Skocz do zawartości

NEW! SHURE HEADPHONES SRH240, SRH440 i SRH840


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem takowe (srh840) i po weekendowym odsłuchu napisze pierwsze wrażenia .

Jako ,że są dosyć krótko na rynku na pewno sporo osób jest ciekawych informacji o tych nausznikach.

 

Otwierałem pudełko oczekując sporo bo naczytałem się jakie to shure pięknie wykonane ,pancerne , wygodne itd.

No i muszę przyznać że naprawdę takie są ! Mimo swoich rozmiarów są bardzo wygodne , świetnie wyglądają , materiały są genialne.

Nie jest w nich też zbyt ciepło .W pudełku znajdziemy dodatkowe pady , odpinany kabel, skórkowy woreczek z logiem Shure.

Jedyne do czego można mieć zastrzeżenia to waga , są ciężkie i niektórym może to przeszkadzać .

 

 

Dźwięk jaki pojawił się po około 30h wygrzewania nie rozczarował ale i nie spadłem z fotela .

 

Shure SHR840 graja wielkim , ciemnym , basowym , potężnym dźwiękiem z całkiem rozdzielcza góra i wycofanymi wokalami .

Subtelne to one nie są :).

 

Scena jest raczej niewielka i typowo słuchawkowa czyli do tyłu i na boki .

Izolują mocno o wiele lepiej niż CAL! .

 

Basu jest jak na mój gust za dużo , schodzi całkiem nisko , ale nie tak nisko jak DT880 .

Niskie rejestry bardzo dominują scenę ale nie zasłaniają i nie przeszkadzają odbierać reszty .Powietrza jest mało .

Wokale niestety wycofane , góra przejrzysta i bardzo przyjemna , nic nie kłuje .

 

HeavyMetal i muzyka symfoniczna to miejsce dla nich . Starsza muzyka rockowa brzmi świetnie.

Starocie zrealizowane ze szczupłym basem tez wiele zyskują. Cała reszta tylko jeśli lubi się basisko i jego duże wypełnienie .

Shure jako pierwsze słuchawki których słuchałem zagrały z rozmachem Soundtracki z Star Wars i LOTR i chwała im za to.

Pantera "Reinventing the Steel" to też album na którym SHR840 pokazały pazur którego brakowało innym które słuchałem.

.Dodały tez sporo uroku nagraniom Sade .

 

 

Raczej zagoszczą na długo w moim audio , jako świetne uzupełnienie .

Opisywane nauszniki polecam jako ciekawy wybór z zamkniętych jeśli smakuje takie ciemne basowe wypełnione granie.

 

Bijcie, zabijcie ale takie są moje subiektywne wrażenia po kilkunastu godzinach słuchania .

 

Jestem bardzo ciekaw Shure SRH440 i bardzo możliwe że będę je miał okazje przesłuchać bo muszę kupić ojcu coś zamiast CAL! które okazały się zarówno w ergonomii jak i dźwiękowo niewypałem .

 

Moimi ulubionymi słuchawkami ciągle pozostają EX85 bo pozwalają cieszyć się muzyką a nie dźwiękami ale w drodze jest kurier z EX500 i mam wielkie nadzieje co do tych maleństw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

krizar, mam podobne wrażenia z SRH840 - basu jest dużo, tzn. jest mocny, ale nie zapędza się w górę tzn. nie ociepla tzw. górnego basu jak CAL, z jednym się jednak nie zgadzam - wokale nie są wycofane, to są moim zdaniem słuchawki bezpośrednie, dlatego np. z SONY X świetnie się zgrywają (lekko wycofana średnica SONY + bliskość SHURE), to nie są słuchawki do ciepłych playerów, bo jednak tego basu wtedy jest za dużo, czasem słychać to już z SONY X, ale tylko na szczególnie "basowych" utworach.

Myślę, że to słuchawki, które chyba każdemy się spodobają, są takie uniwersalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie , bas mimo że jest go tyle to nie zamula reszty i to jest świetne

z tymi wokalami to może trochę przesadziłem, jeśli już to tylko kobiece i delikatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chyba kupie też te Shury bo recenzje uber optymistyczne. 840 grają podobno jak sprzęt za 3-4 razy tyle a część osób która nie szuka idealnie równego pasma wybiera 440 ponad 840. Cena w rms.pl to 356zł. Czyżby okazja stulecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350 za srh440, a jak sie ma kogos w usa to ok 500 za srh840... przyznam ze sam sie zastanawiam nad nimi, roznica w cenie jest do przelkniecia, tylko pytanie ktore wybrac. na necie mozna wyczytac mase sprzecznychopini - jedni ze 840 lepsze, inni odwrotnie, jedni ze 840 wygodniejsze, inni ze 440 :) jedni ze 840 za duzo basu, inni ze 440 bez wyrazu i tak w kolo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak z napędzalnością 440?

 

Całkiem spoko, jak się okazało. Są 44 Ohmowe, a nie najmocniejszy Clix2 daje sobie z nimi radę, tak samo jak z poprzednimi JBL 220, więc bez większych problemów (w przeciwieństwie do tego, jak to odebrałem przy pierwszym odsłuchu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać tylko że mijają kolejne godziny słuchania + wygrzewania .

Nie odczuwam już tego basu jako nadmierny a zyskał jeszcze na jakości. Całość się wyrównała i podobają mi się dużo bardziej.

 

Może się wygrzały... w co wierze zwykle tylko do pewnego stopnia .

Pewnie trochę ja a trochę one.

 

Dużo zyskują gdy nie słucha się ich bardzo głośno , Na Sony S639F poziom max 17. Na Beresfordzie około 9:00 .

One izolują bardzo więc duże poziomy głośności są niepotrzebne a ciszej robi się bardzo przyjemnie .

Beyerów DT880 zawsze słuchałem raczej głośno , tych nauszników nie trzeba tak poganiać żeby wydobyć "mięso" z kawałka .

 

 

Ogólnie zostają , są świetne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarło do mnie młodsze rodzeństwo moich słuchawek ,czyli Shure SRH440.

Pierwsze wrażenia słuchawek prosto z pudełka są naprawdę zaskakująco dobre .

Więcej przestrzeni i powietrza, mniej wypełnienia basu , więcej wysokich .

Bardzo się dźwiękowo różnią od 840-tek .

 

W budowie tez odrobinę się różnią , są lżejsze i mają inne obicie pałąka .Mam wrażenie że tworzywo obudowy też użyto inne .

 

Napisze więcej jak trochę pograją i posłucham więcej .

Oczywiście porównam do 840tek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od ponad dwoch tygodni uzywam SRH440.

Jak dojdziecie do takiego etapu, ze bedziecie chcieli mięc sluchawki ktore po prostu podlaczacie do sprzetu nie bacząc na ustawienia foobara, wtyczki w kabelkach i to czy pclink jest po modzie czy tez nie :D... to polecam przyjezec sie wtedy tym sluchawkom.

Jest *******niecię bassowe, wokale są sympatyczne, góra tez odpowiednia, separacja instrumentow dobra.. jest wszystko czego mozna oczekiwac za 350zł a nawet jeszcze wiecej.

polecam ludziom zmeczonym pogonią za króliczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham cały czas na zmiane SRH440 i SRH840 .

 

Za wcześnie jeszcze na dokładny opis ale powiem że na pewno nie jest łatwo wskazać zwycięzce jednoznacznie .

Tu nie ma lepsze czy gorsze mimo dużej różnicy w cenie . Tu można tylko powiedzieć że jest inaczej .

Znajdzie się wśród Was wielu którzy wybrali by SRH440 i wielu postawiło by na SRH840 . Tak to już jest ze słuchawkami że cena nic jeszcze nie gwarantuje.

 

Obiecuje napisać coś więcej , ale nie ma czasu ... słucham i słucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham cały czas na zmiane SRH440 i SRH840 .

 

Za wcześnie jeszcze na dokładny opis ale powiem że na pewno nie jest łatwo wskazać zwycięzce jednoznacznie .

Tu nie ma lepsze czy gorsze mimo dużej różnicy w cenie . Tu można tylko powiedzieć że jest inaczej .

Znajdzie się w śród Was wielu którzy wybrali by SRH440 i wielu postawiło by na SRH840 . Tak to już jest ze słuchawkami że cena nic jeszcze nie gwarantuje.

 

Obiecuje napisać coś więcej , ale nie ma czasu ... słucham i słucham :)

 

 

 

Napisz :)

 

Jesli sluchasz na s639F czy lepiej z nim graja SRH440 czy SRH840?

Powinny lepsza synergie tworzyc 440tki.Wiec ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na poniższe wykresy wybrałbym 440. Ten midhump w 840 mnie przeraża.

graphCompare.jpg

 

Ba właściwie to pokusiłbym się o stwierdzenie że 440 i 840 mają te same przetworniki, patrząc na wykresy dostrzegam wiele podobieństw. 840 mają po prostu inaczej zaprojektowane komory i pewnie inne wypełnienie/gąbki które dają wiecej basu. Pewnie jakiś też wpływ ma na to kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności