Skocz do zawartości

Zegarki


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

5-cyfrową cenę, tak myślę.

 

Jak ubrałem tego Lorusa z foty i zobaczyłem się w lustrze w krótkich spodenkach i podkoszulku to trochę się to gryzło. Ale z drugiej strony on jest za duży na garniturowca... więc tak na serio pytając... do czego/dla kogo i do jakiego stroju jest to zegarek?

 

17177_3.jpg

17177_2.jpg

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zbliżony styl ubierania - noszę koszule z długim rękawem w kratkę czarno-szaro-białą lub granatowo-niebiesko-biała oraz gładkie czarne, blękitne i granatowe, jeasny czarne, granatowe, light blue i blue, jednokolorowe polówki i swetro-bluzy bawełniane na zamku halfzip Laurena + sportowe sztyblety - Ecco Biarritz szare i noszę elegancki, choć bardziej stonowany zegarek pasujący zarówno do w/w jak i do garnituru.

Celuj w coś w stylu Jaeger-LeCoultre Reverso 1931 czy mojego Maurice Lacroix Pontos Rectagulaire Automatic PT6117 czy Patka Calatrava 5127 czy Patka Gondolo 5124J.

 

Przy okazji cyknąłem fotkę mojego Pontosika i Jeager-LeCoultre Master Control UltraThin ;)

Do JLC nie mam jeszcze paska z aligatora JLC i stalowego zapięcia motylkowego - w standardzie miałem zwykłe klamerkowe z logo i pasek brązowy ze strusia - nie lubie tego połączenia.

IWC Portugalczyka nie mam w tej chwilii - jest w serwisie na czyszczeniu, smarowaniu i regulacji ;)

 

Do tygodnia max.

 

chyba jakieś magiczne automaty albo takie z czterocyfrową ceną :)

5

 

JLC Reverso 8 Days i IWC Portuguese Automatic czy Panerai Luminor Marina czy też Radiomir w stali kosztują nowe w granicach 40-50tyś złotych, a więc tak, z 5-cyfrową ceną to minimum za około tydzień rezerwy chodu ;)

No i jak zwykle nie szokujący ceną Patek Philippe - 10dniowa rezerwa chodu -> http://www.chrono24....--id2034091.htm

1B2U8745.JPG

1B2U8755.JPG

1B2U8757.JPG

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostokątne zegarki w ogóle mi nie podchodzą. Za to Patek 5127 z czarnym paskiem i srebrną kopertą mi się podoba.

Czyli generalnie zegarki ze srebrnymi wskazówkami, bez indeksów arabskich/rzymskich i jednolitą tarczą nadają się nie tylko do garnituru, ale też do trochę mniej formalnego stroju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Już widze jak więcie na automaty spada:)

 

To miało już miejsce w okresie rewolucji kwarcowej. Obecnie nie ma szans by tak się stało.

Dopóki będą się rodzić i życ ludzie, którzy nie są za nowoczesnością ponad wszystko i ceną przedmioty wykonane pracą ludzkich rąk. Szewc, zegarmistrz i krawiec to zawody rzemieślnicze, które nie mogą nigdy zaginąć! Jeśli tak się stanie, to ja dziękuje...

 

No i jak zwykle nie szokujący ceną Patek Philippe - 10dniowa rezerwa chodu -> http://www.chrono24....--id2034091.htm

wszytko fajnie 10 dni etc tylko brzydki strasznie

 

Kwestia tego co się komu podoba zawsze będzie subiektywna ;)

 

Jeden lubi obrazy Picassa, inny Van Gogha, inny Rembrandta, inny Klimta i inny Kossaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle nie szokujący ceną Patek Philippe - 10dniowa rezerwa chodu -> http://www.chrono24....--id2034091.htm

wszytko fajnie 10 dni etc tylko brzydki strasznie

 

 

Nawet jakby mi dopłacili do bym nie nosił. Bałbym się o rękę, a jak wiadomo po Krk chodzą z maczetami, to raz. A dwa, że wyjątkowo brzydki. Choć z drugiej strony bardziej pasuje do krótkich spodenek i podkoszulka niż ten Lorus :)

 

 

PS.

 

 

Np. ten Timex http://allegro.pl/zegarek-meski-timex-t2n818-traveller-ssp-1400-i2404793342.html jest imo znacznie ładniejszy od tego Rolexa http://www.chrono24.pl/rolex/daytona--id1913509.htm?id=1913509&picnum=6&tab=pics :)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no bynajmniej nie myslałem o automatach za 800zł raczej o tych ok 3-5kzł, pisząc ze wytrzyma do tygodnia.

 

 

Już widze jak więcie na automaty spada:)

 

To miało już miejsce w okresie rewolucji kwarcowej. Obecnie nie ma szans by tak się stało.

Dopóki będą się rodzić i życ ludzie, którzy nie są za nowoczesnością ponad wszystko i ceną przedmioty wykonane pracą ludzkich rąk. Szewc, zegarmistrz i krawiec to zawody rzemieślnicze, które nie mogą nigdy zaginąć! Jeśli tak się stanie, to ja dziękuje..

 

 

Napisałęm nie precyzyjnie, myslałęm o tym forum że spadnie wzięcie u co troche mniej zorejntowanych w automatach bo dobrej klasy zegarek to już troche kosztuje a kwarc w roli użytkowej jest tanszy i lepszy.

Ale jesli juz kogos stac wydać 5kzł i wiecej na zegarek to juz raczej kupuje dla piękna mechanizmu i rzemeślniczej precyzji pracy człowieka, wiec się w pełni z toba tu zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby mi dopłacili do bym nie nosił. Bałbym się o rękę, a jak wiadomo po Krk chodzą z maczetami, to raz. A dwa, że wyjątkowo brzydki.

Uwielbiam takie komentarze xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby mi dopłacili do bym nie nosił. Bałbym się o rękę, a jak wiadomo po Krk chodzą z maczetami, to raz. A dwa, że wyjątkowo brzydki.

Uwielbiam takie komentarze xD

 

 

Wrzuć jeszcze parę paskudnych modeli za 6-cyfrową kwotę a przeczytasz następne ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale jesli juz kogos stac wydać 5kzł i wiecej na zegarek to juz raczej kupuje dla piękna mechanizmu i rzemeślniczej precyzji pracy człowieka, wiec się w pełni z toba tu zgadzam.

albo dla pokazania że go stać

tak jak mój kolega z podstawówki ma rolexa za 20k a ma 20lat :)

Edytowane przez montessa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Np. ten Timex http://allegro.pl/ze...2404793342.html jest imo znacznie ładniejszy od tego Rolexa http://www.chrono24....cnum=6&tab=pics :)

 

Gdyby nie ten zarys siatki rownoleznikow i poludnikow na tarczy to pewnie tak....

Rolex pomimo, że nie dzierżę marki to muszę przyznać że ma jeden z najlepszych designów w historii zegarmistrzostwa.

Ogóle do dnia dzisiejszego 6 zegarków wyznacza trend'y designu dla wszystich pozostałych i to na nich wzorują się wszyscy ze Szwajcarii, Chin i Japonii:

1. Patek Calatrava dla zegarków prostych eleganckich o kolistej kopercie

2. JLC Reverso dla zegarków prostokątnych eleganckich

3. IWC Portuguese dla zegarków z arabskimi indeksami i kolistą kopertą

4. Rolex Submariner dla zegarków sportowych typu "nurek"

5. Omega Speedmaster i Breitling Chronomat dla zegarków sportowych z chronografem

6. IWC Mark XI, XII, XIII dla zegarków typu "lotnik"/pilot

 

albo dla pokazania że go stać

jak jak mój kolega z podstawówki ma rolexa za 20k a ma 20lat :)

 

Być może Rolex nie jest za to odpowiedzialny za to, ale właśnie za takie akcje nie dzierżę zegarków tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogóle do dnia dzisiejszego 6 zegarków wyznacza trend'y designu dla wszystich pozostałych i to na nich wzorują się wszyscy ze Szwajcarii, Chin i Japonii:

1. Patek Calatrava dla zegarków prostych eleganckich o kolistej kopercie

2. JLC Reverso dla zegarków prostokątnych eleganckich

3. IWC Portuguese dla zegarków z arabskimi indeksami i kolistą kopertą

4. Rolex Submariner dla zegarków sportowych typu "nurek"

5. Omega Speedmaster i Breitling Chronomat dla zegarków sportowych z chronografem

6. IWC Mark XI, XII, XIII dla zegarków typu "lotnik"/pilot

To znaczy że się nie znam albo jestem nie trendy ale mi się jedynie Omega podoba. A i tak bym wolał http://allegro.pl/eminem-zegarek-casio-g-shock-dw6900nb-7er-promocja-i2418509199.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nie będzie dla Ciebie paskudny, co?

 

http://www.chrono24....earch/index.htm

 

Ogóle do dnia dzisiejszego 6 zegarków wyznacza trend'y designu dla wszystich pozostałych i to na nich wzorują się wszyscy ze Szwajcarii, Chin i Japonii:

1. Patek Calatrava dla zegarków prostych eleganckich o kolistej kopercie

2. JLC Reverso dla zegarków prostokątnych eleganckich

3. IWC Portuguese dla zegarków z arabskimi indeksami i kolistą kopertą

4. Rolex Submariner dla zegarków sportowych typu "nurek"

5. Omega Speedmaster i Breitling Chronomat dla zegarków sportowych z chronografem

6. IWC Mark XI, XII, XIII dla zegarków typu "lotnik"/pilot

To znaczy że się nie znam albo jestem nie trendy ale mi się jedynie Omega podoba. A i tak bym wolał http://allegro.pl/em...2418509199.html

 

Potrafisz myśleć logicznie? Błagam wysil się czasem i nie nadinterpretuj tego czego nie rozumiesz.

Używając zwrotu trend w designie nie miałem na myśli mody.... lecz kierunek/zarys w projektowaniu zegarków.

Tobie termin trend kojarzy się wyłącznie z byciem trendy? Fakt, ten Casio pasuje do Ciebie.

 

Ale jesli juz kogos stac wydać 5kzł i wiecej na zegarek to juz raczej kupuje dla piękna mechanizmu i rzemeślniczej precyzji pracy człowieka, wiec się w pełni z toba tu zgadzam.

albo dla pokazania że go stać

To jest raczej kwestia trzeciego rzędu, bo znajduje to zastosowanie jedynie wśród przedstawicieli firm(nie przedstawicieli handlowych) i biznesmenów, gdzie w ten sposób pokazuje się dyskretnie możliwości finansowe i kondycję firmy, której interesy się reprezentuje.

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności