roku "Parallel Charge" - niestety nie miałem przyjemności jej posłuchać, więc się nie wypowiem ;)

3) W 2004 roku "SCHEMAtic" - zdecydowanie rapcorowa płyta. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że dorównuje "Stacked Up", choć dźwiękowo nieco inna. Jednak ma świetny klimat, gdzie agresywny wokal Heitham'a Al-Sayed'a jest dopałniany "zawodzeniem" Kersten Haigh (choć i ona potrafi ostrzej zaśpiewać).

No a teraz też ponoć nad czymś pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

PsiCore Ty chyba nie słuchałeś tych zespołów. Musisz nadrobić zaległości a później się wypowiadać. Chyba, że szukasz zespołu gdzie wszyscy grają jak nawiedzeni a pośrodku nich stoi jakiś Peja i coś gada do mikrofonu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zapomnieli o Biohazardzie a tak naprawdę oni zapoczątkowali łączenie rapu z metalem choć wyczuwalne też są elementy punka i rocka ich pierwsze płyty to cudeńka przy których Clawfinger się chowa.

Dla mnie to HC, rapu w ich muzyce było mało. Pro-pain chyba więcej rapu dorzucał - nie pamiętam już. To było pół mojego życia temu. :D H-Blockx popełnili fajny pierwszy album, jakby pomieszanie RATM i Beastie Boys. Potem poszli w dziwne rockowe granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem tego RATM i szczerze bez bicia przyznam, że Static X ich nie przypomina. Ale wg mnie Cult of Static jest dość "mówionym" albumem, jasne nie tak jak RATM ale czy to znaczy, że nie można ich podporządkować do rapcore? Może nie takie typowe ale czy w ogóle? Wersja soft? :P

 

Edit

Tego typu połączenie nie jest moją mocną stroną, tylko zaproponowałem te zespoły :)

(wycofuje się rakiem :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Static-X i Slip-Knot zdecydowanie nie pasują do rapcore. Już szybciej Stone Sour, ale i to mocno na siłę i popychając butem.

Z kręgów hardcorowych dużo lepiej zwrócić uwagę na polskie Otoczenie. Problem w tym, że wydali tylko jedną kasetę - 15 lat temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce też mamy niezły zespół grający połączenie rapu i metalu. Sama muzyka jest świetna, ale teksty trochę jeszcze kuleją, chociaż mają kilka naprawdę ******stych piosenek. A chodzi tu o zespół Behavior. Na początek polecam piosenkę Guantanamo.

 

Ten zespół wygrał konkurs pewnej poważnej i szanowanej gazety, którego główną nagrodą miało być nagranie płyty, niestety strona organizatora dała przysłowiowej dupy i nie wywiązała się z umowy, ale płytę i tak wydali nagrywając ją głównie w domu wokalisty (poza perką i basem), teraz do nabycia dwupak Pro 100 + fort polio m. in. w Empiku i MM za jakieś 30zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwory z różnymi rockowo-metalowymi akcentami:

the game - dope boys

jay z - 99 problems

nas - hh is dead (sampel in da gada da vida)

nas - sly fox

run dmc - duużo kawałków

cypress hill - też

ugk - jest kilka kawałków. Polecam przesłuchanie dyskografii, klasyka po prostu.

To tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności