Skocz do zawartości

Rock


maciek1027

Rekomendowane odpowiedzi

witam poszukuje czegoś nowego.Nasłuchałem się już Perfectu,Budki Suflera,Lady Pank,Republiki,Myslovitz, AYA RL.Znacie może jakiś polski "nowy" rock.Niedawno wpadła mi płytka The Calog - Bomby Kolorowe.Muszę powiedzieć że podoba mi się bo to coś nowego. Niekoniecznie musi to być polski rock.Podoba mi się też płytka Chevelle - This Type Of Thinking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polskiego to mogę polecić happysad. (rock regresywny) Nie mam zbyt dużego doświadczenia z polskimi wykonawcami...

 

Podobało Ci się This Type of Thinking? Posłuchaj jeszcze ich Vena Sera.

 

Co do zagramanicznego... to tutaj wybór na prawdę duży ;)

10 Years (The Autumn Effect i Division)

12 Stones

Cold

Lifehouse (to najlżejsze do przyswojenia jest ;P)

Red (End of Silence)

Story of The Year (to chyba najbardziej podobne do Chevelle)

Sugarcult

The Ataris

The Exies

Trapt

Thrice (Vheissu i całe Alchemy Index)

 

Na pewno coś Ci się spodoba

to tak po krótce...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także słuchałem Lady Pank, Perfectu. Spodobała mi się :

Coma - klimatyczny zespół

TSA - Najnowsza płyta (chyba z 2003r) jest fajna, w MM dałem 20zł.

Hunter - Trochę ostrzejsze granie, ale chłopaków po prostu lubię, posłuchaj MedeiS.

AC/DC - Tu już inny klimat, klasyka hard rocka. Gorąco polecam, riffy w niektórych piosenkach są bezbłędne.

Dezerter - to był pierwszy Pun Rockowy zespół jaki usłyszałem, może Ci podejdzie :D

 

Na razie tyle, jak przesłuchasz, daj znać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TSA - Najnowsza płyta (chyba z 2003r) jest fajna, w MM dałem 20zł.

Masz na myśli "Proceder"

Świetny album!

 

 

A co do polskich artystów ponad przeciętność wybijają się trzy zespoły w Polsce:

- Coma

- Myslovitz

- Lao Che

 

Polecić jeszcze mogę Power of Trinity (reggae/rock), George Dorn Screams (progresywny rock)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli "Proceder"

O, właśnie! Wypadło mi z głowy, a za leniwy jestem aby poszukać. Na prawdę dobra, równa płyta.

 

LOL- MedeiS.... nie medis;p

 

Faktycznie... :D Poprawione. Swoją drogą, jedna z Ich lepszych płyt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oż, popieprzyło mi się oczywiście. Miałem na myśli Kings of Caramel.

 

Dla fanów ostrzejszego grania mogę jeszcze polecić Woody Alien. Duet perkusja + mocno przesterowany bas. Konkretne łojenie :-).

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Normalsi - charakterystyczny polski zespół z ciekawym tekstem WART UWAGI

Riverside - coś spokojniejszego

Coma oczywiście - najlepszy IMO album 'Pierwsze Wyjście z Mroku'

Alice in Chains

Audioslave

Disturbed

Muse

Mezarkabul (kiedyś Pentagram)

Nonpoint

Stone sour

Creed - jednak lepiej nie słuchać więcej niż 3 kawałków naraz ;)

Cree i analogicznie Dżem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych rzeczach nie bardzo siedzę, mogę polecić paru klasyków polskiego rocka.

Ponieważ pisano tutaj o ostatniej płycie TSA, warto wspomnieć o ich wczesnych albumach: "TSA", "Heavy Metal World" (ale tylko polska wersja - angielska jest "położona" produkcyjnie, radzę omijać) i "Live". Niezła, choć nierówna, jest też "Rock'N'Roll". Konkretne, rockowe łojenie zainspirowane twórczością AC/DC, ale także Led Zeppelin, Deep Purple i Jimiego Hendrixa (cytat z "Purple Haze" można odnaleźć w "Kocicy").

Skoro zaś była mowa o blues-rocku (Dżem itp.), sugeruję zapoznanie się z trzema płytami zespołu Breakout: "Blues", "Karate" i "Kamienie". Absolutna klasyka, od której zaczęło się takie granie w Polsce.

Jeśli natomiast podoba Ci się progresywne granie typu Riverside czy Quidam (a także wczesna Budka Suflera - ta z płyt "Cień wielkiej góry" i "Przechodniem byłem między wami"), koniecznie posłuchaj SBB - szczególnie ich albumów z lat 1974-80. "Memento z banalnym tryptykiem" to absolutne arcydzieło tego typu muzyki, w następnej kolejności warto posłuchać "Welcome" i "Follow My Dream".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności