Skocz do zawartości

Creative Zen Nano Plus 1 Gb


donsalieri

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie Creative'a Zen Nano Plus 1gb? moglby mi ktos o nim cos powiedziec? Jak ma sie w nim jakosc, glosnosc dzwieku itd? Ogolnie czy jest to solidny odtwarzacz? zamierzam go sobie niedlugo kupic i nie chcialbym sie rozczarowac? A moze macie jakies propozycje zamiat niego? podobno iriviery sa takie dobre?

 

link: http://pl.europe.creative.com/products/pro...4&product=12720

 

A i jeszcze takie pytanie: w stanach ten odtwarzacz jest duzo tanszy niz w Polsce, akurat mam taka mozliwosc ze ktos moze mi go tam kupic i teraz zastanawiam sie czy w USA nie maja jakos inaczej kodowanych mp3 (chodzi mi o to czy mp3 z polski beda mi dzialaly na tym odtwarzaczu ze stanow?) zastanawiam sie dlatego poniewaz slyszalem ze np filmy divx i dvd kupione w stanach nie dzialaja na sprzecie zakupionym w Polsce bo sa jakos zabezpieczane.

 

Dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe kupuj go !! Kup cos lepszego... ! ten player nie zaskoczy cie jakoscia dzwieku... tak jak to robia iRivery, iAudio....

za ta cene mozesz np :

iAudio 5 [512]

iRiver iFP-895 [512]

iRivera T10 [512] polecam :D

iAudio G3 [512]

jes jeszcze pare ciekawych opcji...

 

pamietaj ze creativy nawet nie moga leżeć obok tych playerow... :-)

 

lepiej kupic lepszego playera o mniejszej pojemnosci niz pozniej zalowac... wiem z wlasnego doswiadczenia... teraz jestem w pelni zadowolony z mojego T10 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde no a tak sie napalilem na tego zen nano :huh: a moglbys mi napisac tak ze sczegolami co takiego maja te playery co wymieniles a czego nie ma ten creative? Oczywiscie nie mowie ze creative jest lepszy tylko poprostu nie wiem bo dopiero od niedawna zaczalem sie tym interesowac :)

 

a orientuje sie ktos czy zen nano plus ma funkcje pokazywania ID3 tagow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie troche pogrzebalem i poczytalem :) i chyba jednak zrezygnuje z tego zakupu :) w tym momencie zastanawiam sie nad iriver'em T-10 512mb albo iAudio 5 1Gb.

 

iriver T-10 512mb w usa kosztuje 150 dolarow a iAudio 5 tak samo tylko ze ma 1Gb :D

 

I teraz znowu mam dylemat bo o kazdym dobrze pisza i nie wiem ktory wybrac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch... ja bym czekał na U3... Albo teraz brał z miejsca ifp799 (T10 nie, bo nie potrzebuje pełnego wsparcia dla ogg, czasem lubie posłuchać radia.)

Nie czekał tylko kupował :P

 

U3 jest już zarówno w PL jak i w USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U3 w USA juz jest :) jednak jest troche za drogi bo kosztuje 190$ a ja bede mial limit max do 150$(i wiecej niestety juz nie wyciagne) Moja ciotka jedzie za jakies 2 tyg do Stanow i ma mi cos kupic:) A jak sie ma iAUDIO 5 do iFP-799?

 

Czy iFP-799 to to samo co iFP-795 tylko rozni sie iloscia miejsca?

 

A i w tym T-10 radio jest bo to tez wersja ze Stanow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj, w mp3store jest chyba czarny z tego co pamiętam

 

no więc będziesz bodajże pierwszym właścicielem na tym forum, no może oprócz ksy, ale on już wszystko miał w swoich łapach ;]

 

liczymy na recenzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja bym wybral t10. dobre wykonanie, nie jest delikatny jak wiekszosc innych playerow (wyglada jakby to byla wersja extreme - ******sty plus), bardzo praktyczny klips, 53 godziny na jednej bateria, ktora mozna kupic w kazdym kiosku. a radio? wole posluchac wlasnej muzyki niz ta komercje (oprocz pin - 102 fm polecam i antyradio) a wiadomości (mozna kupic sobie gazete lub wziac w lape bezplaten metro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

Mam od dawna odtwarzacz creative Zen Nano Plus 512mb i jestem zadowolony. Wiele osób na niego narzeka i faktycznie nie brzmi rewelacyjnie na pdostawowych ustawieniach, ale gdy się ustawi odpowiednio paski equalizer'a i dokupi dobre słuchawki to jakość naprawdę rewelka. Mój kumpel ma Iriver T10 i wcale nie jest lepszy od creativa jak sobie go przesłuchałem.

 

Moja rada jest następująca: jeśli ktoś ma zen nano plus to niech dokupi sobie dobre słuchawki i pod ich kątem dopasuje odpowiednie ustawienia equalizera i jakośc będzie miodzik.

 

Jedyne co mi się w tym odtwarzaczu niepodoba to słaba czułość radia (w ruchu gubi zasięg).

 

 

 

 

pozdrawiam,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm. wlasciwie nie ma co komentowac. w takiej sytuacji zen nano wystarcza...........

 

natomiast moja rada brzmi: najpierw posluchac na dobrych sluchawkach, dobrego materialu muzycznego - nie te mp3 128kb/s z netu. jezeli nie uslyszysz roznicy - to faktycznie creative jest bardziej jak hi-fi :)

 

(m.b.ostrobramska - to jak stwierdzenie ze 10-letni maluch i wypasione tegoroczne volvo to to samo - w koncu i to i to samochod).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast moja rada brzmi: najpierw posluchac na dobrych sluchawkach, dobrego materialu muzycznego - nie te mp3 128kb/s z netu. jezeli nie uslyszysz roznicy - to faktycznie creative jest bardziej jak hi-fi :)

Ja mam dobre słuchawki (sony mdr e931lp) a większość plików mp3 jakich słucham są zapisane z 320kb/s bitratem więc bez obaw. Oczywiście creative nie jest topową firmą jeśli chodzi o jakość odtwarzaczy mp3, ale niewiele ustępuje (zwłaszcza jak sie poszpera w ustawieniach equalizera). Nie będę się wypowiadał o innych modelach odtwarzaczy, na słuchawkach jakie mam testowałem irivera t10 od kumpla i t10 nie jest lepszym odtwarzaczem jeśli chodzi o jakość od zen nano plus (z podrasowanym equalizerem), a przy tym jest znacznie droższy. Nie porównywałem innych spektów niż jakość dźwięku, więc nie będę sie wypwowiadał na temat radia (które jest słąbe w zenie) czy ergonomii.

 

 

 

 

 

pozdrawiam,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje naprawde badanie sluchu - nie mowie tego zlosliwie - ale to niemal niemozliwe.

przepraszam, nie dlatego ze akurat mam t10, ale obcowalem (tzn. byly to okresy min 1miesiaca) z roznymi modelami creative'a, iaudio, irivera, mpio, sluchawek tez sie troche przewinelo.

moze byc tak, ze nie slyszysz roznicy - natomiast ja slysze i jest to dla mnie odleglosc w jakosci dzwieku cale lata swietlne. nie twierdza ze creative jest zly - w swojej klasie jest doby, choc wolalbym z tego przedzialu np.mio; nie twoerdze ze iriver jest najlepszy - nie mialem jeszcze okazji posluchac moonolitha - natomiast sluchalem jednego z odwarzaczy toshiby - bodaj beat albo jakos tak, ktory wykonaniem i jakoscia dzwieku kladzie mojego h340 na lopatki.

dlatego nie przedluzajac - jzezeli nie slyszysz roznicy - to moze i dobrze - masz mniej wydatkow; ja np.wiele lat temu dostajalem wzmacniacz i kolumny (samorobki) przez kilka miesiecy az uzyskalem porzadany efekt - jako ze ze sprzetem bylo krucho.

 

natomiast posluchaj troche roznych playerow - moze wtedy sluch sie "wyrobi".

 

pozdrawiam, squonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, ja nie twierdzę, że Zen jest jakimś super hiper odtwarzaczem. Generalnie jestem zawiedziony i to bardzo (przy standardowych ustawieniach bez equalizera), ale z odpowiednio dobranym EQ jakość jest znacznie znacznie lepsza.

 

Proszę, abyś mi nie insynuował, że mam coś ze słuchem, bo ja mogę powiedzieć to samo o Tobie, tylko nie na tym to chyba polega, prawda?

 

Nie jestem "fanem" marki creative, nie jestem fanem żadnej marki. Prawdę mówiąc planuję zakup nowego playera, ale czekam na nowe odtwarzacze iriver i iaudio - zobaczymy co pokażą. Nie wiem, czy t10 prezentuje topową jakość dźwięku jaką jest w stanie zaoferować iriver, ale jeśli tak to przesaidka z mojego zena mi się nie opłaca, bo naprawdę to nie są gigantyczne różnice w jakości, a już na pewno nie takie, dla których warto by było kupować nowy odtwarzacz i to na dodatek o wiele dorższy od tego co mam. Daleteog czekam na jakieś nowości i przede wszystkim na jakieś nowe usprawnienia w jakości odtwarzaczy. Może koljena generacja odtwarzaczy coś będziem iałą do zaoferwania, zobaczymy.

 

Miałem naprawdę możlwiość przez dłuższy czas testować t10 i miażdży on zena w jakości dźwięku przy normalnym EQ, natomiast gdy poszperam w EQ moim zenie to już ta przewaga nie jest widoczna i są niemal identyczne. A drobne różnice będą zawsze, bo to są przecież różne odtwarzacze różnych firm. Jak na mój gust póki co żadne z tych dwóch playerów mnie nie satysfakcjonują jeśli idzie o jakość dźwięku. Wiem, że już nie kupię creativa, być może moim nowych odtwarzaczem będzie iriver, ale ena pewno nie t10. Wole poczekać na coś nowszego i leszego. Być może iaudio, nie wiem jeszcze, muszę się zorientwoać.

 

 

 

 

 

 

pozdrawiam,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, ja nie twierdzę, że Zen jest jakimś super hiper odtwarzaczem.Proszę, abyś mi nie insynuował, że mam coś ze słuchem, bo ja mogę powiedzieć to samo o Tobie, tylko nie na tym to chyba polega, prawda?

 

1/ tak jak i ja :)

2/ to byl sarkazm, napisalem, ze nie mowie tego zlosliwie - po porostu mnie zaszokowales - prawda.

 

"Miałem naprawdę możlwiość przez dłuższy czas testować t10 i miażdży on zena w jakości dźwięku przy normalnym EQ"

 

no wlasnie.

 

"natomiast gdy poszperam w EQ moim zenie to już ta przewaga nie jest widoczna i są niemal identyczne."

 

no wlasnie - jak pisalem, masz szczescie - mniejsze wydatki.

 

"Wole poczekać na coś nowszego i leszego. Być może iaudio, nie wiem jeszcze, muszę się zorientwoać."

 

przepraszam, jak by to ujac - w swietle tego co pisales powyzej - po co? widzisz, ja gdybym nie slyszal roznicy, zostalbym przy sprzecie tanszym wzglednie bardziej funkcjonalnym - po co wydawac niepotrzebie kase?

tak jak pisalem, iriver nie jest jedyna firma prodkujaca odwarzacze (nb. pisalem o np.toshibie, nie sluchalem monoolitha - podobno brzmi jeszcze lepiej - jest iaudio - mnie akurat nie podszedl, testowalem i5, u3, mialem g3) - i cale szczescie. ale jak napisalem, DLA MNIE zen nano i t10 (bo te modele porownujesz) to 2 swiaty.

 

mniej wiecej jak porownaniue np. sennheizerow mx300 (skadinad niezlych w swojej klasie) do np.shure e3c. to nie ta polka. ja znaczaca roznice pomiedzy zen nano a t10 czy np ifp7xx, 9xx slysze juz nawet na mx300, mx400.

 

"Daleteog czekam na jakieś nowości i przede wszystkim na jakieś nowe usprawnienia w jakości odtwarzaczy" - nie bardzo widze, w czym to mialoby sie obiawiac. procesory dekodujace oraz algorytmy osiagnely juz wysoki poziom, co do obwodow m.cz to tutaj rewelacji tez sie nie spodziewam w tej technologii bedzie to juz chyba kosmetyka. moze ew.drobne zmiany w dsp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Może troche o faktach...

 

Masz "mp3 ściągnięte z sieci w bitrat'cie 320". Nie masz żadnej pewności (póki nie sprawdzisz) że jest to pierwszy i jedyny konwert na format stratny. W sieciach P2P wiele ludzi przerabia swoje zbiory na pliki o wiekszej przepływowości tylko po to by były one większe = większe share.

Ważne też jest jakiej muzyki słuchasz... na umca, popie, czy hh (... sory tak jakoś z góry założyłem) też możesz (możesz... lecz jednak powinieneś :) ) za wiele nie usłyszeć.

Pozatym... Ty masz zbiory "w 320kbps", a ten posiadacz T10?

... Porównuj sprzęt ustawiony płasko...

Jakie efekty, były włączone (brak?) na T10?

 

 

No i oczywiście pomijając to wszystko pozostaje jedynie Twoje ucho...

 

W sumie to po części zazdroszcze, podobnie jak squonk... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory - przytoczyłeś tu, że masz dobre słuchawki. Jak dla mnie to właśnie w tym miejscu jest już drobne naciągnięcie, bo nawet jak bym chciał nie jestem w stanie nazwać słuchawek typu pchełki jako dobre. No chyba, żeby to była jakaś super konstrukcja za powyżej 200zeta. Ale załużmy, że na nich można już coś wywnioskować. Jeśli nie czujesz braku przestrzenności, niedoborów którychś części pasma, różnic w czystości dźwięku to jest możliwe to, że po prostu :

- nie czujesz różnicy, bo nie wiesz do końca w czym tę różnicę poczuć, znam całkiem sporo ludzi, dla których jak gra tzn, że już jest fajnie - połowa ludzi z mojej szkoły nie słyszy różnicy poza swoim najstarszym ergotechem a moim iriverem i są zadowoleni z tego co mają.

- słuchasz muzyki, w której nie ma możliwości poczuć jakości - jak n.p. robiona z sampli z komputera i.t.d.

- .... generalnie może bć wiele powodów

 

Popieram zdanie poprzedników - jak nie czujesz różnicy to się ciesz, chociarz ja też nie odrazu czułem różnicę i byłem zadowolony z pchełek by iriver - teraz nie potrafiłbym słuchać na nich muzy przez 5min ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności