Skocz do zawartości

Phonak Audeo PFE 112 Perfect fit.


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Upominałeś się jakoś specjalnie o rev2 czy dali Ci sami z siebie? Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu pójde oddać moje i sie zastanawiam bo jak mam dostać starą wersje to mi sie niechce nawet butów ubierać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upominałeś się jakoś specjalnie o rev2 czy dali Ci sami z siebie? Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu pójde oddać moje i sie zastanawiam bo jak mam dostać starą wersje to mi sie niechce nawet butów ubierać :P

upomniałem się.

Różnica to głównie kabel i trójnik.

Na pudełku przy kodzie kreskowym napisane jest PFE 112/1 V1 - v1 oznacza rev2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zdjęcia będą kiedy będą myślę że w sobotę dopiero(?).

Różnice:

Pudełko

  • sposób mocowania słuchawek w pudełku
  • napis V1 przy kodzie kreskowym

Słuchawki

  • kabel - matowy i lekko szorstki w dotyku, zdecydowanie grubszy, czuć że użyli innego materiału ale dość podobnego
  • obudowa od słuchawek - bardziej lśniąca, twardsza w dotyku (czuć przy wkładaniu do ucha). Wygląda na to że po prostu zrobili ją grubszą.
  • nowy trójnik
  • nowe łączenie kabli z trójnikiem i jackiem
  • nowy suwak do ściągania kabla - jest większy i grubszy

Akcesoria

  • nowe zauszniki - zdecydowanie twardsze, nie wyginają się aż tak bardzo jak poprzednie, są "ciaśniejsze" może dzięki temu kabel nie będzie sam wypadał z nich.
  • tipsy - pozostały takie same, a więc dementuję plotkę o zmianie wielkości :)

 

To by było na tyle. Ogólnie teraz słuchawki sprawiają sporo większe wrażenie, zostały poprawione wszystkie wrażliwe miejsca. Zdecydowanie lepiej wypadają "w dotyku" w porównaniu do starszej wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym dniu mogę stwierdzić, że w kwestii dźwięku

- mniej basu niż na Soundmagicach

- bardziej wyeksponowany wokal

- po prostu czysty, przyjemny dźwięk

 

No i wygoda !!!! zupełnie nie czuć, że ma się je w uszach :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie możliwe, że ze znajomym napiszemy porównanie - Cowon iAudio X5 + Phonak Audeo PFE (+ FiiO E5) vs iPod Touch 2g + Denon C710 (możliwe że + FiiO E1):D (z pomocą raczej przyjdzie też nano 1g i 3g i Samsung Q1)

Na razie słuchałem tylko chwile Cowona z Denonami i w porównaniu do Audeo mają nieporównywalnie głebszy i mocniejszy bas, jednak jest on trochę gorzej kontrolowany, za to tonami wysokimi i klarownością Phonak miażdzy Denona, tyle mogę stwierdzić tak na pierwszy rzut ucha :P Jednak dopiero po przesłuchaniu na spokojnie tych 2 par słuchawek z 2 odtwarzaczami będę mógł coś więcej napisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby był ktoś chętny, to w Toruniu na dniach powinni mieć 122 czarne (wersja z mikrofonem) za 489zł. Piszę na dniach, gdyż zamawiali je ze Szwajcarii dwa tygodnie temu, jednak z racji, że za pare dni wyjeżdzam nie mogłem (nie chciałem) już dłużej czekać, tak więc zadowole się wersją bez mikrofonu z "audiofon`u" (być może już jutro będą u mnie), a te o ile dojdą do Torunia są wolne, wystarczy zadzwonić i zgłosić na nie chęć.

 

Adres i nr. tel:

 

ZOZiREH OŚRODEK OBSŁUGI OSÓB Z WADĄ SŁUCHU

Uniwersytecka 17 gab 226

87-100 Toruń

tel.: 056 / 622 - 71 - 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam w końcu swoje "wymarzone" Phonaki... pierwsze wrażenie - nie zachwycają. Dużo jaśniejsze od ex`ów nie są (na szczęście, gdyż z takimi opiniami się spotkałem), basu mają zdecydowanie mniej i grają ... inaczej. Z racji przyzwyczajenia do ex`ów zachwycony nie jestem. Zmieniłem filtry na czarne, basu troszkę więcej, ale to jeszcze nie to. Zmieniłem silikony na comply, co również znacznej zmiany nie przyniosło. Pobawiłem się EQ i zrobiło się fajnie, choć dalej ex`y bardziej mi odpowiadają. Przy okazji drażni mnie fakt efektu mikrofonowego, czego ex`y nie mają. Btw znowu pojawia się efekt zatkanych uszu jak z ep630.

Aktualnie wróciłem do średnich gumek i ... jakoś już mi lepiej pasują, choć podpięte do lapka znowu nie grzeszą basem.

 

Pare minut później...

Znowu pozmieniałem gumki, jeszcze raz wymieniłem filtry itd. i ... jest lepiej, tak więc albo się przyzwyczajam, albo armatury się wygrzewają, gdyż basu jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare minut później...

Znowu pozmieniałem gumki, jeszcze raz wymieniłem filtry itd. i ... jest lepiej, tak więc albo się przyzwyczajam, albo armatury się wygrzewają, gdyż basu jest więcej.

Takie zjawisko nie występuje w przetwornikach armaturowych ;)

Jest to kwestia przyzwyczajenia. Słuchawki armaturowe prezentują zupełnie inny rodzaj dźwięku niż przetwornik dynamiczny i tego chyba mówić nie trzeba. Dynamiczny przetwornik zazwyczaj ma miękki bas i "ciepły" w odbiorze. Przetwornik BA ma bardziej kontrolowane niskie tony, które są zazwyczaj trzymane w ryzach, z paroma małymi wyjątkami, ale jest to cecha większości przetworników stricte szerokopasmowych.

U mnie występuje odwrotne zjawisko nie mogę się w żaden sposób przestawić z grania BA na przetwornik dynamiczny i dlatego nie podoba mi się większość słuchawek tego typu.

Czego życzę i tobie bo brzmienie "armatur" jest piękne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje odwrotne zjawisko nie mogę się w żaden sposób przestawić z grania BA na przetwornik dynamiczny i dlatego nie podoba mi się większość słuchawek tego typu.

Czego życzę i tobie bo brzmienie "armatur" jest piękne :)

Może powinieneś spróbować STAX'a.

Z głośników też nie słuchasz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje odwrotne zjawisko nie mogę się w żaden sposób przestawić z grania BA na przetwornik dynamiczny i dlatego nie podoba mi się większość słuchawek tego typu.

Czego życzę i tobie bo brzmienie "armatur" jest piękne :)

Może powinieneś spróbować STAX'a.

Z głośników też nie słuchasz? ;)

Mówiłem o dokanałowych słuchawkach. Stax'ów dokanałowych nie słyszałem, a poza tym tam nie ma przetwornika dynamicznego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności