Skocz do zawartości

Odtwarzacz do metalu/rock'a


Arthass

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku napiszę, że przeglądam to forum dość dokładnie od jakichś 3 dni. Szukam odtwarzacza stworzonego do metalu/rock'a (jak już napisałem w temacie)-> priorytet to dźwięk. Cena do 600 zł. (pojemność 6GB lub więcej)

 

*Na początku moich poszukiwań kupiłem vedie v39 + sony mdr ex-85. Dźwięk nawet spoko tylko ten ekran dotykowy, no i przestery, a później pojawiły się trzaski (sic!) podczas odtwarzania (i to nie jest wina słuchawek, bo testowałem na innych).

 

*Więc zacząłem rozglądać się za legendarnym iriverem e10 (tam bas jest podobno konkretny - nie mylić z przebasowieniem!), ale ostatnia aukcja z tym odtwarzaczem została zakończona parę dni temu i znany większości posiadaczy tego modelu pan iRiverMax potwierdził że był to ostatni e10, który wystawił na allegro (buuu!!). Próbuję załatwić jakiegoś używanego e10, ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie.

 

*Ifp odpada z powodu bardzo małej dostępności oraz pamięci max 4 GB w dość wysokiej cenie

 

*Karma: sry za krucha...

 

*Zaciekawiła mnie Sansa Fuze (dźwięk podobno taki jak w clipie) i slot na kartę pamięci. Dowiedziałem się że dobrze się zgrywa z ER6i, ale po przeczytaniu recenzji tych słuchawek, mogłem się dowiedzieć że mają mało basu co jest niedopuszczalne w cięższych klimatach. Niestety według opinii części forumowiczów mdr ex-85 "przesładzają" ten odtwarzacz, na czym się bardzo zawiodłem (bo exy mają bardz dobry bas, nie mówiąc o reszcie). Zresztą sam mogłem się o tym przekonać - siostra ma clipa, więc zrobiłem małe porównanie. Mogę opisać to tak: dźwięk jest na dobrym poziomie, ale jakby za bardzo wygładzony, "odarty" ze szczegółów, a mnie nie wystarczy tylko dobry dźwięk (pod tym względem v39 mi bardzo odpowiadał). Fuze jako odtwarzacz ciepły, toleruje raczej chłodne słuchawki, więc ex-85 odpadają...

 

*Vedia a7: Jeden z tych "tylko dla muzyki" . W porównaniu z clipem (co przekłada się na fuze) na podobnym poziomie, 8GB pamięci => ogólnie nieźle. Z recenzji wiem że jest to odtwarzacz o chłodnym brzmieniu, więc jest nadzieja że polubi exy-85 ;] Niestety nigdzie nie ma testu dźwięku na tych słuchawkach... Nie wiem nawet jakie słuchawki są do niego polecane (domyślam się że ciepłe). O ile pamiętam Khron obiecał recenzję clip vs a7, ale chyba się nie doczekam niestety... Szkoda że nie ma slotu na kartę pamięci jak fuze, ale najważniejsze czy dźwięk daje rady (najbardziej zależałoby mi na porównaniu do v39 czy e10)

 

*Vedia a10: Bardzo atrakcyjna propozycja, jednak z powodu niedopracowanego firmware oraz ogólnych nieprzychylnych opinii dam sobie z nim spokój.

 

*Trekstor Vibez: W sumie to niezbyt wiele wiem na jego temat, bo nie zauważyłem żadnej recenzji na tym forum. Nie wiem nawet czy ma pamięć micro hdd czy flash. Na googlarce też nie udało mi się dużo znaleźć. Poza tym wydaje się równie mało dostępny co e10. Jaką ma charakterystykę dźwięku? Czy jest odtwarzaczem do metalu? Czy warto? Nie mam pojęcia. Może ktoś będzie w stanie mi na to odpowiedzieć.

 

*Meizu M6 SP/SL: Pamięć do 8GB, dość dobre opinie, podobno ładny bas. Nie wiem jaka charakterystyka dźwięku i czy zgra się z exami-85 lub innymi ciepłymi lubiącymi metal słuchawkami. I jak w porównaniu do v39? (nie ukrywam że talerze w v39 są piękne!!)

 

*Sony: Znalazłem na forum parę modeli dość wysoko ocenianych przez użytkowników, jednak z tego co przeczytałem soniaki mają problem z niskim basem tzn. nie jest zbytnio głęboki... (Sony NWZ-A816 jest chyba polecany, czyli wydaje mi się że Sony NWZ-A829 to to samo tylko że ma 16 GB)

 

*ipod: Aktualnie zastanawiam się jeszcze nad iPod'em video i iPhone'm, tylko nie wiem do jakiego rodzaju muzyki pasuje ich brzmienie i jakie słuchawki wybrać. W sumie używany iPhone 16 GB można znaleźć w cenie NWZ-A829, tylko czy iPhone jest tak dobry jak o nim piszą?

 

Jeżeli jakiś niezwykły odtwarzacz mi umknął to podzielcie się ze mną opinią. Jeżeli nie to co myślicie o tych co wymieniłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że szukasz świętego graala....

 

Z takim budżetem musisz pójść na kompromis. Inna sprawa, że Sony EX85 to nie żaden cud słuchawkowy i swoje ograniczenia mają. Miałem je przez jakiś czas .... i w stosunku do ceny są bardzo fajne jednak biorąc pod uwagę bezwzględną jakość dźwięku - średnie.

 

Jakbym był na Twoim miejscu kupiłbym Sony z serii 8 lub 6 i do tego np. słuchawki Denon C551, a EXy puścił w komisie. W 600 zł powinieneś sie zmieścić. Przy zmianie samego odtwarzacza, tak dużej różnicy jak oczekujesz, nie odczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakąś Australijską stronkę z iriverem e10. Cena z wysyłką to jakieś 600 zł. Opłaca się??

Te denony dobre są do metalu (chodzi mi o rodzaj muzyki ;])?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakąś Australijską stronkę z iriverem e10. Cena z wysyłką to jakieś 600 zł. Opłaca się??

Te denony dobre są do metalu (chodzi mi o rodzaj muzyki ;])?

 

Do australijskiej ceny dolicz jeszcze ewentualny Vat, jaki Ci paczkę wezmą na urząd celny. Wg mnie nie opłaca się.

 

 

Jeśli dopasowanie do metalu oznacza granie z energią, wykopem i tak żeby było czuć, że to żywiołowa muzyka, to owszem nadają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc słucham głównie: Melodic Death Metalu/Nu Metalu/Metalcore/Trash(taki raczej neo np. Machine Head)/trochę modern Progu/ Industralu/rapcore też się zdaży, no ogólnie takie klimaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc słucham głównie: Melodic Death Metalu/Nu Metalu(Linkin Park to nie Nu Metal!!)/Metalcore/Trash(taki raczej neo np. Machine Head)/trochę modern Progu/ Industralu/rapcore też się zdaży, no ogólnie takie klimaty

 

Sry za dwa posty ale coś się zacięło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie też zbytnio się upierasz na pozostawienie tych słuchawek - Możesz je zawsze wystawić do komisu i poszukać jakiegoś playera + słuchawek które by się dobrze zgrywały w twojej muzyce.

 

Wracając do samego playera to musisz pamietac, że istnieją różne szkoły słuchania i nie zawsze nawet chwalony model spełni twoje oczekiwania.

 

Dla przykładu: wczoraj sprowadziłem irivera E10 i po odsłuchaniu kilku kawałków byłem zawiedziony bo oczekiwałem czegoś co mnie rzuci na kolana a dostałem tylko poprawnego playerka;)

Słucham podobnej muzyki i muszę powiedzieć, że gitara bardziej podobała mi się na mojej starej formułce (iaudio F1), środek też jest wyraźnie cofnięty. Dopiero trochę pracy przy EQ poprawiło dźwięk.

Ogólnie jestem zadowolony z playera bo czuc scenę, separacja instrumentów też jest b.dobra, dźwięk jest czysty i dochodzi niezła moc wyjściowa ale nie wiem czy po wcześniejszym odsłuchaniu bym specjalnie go sprowadzał z zagranicy? może zostałbym przy marce iaudio (I7, u5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słuchawek to ja się wcale nie upieram przy nich. Jeżeli jest jakaś dobra alternatywa to chętnie skorzystam

Iriver e10 za 600 zł??? Na allegro chodził za 350 zł.

no właśnie: chodził, ale iRiverMax sprzedał już ostatnią sztukę, a alternatywnych sprzedawców nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Sony: Znalazłem na forum parę modeli dość wysoko ocenianych przez użytkowników, jednak z tego co przeczytałem soniaki mają problem z niskim basem tzn. nie jest zbytnio głęboki... (Sony NWZ-A816 jest chyba polecany, czyli wydaje mi się że Sony NWZ-A829 to to samo tylko że ma 16 GB)

:0 sony nie ma niskiego basu? jednym z jego atutów jest świetny bas, w tym dolne rejestry - zmieniłbym raczej słuchawki (mówię o modelu s63x)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:0 sony nie ma niskiego basu? jednym z jego atutów jest świetny bas, w tym dolne rejestry - zmieniłbym raczej słuchawki (mówię o modelu s63x)

To prawda, dla mnie bas w soniaku już odpowiada przy EX82, chociaż pomalutku szukam wyraźniejszego rozwiązania słuchawkowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:0 sony nie ma niskiego basu? jednym z jego atutów jest świetny bas, w tym dolne rejestry - zmieniłbym raczej słuchawki (mówię o modelu s63x)

 

To pewnie mi się pomieszało po przeczytaniu tych wszystkich recenzji (chyba z ipodem classic 5.5, bo tam jest podobno taki punktowy bas - dobra czytam recenzje soniaka jeszcze raz ;])

 

:P:P:P

Udało mi się wylicytować na australijskim ebay irivera e10 za ok 250 zł :D

Ciekawe ile wyniesie przesyłka, ale i tak pewnie wyjdzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak się zastanawiam jeszcze nad iaudio i7 + mdr-ex85. Ma 16 GB pamięci, bateria trzyma do 60h, jest mały (tak mi się wydaje). W synergii zestawień to połączenie na 6 czyli teoretycznie powinno grać na podobnym poziomie co v39 czy e10.

Czy lepiej wybrać clixa2? Co by było lepsze jako alternatywa dla e10?

anyway na razie czekam na e10 bo coś długo ta przesyłka nie dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności