Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zarejestrowałem się na forum aby poprosić o poradę. Szukam odtwarzacza mp3 (filmy i zdjęcia mnie nie interesują). Użytkuję teraz creative zen nano plus. W sumie jest ok. Co bym zmienił? Większa pojemność niż 1GB i więcej formatów do odtwarzania (brakuje mi np .wav). Odtwarzacz musi być mały (nie większy niż ten creative 65x33x13). Fajnie gdyby bateria pozwalała na dłuższy czas użytkowania (np 20 godzin). Słuchawki mnie nie interesują, bo kilka par w domu mam. Wyświetlacz... ten by się przydał. Nie musi być kolorowy. Radio? Zbyteczne. Musi mieć podobną prostotę w obsłudze co ten creative. Tzn, jak wrzucę kilka folderów z muzyką to odtwarza je po kolei. (pierwszy folder, drugi, itd). Nie interesuje mnie robienie TAGów. Zatem dobrze aby odtwarzacz sortował nagrania po nazwach plików.

Od razu napiszę, że nie interesuje mnie odtwarzacz A10 firmy Vedia. Miałem dwa egzemplarze. Pierwszy przy uruchomieniu się zawiesił, został odesłany. W drugim egzemplarzu, zawieszenie nastąpiło przy próbie wrzucenia muzyki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem S738, S638, a dodatkowo A826, A828, A829. Wszystkie są duże

Sansa Fuze (78x48x8) troszkę jest większa o Cerativa, ale oferuje nawigacje po tagach i folderach, slot na karty, dobrą jakość dźwięku, a wszytko to za niewygórowaną cenę.

Z małych grajków to chyba nawigację po folderach ma też iriver T60. Jednak nie ma wbudowanego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iAudio 7 - mały, bateria pracuje do 60 godzin, dobra jakość dźwięku, pojemności 4 - 16GB. Odtwarza muzykę po folderach i po tagach(podobno, ja tam z tego nie korzystam). Bardzo łatwa obsługa(choć nie każdemu przypada do gustu touchpad - dla mnie jest bardzo wygodny).

 

PS. No to zostałem uprzedzony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nawigować po TAGach. Przerabiam na wav, i mam track01, track02, itd. Ważne żeby czytało po kolei katalogami. Wrzucam sobie np 5 płyt każda w innym katalogu i wszystkie nazwane track01 itd.

Odtwarzacz ma być prosty do bólu. Slot na karty to również zbytek (oczywiście jeśli będzie dysponował pojemnością powiedzmy 4GB).

 

A ta sansa fuze porównywalna wielkością do Sony S738- zatem odpada

 

Trochę poczytałem forum i ludzie mają straszne wymagania :) A mi by się przydał prosty odtwarzacz do muzyki. Istnieje coś takiego czy takie rzeczy tylko w Erze? ;)

 

 

 

COWONi7... rozumiem, że bez problemu będzie odtwarzał kawałki w folderach przechodząc po kolei z folderu do folderu? Żadne TAGi nie są potrzebne? Gabarytowo trochę gruby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COWONi7... rozumiem, że bez problemu będzie odtwarzał kawałki w folderach przechodząc po kolei z folderu do folderu? Żadne TAGi nie są potrzebne? Gabarytowo trochę gruby...

 

Tak - i7 bezproblemowo odtwarza muzykę przechodząc po folderach. Ja z tagów również nie lubię korzystać. Co do grubości to wychodzi 19mm - faktycznie mogło być mniej ale jak dla mnie to wciąż mały odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się. Po prostu tak mi było najwygodniej. Może być ogg/flac. Rozumiem, że teraz znajdę jakiś odtwarzacz o wymiarach nie większych od creative zen stone?

I mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli zrobię sobie ogg/flac w najlepszej możliwej jakości to czy ŻADEN playerek nie będzie miał problemu z odczytem? Gdzieś czytałem, że np vedia a10 powinna odczytywać flac a potrafi przyciąć przy zbyt dużym bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o A10? Tego nie chcę za darmo. Jednak dalej nie rozwiązany problem z nabyciem małej mp3. A wracając do ogg/flac... pisałem o .wav właśnie w kontekście tego, żeby nic nie przerabiać. EAC na wav i to wszystko. Ale ok, możemy wymagania "obciąć" jeszcze bardziej. Bez wav mpc ogg flac itp. Tylko mp3, żadnych TAGów i pojemność przynajmniej 4GB. Do tego czas, ok 10 godzin. No i najważniejsze- wielkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności