Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki chlopaki :). Czyli juz wiem na co bede zmieniac exy :). A np. do takich audeo potrzebny jest jakis AMP zeby jeszcze bardziej rozwiinely skrzydla ? Czy sam ip + phonaki da sobie spokojnie rade ?

Audeo na szarych + E5 bassboost = Audeo na czarnych. Audeo na czarnych + E5 bassboost = łupanie basem na całego :D

Audeo na szarych + E5 flat = przyjemna średnica trochę mało basu jednak. Audeo na czarnych + E5 flat = koncertowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym odsłuchu audeo, żonglowaniu filterkami i ustawieniami eq stwierdzam co następuje :) Czarne filterki zabijają ducha tych słuchawek więc w gruncie rzeczy są bezużyteczne bo chyba można w tej cenie albo i taniej kupić lepsze słuchawki. Szare filterki mają odrobinę za mało basu ale lekki tuning eq na cowonie (80hz +2, mach3bass na 4) i słuchawki są moim ideałem! Wysokie są super wysokie ale nie są nieprzyjemne, niesamowita klarowność i separacja instrumentów, przestrzeń jak w otwartych słuchawkach nausznych, po booście basu basik bardzo dynamiczny i tworzy świetną podstawę. Bałem się jak zagra to np Korna gdzie bas jest bardzo ważny ale gra rewelacyjnie. Basik niesamowicie klarowny, zarysowany i detaliczny. Natomiast wokal to już w ogóle masakra. Wiem wiem może za bardzo sie rozpływam ale takie są moje odczucia bo przejściu z shurów se210. Audeo zrobiły z nich miazge! Nie widzę żadnych konkretnych powodów dla których ktoś miałby wybrać shury zamiast audeo. Wygląda na to że moimi następnymi słuchawkami będą Audeo2 o ile takie powstaną :P Znalazłem to czego tak długo szukałem kupując coraz to droższe iemy. Jeszcze pytanie do użytkowników. Czy comply zmienia charakter dźwięku? Ja niestety nie moge sprawdzić bo średnie comply dodawane do słuchawek są dla mnie za małe i nie mogę złapać seala. Wie ktoś gdzie można kupić duże comply do audeo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Po dłuższym odsłuchu audeo, żonglowaniu filterkami i ustawieniami eq stwierdzam co następuje :) Czarne filterki zabijają ducha tych słuchawek więc w gruncie rzeczy są bezużyteczne bo chyba można w tej cenie albo i taniej kupić lepsze słuchawki. Szare filterki mają odrobinę za mało basu ale lekki tuning eq na cowonie (80hz +2, mach3bass na 4) i słuchawki są moim ideałem! Wysokie są super wysokie ale nie są nieprzyjemne, niesamowita klarowność i separacja instrumentów, przestrzeń jak w otwartych słuchawkach nausznych, po booście basu basik bardzo dynamiczny i tworzy świetną podstawę. Bałem się jak zagra to np Korna gdzie bas jest bardzo ważny ale gra rewelacyjnie. Basik niesamowicie klarowny, zarysowany i detaliczny. Natomiast wokal to już w ogóle masakra. Wiem wiem może za bardzo sie rozpływam ale takie są moje odczucia bo przejściu z shurów se210. Audeo zrobiły z nich miazge! Nie widzę żadnych konkretnych powodów dla których ktoś miałby wybrać shury zamiast audeo. Wygląda na to że moimi następnymi słuchawkami będą Audeo2 o ile takie powstaną :P Znalazłem to czego tak długo szukałem kupując coraz to droższe iemy. Jeszcze pytanie do użytkowników. Czy comply zmienia charakter dźwięku? Ja niestety nie moge sprawdzić bo średnie comply dodawane do słuchawek są dla mnie za małe i nie mogę złapać seala. Wie ktoś gdzie można kupić duże comply do audeo?

 

 

comply można zamówić ze strony comply:P jeśli dobrze pamiętam to stamtąd pochodziło forumowe zbiorowe zamówienie

co do dźwięku to łagodzą na pewno górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie do atrio nie porownal, bo pisal tylko o armaturowych, a atrio to membrany...

To mi sie pomyliło

Jak się z nim spotkałem to mówił że Atrio grają basowo, ciepło, ale że brzmienie mu bardzo podchodziło, z tym że on słucha dbstepu i takich tam podobnych. Natomiast o Audeo wypowiedział się że i tak są to najlepsze słuchawki jakie słyszał i podobnie jak ja postawił je ponad LiveWires T1

Czarne filterki zabijają ducha tych słuchawek więc w gruncie rzeczy są bezużyteczne bo chyba można w tej cenie albo i taniej kupić lepsze słuchawki.

Też tak myślałem, do póki nie posłuchałem czarnych troszkę dłużej i nie odkryłem całej magi koncertowego grania jakie w sobie niosą. Czarne filtry nie zabijają ducha Audeo one po prostu go zmieniają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy ktoś wspominał o modyfikacji dla Audeo, ale żeby nie było że nie było podzielę się prostym modem, który z ciekawości sam wyexperymentowałem jeszcze wtedy, gdy mogłem słuchać Audeo.

Mod przyda się tym, dla których Audeo są zbyt wycofane, którzy szukają w nich lepszego wypełnienia całości...

 

 

Potrzeba wewnętrznych sylikonowych wkładek ze środka tipsów olives (Shure Black Foam), trochę cierpliwości przy ich wyjmowaniu, oraz tulejki Audeo a tym samym ich samych :P

 

Wyjmujemy wspomniane wkładki (tubki) z wnętrza tipsów (można to zrobić paznokciem albo lekko ponacinać obwód i szarpnąć smile.gif. Nakładamy je na tulejki Audeo, a dopiero na nie nakładamy standardowe nakładki.

Co się poprawia?

1. NAJWAŻNIEJSZE - całość przybliża nas do siebie, jest dużo bliżej. Już samo to jest świetne, bo Audeo są napowietrzone i wycofane

2. Bas dostaje mocnego stąpnięcia, nie umniejszając, a zwiększając nieco jego jakość i ilość

3. Dostajemy wypełnienie, efekt taki, jak przykładowo pożądany krok w CAL czyli dociśnięcie padów do ucha... Tutaj bez żadnego dociskania smile.gif

4. Bliższa nam średnica (wokal) nabiera dozy ciepełka

5. Góra taka sama, choć ma się wrażenie że jest jej więcej z uwagi na bliskość

6. Wydaje się jakby ucho rozciągało się jeszcze bardziej wszerz i poprawia się szerokość sceniczna smile.gif

 

Dużo to nie kosztuje (cena 2 nakładek black foam), a efekt jest bezcenny i mocno słyszalny. Jak z ciekawości je założyłem na tulejkę Audeo, nie ściągnąłem ich potem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...%B3aw&st=10

A APARATY SŁUCHOWE

 

Gajowa 23

50-519 Wrocław

tel.: 071/ 734-58-32

fax: 071/ 734-57-38

e-mail wroclaw@aaparatysluchowe.pl

www: http://www.aaparatysluchowe.pl

godziny otwarcia: pn. - pt. godz. 8.00 - 17.00

 

 

 

używki są raczej nieosiągalne przynajmniej w PL. Może mają oddział gdzieś jeszcze tego nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ich ktoś z sonym z serii A?

 

czytałem gdzieś na head-fi, że tworzą dobrą synegrię z grajkami sony.

 

swoją drogą, cowony mają dużą moc na wyjściu - 26+26mW (i7, s9) i 37+37mW (d2) - piotrus_g, pisałeś w recenzji, że audeo grały lepiej na d2, jak to się ma co do mocy na wyjściu?

sony ma 5+5mW i trochę mnie to martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update on the new versions. Looks like the non microphone version will be coming the beginning of September with the microphone version at the end of September.

 

Improved casing as well as improved and longer cable.

 

Stay tuned...

No to czas zbierać kaskę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Git, to od razu załapię się na nową :D

Btw, wydaje mi się, że poprawią głównie jakość wykonania, a dźwięk pozostanie bez zmian.

Z tego jak patrze po wpisach na head-fi to ludzie czekają na nową wersję żeby zrobić sobie replacement - ciekawe jak będzie z tym w Polsce. Było by spoko gdyby wymieniali na nowe za free. A patrząc że mam już trzecią parę (po dwóch wymianach gwarancyjnych) liczę że następna (jeśli w ogóle będzie) będzie na upgraded

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrus-g: Wiem, że raz miałeś problemy z kablem (zesztywniał?). Co było za 2gim razem?

Pierwszy raz zesztywniały kabel, drugi raz trochę mniej zesztywniały kabel za to pękła mi słuchawka bodajże prawa nad literką "K" w napisie Phonak. Oddając na gware słowem nie wspomniałem o pęknięciu i za przyczynę podałem kabel ;) bo wiem że jakbym powiedział że pękła to by mi nie przyjęli :] zresztą Ci ludzie na ponieckiej to dość nie ogarnięci są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zesztywniały kabel, drugi raz trochę mniej zesztywniały kabel za to pękła mi słuchawka bodajże prawa nad literką "K" w napisie Phonak. Oddając na gware słowem nie wspomniałem o pęknięciu i za przyczynę podałem kabel bo wiem że jakbym powiedział że pękła to by mi nie przyjęli :] zresztą Ci ludzie na ponieckiej to dość nie ogarnięci są.

 

jk szybko wymienili w takim razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności