Skocz do zawartości

Nowy firmware Fuze 01.01.26


lachon69

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie forum Sansy jest już do pobrania nowy soft do Fuze oznaczony cyferkami 01.01.26

 

http://forums.sandisk.com/sansa/board/mess...ding&page=1

 

Jak dla mnie rewelka, dodano przeglądanie po folderach, nowe możliwości odtwarzania i wiele innych:)

ciekawe czy do clipa tez zrobia nowe Fw z możliwością latania po folderach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja!! Mnie co prawda foldery nie specjalnie kuszą, wolę tagi, ale dobrze że jest inna możliwość :-) Poza tym:

"Track Info is added to provide more details about current playing song" - tego mi brakowało :-D

Nie mam przy sobie kabla, ale jak wrócę do domu to muszę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się Wam zrobić update przez oprogramowanie sansy?

Bo mi przerywa w mniej więcej 20%.

 

//Edit. Dla tych, co mają podobny problem. Ściągacie to: http://mp3support.sandisk.com/firmware/fuze/fuze01.01.26.zip

Podłączacie odtwarzacz i wgrywacie pliczek fuzeA.bin, odłączacie od kompa i się zaktualizuje ;)

 

 

A co do softu, wszystko ładnie pięknie, ale trochę ten polski język niedopracowany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się Wam zrobić update przez oprogramowanie sansy?

Bo mi przerywa w mniej więcej 20%.

 

//Edit. Dla tych, co mają podobny problem. Ściągacie to: http://mp3support.sandisk.com/firmware/fuze/fuze01.01.26.zip

Podłączacie odtwarzacz i wgrywacie pliczek fuzeA.bin, odłączacie od kompa i się zaktualizuje ;)

 

 

A co do softu, wszystko ładnie pięknie, ale trochę ten polski język niedopracowany :P

 

 

Wczoraj na forum pisało że nie udostępniają jeszcze softu przez Updater bo chcą się podzielić nim najpierw z wiernymi forumowiczami:P Ja też robiłem przez skopiowanie na fuze:)

 

Jeszcze się nim dokładnie nie bawiłem, ale dla mnie foldery to coś co temu playerowi brakowało. Chociaż liczyłem na więcej bo pierwotne zapowiedzi mówiły że to będzie firmware po którym "możemy nie chcieć rockboxa"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się to jak sandisk rozwija firmware... dodaje więcej fajnych nowości niż iriver za czasów świetności :)

 

 

 

zeby w slady sandiska poszlo jeszcze sony :) ale to zbyt piekne bylo.

 

 

ogg na moim sony 639 :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fuze rozpoznaje gatunki Audiobook i Podcast (przynajmniej jedno, np. Podcast) i wrzuca do osobnej kategorii? jeśli tak, to kupuję fuze'a ;)

tak rozpoznaje zarówno audiobooki jak i podcasty :)

Sprawdzałem nie jeden raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spustoszenie w sciezce dzwiekowej ze robi sie jeden wielki syf, najgorsze ze niektore zepoly postanowily nak nagrywac plyty audio smile.gif np. Metallica.

Mylisz replay gain z kompresją dynamiki.

RG stosuje się, aby wyrównać średnią głośność między utworami (bez ingerencji w sam strumień audio) i jest to bardzo użyteczne, jeśli np. układasz sobie playlistę z różnymi piosenkami z różnych okresów (szczególnie - najnowsze i z lat 70/80).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę trzeba się naklikać i naprzesuwać, żeby dojść do "grania folderami"

Teraz to się mocno zastanawiam nad tym, czy wgrywać rockboxa jak już będzie gotowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spustoszenie w sciezce dzwiekowej ze robi sie jeden wielki syf, najgorsze ze niektore zepoly postanowily nak nagrywac plyty audio :) np. Metallica.

 

zabawne :)

 

nożem też można pokroić chleb albo osobę stojącą obok :)

 

dla ścisłości:

- replaygain normalnie (czytaj: na dzisiejszych ścieżkach) ściszy dźwięk o średnio 3 do 6dB

- jeśli jednak replaygain trafi na ścieżkę którą "musi" podgłośnić, to istnieje potencjalne niebezpieczeństwo że w pewnym miejscu (np. pojedyncze uderzenie perkusji/orkiestry w całościowo wybitnie cichym utworze) nastąpi przester

 

w tym drugim przypadku są dwie możliwości:

- odtwarzacz ma zaimplementowany limiter i nie stanie się nic specjalnego (dynamika "uderzenia" zostanie zmniejszona o wartość wzmocnienia z replaygainu)

- jeśli nie ma, to usłyszymy klasyczny przester/trzask

 

ale takie coś można bardzo łatwo sprawdzić sprytnie preparując ścieżkę audio i słuchając jaki jest efekt :) jak będę miał czas to przygotuję taką i dwa zasymulowane "utwory" - jak słychać limiter a jak przester

 

co więcej, jeśli używamy nie trybu "utwór" (replaygain nakładany jest na każdy pojedynczy utwór) tylko "album" (replaygain nakładany jest na album jako całośc), to do powstania wyżej opisanej sytuacji CAŁY album musiał by być wybitnie cichy... a takich jest obecnie mało :)

 

co do muzyki "z lat minionych", która została nagrana z właściwą dynamiką... cóż... po prostu nie warto na nią nakładać replaygainu i tyle :) foobar2000 pozwala na usunięcie danych replaygain z plików, jeśli chcemy to zrobić, żeby odtwarzacz niepotrzebnie ich nie ruszał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności