Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam, że jeżeli ktoś może sobie pozwolić na epizod z Audeo to nie powinien się nawet wahać. Są to słuchawki IMO kultowe, które mają brzmienie tak oryginalne, że żadne inne słuchawki nie potrafią zagrać właśnie tak. W moim przypadku zupełnie zmieniły sposób słuchania przeze mnie muzyki. Bardzo na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi o nówki, za 379 zł, gołe, bez najważniejszych dodatków. Używki można kupić w bardzo fajnej cenie, sam sprzedaję moje w komisie za 280 z pełnym kompletem gadżetów (prócz gumek S i M), za 280, a chętnych brak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich różnic mógłbym się spodziewać względem se315?

Te shure to nie są bas bas bas ? Jeśli tak, to zupełnie co innego, szok by był "coeeeest one nie mają basu"

Chyba Ci się pomyliło. Może z modelem niższych, se215, które mają przetwornik dynamiczny. A jeśli se315 mają dużo basu, to ja nie chcę dłużej żyć na tym świecie.

 

 

Edit: MrSheep, jakbym potrzebował Audeo, to nie martwiłbym się brakiem durnych gumek, bo i tak pewnie bym uzywał L-ek, a najpewniej - pianek. Ale chyba ich nie chcę jednak :P

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrq - pisałem kiedyś porównanie PFE do E4c, które zapewne różnią się tylko minimalnie z 315. Generalnie Audeo są odrobinę jaśniejsze na wokalach i szersze. Shure jednak docieplają wokale. Audeo bas jest szybszy i sięga niżej. E4c kończyły skalę po obu stronach dość szybko. Nie wiem jak to ma się do 315.

 

@MrSheep. Jeżeli dla kogoś największa skaza brzmieniowa czyli sybilacja może być półkę wyżej od "akurat ostrej" góry to powodzenia. Dla mnie DBA to pomyłka. Słuchałem ich nawet ostatnio chcąc się ponownie przekonać do nich, ale no po prostu nie da rady. IMO jeśli ktoś chce dobrze zestrojonego dualdrivera TWFK to niech szuka w q-jays i UE700 ewentualnie CK10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: MrSheep, jakbym potrzebował Audeo, to nie martwiłbym się brakiem durnych gumek, bo i tak pewnie bym uzywał L-ek, a najpewniej - pianek. Ale chyba ich nie chcę jednak :P

 

Może jednak? :D

Chciałbym, by tak, było, że wolałbym Audeo od se315. Te drugie bym sprzedal, i miałbym więcej kasy :D

 

 

piotrus, dziekuje za parę słów. Czym dokładnie są te słuchawki, E4c to poprzednik se310, czy inna ich nazwa? Bo se310 tez słuchałem, i sam fakt, że ich sobie nie zostawiłem powinien świadczyć o trochę odmiennym brzmieniu względem se315 ;) Te moje mają więcej basu, to na pewno. Nie chcę się rozpisywac na temat roznic, bo niestety nie mialem okazji bezposredniego porownania.

Jesli jednak E4c mają 'mało góry', to albo Audeo są cholernie jasne, albo jednak wysokie tony także poprawili w se315. Dla mnie to są jasne słuchawki.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat słuchałem B2 (niby lepsze DBA02) i szczerze mówiąc Audeo dużo bardziej mi się spodobały. Dla mnie B2 to doki pozbawione życia - nie wiem czy ten efekt spotęgowało wyzbycie basu, czy coś innego, ale nie uwiodły mnie te stworki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad tygodniu walki moje uszy przyzwyczaiły się do silikonów w rozmiarze L. Izolacja jest o niebo lepsza w porównaniu do rozmiaru M. Pierwsze dni były dość trudne po przesiadce z M na L - bolący kanał, często wypadały - izolacja była w efekcie gorsza. Podobne problemy miałem jednak również zaraz po rozpoczęciu używania tych słuchawek na nakładkach M. Rozmiar M także mi nie odpowiadał przez pierwsze kilka dni. Hasło PFE było dla mnie tylko marketingową bajkę. Z czasem, jednak się przyzwyczaiłem.

 

Za zaoszczędzone pieniądze na nowe nakładki kupiłem po dwie pary szarych i czarnych filtrów oraz przyrząd do ich wymiany.

Fabryczne zielone filtry były już trochę zabrudzone i zdarzało się, że jedna słuchawka zaczynała grać bardzo cicho.

Potwierdzam opinie wielu innych osób - szare filtry są moim zdaniem najlepsze z całej trójki. Wysuwają do przodu średnie i wysokie tony. Dźwięk jest czystszy i bardziej szczegółowy. (kosztem, jednak niskich tonów). Podkręcenie basu (w eq clipa+) nie do końca rozwiązuje problem i na dłuższą metę mimo wszystko wolę czarne filtry. Jednak mimo niedoboru niskich tonów, niektóre osłuchane utwory poznaje na nowo dzięki szarym filtrom. Daje to na prawdę dużo przyjemności ze słuchania.

 

Na zielonych filtrach brakowało mi zarówno basu jak i wyższej średnicy. Szare filtry podbijają średnie i wyższe tony w taki sposób, że nie powoduje to żadnych trzasków, charczenia czy syczenia. Podobnie z czarnymi filtrami. Jestem pod dużym jak dobrze zmieniają typ brzemienia nie powodując żadnych ubocznych efektów.

Edytowane przez regis221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad tygodniu walki moje uszy przyzwyczaiły się do silikonów w rozmiarze L. Izolacja jest o niebo lepsza w porównaniu do rozmiaru M. Pierwsze dni były dość trudne po przesiadce z M na L - bolący kanał, często wypadały - izolacja była w efekcie gorsza. Podobne problemy miałem jednak również zaraz po rozpoczęciu używania tych słuchawek na nakładkach M. Rozmiar M także mi nie odpowiadał przez pierwsze kilka dni. Hasło PFE było dla mnie tylko marketingową bajkę. Z czasem, jednak się przyzwyczaiłem.

 

Ile czasu przestawiałeś się na większe pianki i tak dalej ? Bo w moich sanrajsach nie daję rady na gumkach M (gwałci mi lewe ucho, w prawym OK), a w S nie łapię seala dobrego... Ratunkiem są pianki, ale ze względów ekonomicznych i higienicznych wolałbym zwykłe tipsy : s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeden tips (prawy) od sunrise, a do lewego poszukaj podobnego innej firmy, lecz odpowiedniego rozmiaru :D ? ciekawe jak będzie to brzmiało, np "ciemno mi z lewej strony" :lol:

Chcę wypróbować thompsony, ale na obu uszach (czemu miałbym w jednym zostawiać tego ; o)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeden tips (prawy) od sunrise, a do lewego poszukaj podobnego innej firmy, lecz odpowiedniego rozmiaru :D ? ciekawe jak będzie to brzmiało, np "ciemno mi z lewej strony" :lol:

Chcę wypróbować thompsony, ale na obu uszach (czemu miałbym w jednym zostawiać tego ; o)?

dla zabawy :D oraz chęci poszerzania horyzontów ^_^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności