Skocz do zawartości

Head Direct RE0 dla polskiej społeczności


ralphii

Rekomendowane odpowiedzi

==

Lista na testy zamknięta.

 

 

STAN TESTÓW na dzień: 19 maja br.:

 

Słuchawki wysłane do / u: "Rolandsinger"

Oczekiwanie na kilka słów od "Dawindyk", "new_oscar"

-

Następny: ""

==

 

 

Witam,

 

Ostatnio napisałem do Fang'a z ciekawości odnośnie udostępnienia RE0 z myślą, że "z okazji" takiego wyjątkowego miejsca jak forum i ogólnego rozwoju wiedzy na temat sprzętu audio u Nas Fang z Head Direct się zlituje :)

 

Tym samym niezmiernie miło mi oznajmić, iż sam Fang udostępnił (fakt faktem na moje zlecenie) manufakturową sztukę RE0, rzecz jasna głównie do recenzowania.

Zażyczył sobie tylko recenzji oraz żeby słuchawki obejrzał owner mp3store. Na szczęście ramy czasowe są niczym nieograniczone :)

 

Oczywiście musiałem powołać się na tutejszych posiadaczy wyjątkowego, haj faj'owego sprzętu, na szczęście obyło się bez danych personalnych :P

Warunki te spokojnie można więc spełnić ;)

 

Nie byłbym sobą gdybym nie zapytał przy okazji o możliwość upustu ich wyrobów dla naszej społeczności - oczywiście jeszcze solidnej odpowiedzi nie otrzymałem, ale może załoga HD's, zwłaszcza po recenzji, zaimplementuje ją w formie obniżki ;) (kryzys kryzysem)

 

 

Dlatego potrzeba chętnych testerów RE0, opisania kilku/dziesięciu zdań na ich temat, najlepiej w bezpośredniej konfrontacji z Triple, Westonami 3, Shurami, Phonakami czy EX700. Dobrze by było gdyby ktoś mógł się także odwołać do ESW9, HD 25-1...

 

Z tego miejsca więc chcę zapytać, kto byłby chętny do testowania/recenzowania RE0...

Liczą się dobre chęci, odpowiednie podejście, no i dobry sprzęt porównawczy - całość w formie obiektywnej oceny :)

 

Każdą osobistą recenzję czy wypowiedź można by zbudować w formie całości, z czego wyszła by bardzo merytoryczna recka porównawcza.

Fang zapewne mocno przyjrzy się efektom, a jeśli te będą dobre można liczyć na coś extra :P

 

 

ZASADY:

  • Każdy testujący ma max. 4 dni przeznaczone na testy (każdemu styknie)
  • Testujący, który zakończył swoje testy, odsyła słuchawki/+ sprzęt następnemu z listy, uprzednio się z nim kontaktując
     
     
    W związku z warunkami kontroli:
     

  • Każdy testujący zobowiązany jest do:
     
    - informowania mnie o stanie rzeczy (otrzymałem RE0, wysłałem następnemu z listy, odsyłam) poprzez PM lub na tel.kom. (wystarczy 1 konkretny SMS, nr podaję po zgłoszeniu się po niego). Gdyby ktoś zauważył (wypluć) że słuchawki są wadliwe - pisać!
     
    Ważne aby zawsze można było sprawdzić stan i kontrolować. Jestem przeczulony ale to dobrze.
     
    - zamieszczenia swoich notatek w tym temacie, w jednym poście (jakby co edytować można)
     
    Poza tym:
    - nie maczania przewodu, wtyku, słuchawek w ketchupie, H20, tudzież innych roztworach i substancjach chemicznych :)
    - nie zapchania filterków ;D (profesor Miodek)
    - uczuciowego podejścia do słuchawek, mówienia do nich i rozumienia ich ;p
    - nie testowania na własną rękę (po prostu kupić albo pożyczyć rękę od kogoś :)
    - ostatecznie oddalenia wniosku o stałą opiekę nad RE0 heh

Bardzo proszę o stosowanie się do regulaminu.

Chyba nie muszę tłumaczyć że IEM-y muszą powrócić ostatecznie do mnie... :)

 

Add: Jeśli słuchawki nie wrócą do mnie w fazie końcowej w stanie w jakim wyszły spod mojego dachu - szukajta advocata z Honolulu :) (najlepiej tego lepszego...ze 50% ;) Po prostu nie wyobrażam sobie, żebym miał odsyłać wadliwą zawartość paczki do Fang'a...Brrrr nie daj Boże! :)

 

Lista chętnych do testów:

(kolejność od pierwszego do ostatniego, pogrubienie oznacza obecnego testera słuchawek)

 

1. PsiCore

2. krisio06...

3. piotrus-g

-

Ja mógłbym się podjąć. Tylko ktoś musiałby mi udostępnić jakieś słuchawki rzędu triple.fi odkąd Phonaki stały się kontrowersyjnymi słuchawkami i niewiele osób wierzy w ich możliwości biggrin.gif

Czy recka miałaby być po angielsku? bo to też by dało rade zrobić jak coś smile.gif w ramach ćwiczenia przed maturką biggrin.gif

To, czy ktoś udostępni mu sprzęt porównawczy, zależy od Waszej dobrej woli. Phonaki są godne :)

Co do angielskiego to jasne, jeśli znajdziesz więcej chęci to się dogadamy na PM ;)

 

4. Dawindyk

-

Ja moge je porownac do posiadanego sprzetu - mysle ze IE8 bedzie godna konkurencja smile.gif QJays'y tez moga wypasc ciekawie w tym porownaniu a sluchawek portable raczej mi nie brakuje (lacznie z prawdopodobnie jedynymi w Polsce cJays ktore wlasnie testuj

IE8 może być ciekawym porównaniem, zwłaszcza w kwestii dolnych partii i ich kontroli, podobnie jak Q-jays ;) Każde dodatkowe słowo może być na wagę złota olimpijskiego :P

 

5. siloe

-

jeśli kogoś interesowałoby porównanie do 3wayków - czyli takiej mojej prywatnej referencji (no i może jeszcze Themadcuba) to służę

3-wayki vs RE0 - ciekawe czy będzie tak ciekawie dla RE0 :P

 

7. new_oscar

po prostu Grześ :)

 

8. Rolandsinger

9. fallow

10. CiociaSamoDobro

11. Filip77 - porównanie do X5/X10

12. Caleb

 

Tak więc mamy już nadkomplet pancernych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mógłbym się podjąć. Tylko ktoś musiałby mi udostępnić jakieś słuchawki rzędu triple.fi odkąd Phonaki stały się kontrowersyjnymi słuchawkami i niewiele osób wierzy w ich możliwości :D

Czy recka miałaby być po angielsku? bo to też by dało rade zrobić jak coś :) w ramach ćwiczenia przed maturką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze recka ma byc dla nas, wiec raczej po polsku ;) Ale szczeze to nic tylko testowac, jak ktos ma do czego porownac... Ja np. mam dokowstręt odkad posłuchałem hd 25, wiec mysle ze przy takich ultrasone ktore teraz posiadam pojazdbyłby z góry nadół. Zwreszta lepiej nie wiedziec jak graja drogie dokanałowki, bo jeszcze sie człowiekowi zachce je kupic i co w tedy? portfel tylko cierpi.

 

Powodzenie testerom, tak szczeze pierwsza mysl po przeczytaniu tego posta pierwszego to był : Fallow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio napisałem do Fang'a z ciekawości odnośnie udostępnienia RE0 z myślą, że "z okazji" takiego wyjątkowego miejsca jak forum i ogólnego rozwoju wiedzy na temat sprzętu audio u Nas Fang z Head Direct się zlituje :)

 

Tym samym niezmiernie miło mi oznajmić, iż sam Fang udostępnił (fakt faktem na moje zlecenie) manufakturową sztukę RE0, rzecz jasna głównie do recenzowania.

Zażyczył sobie tylko recenzji oraz żeby słuchawki obejrzał owner mp3store. Na szczęście ramy czasowe są niczym nieograniczone :)

 

 

Oczywiście musiałem powołać się na tutejszych posiadaczy wyjątkowego, haj faj'owego sprzętu, na szczęście obyło się bez danych personalnych :P

Warunki te spokojnie można więc spełnić ;)

 

Nie byłbym sobą gdybym nie zapytał przy okazji o możliwość upustu ich wyrobów dla naszej społeczności - oczywiście jeszcze solidnej odpowiedzi nie otrzymałem, ale może załoga HD's, zwłaszcza po recenzji, zaimplementuje ją w formie obniżki ;) (kryzys kryzysem)

 

 

Dlatego potrzeba chętnych testerów RE0, opisania kilku/dziesięciu zdań na ich temat, najlepiej w bezpośredniej konfrontacji z Triple, Westonami 3, Shurami, Phonakami czy EX700. Dobrze by było gdyby ktoś mógł się także odwołać do ESW9, HD 25-1...

 

Z tego miejsca więc chcę zapytać, kto byłby chętny do testowania/recenzowania RE0...

Liczą się dobre chęci, odpowiednie podejście, no i dobry sprzęt porównawczy - całość w formie obiektywnej oceny :)

 

 

 

Każdą osobistą recenzję czy wypowiedź można by zbudować w formie całości, z czego wyszła by bardzo merytoryczna recka porównawcza.

Fang zapewne mocno przyjrzy się efektom, a jeśli te będą dobre można liczyć na coś extra :P

 

Tutaj można by ustalić listę chętnych testerów :)

 

Ja moge je porownac do posiadanego sprzetu - mysle ze IE8 bedzie godna konkurencja :) QJays'y tez moga wypasc ciekawie w tym porownaniu a sluchawek portable raczej mi nie brakuje (lacznie z prawdopodobnie jedynymi w Polsce cJays ktore wlasnie testuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kogoś interesowałoby porównanie do 3wayków - czyli takiej mojej prywatnej referencji (no i może jeszcze Themadcuba) to służę :) Niestety do niczego z wielkich hitów nie porównam bo nie mam, a jeśli słyszałem to dawno temu. Myślę jednak, że byłoby to ciekawe wyzywanie dla dwustudolarówek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie chciałem poinformować wszem i wobec, że słuchawki już się u mnie wygrzewają :)

 

O dalszych postępach rozwojowych będę informował

 

@Siekiera - za późno się przyłasiłem o te Yuin-y do Fang'a (jak się okazało albo zbyt późno albo poskąpił :P)

 

Kiedy masz zamiar poslac je w swiat i jaka bedzie kolejnosc wysylki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już zaspokajam wszystkich :P

 

wrzuć jakieś fotki porównawcze z RE2, jeśli to nie problem wink.gif

 

@zbx - problem, bo nie mam pod ręką "cywilizowanego" kompakta nawet :/ Fotki mógłbym zrobić, ale ewentualnie SEW810i, czyli miernie ale zawsze coś...

Jeśli ktoś z forumowiczów-testerów będzie przy okazji wyposażony w kompakt/lustrzankę - hope it 'ill be done :)

Odnośnie RE2, wciąż je mam ale jednak z tym moim "modem" który dość dawno opisywałem całkiem nieskrupulatnie wątpię, aby fotki się przyjęły :P (ogólnie estetyka została naruszona lekko mówiąc, a efektem moich działań jest ogołocony przetwornik w tubie i dziurki z zewnątrz. Ale po tym wszystkim treble w tych słuchawkach są niebywałe ;D

 

widzę, ze jedno porównanie do phonakow już będzie, ale mogę zaoferować dodatkowe, co wyjdzie tylko na plus dla użytkowników forum, więc i mnie można dopisać do listy

 

@new_oscar - fajowo, ja się cieszę również, bo przecież im więcej chętnych tym lepiej. Te "dodatkowe" jest mile widziane oc ;)

 

Kiedy masz zamiar poslac je w swiat i jaka bedzie kolejnosc wysylki?

 

@Dawindyk - na to pytanie muszę odpowiedzieć w formie bardziej rozbudowanej...

 

Słuchawki w tej chwili leżą i wygrzewają się non-stop, po około 3 dobach dokładniej się im przyjrzę. Oczywiście sam chciałbym porobić jakieś testy, poporównywać i ogólnie zaznajomić się z nimi bliżej, jeśli społeczeństwo pozwoli :P

 

Oczywiście nie ukrywam, że bardzo doceniam wszelką Waszą wiedzę i "doświadczenie", i to właśnie na Waszych przemyśleniach opieram najbardziej efekt końcowy w kwestii merytoryki.

Dlatego rzecz jasna im szybciej puszczę je w obieg tym lepiej - dajcie mi jednak się nimi choć kilka chwil nacieszyć :)

 

Zanim puszczę je w obieg, swoje przemyślenia zamieszczę w tym topic'u - utworzę post notatkowy, pod którym każdy kto miał z RE0 styczność będzie mógł się wypowiedzieć.

Z góry jednak prosiłbym o merytorykę, a jak najmniej OTs :)

 

Póki co słuchawki mam ja i nic złego im się nie dzieje ;) Gdy uznam, że mogę je powierzyć w dobre ręce - na pewno o tym poinformuję.

 

Listę chętnych i stan testów: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...st&p=507676

 

 

I jeszcze dorzucę na koniec 4 grosze: z mojej strony chciałbym zobaczyć porównanie do EX700 - w końcu najbliżej nich charakterystycznie, też membranówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j

3. siloe

-

 

3-wayki vs RE0 - ciekawe czy będzie tak ciekawie dla RE0 :P

 

 

 

I jeszcze dorzucę na koniec 4 grosze: z mojej strony chciałbym zobaczyć porównanie do EX700 - w końcu najbliżej nich charakterystycznie, też membranówki

 

:)... a zobaczymy :)

Przy okazji sprawdzimy wartość 3wayków :) Jeśli podzielimy brzmienie na 5 aspektów - góra, dół, środek, scena i dynamika - to przy założeniu ceny ok 3000za 3 way ref. każdy aspekt takiej referencji wart jest 600zł. Jeśli RE0 w którymkolwiek aspekcie wygrają lub się wyrównają oznacza to, że 3way jest warty o sześć paczek mniej :) Tak w teorii przynajmniej. W praktyce zobaczymy hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)... a zobaczymy :)

Przy okazji sprawdzimy wartość 3wayków :) Jeśli podzielimy brzmienie na 5 aspektów - góra, dół, środek, scena i dynamika - to przy założeniu ceny ok 3000za 3 way ref. każdy aspekt takiej referencji wart jest 600zł. Jeśli RE0 w którymkolwiek aspekcie wygrają lub się wyrównają oznacza to, że 3way jest warty o sześć paczek mniej :) Tak w teorii przynajmniej. W praktyce zobaczymy hihi

hahahahahahha rotfl. świetne rozumowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ostrzegam, że nie jestem obeznany w słownictwie audio (oczywiście wiem, co to dół, środek i góra ;)), więc moje porównanie będzie bardziej z perspektywy zwykłego entuzjasty dobrego brzmienia. Jeśli to problem to proszę mnie wykreślić z listy :)

uważaj bo jeszcze Cie skreśli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smile.gif... a zobaczymy smile.gif

Przy okazji sprawdzimy wartość 3wayków smile.gif Jeśli podzielimy brzmienie na 5 aspektów - góra, dół, środek, scena i dynamika - to przy założeniu ceny ok 3000za 3 way ref. każdy aspekt takiej referencji wart jest 600zł. Jeśli RE0 w którymkolwiek aspekcie wygrają lub się wyrównają oznacza to, że 3way jest warty o sześć paczek mniej smile.gif Tak w teorii przynajmniej. W praktyce zobaczymy hihi

 

heh - ogólnie uważam sądząc po opiniach i wg mnie że mają szanse tylko w aspekcie góra - no bo reszta się schowa ;D

 

Także tak rozumując można dojść do łatwego wniosku, że 3-way'e stracą na "notowaniach" najmniej 20% jeśli RE0 okażą się dodatkowo "so wonderful sample" mogą sprawić nie lada niespodziankę, a wtedy krach na giełdzie customowego rękoczynu murowany hahaha :P :P

 

btw. nie wierzę, aby uniwersale powalczyły z tą konstrukcją w czymkolwiek ;)

 

Tylko ostrzegam, że nie jestem obeznany w słownictwie audio (oczywiście wiem, co to dół, środek i góra wink.gif), więc moje porównanie będzie bardziej z perspektywy zwykłego entuzjasty dobrego brzmienia. Jeśli to problem to proszę mnie wykreślić z listy smile.gif

 

Żaden problem, więc zgodnie z tym co napisałeś nie wykreślam :P

Jeśli chcesz faktycznie zrezygnować, to potwierdź mnie to na PM'a - jeśli nie problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista testerów przeniesiona do #1

Zasady obowiązujące testujących zostaną dopisane (#1)

 

Obecny wygląd sytuacji:

Słuchawki wygrzewały się w minionym tygodnioleciu (~110h), w związku z tym że PsiCore to swój gość (jest z Wrocka tak jak ja) dostał do ręki RE0 (100h burnin') do testów podczas tygodniowego wyjazdu z dziewczyną.

Stanowi wyjątek, gdyż w praktyce (chyba) tylko on z przyszłych testerów wyjeżdza na tydzień (z dziewczyną :D)...Połączy więc przyjemne z pożytecznym :)

Po tymże tygodniu 99% że paczkę dostanie krisio06, gdyż zależy mi na odsłuchu jego Triple+MxM. Oczywiście jeśli wypali :)

 

Wysyłki RE0 zgodnie z listą nastąpią po w/w wydarzeniach :)

 

 

Za wszelkie turbulencje w realizowaniu planu testów zgodnie z planem serdecznie przepraszam, bo nie ma za co :P

 

Dziękuję za uwagę i życzę cierpliwości, a przy okazji wszystkim miłego testowania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności