Skocz do zawartości

Najlepsze Odtwarzacze Mp3


donas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szykuje się niedługo zmiana telefonu u operatora i jestem dość poważnie zainteresowany Samsungiem Galaxy I5800. Czy ktoś ma/miał z nim styczność i wypowie się na temat jakości dźwięku? :) Będzie to mój pierwszy telefon z systemem Android (obecnie Nokia E51) i mam nadzieję ,że w miarę szybko się przyzwyczaję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy ktoś słuchał już HTC Desire HD?

HTC nigdy nie słynęło z dobrego grania, ale ten model chwali się "ulepszeniem" pt. Dolby Mobile oraz SRS virtual surround sound.

Chciałbym poznać Wasze opinie, jako że nie udało mi się jeszcze dorwać tej komórki w swoje ręce.

 

 

Trafiłem jedynie na taką reckę, z której niestety niewiele rozumiem (żargon audiofilski?) link do testu Desire HD

 

 

 

cyt: " To test the sound in HTC Desire HD I engaged our audio editor Ilya Tarakanov. He provided the following:

 

We carried out the testing with the help of Prime Test CD1 and Ultimate Ears UE11PRO. On the player we had AndLess player (available from Market) and music files were in FLAC format.

 

In a quiet environment the amplifier noise could be heard. The volume is average and the 50% level was comfortable at high sensitive and low ohm UE11PRO. I think you don't need "tight" headphones, so buy earbuds instead.

 

The sound is low with intense low frequencies and it is slightly mumbling, which is bad for vocal parts. If the track is rich in low frequencies the audibility leaves much to be desired and superficial bass is compensated by its level.

 

The stereopan is limited with the minimum volume. You have a minor cloud of sounds around the elliptical head, which usually gets straight into tracks.

 

The attack is average, the dynamic range is rather limited, so classical or heavy music is not the best option for the model. Music sounds flat and uninspiring and the only upside is represented by low frequencies.

 

Vocal intelligibility is average. You can hear sibilant sounds, but you can put up with them.

 

High frequencies are not enough on all tracks and transparency is not there.

 

In general the sound of HTC Desire HD will satisfy the major share of users. A separate player must be purchased only if you want to save the battery.

 

I will add that HTC Desire HD features an improved player where you can select one of sound "boosters" or customize the equalizer. You cannot do it manually and have to select one of basic settings. It's a pity."

 

Wbudowany odtwarzacz przypomina w interfejsie ten z iphona.

 

Efekty dolby mobile, i srs wow sa jak dla mnie ordynarne. pierwszy efekt skraca góre, i gra mocno dołem, dudniaco i zza kotary z jakims z dupy pogłosem. srs troche "lepiej" sie prezntuje. poprawiana separacja i efekt stereo, mocny srodek. ogolnie oba strasznie sztucznie i plasticzano.

 

Jest takze mozliwosc stostowania wewnetrznego korektora z definiowanymi efektami rock, r&b itp.

wzmacniacz zainstalowny wydaje sie byc ok.zadnych szumow w sluchawkach nie spostrzeglem.

slucham na audeo i cal.

 

bez efektow, player gra poprawnie, srodek wysuniety,. zero wykopu, mięsiwa.płasko, nijak.

imho najladniej gra na na rock:) miekko chociaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

Właśnie mam na testach Motorolkę Defy, mam też Milestone i Milestone xt720 jako że obydwa Milestone'y grają całkiem przyzwoicie(jak na telefon bardzo dobrze jeżeli słuchamy na łatwo napędzalnych słuchawkach) spodziewałem się że Defy również nie zawiedzie miłośnikow słuchania muzyki z telefonu...

i tak sobie słucham od dobrych 2 godzin na skromnych klipschach s2 bo nie mam nic ciekawszego w domu i... nie mogę wyjść z podziwu że Defy gra dla mnie ciekawiej niż cowon i9 oraz nano6g...

Na początku myślałem że to efekt "podjarania sie" nową zabawką ale porównuję bezpośrednio i nie chce byc inaczej...

Albo jestem głuchy albo do klipschów pasuje najlepiej właśnie Defy albo sam już nie wiem co...

 

Bas jest delikatnie rozlazły w stosunku do cowona, ale już mniej niż w nano i w przeciwieństwie do ipoda nie zamula doszczętnie całej reszty, ma świetne zejście i jest go sporo więcej niż na flat w cowonie, mniej niż w nano. Ma dobrą fakturę, no nie ma do czego się przyczepić poza tym że mógłby być odrobinę bardziej zwarty i szybszy.

 

Środek ma przyzwoitą szczegółowość, jest ocieplony, ale w granicach rozsądku, wokale brzmią prawidłowo a instrumenty kolorowo, może nie są nastawione na wierność i naturalne granie ale jest funowo, nie są też sztuczne

 

Góra - największa zaleta Defy jest detaliczna, dobrze wybrzmiewa, razem z basem lekko wysunięta przed środek, w tym paśmie słychać zdecydowanie więcej szczegółów niż na obydwu wspomnianych playerach. Do tego w ogóle nie ma sybilantow ani w kwestii wysokich tonów ani wyższej średnicy.

 

Przestrzeń - gra bliżej niż playery nie jest tak rozbudowana ale jest mimo wszystko duża, tutaj prawdopodobnie mocno ograniczona słuchawkami na których słucham, jak wiadomo nie należą one do szeroko i głęboko grających.

 

Opinia budowana na jednych słuchawkach nie najwyższych lotów ale myślę że skłaniająca do przetestowania.

W piątek posłucham na k450, eternach i może czymś jeszcze, pewnie coś tutaj dopiszę

 

BTW jak ktoś ma możliwość przesłuchania to polecam

 

słucham przez aplikację power amp, bez żadnych equalizerów itp. Testowałem muzykę głównie elektroniczną drumy/dubstepy oraz kilka piosenek Metallic'i, Ewy Farny, Jacksona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DHD poszukaj jakiś alternatywnych playerów z marketu. Player softwarowy u htc zawsze był płaski. Telefony,które mam to Samsungi Wave i Omnia 2 oraz Htc Desire. Jeżeli chodzi o jakośc dźwięku poszczególnych telefonów to najlepszy jest Wave ale Desire nie gra tragicznie nawet przyzwoicie. Co do Androida jak dla mnie Bajka. Działa super płynne, masa aplikacji,zero spowolnień. Jedyna wada to bateria tylko 1 dzień działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesuje mnie czy odtwarzacze "telefoniczne" uznawane tutaj za dobre (sgs ,milestone, wave) są dobre tylko na tle innych odtwarzaczy mieszkających w komórkach czy też są one omawiane i oceniane na tle odtwarzaczy mp3 ogólnie ?Zastanawia mnie czy taki np Samsung Galaxy S posiadający chip firmy Wolfson może być porównywany do np ipoda touch 1g opartego również na wolfsonie.Miał ktoś z was okazje słuchać obydwu urządzeń (może nawet na tych samych słuchawkach) i jest w stanie odpowiedzieć czy porównywanie ich ma rację bytu czy też są to zupełnie inne ligi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho , no to pięknie, coraz bardziej realną wydaje się być idea urządzenia "do wszystkiego".A sprawdzał ktoś może jak sobie komurczaki (oczywiście te uznane ;sgs,wave itp) radzą z napędzaniem większych słuchawek?Da radę takie CAL'e czy 518stki sensownie wykorzystać z takim wave'em czy innym sgs'em?(dopytuje bo podejrzewam że to nie może być takie piękne i gdzieś ten diabeł musi siedzieć).Jeśli jednak i na tym polu telefony nie odstają od dobrych mp3 playerów to w zaprawdę ciekawych czasach żyć nam przyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

może jakieś podsumowanie jakie telefony graja dobrze a jakie źle? Wątek ma ponad 600 stron i ciężko go przeczytać.

 

Interesują mnie modele:

 

Samsung Galaxy S

Samsung Omnia 2

Samsung i780

HTC Touch HD

HTC Touch HD 2

 

inne nowe z androidem

 

Chciałbym też dodać że nie ma sensu porównywać telefonów na innych słuchawkach (ja mam creative HQ-1700 i polecam, grają jak Koss Sporta Pro ale lepsza góra jest)

 

Wielki wpływ na dźwięk ma też zainstalowany odtwarzacz. Na windows mobile 6.5 GSPlayer gra 10 razy lepiej od zwykłego media playera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakieś podsumowanie jakie telefony graja dobrze a jakie źle? Wątek ma ponad 600 stron i ciężko go przeczytać.

 

Interesują mnie modele:

 

Samsung Galaxy S

Samsung Omnia 2

Samsung i780

HTC Touch HD

HTC Touch HD 2

 

inne nowe z androidem

 

Chciałbym też dodać że nie ma sensu porównywać telefonów na innych słuchawkach (ja mam creative HQ-1700 i polecam, grają jak Koss Sporta Pro ale lepsza góra jest)

 

Wielki wpływ na dźwięk ma też zainstalowany odtwarzacz. Na windows mobile 6.5 GSPlayer gra 10 razy lepiej od zwykłego media playera

 

Z tego tematu wynika że Galaxy S gra zdecydowanie najlepiej z tych co wymieniłeś. Natomiast o HTC zapomnij, bo grają tragicznie...

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Takie ciekawostki znalazłem

 

HIFI E.T. MA9... ale cena HM-901...

 

$%28KGrHqJ,!poF!-rDefIkBQWZ2zyO!w~~60_57.JPG

 

http://blog.sina.com.cn/hifisprite

 

http://www.ebay.com/...=item589600aefe

 

 

oraz

 

 

IHIFI 812v2

 

506485152_500.jpg

 

 

http://www.ebay.com/...=item231c3f80ab

Edytowane przez more than music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności