Skocz do zawartości

Rozczarowanie


Abelard

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno porównywać empetrójkę do samochodu: po zawieszeniu odtwarzacza chyba serce ci nie stanie? Mi tylko ciśnienie skacze, ale playery to raczej sprzęt dla młodych ludzi i pikawa powinna wytrzymać :)

 

Fakt, że Vedia źle to rozgrywa, gdyby wypuściła publicznie betę nowego softu, ludzie by się uspokoili, bo wiedzieliby, że coś się dzieje w kwestii softu i no i pewnie odczuliby znaczącą poprawę. Na długotrwałe testy fw czas był przed premierą a10, teraz trzeba gasić pożar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównać łatwo :) a zabieg wyolbrzymienia może przesadzony ale pokazuje dobrze mechanizm :) Dysonans pozakupowy to zdecydowanie zła rzecz i z pewnością gaszenie pożarów zjada zbyt dużo cennego czasu, który firma mogła sobie zaoszczędzić. No i kasy:) Wpadek uniknąć się nie da. Ważne żeby się dobrze zachować. Mercedes dał radę... Vedia póki co - średnio. Sprawa jakby nie istniała, a mediom nadal przedstawia się odtwarzacz jako dopracowany softwarowo produkt. Może wystarczy pochylić głowę i powiedzieć - Przepraszamy wszystkich klientów, którzy musieli się poruszać ze spinaczem, nowy soft wypuścimy wstępnie wtedy a wtedy. Nawet największym wpadki się zdarzają. :)

 

Mam nadzieję, że iksik takiej obsuwy nie zaliczy - bo jeśli nie uda mi się dostać egzemplarza do testów - kupię ją na takie testy. Za line-in mają już plusa. Pytanie co pod kątem nagrywania przy jego pomocy zaoferuje soft. Mam nadzieję, że choć część rockboxowych rozwiązań. Jeśli panowie pomyśleli, o jego dobrym wykorzystaniu - to będzie to duży pluch. Może nie tak duży jak optical w serii H ale zawsze. Mam nadzieję, że poza kompresją w locie da się nagrać do wava i będzie opcja wysterowania poziomu. Jak tak to już będzie nieźle.

 

Ksy - małe wyzwanie :) ? Mały teścik :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra odkryłem dziś nowy "zwis" ... przy próbie wyłączenia pojawił się napis reklamowy VEDIA i ... tak mu zostało ;) po półgodzinie się zlitowałem i znalazłem patyczek by go zresetować ;) w zasadzie z rozczarowania przechodzę do etapu zaciekawienia ... co to to jeszcze potrafi zrobić by nie grać ;) myślałem, że mój synek jest najlepszy na świecie w miganiu się od odrabiania lekcji ... ale powoli a10 staje się moim faworytem ;) miga się od grania super ...

 

Jutro zadzwonię do tego serwisu by już nie zanudzać ;) może się zlitują i dadzą jakiś magiczny programik ...

 

Szkoda bo to to A10 to całkiem fajna zabawka / o ile chwilowo działa / np. taki transmiter zasięg ma taki że jadąc za kimś samochodem spokojnie nadaję mu moją muzykę ... robi wrażenie nie powiem.

/ tylko po 3 zmianie piosenki się zawiesił i ... koniec szpanowania ;) /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest wszyscy piszą że A10 się strasznie wiesza :huh: Ja swój egzemplarz kupiłem trochę ponad tydzień temu i jak dotąd tylko raz mi się zawiesił(grał jakieś 6h pod ładowarką z użyciem transmitera) i miałem przez jakąś minute problem z włączeniem. Co do budowy bazy plików to ani razu nie było z tym problemów, wrzuciłem na raz 2.7 GB player trochę to po mielił i po jakichś 10s normalnie wystartował ^_^ Czyżbym trafił na jakiś specjalny egzemplarz?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh moja vedia zrobiła mi dowcip: otóż oglądam sobie ranczo wilkowyje a tu nagle obraz faluje i wyłączył się. Włączyłem go znów i wszystko normalnie działało. Możecie mi powiedzieć co to było?

Cenzura :D:P

 

A tak na poważnie, to nie grzech wypuścić coś niedopracowanego do końca, no bo nie da sie przy małych środkach wszystkiego wykryć na etapie projektowania i wdrazania do produkcji - to fakt.

Ale... drugi fakt jest taki, ze faktycznie firma powinna jednak wszystkimi klientami z problemami się zająć i nie chodzi tylko o każdorazowe odsyłanie do serwisu.

Pewnie jakieś tam sprawy można by tu rozwiązać, jednak trzeba do tego troszkę czasu poświęcić i chęci.

Toć użytkownicy z takiego forum to największy skarb - na razie to wygląda, że robimy cały czas za betatesterów ;) za swoje pieniążki niestety...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grethort
A tak na poważnie, to nie grzech wypuścić coś niedopracowanego do końca

 

Owszem - grzech. Drobne niedoróbki - może i owszem... ale czytam opinię, że komuś nie działa player po zgraniu plików z komputera. Rozumiem, że było by Ci miło gdybyś został tak potraktowany? Biznes to biznes - albo robisz coś dobrze, i czerpiesz z tego pieniążki - albo wypadasz z obiegu.

 

A głupio by było gdyby VEDIA odpadła - nie dlatego, że polska firma czy coś. Chociaż po cichu mam taką malutką nadzieję, że VEDIA mogła by być kojarzona na takim poziomie jak chociażby iRiver :P

Mam nadzieję, że dożyję starości - bo akurat A10 to taki paproch w oku, który mam na oku - z jednej strony dobry playerek - a z drugiej strony kłuje w oczy cały ten FW....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem - grzech. Drobne niedoróbki - może i owszem...

Jak dla mnie nie.

Pokaż mi np. koncern wielki czy mały samochodowy, który nie miał akcji serwisowych - bardzo poważnych...

A samochody takie koncerny nie produkują od miesiąca, czy roku.

Soft zawsze może się okazać, że się zawiesza - to tylko firmware, ale... właśnie tutaj powinna być szybka reakcja firmy z podaniem na własnej stronie aktualnego itd.

Poza tym następna sprawa - trzeba umieć się do błędu przyznać i przeprosić, co jest oznaką dojrzałości oraz pewnego poziomu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grethort
Jak dla mnie nie.

Pokaż mi np. koncern wielki czy mały samochodowy, który nie miał akcji serwisowych - bardzo poważnych...

 

Złe porównanie wg. mnie - zresztą nowe samochody muszą przejść określone testy bezpieczeństwa. Bo jeżdżąc byle czym można łatwo i jakiś wypadek/kalectwo a nawet śmierć swoją lub cudzą w wyniku słabych hamulców na światłach.... nie wiem jak Tobie, ale mi jest trochę dziwnie porównywać samochód z odtwarzaczem :P

 

Soft zawsze może się okazać, że się zawiesza - to tylko firmware, ale... właśnie tutaj powinna być szybka reakcja firmy z podaniem na własnej stronie aktualnego itd.

 

Trwają obecnie prace nad nową wersją FW. Ja mogę tylko trzymać za nią kciuki :)

 

Poza tym następna sprawa - trzeba umieć się do błędu przyznać i przeprosić, co jest oznaką dojrzałości oraz pewnego poziomu.

pzdr

 

Tu się zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe porównanie wg. mnie - zresztą nowe samochody muszą przejść określone testy bezpieczeństwa. Bo jeżdżąc byle czym można łatwo i jakiś wypadek/kalectwo a nawet śmierć swoją lub cudzą w wyniku słabych hamulców na światłach.... nie wiem jak Tobie, ale mi jest trochę dziwnie porównywać samochód z odtwarzaczem :P

Dlaczego złe ?

To jest jakiś towar dla klienta i to też.

A chodziło mi w porównaniu o to, że nawet najwięksi na świecie i technologicznie zaawansowani itd. też popełniają błędy.

Inne porównanie - ok - weźmy np. komputery, czy laptopy - słabe zasilacze czy baterie...

Ostatnio telefony nokii także - problemy z głośniczkami.

 

Trwają obecnie prace nad nową wersją FW. Ja mogę tylko trzymać za nią kciuki :)

Ja trzymam kciuki za nowy firm do A7 ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego złe ?

To jest jakiś towar dla klienta i to też.

A chodziło mi w porównaniu o to, że nawet najwięksi na świecie i technologicznie zaawansowani itd. też popełniają błędy.

Inne porównanie - ok - weźmy np. komputery, czy laptopy - słabe zasilacze czy baterie...

Ostatnio telefony nokii także - problemy z głośniczkami.

Chociażby dlatego, że żaden koncern samochodowy nie może sobie pozwolić w takiej sytuacji na olanie klienta - sam piszesz o akcjach serwisowych, a to jest już reakcja na popełniony na etapie projektowania/doboru materiałów/realizacji błąd. Dodajmy do tego o wiele większa złożoność samochodu. Wielu producentom z różnych branż zdarzają sie potknięcia, ale taki producent powinien szybko i skutecznie reagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksy i tak uwaza, ze potencjalni klienci z forum to i tylko niewielka czesc rynku zbytu dla ich playerow i jak on sam twierdzi specjalnie sie tym nie przejmuje. W zwiazku z tym nasuwa sie jeden wniosek, vedia celuje w klientow nie wymagajacych, dla ktorych awaryjnosc to zlo konieczne. Tylko... po co wlasnie tak rozdmuchiwac firme, obiecywac cuda na kiju, a potem najzwyczajniej w swiecie stwierdzic, ze my tam w ogolnym rozrachunku i tak niespecjalnie sie liczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...trzeba umieć się do błędu przyznać i przeprosić, co jest oznaką dojrzałości oraz pewnego poziomu.

Czy nie wymagasz zbyt wiele? :) Magiczne słowo przepraszam...

 

Wielokrotnie podpowiadałem to proste, aczkolwiek skuteczne "rozwiązanie", Vedii i jego przedstawicielowi na forum, Ksy, ale On zawsze wszystko ignoruje, wady przekuwa na zalety i obraca kota ogonem, a co poniektórzy forumowicze tzw. dupowłazy uważają za ekstrawagancję używanie playera do czytania książek (ja mam prenumeratę elektronicznej prasy w pdf), korzystanie z kalendarza, czy playera, jako dyktafonu. W takim razie po kiego te nibyzbędne bajery są "montowane" w odtwarzaczach?

Tak na marginesie, ja na swoje nowe, ale oryginalne FW czekam już niemal pół roku, choć zdarzają się osoby, którzy bawią się, chyba tak dla sportu, z nadmiaru wolnego czasu, w domorosłych majsterkowiczów i na zasadzie zrób to sam tworzą, tworzą, tworzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to zmienia?

 

Napisał wyraźnie - kupił, by słuchać muzyki. Odtwarzacz jest dla niego, a nie on dla odtwarzacza. Dopracowany sprzęt poradziłby sobie z bałaganem w tagach, co najmniej w takim stopniu, by odtwarzać muzykę, a nie zawieszać się co chwila.

 

 

Odpowiadając na ten post chciałbym co poniektórym uświadomić jeden fakt o którym wszyscy zapominają. Piszecie że co z tego że ma w tagach syf, a no bardzo wiele ale od początku: Ja w z moim playerem nie miałem do tej pory żadnych problemów, może to dlatego że całą muzykę jaką na nim mam sam zgrywałem z oryginalnych płytek a tagi są OK. Zauważcie jedno, że jeśli sami zgrywacie muzykę z oryginalnych płytek w domu to nawet nie uzupełniając tagów (co jest bardzo proste gdyż takie darmowe programy jak Exact Audio Copy po kliknięciu same uzupełniają tagi z bazy w internecie) wszystko będzie OK. Inną możliwością jest zakup muzyki ze stron internetowych w postaci mp3 (także z poprawnie uzupełnionymi już tagami). Trzecią i najgorszą możliwością jest nielegalne ściąganie muzyki w postaci plików mp3 z internetu gdzie bardzo często przez to mamy tzw. "śmietnik" w tagach. Nie oskarżam i nie będę oskarżał tu nikogo o nielegalne ściąganie muzyki chodzi mi o coś innego.

 

Podam tutaj przykład w innej dziedzinie. Kupujemy sobie konsole do gier. Jeśli kupujemy do niej oryginalne gry, wszystko jest OK, wkładamy płytkę a następnie gramy, nic się nie krzaczy wszystko gra. Natomiast jeśli chcemy kupować pirackie gry to już musimy pokombinować, nie zawsze wszystko chodzi, czasem są jakieś problemy itp. Uważam że tak samo jest z naszym odtwarzaczem. Jeśli sami zgrywamy muzykę ze swoich płytek, kupujemy ją w necie to wszystko jest OK, natomiast przy bezprawnym ściąganiu nam się coś wiesza, krzaczy a my mam pretensje do odtwarzacza. Zaraz ktoś powie że przy zgrywaniu płytek też możemy popsuć tagi i gadam głupoty, owszem możemy popsuć ale gdy kupujemy grę do konsoli to czy nie możemy jej np. porysować ??? czy wtedy też będzie działać jak należy ??? i czy wtedy też cała wina spada na sprzęt??? pomyślcie o tym bo słowa: to player jest dla mnie a nie ja dla niego są prawdziwe ale nie zawsze i w zależności o czym piszemy.

 

Reasumując nie oskarżam tutaj nikogo o nielegalne ściąganie muzyki itp, chcę tylko zaznaczyć możliwe powody wieszania się i że nie wszystko może być winą playera tylko naszą, użytkowników.

 

PS: Nie tylko odtwarzacze VEDIA dają plamę. Sam miałem przykry wypadek z PHILIPSem. Byłem wtedy na przepustce z przeszkolenia wojskowego i na szybkiego kupiłem odtwarzacz, w domu na szybkiego zapełniłem go muzyką. Jakież było moje zdziwienie w pociągu gdyż ten nie chciał się włączyć bo był zapełniony. I tyle posłuchałem. :D Nie mówiąc już bo zawiesić też mi się zawiesił ze 3, czy 4 razy.

 

Pozdrawiam .

 

 

PS:2 Zaraz tu będzie, że ja to ten jeden z wyznawców VEDI itd. Nie, wcale nie. Sam mam kilka zastrzeżeń co do działania A10 i czekam na nowy FW. Tylko, że mnie A10 zawiesił się dokładnie 1 (słownie RAZ) i to z mojej winy (nie w tym momencie co trzeba został wyjęty z kompa). Dlatego nie rozumiem, czemu mnie się nie zawiesza a innym tak? Może ja nie używam go tak jak inni a pliki FLAC których używam są zupełnie inaczej obsługiwane niż mp3. Nie wiem, piszę jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na ten post chciałbym co poniektórym uświadomić jeden fakt o którym wszyscy zapominają. Piszecie że co z tego że ma w tagach syf, a no bardzo wiele ale od początku: Ja w z moim playerem nie miałem do tej pory żadnych problemów, może to dlatego że całą muzykę jaką na nim mam sam zgrywałem z oryginalnych płytek a tagi są OK. Zauważcie jedno, że jeśli sami zgrywacie muzykę z oryginalnych płytek w domu to nawet nie uzupełniając tagów (co jest bardzo proste gdyż takie darmowe programy jak Exact Audio Copy po kliknięciu same uzupełniają tagi z bazy w internecie) wszystko będzie OK.

 

Zmartwie Cie - wszystkie pliki ktore mam sa zrzucone z moich orginalnych plyt a pomimo tego czesc nie ma ustawionych tag'ow bo danych o nich nie ma w zadnej bazie ktora sprawdzalem (freedb, amazony, aml). Nie zawsze chce mi sie wprowadzac te dane z palca i nie widze powodu dla ktorego poprawne tagi maja byc wymagane do stabilnego dzialania odtwarzacza. Jezeli ktos nie potrafi porzadnie pisac oprogramowania to nawet poprawne dane mu nie pomoga bo tag'i sa w roznych wersjach i zawsze mozna ktoras z nich przegapic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jest nawigacja i po tagach i po folderach to nie powinno byc z tym problemow.

w obu przypadkach powinno dac sie nawigowac po zasobach.

balagan w tagach moze utrudniac, ale nie powinien przeciez zawieszac playerka.

jak ktos lubi sluchac unknown - unknown.flac to jego sprawa. albo wybierac po folderach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS:2 Zaraz tu będzie, że ja to ten jeden z wyznawców VEDI itd. Nie, wcale nie. Sam mam kilka zastrzeżeń co do działania A10 i czekam na nowy FW. Tylko, że mnie A10 zawiesił się dokładnie 1 (słownie RAZ) i to z mojej winy (nie w tym momencie co trzeba został wyjęty z kompa). Dlatego nie rozumiem, czemu mnie się nie zawiesza a innym tak? Może ja nie używam go tak jak inni a pliki FLAC których używam są zupełnie inaczej obsługiwane niż mp3. Nie wiem, piszę jak jest.

I to jest właśnie problem, bo jednym działa w miarę ok, a inni zaliczają same zwiechy.

Ciekawe co byś pisał, jak by to na Ciebie trafiło?

Co za różnica flac czy mp3, jeśli odtwarzacz jest do tego w/g specyfikacji przeznaczony.

Tak BTW to nie ma różnicy czy plik jest bezpośrednio zgrany z płytki, czy np. skopiowany od kolegi, który go zgrał ze swojej płytki. Może on być dziesiątki razy kopiowany- zawsze to jest ten sam plik.

Jeśli nie był on powtórnie dekodowany to nic się z nim nie dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne bym był tak samo sfrustrowany i wkurzony jak inni. Nie bronie VEDI. Jak pisałem wcześniej mnie też wkurzają niektóre rzeczy co miały działać a nie działają. Chciałem tylko zaapelować, że nie wszystkie błędy muszą być spowodowane źle działającym playerem. Może trzeba poszukać głębiej i czasem błędy o których ludzie piszą na forum wychodzą z ich niewiedzy i złego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne bym był tak samo sfrustrowany i wkurzony jak inni. Nie bronie VEDI. Jak pisałem wcześniej mnie też wkurzają niektóre rzeczy co miały działać a nie działają. Chciałem tylko zaapelować, że nie wszystkie błędy muszą być spowodowane źle działającym playerem. Może trzeba poszukać głębiej i czasem błędy o których ludzie piszą na forum wychodzą z ich niewiedzy i złego działania.

 

Cóz widocznie tak. Ale vedia i tak jednak jest dobra bo jaką sławęjuż zdobyła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz widocznie tak. Ale vedia i tak jednak jest dobra bo jaką sławęjuż zdobyła!

 

Na forum naszym tylko dzięki srs'om i V39, które są dobrymi produktami - nie jestem w stanie nic poważnego im zarzucić. A10 jest bardzo ciekawa ( po prostu muzyka, nie wiem po kiego pakować formaty bezstratne w takiego playera... ), ale oprogramowanie jest niestarannie wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie wiem po kiego pakować formaty bezstratne w takiego playera...

 

No widzisz, a jednak bardzo dobrze zrobili. Jednym z głównych powodów dla któego kupiłem A10 są właśnie formaty bezstratne (a dokładnie FLAC). W poprzednim playerze gdy chciałem wrzucić sobie muzykę musiałem najpierw konwertować ją z FLACa (taki format mam na komputerze i takiego używam) do mp3 co jest czasochłonne i niewygodne. W tym momencie nie muszę nic robić. Nie chodzi tutaj o jakość dzwięku która będzie taka sama jak na mp3 bo to zwykły player ale o ludzi którzy po prostu używają formatów bezstratnych nie mając w ogóle mp3-ek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności