Skocz do zawartości

Zakup netbooka


Jeycam

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Stoję przed wyborem netbooka. Używany będzie głównie na uczelni, ale miło by było od czasu do czasu film obejrzeć. Chcę pewnego kompromisu pomiędzy wydajnością, a żywotnością baterii, a cena to maksymalnie 2000zł i ani grosza więcej :)

Zainteresował mnie Asus Eee Pc 1000HE - nowszy Atom N280, 160GB dysk, multi-touch'owy touchpad, a za ok. 1700zł można kupić wersję z 2 GB RAMu. Czy znajdzie się w tej cenie coś podobnego, a może lepszego?

 

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

osobiście jako Netbooka posiadam Samsunga NC10, film w dobrej wersji nie RMVB tylko AVI i nie wiecej niz 720p obejrzysz bez najmniejszego problemu. Bateria trzyma cholernie długo ok 7h w trybie oszczedzania, a z uzyciem łacza np: jak ja uzywam go na bateri to bez najmniejszego problemu sciagnalem kilka gigabajtow danych (sam zreszta popatrz na wykresy i jak oni to okreslili nokaut rywali). Nie liczyłem ile ale wystarczająco do codziennej pracy. Wprawdzie ma 1gb ramu ale nie wiem czy potrzeba wiecej w tej klasie.

 

http://www.ceneo.pl/2018581

http://www.frazpc.pl/artykuly/647/Samsung/...tbook/roku/2008

 

kilka zdan do poczytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.frazpc.pl/artykuly/698/ASUS/Eee...N280/w/natarciu

Tu mamy recenzję Asusa :) W Samsungu fajnym bajerem jest wbudowany modem, nie trzeba nosić ze sobą dodatkowego pendriva. Za to Asus ma wydajniejsze i podzespoły i baterię. Poza tym zdaje się też mieć wygodniejszą klawiaturę, a do notowania to duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus nie ma wydajniejszej baterii niestety. Zobacz na wykresy. NC10 przebija w tej chwili praktycznie kazdego Netbooka a co do klawiatury kwestia gustu. Dla mnie jest odpwiednia bo duza jak na netbooka. Wadą Samsunga jest mało precyzyjny touchpad jednak ja czesto korzystam z myszki bezprzewodowej.

 

no i troche wydajniejszy jest dysk twardy w Samsungu.

 

Do wad mozna dorzucic szybko brudzącą się obudowe ale mam pianke ze szybko ja czyszcze, czasem zatrzeszczy ale ktory laptop z tych tanszych nie zatrzeszczy.

 

Z całego serca polecam NC10 za całokształt no i najwazniejsze co baterie któa nie ma sobie równych w wydajnosci jesli chodzi o teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem acera aspire 110 z 8gd ssd

 

powiem tak acery to porazka.

 

teraz mam eee pc 904hd

 

ogólnie mimio tego ze ma celeraka 900 to działa ok. trochę dokucza klawiatura ale nie jest żle.

 

Razem z nim mam xp sp3 + arch linux do codziennego użytkowania.

 

Bateria działa ok 3h na archu, na xp ok 4h.

 

 

Samsung nc10 rzeczywiscie wymiata ale cena spora...

 

ja bym to ustawił chyba tak: samsung nc10, eee pc 1000H(D), msi u100 z 6 komorową baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś zależy na baterii, to chyba zawsze może dokupić, bo np. do Winda można wpakować 3 lub 6 komorowe producenta i 6 i 9 komorowe innych producentów, które są jeszcze bardziej pojemne (ok 7200mAh przy ok 12V kontra 4400 w oryginalnej), co daje 7 godzin typowej pracy, a jak zabraknie, to wyciąga się z torby kolejną i podmienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może HP mini 2140? Pochlebne opinie za wygodną klawiaturę i autonomię często zbiera...

 

 

PS: Ciekawe kiedy coś z Nvidia Ion się pojawi.... Lenovo S12 dobrze się zapowiada B)

Ten Hp jest na Via Nano,o wiele wolniejszy niż Intel Atom.Imho klawa to jedyny plus i nie warto go kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę że jest tu paru ludzi mających jakieś rozeznanie w temacie notebook'ów, więc podepnę się ze swoim problemem pod temat. Co myślicie o DELL Studio 1537? Znajdzie się coś lepszego w tej cenie? Słyszałem, że ma dobrej jakości ekran i wytrzymałą obudowę. Do tego podoba mi się z wyglądu, prosty bez jakiś żadnych zbędnych bajerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt ale masz jeszcze wiecej do przyrównania laptopow ale ten ma najlepszy moim zdaniem stosunek ceny do możliwosci bateri itd ;)

0,5kg różnicy mi nie robi różnicy, i tak będzie jeździł w wózku :)

 

 

1002HA rzeczywiście wygląda ładnie. Różnica jednak jest podobno dość odczuwalna, a 1000HE ma jeszcze jakiś Turbo Mode (;)). A od czasu do czasu miło by było obejrzeć film w 720p. HP jest fajny, niestety touchpad z guzikami po bokach byłby raczej nie do przełknięcia (a z touchpadów korzystam już dobre 9 lat).

Modem HSDPA w netbooku potrzebny mi nie jest, dzisiaj wyszedłem z Playa z nowiutkim Huawei (i ofertą 45zł za 10GB). Żeby wypełnić tą kwotę 2000zł myślałem też o zakupie zewnętrznej nagrywarki DVD, co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy ci na mocy, to np. U100 można fabrycznie podkręcić do 22% na zasilaniu z sieci (u mnie idzie stabilnie do 15%), a kartę graficzną ze 166MHz na 400MHz. Do tego nowy BIOS i wyniki są o 50% lepsze. Materiał 720p można spokojnie oglądać bez podkręcania przy kodekach typu CoreAVC. Bez sprzęt zachowywał się jak Athlon (Barton) na ok 1600MHz, co wg mnie to dobry wynik, bo na stacjonarce siedzę zwykle na ok. 1800.

 

Z napędu dvd korzystam ze stacjonarnego i napęd udostępniam w mojej domowej sieci jako udział sieciowy. Tylko nagrywać nie można, ale na netbooku zwykle pracuję i nigdy nie miałem potrzeby wypalenia płyty.

 

1000HE to bardzo ciekawa pozycja, sam się nad nim zastanawiałem. NC10 był dla mnie za drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, śmigają. Oglądam na tym anime w podróżach i jest dla mnie świetne. Z CCCP, które używa libavcodec opóźnia się przy prawie każdej ruchomej scenie i obciążeniu 100% na niepodkręconym windzie. Od kilku lat używałem tylko CCCP, ale teraz wszędzie dodaję CoreAVC, które w sumie trochę kosztuję, ale na takich maszynach warto. Teraz mam obciążenie ok 60% i chodzi jak bajka, choć czasami mam wrażenie, że jest spadek ostrości, ale to wynika, ze zmniejszania obrazu z 1280x720 na 1024x640. Prawidłowo zainstalować (bez haali splittera, bo CCCP już instaluje) i wyłączyć w CCCP libavcodec.

 

Do tego EP-630 zgrywają się z tym sprzętem jak nigdy dotąd. Takiej przestrzeni to nawet moje CAL nie mają, mimo że ten Realtek podbija pewne basy, co bardzo słychać w CAL, to o dziwo z EP-630 jest go o wiele mniej. Bardzo niska rozdzielczość EP-630 to inna sprawa ;)

 

A żeby podać moc CoreAVC, to np. Hayate kodowane w H.264 w 720p i pakowane do mkv wielkości 340MB chodzi bardzo płynnie. Nie jest super (opening), ale nigdy nie ma czegoś takiego, że się rozjeżdża na jakieś dwie sekundy, wisi i kilka sekund synchronizuje. Najgorsze opóźnienia sięgają 200-500ms i tylko przy dynamicznych scenach typu spładające płatki w openingu i jednoczesne panoramowanie ;) i kodek szybko nadrabia opóźnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności