Skocz do zawartości

DACi Audio-GD


Rekomendowane odpowiedzi

DAC ten powstal w ogromnej mierze na problemy z jakoscia oraz narzekaniami uzytkownikow ZERO DACa.

Ktoregos dnia kilka osob z Head-Fi zaczelo zbierac opinie na forum, jakie cechy powininen miec idealny middleEND DAC.

Po kilku tygodniach zebrano info, ze: powinien miec zaaplikowany wysokiej jakosci wzmacniacz sluchawkowy, wejscie USB, dobre jakosciowo elementy, oddzielone zasilanie, maly jitter i wiele innych. Znaleziono tez osobe/firme ktora podjela sie stworzyc taki produkt i tak powstał Choccapic :D..

 

Jest mega duzy topic na HEAD-fI poswiecony temu urzadzeniu.http://www.head-fi.org/forums/f5/designing...compass-385759/

 

Negatywnych opinii w zasadzie brak.. do 500$ maszynka godna rozważenia. Byly porownania do Benchmarka, Lavry DA100, Meier Audio opera

 

Ja sam chetnie kupilbym to urzadzenie, tylko jakis czas temu krazyly opinie, ze gra jak bardzo zaawansownie zmodowany ZERO, co mnie osobiscie nie wystarcza.

 

btw. Fallow, jezeli szukasz DACa, a wiem ze szukasz :D.. to poczytaj o Audio-GD Reference 1. Currawong ktory kilka tyg temu zmienic Northstara na Reference1 wydaje sie piać z zachwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :))

 

Dzieki za rys historyczny :D

 

Wiem wiem, ze zmienil North Stara na Reference 1 ale ja nie szukam DACa w tej chwili :)

 

Oczywiscie w przyszlosci nie wykluczam takiego rozwiazania, jednak mam teraz inna wizje budowy systemu, o ile dla Grado dzwiek musialbyc jak najbardziej gladko-analogowy etc, o tyle ja teraz buduje system senkowy a tutaj bardzo dobrze sprawdzaja sie zrodla grajace bardziej studyjnie (oczywiscie z odpowiednim wzmacniaczem). Mnie bardziej podobaly sie w moim systemie HD650 napedzane z moim Woo 2 i EMU niz North Stara. Z Grado sytuacja byla zupelnie odwrotna.

 

O Reference 1 czytalem czytalem a jakze i bardzo mnie zainteresowal :) Jednak z doswiadczenie wiem, ze czesto lepsze jest wrogiem dobrego - skoro podoba mi sie EMU jako zrodlo w moim torze, to poki co nie bede tego zmienial a i portfelowi takze sie to bardzo spodoba :)

 

Wkleilem tutaj info o Compassie bo cena jest moim zdaniem po prostu dobra w stosunku do tego co on oferuje i warto miec tutaj o nim watek :) W ogole o Audio-GD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że Kingwa szykuje jakiś wypas converter USB -> SPDIF, przewidywana data rozpoczecia sprzedazy - Czerwiec .09.

Na obrazku wersja beta. Ponoć uklad jest po pierwszych testach, teraz trwa przeprojektowanie PCB.

 

2008121720454278817_1.jpg

 

 

wyglada jak jeden wielki przerost formy nad trescia, ale zysk z tego beda miec piekny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze gdzieś ksiażka z tego wydawnictwa o lampach elektronowych.. :)

 

zacznijcie od czegoś prostszego ;) poza tym samo słowo "lampa" nie gwarantuje lepszego brzmienia, a w sumie (co dość mocno starał się nam wbić do głowy nasz profesor od elektroniki) wręcz przeciwnie... ;)

 

... bo faktycznie ludziom po prostu podobają się zniekształcenia wprowadzane przez lampę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijcie od czegoś prostszego ;) poza tym samo słowo "lampa" nie gwarantuje lepszego brzmienia, a w sumie (co dość mocno starał się nam wbić do głowy nasz profesor od elektroniki) wręcz przeciwnie... ;)

 

... bo faktycznie ludziom po prostu podobają się zniekształcenia wprowadzane przez lampę ;)

Dokladnie i po stokroc :))

 

Wlasnie od za duzej ilosci sterylnosci "staramy sie uciec" stosujac sprzet lampowy, z drugiej strony pomijajc poziom znieksztalcen - bo kompletnie (moim zdaniem) nie o to chodzi w domowym sluchaniu (to nie studio) lampowce potrafia zagrac znacznie ostrzej/jasniej/analityczniej niz przecietne tranzystorowce i vice-versa. Nie ma reguly.

 

Ja sklaniam sie powoli do mojego pedu z dawniej, ze najlepsze efekty w domowym sprzecie daje laczenie technologi o odmiennej filozofii, czyli np. studyjnego zrodla z audiofislkim wzmacniaczem. Oczywiscie sluchawki wtedy powinny nie byc ani stricte audiofislkie (Grado) ani stricte studyjne.

 

Z moim lampowcem Woo 2 (na 6080/5998, 6922 i EZ80) Grado GS1000 graly znacznie lepiej z grajacym audiofislko DACiem North Stara, natomiast Senki HD 650 wyraznie lepiej radza sobie z DACa karty EMU 1212m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Co Ci nie pasuje w Xonarze ? :) Karta ma dobrej klasy uklad D/A. Probowales wymieniac op-ampy ? Z wlasnego doswiadczenia stwierdzam, ze rollowanie op-ampami to wyraznie wieksza zmiana brzmienia niz wymiana lamp. Wymiana lamp to szlif a za pomoca op-ampaow mozna wyraznie zmienic brzmienie.

 

Watpie by nowy DAC Audio-GD (ktorego czysto subiektywnie nie daza sympatia) lub LD DAC wiwyndowal Cie poziom w gore. W bok - tak :)

Do tego stopnia modularny DAC jak "FUN" raczej (moze sie myle) nie zapewni optymalnych warunkow pracy dla tych wszystkich roznych przeciez komponentow. Osobiscie bardziej przekonuje mnie Little Dot DAC, tego mialem okazje sluchac. Prosty i skuteczny design. Jakos tak to juz jest, ze z reguly najlepiej graja rozwiazania proste. Te skomplikowane pomysly jak dla mnie maja racje bytu w rasowym hi-endzie gdzie zrobione sa z glowa i poparte wieloletnim doswiadczeniem (np. dCS)

 

Najwieksze mozliwosci tunowania brzmienia masz w FUNie, ale i Xonar i LD zapewniaja Ci mozliwosci wymiany op-ampow. W LD mozesz jeszcze dodatkowo ustawiac filtry D/A Wolfsona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ogólnie jestem z tej karty bardzo zadowolony, ale chyba za dużo się naczytałem wypowiedzi o tym jak to tani DAC zewnętrzny jest w stanie przebić STX'a i po prostu chciałem spróbować czegoś innego. Możliwe, że to tylko puste gadki starych wyjadaczy, którzy na starcie skreślają pc audio.

To po pierwsze, a po drugie mój komputer, w którym siedzi Xonar to typowo maszynka do pracy. Ma dobre komponenty, jest cicha, ale też często obciążam ją w 100% robiąc różnego typu renderingi co praktycznie uniemozliwia jej obslugę. Dlatego myślę o urządzeniu zewnętrznym, które mógłbym podpiąć zarówno do PC jak i laptopa. Nie bez znaczenia jest tutaj mobilność wewnątrz domu (odsluchy w innym pomieszczeniu). Także w kwestii tej przeważają raczej względy funkcjonalne.

 

Co do wyrobów audio-gd to porównując je z innymi produktami tej klasy, również mam dziwne wrażenie, że są przekombinowane i nadto rozbudowane.

Twoja pozytywna opinia o LD nie jest tu bez znaczenia i możliwe, że w tej chwili skłaniał bym się właśnie w stronę DAC_II, którego premiera miała niedawno miejsce. Ma wbudowany nieduży wzmacniacz, ale podejrzewam, że i tak jest mocniejszy od tego siedzącego w Xonarze.

 

Myślałem też o wymianie opamp'ow w Xonarze i nawet miałem zamiar zamówić na start komplet 49720NA jako, że grają podobno bardziej analitycznie co mogło by pasować do D2000. Szczerze mówiąc pomimo iż wielu ludzi twierdzi podobnie jak Ty, że zmiana OP'ów dużo wnosi do brzmienia to jakoś trudno było mi w to uwierzyć. Być może zamówię pare OP'ów i zobacze ile jest warta ta zabawa.

Na chwilę obecną nadal będę szukał czegoś zew. ale bez pośpiechu. Będę też obserwawał topic o FUNie na hedfaj gdzie ktoś zobowiązał się zrobić małe porównanie z DAC_I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak gra Audio-gd DAC19MK3. Na head-fi cała masa ludzi pieje z zachwytu nad tym dakiem.

Ciekawe jak gra combo Audio-gd C2C (wzmacniacz słuchawkowy nad którym też pieją z zachwytu) i DAC19MK3. Całość wychodzi z dostawą około 1000$. Ciekawe czy w Europie jest coś do kupienia (combo DAC+headamp lub osobno dac i headamp) w cenie do 1000EUR co zagrałoby wyraźnie lepiej od Bereska 7520 (mam takiego :-) ).

Ja się ostatnio zastanawiam nad combo od Meiera: Symphony, ale mój zapał ostudziły ostatnio przeczytane recenzje, że Symphony gra baaardzo przeciętnie jak na taką kasę...

Kurde nie wiem co sobie kupić (tak do 1000EUR) aby wyraźnie poprawić to co mam z modowanego 7520 na denonan AH-D2000 :-) - wolałbym coś z Europy bo w razie problemów do serwisu bliżej a i bez cła można kupić.

Myślę też nad Lake People G100, ale nie wiem jakiego daka sobie potem sprawić aby się to razem zgrało (zostałoby by mi około 600EUR - myślę, że za to można już kupić coś fajnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak gra Audio-gd DAC19MK3. Na head-fi cała masa ludzi pieje z zachwytu nad tym dakiem.

Ciekawe jak gra combo Audio-gd C2C (wzmacniacz słuchawkowy nad którym też pieją z zachwytu) i DAC19MK3. Całość wychodzi z dostawą około 1000$. Ciekawe czy w Europie jest coś do kupienia (combo DAC+headamp lub osobno dac i headamp) w cenie do 1000EUR co zagrałoby wyraźnie lepiej od Bereska 7520 (mam takiego :-) ).

Ja się ostatnio zastanawiam nad combo od Meiera: Symphony, ale mój zapał ostudziły ostatnio przeczytane recenzje, że Symphony gra baaardzo przeciętnie jak na taką kasę...

Kurde nie wiem co sobie kupić (tak do 1000EUR) aby wyraźnie poprawić to co mam z modowanego 7520 na denonan AH-D2000 :-) - wolałbym coś z Europy bo w razie problemów do serwisu bliżej a i bez cła można kupić.

Myślę też nad Lake People G100, ale nie wiem jakiego daka sobie potem sprawić aby się to razem zgrało (zostałoby by mi około 600EUR - myślę, że za to można już kupić coś fajnego)

 

A co chcesz sobie poprawić ... Tylko wypożyczanie i testowanie ma sens już od tych kwot.

Ktoś Tobie napisze, że doskonale gra Audionemesis VLE (potwierdzam). Do tego np. Holdegron Dual-Mono MKXX

Zakupisz i się okaże, że miałeś wiecej zadowolenia z tego co masz ...

Lepsze jest często wrogiem dobrego.

Jak widzialem, ile koledzy przezucili już słuchawek, wzmacniaczy ...

Ostatnio widziałem jak @Majkel chwali Leben-a CX300. Faktycznie doskonały ale i cena już doskonała

Ja po 2 tygodniach testowania i zachwytów wróciłem do swojego dotychczasowego sprzętu ...

Większe wrażenie na mnie zrobiło wymienienie w kolumnach zacisków i połączeń pomiędzy zaciskami a zwrotnicą (większy efekt) niż żonglowanie amp-ami.

Do tego satysfakcja, że zrobiło się coś własnymi łapkami i przyniosło to zamierzone efekty.

A z niedostatkami da się żyć, byle muzyka sprawiała przyjemność a nie myślenie "jak to zabrzmi na sprzęcie 2xdroższym).

 

Reasumując: proponuję PL dystrybutorów i wypożyczenia, lub posłuchanie porad @fallow-a i żonglowanie op-ami, żeby dobrac charakter źródła do aktualnych (tak AKTUALNYCH) gustów :)

 

 

To po pierwsze, a po drugie mój komputer, w którym siedzi Xonar to typowo maszynka do pracy. Ma dobre komponenty, jest cicha, ale też często obciążam ją w 100% robiąc różnego typu renderingi co praktycznie uniemozliwia jej obslugę. Dlatego myślę o urządzeniu zewnętrznym, które mógłbym podpiąć zarówno do PC jak i laptopa

 

 

 

 

Jak PC/lapek jest obciążony a jest on transportem do DAC-a to zewnętrzny/wewn DAC nic nie zmieni

Mnie bardziej przekonuje zewnętrzny DAC jako przetwornik dla wielu źródeł cyfrowych (PC,DVD,CD, ...)

Filmy na dobrze zestrojonym stereo to duuuza przyjemnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak PC/lapek jest obciążony a jest on transportem do DAC-a to zewnętrzny/wewn DAC nic nie zmieni

Mnie bardziej przekonuje zewnętrzny DAC jako przetwornik dla wielu źródeł cyfrowych (PC,DVD,CD, ...)

Filmy na dobrze zestrojonym stereo to duuuza przyjemnosc.

Chodziło mi o to, że gdy komp nie odpowiada na polecenia bo wszystkie cztery rdzenie są obciążąne w 100% to taki DAC zewn. podpinam do laptopa i slucham muzyki dalej. Ponadto nie muszę odpalać prądożernego kompa, żeby tylko posluchac muzyki. Z kartą pod PCI naturalnie tego nie zrobie.

 

Edit:

O w ogóle Mirhon jedziemy chyba na tym samym wóżku, tyle, że ja mam nieco mniejszy mudżet (tak do 1000zł).

Słuchawek nie zamierzam póki co zmieniać bo je lubie. Potrzebny mi tylko zewn. DAC z wbudowanym dość mocnnym ampem. Coś jak Compass wlasnie. Pojawia się pytanie czy np. iBasso D4 nie byl by wystarczającym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aml

 

Widzę, że miałeś Heed Audio Canampa. Jak to się zgrywało z Denonami ?

A co do urządzenia zewnętrznego zainteresuj się squeezeboxem receiverem.

Ja mam całą instalację audio opartą o 2 squeezeboxy (receiver i classic), steruję tym wszystkim za pomocą ipoda touch (możesz sterować bezpośrednio z PC).

Bibliotekę audio (i soft do zarządzania squeezboxami) mam postawioną na małym PC (intel Atom) bez monitora i klawiatury - Ty możesz sterować z PC lub laptopa (po podpięciu squeezeboxa do PC scrosowanym kablem ethernet)

Pod palcem na ipodzie mam dostęp do wszystkich płyt (ripy do flac). W salonie gra mi classic podpięty do stereo a w sypialni mam receivera podpiętego po optyku do beresforda i jest super.

Squeezebox jako transport (w tej cenie) to jest genialne rozwiązanie i po podpięciu dobrego daca myślę, że stanowi świetne źródło.

Dostęp do muzyki z poziomu ipoda i sterowanie squeezeboxami to czysta przyjemność:

http://penguinlovesmusic.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne!!! Bardzo dziękuje. O squeezeboxach slyszalem, ale nie wiedzialem, że jest do tego oprogramowanie.

Często projektuje w głowie swój przyszły system stereo i KD i wiem, że wszystko będzie oparte o kompa. Taki SB mógłby być bardzo pomocny.

 

A co do D2000 to kupiłem je po sprzedaży Heed'a, ale raz ich na nim sluchalem i podobało mi się to co duża dawka mocy robi z tymi sluchawkami. One zagrają ze wszytkiego, ale mocny wzmacniacz naprawde dobrze im robi. Odsluch byl bardzo krótki, ale pierwsze co zauważyłem to powiększona scena i lepsza kontrola basu. Niestety nie pamiętam co się działo ze średnicą - najslabszym wg mnie punktem tych sluchawek. Bardzo chciałbym ją czymś podbić, ocieplić.

 

Trafiła się okazja na uzywanego Compassa i kupiłem :)

Takze będę miał ten komfort i po prostu przetestuje samemu bez większej straty finansowej gdybym chciał go pózniej odsprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam szczeście. Koleś, od którego kupiłem Compass'a napisał dzisiaj, że jego syn zrzucił DAC'a ze stołu i sprzet nie działa dlatego musi zwrocic mi kase. Nie wiem ile w tym prawdy, ale efekt jest taki, że zostalem bez DAC'a :) bo Xonar poszedl juz w swiat.

Może macie jakieś ciekawe typy na następne urządzenie typu DAC/AMP? Może warto kupić tego nowego "FUN" DAC'a? Troche drażni mnie, że wszytko jest w nim wymienialne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za nuforce.

Myśle jeszcze o iBasso, ale w sumie nie potrzeba mi sprzętu przenośnego więc po co płacić za miniaturyzację.

Kurcze taki FUN/COMPASS bylby idealny na moje potrzeby. Zero odpada, Beres też, a większość wybryków z eBay'a nie budzi mojego zaufania.

Jeste jeszcze DR.DAC2 DX oraz Matrix mini-i. Fallow pewnie wie na ich temat co nieco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności