Skocz do zawartości

Sansa Fuze Rockbox


Mastrojani

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich buildach (powyżej r27999) dodano patcha który miał wydłużyć pracę na baterii dla Fuze v1 i Clipa v1 ale na Fuze powoduje również sporo innych niepożądanych efektów (u mnie np nie działało odtwarzanie OGG, szumiący crossfade i wariująca playlista.

 

Więcej tutaj http://forums.rockbox.org/index.php?topic=25809.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na moim fuzie nie ma żadnych problemów. Co prawda używam builda 28328, ale z tego co widzę, nie zmieniano nic co by mogło mieć coś wspólnego z WPS'em.

 

Spróbuj usunąć ustawienia rockboxa, jeśli nie pomoże, usuń cały folder .rockbox i wgraj go na nowo.

fotka.jpg

Edytowane przez Kierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że robię off-topic ale mam pytanie jak myślicie czy wyjdzie kiedyś stabilna wersja rocboxa na fuze v2 jeśli tak czy jest to kwestia kilku miesięcy czy też niestety np.roku. Posiada z was ktoś rocboxa na fuze v2. Czy jest możliwość że przy instalacji rocboxa na fuze v2 uszkodzę sobie odtwarzacz jak przeprowadzić instalację w najbezpieczniejszy sposób. Z góry dziękuję za wszelką pomoc nie chciałem robić nowego tematu a że fuze ma spore możliwości to chciałem się "was" forumowiczów zaprawionych w boju w tych sprawach spytać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie, "niestabilność" rockboxa na fuze v2 polega na tym, że wyłączona jest obsługa połączenia USB.(niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć z jakiego powodu, z tego co widziałem, to niektórzy kompilowali sobie rockboxa z tą opcją włączoną i wszystko działało jak powinno).

 

Wygląda to tak, że po prostu jak chcesz coś sobie wgrać na odtwarzacz, musisz to robić przez oficjalny firmware. Generalnie, to rockbox na fuze v2 działa lepiej niż na v1.(dużo dłuższa praca baterii, około +8h)

Edytowane przez Kierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość że przy instalacji rocboxa na fuze v2 uszkodzę sobie odtwarzacz jak przeprowadzić instalację w najbezpieczniejszy sposób.

 

1. Tak, istnieje ryzyko uszkodzenia (minimalne).

 

2. Ściągasz RockboxUtility: klik Reszta wg tego posta: http://forum.mp3store.pl/topic/45251-sansa-fuze-rockbox/page__view__findpost__p__665835

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo Ci wdzięczny lostson że tak szybko odpowiedziałeś ale mam jeszcze parę pytań. Moja obecna wersja firmware to V02.02.26F czy na tej wersji opłaca instalować się rocboxa czy muszę pierwsze wgrać najnowsze firmware a potem bawić się w instalację. W jakim trybie USB mam podłączyć sanse fuze abym mógł zainstalować rocboxa. Czy z zainstalowany rocboxem mogę normalnie ładować mp3 ładowarką sieciową. Jeśli dobrze zrozumiałem to instalacje powinienem tak przeprowadzić jeśli coś źle napisałem popraw mnie.

1.ściągam RocboxUtility instaluje na kompie przechodzę do instalacja>"instalacja rocboxa na twoim urządzeniu" daje ok pojawia się okno explorer windows wskazuje oryginalne firmware tak jak piszesz z rozszerzeniem bin a dalej to już niestety nie wiem co robić. Proszę o pomoc wiem jestem kompletnie zielony ale zależy mi na wgraniu roxboxa ponieważ wiem ile nowgo potrafi to oprogramowanie wnieść. Czy jest możliwość abym mógł wybrać przy włączeniu czy chcę pracowań na rocboxie cz też oryginalnym oprogramowaniu a także czy rocbox jest w wersji polskiej jeśli nie i tak go zainstaluje ale ojczysty język nie byłby dla mnie minusem. Z góry dziękuję za wszelką pomoc, za wszystkie pomocne posty.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obecna wersja firmware to V02.02.26F czy na tej wersji opłaca instalować się rocboxa czy muszę pierwsze wgrać najnowsze firmware

 

Opłaca się   ;)  Najnowszy FW wgrywasz razem z RB.

 

W jakim trybie USB mam podłączyć sanse fuze abym mógł zainstalować rocboxa

 

MSC

 

Czy z zainstalowany rocboxem mogę normalnie ładować mp3 ładowarką sieciową.

 

Tak, bo po podłączeniu kabla usb uruchamia się Oryginalny Firmware (OF) - jeśli odtw był wyłączony ofc. Btw, jak chcesz włączyć OF bez kabla usb to przyciskasz najpierw "<" a potem suwak ON do góry.

 

a dalej to już niestety nie wiem co robić.

 

Odłączasz kabel usb od odtw. i będziesz miał aktualizację firmware. Potem po włączeniu uruchomi sie RB.

 

Czy jest możliwość abym mógł wybrać przy włączeniu czy chcę pracowań na rocboxie cz też oryginalnym oprogramowaniu

 

Tak, patrz wyżej.

 

czy rocbox jest w wersji polskiej

 

Yep ^_^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, mam RB (wersja 3.6) na v1 i niektóre motywy czy style (jak zwał tak zwał) nie działają. Tzn. w menu jest okej, ale w ekranie odtwarzania motyw jakby w ogóle nie obowiązuje i mam jakieś zwykłe białe tło. Dla przykładu: Pen&Paper czy Orange Glow. Czy da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lostson dziękuję za rzeczową i szybką odpowiedź. Podzielę się z wami informacjami w środę bo w tedy zainstaluje rocboxa. Jeśli dobrze zrozumiałem to Rocbox Utility ma w sobie wszystko rocboxa więc muszę tylko wskazać oprogramowaniu oryginalny firmware i dalej tak jak opisałeś. Jeszcze raz wielkie dzięki.

 

Jednak zdecydowałem się dziś zainstalować rocboxa i mam problem ponieważ Rocboc Utility nie wykrywa mojego playera dałem automatyczne wyszukiwanie nic się nie dzieje a windows xp profesionall poprawnie wyświetla że jest dysk wymienny (H:) i SANSA FUZE(G:) co jest grane jeśli wiecie jak temu zaradzić pomużcie. Sciągłem tą wersję http://download.rockbox.org/rbutil/win32/RockboxUtility-v1.2.8.zip. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. I jeszcze jedno może rocboxutility nie chcieć mi wykryć playera ponieważ ładuje mi się bo stan mojej baterii to 50% czy muszę załadować do pełna. Mam nadzieję że ktoś z was mi pomoże.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lostson wysłałem ci na PW swoją wiadomośc ponieważ nie mogłem napisać na forum bo dałem także zrzuty ekranu z tymi błędami a regulamin nie pozwala abym mógł dać na forum linki do tych zrzutów.Jeszcze raz przepraszam że robię off-topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaznajomiłem się z rocboxiem i trochę już się orientuję ale niestety mam trochę pytań. W jaki sposób wgrać na moją sanse fuze z rocboxiem jakiś emulator gier mógłby mi to ktoś z was wytłumacz. Co zrobić aby sansa fuze czytała okładki zapisane w formacie .jpg czy jest taka możliwość. Jak ustawić nagrywanie aby bezpośrednio nagrane dźwięki zapisywały się w folderze w wybranym prze ze mnie. Jak zainstalować PluginVideo. Chciałbym wydać 40zł na kartę micro sd najlepiej pojemność 4gb lub więcej chciałbym aby muzyka odtwarzała się w miare dobrze bez przycinek itp. do sansy co polecacie kupić, wiem pytanie poza tematem ale może mi ktoś odpowie. Sam z chęcią znalazł bym rozwiązanie do czterech pierwszych pytań ale niestety nie władam w ogóle językiem angielskim. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wgrać na moją sanse fuze z rocboxiem jakiś emulator gier mógłby mi to ktoś z was wytłumacz.

 

Wszelkie emulatory są już wgrane.

 

Co do gier z Gameboya:

 

Wystarczy, że wrzucisz plik z grą gb, lub gbc(gry z advance'a nie działają) i uruchamiasz je z poziomu przeglądarki plików.

 

Co do Dooma:

 

Ściągasz plik http://www.rockbox.o...om/rockdoom.wad i wrzucasz go do folderu /.rockbox/doom/. Grę uruchamiasz z menu wtyczki>gry>doom

 

 

Co zrobić aby sansa fuze czytała okładki zapisane w formacie .jpg czy jest taka możliwość.

 

Plik z okładką nazywasz folder.jpg i wrzucasz do folderu z albumem.

 

Jak ustawić nagrywanie aby bezpośrednio nagrane dźwięki zapisywały się w folderze w wybranym prze ze mnie.

 

Włączasz przeglądarkę plików, podświetlasz folder, do którego mają być zapisywane nagrania, przytrzymujesz środkowy przycisk i wybierasz opcję "Ustaw jako folder nagrywania".

 

Jak zainstalować PluginVideo.

 

Jest już zainstalowany. Wystarczy odpowiednio przerobić plik z filmem i uruchomić z poziomu przeglądarki plików. Ja u siebie na linuxie używam komendy:

 

ffmpeg -i *.wmv -s 224x176 -vcodec mpeg2video -b 200k -ab 192k -ac 2 -ar 44100 -acodec libmp3lame output*.mpg

i wszystko działa idealnie. Nie wiem niestety jak wygląda sprawa na windowsie. Tutaj powinieneś znaleźć więcej informacji:

 

 

Chciałbym wydać 40zł na kartę micro sd najlepiej pojemność 4gb lub więcej chciałbym aby muzyka odtwarzała się w miare dobrze bez przycinek itp. do sansy co polecacie kupić, wiem pytanie poza tematem ale może mi ktoś odpowie.

 

Marka raczej nie ma większego znaczenia, ważne, żeby karta była oryginalna.

 

 

 

Jeszcze pozwolę sobie dopowiedzieć pewną rzecz do Twojego poprzedniego pytania

 

Czy z zainstalowany rocboxem mogę normalnie ładować mp3 ładowarką sieciową.

 

Rockbox posiada opcję, która umożliwia używanie odtwarzacza podczas ładowania. Wystarczy podczas normalnego działania rockboxa, podłączając ładowarkę, trzymać środkowy przycisk. Fuze zawsze się ładować, a rockbox będzie dalej normalnie funkcjonował :)

 

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Proszę bardzo :)

Edytowane przez Kierek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierek jestem Ci bardzo wdzięczny że tak szybko odpisałeś ale mam jeszcze parę pytań ale myślę że na nich się skończy i nie będę wam już zawracał głowy. Co zrobić aby fuze sam z siebie wyłączył się np. dajmy na to za 5 minut. Ja robiłem to w ten sposób Ustawienia>ustawienia ogólne>system>aut.wyłącznie i dałem pięć minut zatwierdziłem przyciskiem select, i nic się nie wyłączało po tym czasie, odtwarzacz nadal działał, dodam że opcja Budzik działa wyśmienicie. Pisałeś o grach z doom już sobie poradziłem ale nie mogę otworzyć gry pacbox jak ją włączyć jest to coś podobnego na styl mario a w mario z chęcią bym pograł jeśli jest oczywiście taka możliwość. Kwestia baterii, mogę ją doładowywać gdy ma np. 50% baterii 60% czy lepiej rozładowywać ją do końca i potem ładować. Czy opłaca się wgrać jeszcze jakiś program lub coś innego do rocboxa. Style oczywiście sobie wgrałem i czcionki też. W jaki sposób zaktualizować rocboxa jeśli wyjdzie nowsza wesja czy mogę to zrobić przez rocboxutility. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Edytowane przez Judas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić aby fuze sam z siebie wyłączył się np. dajmy na to za 5 minut. Ja robiłem to w ten sposób Ustawienia>ustawienia ogólne>system>aut.wyłącznie i dałem pięć minut zatwierdziłem przyciskiem select, i nic się nie wyłączało po tym czasie, odtwarzacz nadal działał

 

Automatyczne wyłączanie określa czas po jakim odtwarzacz zostanie wyłączony kiedy spoczywa w bezruchu.

 

Pisałeś o grach z doom już sobie poradziłem ale nie mogę otworzyć gry pacbox jak ją włączyć jest to coś podobnego na styl mario a w mario z chęcią bym pograł jeśli jest oczywiście taka możliwość.

 

Poszukaj tych plików w internecie, pobierz i wgraj do folderu  /.rockbox/pacman/

 

pacman.5e

 

pacman.5f

 

pacman.6e

 

pacman.6f

 

pacman.6h

 

pacman.6j

 

Co do mario, załatw sobie grę Super Mario Deluxe na gbc i wgraj na odtwarzacz.

 

 

Kwestia baterii, mogę ją doładowywać gdy ma np. 50% baterii 60% czy lepiej rozładowywać ją do końca i potem ładować.

 

Z tego co wiem, to nie ma to większego znaczenia w nowszych bateriach. Poza tym, pamiętaj, że to bateria jest dla Ciebie, a nie Ty dla baterii ;)

 

W jaki sposób zaktualizować rocboxa jeśli wyjdzie nowsza wesja czy mogę to zrobić przez rocboxutility.

 

Myślę, że najlepiej będzie jak po prostu zainstalujesz stabilną wersję Rockboxa 3.7(wczoraj wyszła) i nie będzie musiał się już niczym przejmować.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakie? Toz przeciez nie jest normalne, ze skoro odtwarzacz nie jest w trybie bezczynnosci, a mimo tego wylacza sie sam. Tak robic nie powinien. Jesli sie tak dzieje, to albo jest to wina odtwarzacza albo rockboxa (stabilnosc w jego wypadku to pojecie czysto wzgledne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności