Skocz do zawartości

Koos The Plug Czy Sony Mdr Ex71sl


ww_sprinti

Rekomendowane odpowiedzi

Mam irivera 790 i firmware 1.29KR i słuchawki jakie dostałem z nim nie wystarczają mi (są za słabe). Mam włączone xtreme 3Dna 2 i w 3D EQ setting basy podkręcone na maxa. Słuchawki wysiadają przy vol 23-26 (zaczynają pierdzieć). Zależy mi aby nawe słuchawki nie miały takiej wady. Chciałbym również aby basy były głębsze. Moje nowe słuchawki mają dorównywać iriverze. Zastanawiam się nad Koss the plug lub sony mdr ex 71sl. Pomuście mi dokonać wyboru bardzo błagam. A może macie jakieś inne. Jestem otwarty na każdą propozycje byle były douszne. Z góry wszystkim dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie zastanawiaj. Ten model Soniaków to jedne z najlepszych słuchawek dousznych w swojej klasie (klasa wyżej od Plugów). Grają subtelnie i powiedzmy "prawdziwie". Dzwięk jest czysty i soczysty. Słuchać wszystko co powinieneś słyszeć. Plugi za to mają więcej basów (dla mnie bas w tym wykonaniu przesłania inne dzwięki), choć sony też basu nie brakuje.

 

Jeżeli kiedykolwiek kupię jakieś douszne słuchawki to będą to właśnie Sony Mdr Ex71 (lub Shure).

Polecam Sony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mariuszek102. Bardzo mi zależy aby basów było więcej niż w tych które otrzymałem z iriverą i chce aby nie pierdziały przy bardzo głośnym suchaniu. Rozumiem że soniacze grają lepiej. Może jeszcze ktoś wyrazi swoją opinie albo doradzi inne słuchawki. Powiem szczerze myślałem ,że kossy lepiej grają a teraz to nie wiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzę Ci ... i to krótko:

 

poczytaj o Kossach Porta Pro (a najlepiej posłuchaj).

 

Używam ich już ładne kilka miesięcy i wciąż jestem pod wrażeniam. No najlepsze słuchawki jakie miałem na uszach. Kupisz je na allegro w cenie wspomnianych soniaczków (które tak a propos kiedyś miałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: Koss, a nie Koos

Po drugie: Polecam czasem sprawdzanie swoich postow pod katem bledow.

To nie jest zadna zlosliwosc z mojej strony. Po prostu posty w ktorych jest

duzo bledow trudno sie czyta.

 

I wreszcie: Chcesz basu ponad wszystko - bierz plugi, chcesz czegos

wiecej - 71 beda dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam pytanko. Czy spark graja lepiej niz plugi? Czy maja lepszy bass. Bo nie wiem czy brac plugi czy sparki.

 

Jest na forum temat o tych dwoch modelach, niestety nic konkretnego z tego tematu nie wynika.

 

Chcialbym wiedziec, ktore:

maja lepszy bass

sa wygodniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MP3 Store Poznan powiedziano mi, ze roznic w dzwieku nie ma

zadnych. Pierwsza wersja plugow jest chyba ladniejsza, druga jest

troche udziwniona z tymi pierscieniami, natomiast wygodne to chyba

zadne nie sa :P

 

Pozdrawiam,

A ja w Mp3Store w Wwa słyszłem że Sennheisery dołączane do iRiverowych playerów kosztują "ponad 100zł" ...

 

Szczerze mówiąc nie sugerowałbym się Mp3Store...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sparki mają ponoć bardziej stonowane basy = słychać coś także poza basami, tak to ktoś określił ;)

Ja przewaznie słucham "łupanki" wiec mocniejszy i głebszy bass po prostu musi byc :)

 

Jak znajde Sparki z czarnymi kablami, to sobie je kupie. Te szare kabelki przypominaja mi troszke biale kabelki iPoda :angry:

 

Gdzies wyczytalem, ze Sparki lepiej wklada sie do uszu, bo gabeczki tak szybko nie powracaja do swojego standardowego ksztaltu i ze graja slabiej.

 

No to teraz tylko musze znaleźć jakis sklep gdzie znajde te sluchaweczki w dobrej cenie.

Choc mysle, ze juz znalazlem:

http://www.techmarket.pl/cennik.php?categorie=207 Sparki za 59 zlotych, tylko czy kabelki sa czarne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sparki mają ponoć bardziej stonowane basy = słychać coś także poza basami, tak to ktoś określił

 

To prawda :) Średnica jest bardziej "wyrazista" niz w zwyklych plugach.

 

Jak znajde Sparki z czarnymi kablami, to sobie je kupie. Te szare kabelki przypominaja mi troszke biale kabelki iPoda

 

Kabelki od sparków są białe i mało przypominają te od jabłka

 

Gdzies wyczytalem, ze Sparki lepiej wklada sie do uszu, bo gabeczki tak szybko nie powracaja do swojego standardowego ksztaltu i ze graja slabiej.

 

I to duzo lepiej! Za pierwszym razem nie mialem wogole problemu. Poprostu zgniotlem to cos "gąbkopodobne" i wsadzilem do ucha bez odchylania do tylu. Wchodzą jak marzenie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam irivera 790 i firmware 1.29KR i słuchawki jakie dostałem z nim nie wystarczają mi (są za słabe). Mam włączone xtreme 3Dna 2 i w 3D EQ setting basy podkręcone na maxa. Słuchawki wysiadają przy vol 23-26 (zaczynają pierdzieć). Zależy mi aby nawe słuchawki nie miały takiej wady. Chciałbym również aby basy były głębsze.

To masz może coś spitolone :D albo słuchawki albo plejer

ja tez mam włączone xtreme 3Dna 2 i w 3D EQ basy na maksa i mogę spokojnie podkręcić do 40 i nic nie pierdzi, tyle że za głosno i nie da się słuchać (normalnie słucham na 20-25) i jest git.

Może mp3 masz słabej jakości ?

 

Podobny efekt do twojego był gdy słuchałem iaudio 5 - przy 23 słuchawki zaczynały pierdzieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za wypowiedź. Ale czy mógłby ktoś porównać bas siniaczy z tymi słuchawkami co miałem w plajerku (driver 790). Słucham przeważnie techno i hip-hopu. Więc soprany też są bardzo ważne. Jeżeli te kossy mają zaniżać inne dźwięki kosztem basów to ja chyba z nich zrezygnuje.

Jestem jeszcze ciekaw jak z tymi creativami ep-630. Czkam na komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie ja mam coś z uszami jak ta babcia :D Ona tez nie słyszała pierdzenia :rolleyes:

 

Przychodzi staruszka do lekarza i mówi -Panie doktorze, mam taki problem z gazami, ale tak naprawdę to mi nie przeszkadza. Moje bąki nigdy nie śmierdzą i są zawsze bardzo ciche. Prawdę mówiąc, pierdnęłam już

ze 20 razy od kiedy jestem u Pana w gabinecie. Nie wiedział pan o tym, bo są

bardzo ciche i wcale nie śmierdzą.

Doktor na to: Rozumiem, proszę zażywać te tabletki codziennie i wrócić do mnie za tydzień. Po tygodniu babcia przychodzi z powrotem do gabinetu i mówi:

- Panie doktorze, nie wiem co do cholery pan mi dał, ale teraz

moje bąki, choć nadal ciche, śmierdzą niemiłosiernie...

-Dobrze! - odpowiada lekarz -

Teraz gdy już przeczyściliśmy pani nozdrza, zajmiemy się słuchem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności