Skocz do zawartości

Nauka gry na gitarze elektrycznej / basowej


Simple

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 292
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No jakbym dysponował kasą rzędu 2 kafle i na gitarę mógł wydać kolejne 10 to nie byłoby problemu, ja tu chcę realnie coś osiągnąć, to że drogie rzeczy będą dobre to w to nie wątpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce się nauczyć grać na gitarze to proponuje, żeby najpierw się zastanowił czy stać go będzie na regularne lekcje od jakiegoś nauczyciela, albo ewentualnie czy ma kumpla, z którym mógłby się uczyć grać i wzajemnie się nakręcać. Jeśli nie te opcje to musi sobie odpowiedzieć czy jest mistrzem samozaparcia, czy jest na tyle samozdyscyplinowany aby móc poświęcić codziennie tą godzinę-dwie na ćwiczenia i nie będzie się zniechęcał po 5min. Jeśli się nie spełnia któregoś z tych warunków odradzam wywalania 8 stów na sprzęt, który potem będzie leżał w koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy z samouctwa katorżniczej roboty, nie jest to super łatwe, ale mało rzeczy w życiu dało mi więcej satysfakcji. Mistrzem świata nie jestem, ale sam fakt że do wszystkiego doszedłem sam grając ze słuchu i po części z lekcji internetowych napędza mnie żeby ćwiczyć dalej ;) Nikt nigdy nie uczył mnie "live", nawet jednego akordu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na efekt za ponad 1000zł to moim zdaniem jeszcze nie jest to(jeśli chodzi o to konkretne brzmienie), zresztą to jest praktycznie clean do uzyskania na czymkolwiek, sam marshall by tyle dał..aczkolwiek jest już o wiele lepiej niż na tańszym floor pod'zie ;]

 

w sumie na youtube nie znalazłem tego solo odpowiednio brzmiącego, kwestia niestety też jest przy doborze przetworników :>

edit:o, to jest mniej więcej to - compressor, booster i na końcu limiter z gt-8

, chociaż kurcze mój brat jakoś to lepiej robi, ni wiem(wybredna dupa jestem ;f) ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy z samouctwa katorżniczej roboty, nie jest to super łatwe, ale mało rzeczy w życiu dało mi więcej satysfakcji. Mistrzem świata nie jestem, ale sam fakt że do wszystkiego doszedłem sam grając ze słuchu i po części z lekcji internetowych napędza mnie żeby ćwiczyć dalej ;) Nikt nigdy nie uczył mnie "live", nawet jednego akordu

 

To, że ty w sobie znalazłeś takie zacięcie do dobrze. Ale z praktyki wiem, że u całej masy ludzi większość takich inicjatyw kończy się na słomianym zapale i tyle, więc naprawdę lepiej się zastanowić. Jak by to było takie hop siup to by było wirtuozów gitary od groma, a tak bynajmniej nie jest, tak samo jak nie ma od groma mistrzów deskorolki, mistrzów tricków rowerowych, programistów i webmasterów, wyrobników własnych ampków i innych elektroników. A przecież wszystko jest w internecie podane na tacy - co kupić i jak potem z tego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na efekt za ponad 1000zł to moim zdaniem jeszcze nie jest to(jeśli chodzi o to konkretne brzmienie), zresztą to jest praktycznie clean do uzyskania na czymkolwiek, sam marshall by tyle dał..aczkolwiek jest już o wiele lepiej niż na tańszym floor pod'zie ;]
Fakt, za dużo :P

Na spiderze na cleanie ciezko to uzyskac ;)

Preset metal skrecony prawie na max, reverb i jest prawie dobrze.

 

wybredna dupa jestem ;f) ^^

w tym lezy Twoj problem :D

mi tam wystarcza to co mam i nie narzekam.

jakos nie czuje potrzeby brzmienia idealnego z danym artysta na danym koncercie, czego Tobie i wam rowniez zycze ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie byłbym wybredny, ale mam ten problem, że często słyszę(mimowolnie), co wyczynia mój brat - jeśli chodzi o brzmienie, to perfekcjonista(trochę głów lampowych już przerobił), więc się przyzywczaiłem :>

 

a tak swoją drogą - odpaliłem bratu martwy od jakiegoś czasu 5watowy lampowiec(ten projekt, też jako kit AVT2772) - takie małe zaledwie kilkuwatowe pierd.ołko potrafi niesamowicie głośno i dynamicznie pogonić sporą kolumnę 2x12", w sumie to jest ciekawa rzecz - małe, nie żrące dużo prądu, nie potrzebujące nagrzania lamp, dające dobre brzmienie(z kilkoma wariantami) przy małych głośnościach, względnie tanie... jak ktoś chce mieć tanio i fajnie lampę do domu, to dobra rzecz, zwłaszcza jak ma smykałkę do elektroniki... a jak nie, to i czasami całkiem tanio można na allegro wyrwać samoróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na Bullecie, od ~14 progu w górę mogą Ci uciekać dźwięki przy podciągnięciach, w Affinity grasz bezproblemowo po całości gryfu. + całość lepsza generalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na tym bullecie, jak wyżej - słaba budżetówka, miałem wrażenie, że w tych 589zł, napis fender kosztuje 189zl :>

Affinity już nie miałem w rękach, ale na oko wydaje się solidniejsza - jak już chcesz wydać kasę na gitarę, dołóż więcej, nie pożałujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś ograć konkretny egzemplarz, w tej cenie na różne sztuki można trafić. Zdania są podzielone w przypadku Cort/Washburn, osobiście podobają mi się pierwsze, ale przekonuje druga marka.

Ogólnie półka jakościowa jest ta sama, różnią się trochę w zależności od upodobań gracza. Wiadomo, nie każdemu dany model przypasuje ;)

W tej cenie można polecić jeszcze WR120

http://www.allegro.pl/item611921837_washbu...lektryczna.html

 

i WR150

http://www.allegro.pl/item619647523_gmm_pr..._ts_gratis.html

 

+ wspomniana wcześniej Yamaha Pacifica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może głupie, ale ta gitara mi się najbardziej podoba i tak kurczę ciągnie mnie w jej kierunku. Na początku czerwca będę miał na elektryka do 700 zł i chyba będę skłaniał się ku niej. Rain, mógłbyś cyknąć jakieś fotki przy okazji jej na żywo? No i napisać swoje wrażenia ogólne, co grasz etc? :> M.in przez Ciebie wzięło mnie na gitary i każdego dnia więcej stukam na swoim starym klasyku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności