Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz słuchawkowy?


basfjasfkaskj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam zbudować wzmacniacz słuchawkowy, raczej będzie stacjonarny (do PC)

 

To teraz konkrety:

-muzykę mam we flac'u i mp3(czasami nawet 128kbps, ale rzadko)

-aktualnie posiadam słuchawki KSC75 i zamierzam kupić coś lepsiejszego, tak do 200zł, ale to przyszłość, narazie KOSSY

ŹRÓDŁA:

-Docelowo Sound Blaster Live 5.1 + kxDrivers (m.in. czarne gniazdko) + ASIO (foobar)

-W planach DAC PCM2702 lub lepsza dźwiękówka (Turtle Beach Santa Cruz, Vortex 2 -wystarczy mi stereo)

-możliwe że CD\Clip\Fuze, ale mało prawdopodobne, bo muzykę mam zgraną na PC, a wzmak docelowo ma stać przy kompie

wiec SB Live docelowo, kiedyś inna (może PCM?) +KSC75

 

WYBRAŁEM:

 

-Konstrukcja oparta na TPA6120 (tak jak np. Holdegron)

-Projekt MxM, czyli AD8397

-Jakaś konstrukcja oparta na OPA134 (CMOY), coś takiego jak Moonlight, Vapor Cherry)

-konstrukcja oparta na kicie AVT1024, czyli BD139 i BD140, ciekawi mnie to jak zagra, mam wykonany wzmacniacz na tych tranzystorach i gra super pomimo tego że ma chyba z 20lat (DIY), można poszukać pod nazwą "Wzmacniacz 40W o małych zniekształceniach" na elektrodzie, lub mogę wysłać PDF'a z opisem :) .

 

 

Doradźcie coś w sprawie wzmaka i ew. dźwiękówki, czy budować PCM2702 czy kupić za grosze Turtle Beach Santa Cruz\Vortex 2?

W koszta się nie zagłębiam, bo wyjdzie mnie taniej niż konstrukcje forumowe -obudowa własnej roboty/z tworzywa, stacjonarna wersja (brak akku i ładowarki)

 

Z góry THX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam zbudować wzmacniacz słuchawkowy, raczej będzie stacjonarny (do PC)

 

To teraz konkrety:

-muzykę mam we flac'u i mp3(czasami nawet 128kbps, ale rzadko)

-aktualnie posiadam słuchawki KSC75 i zamierzam kupić coś lepsiejszego, tak do 200zł, ale to przyszłość, narazie KOSSY

ŹRÓDŁA:

-Docelowo Sound Blaster Live 5.1 + kxDrivers (m.in. czarne gniazdko) + ASIO (foobar)

-W planach DAC PCM2702 lub lepsza dźwiękówka (Turtle Beach Santa Cruz, Vortex 2 -wystarczy mi stereo)

-możliwe że CD\Clip\Fuze, ale mało prawdopodobne, bo muzykę mam zgraną na PC, a wzmak docelowo ma stać przy kompie

wiec SB Live docelowo, kiedyś inna (może PCM?) +KSC75

 

WYBRAŁEM:

 

-Konstrukcja oparta na TPA6120 (tak jak np. Holdegron)

-Projekt MxM, czyli AD8397

-Jakaś konstrukcja oparta na OPA134 (CMOY), coś takiego jak Moonlight, Vapor Cherry)

-konstrukcja oparta na kicie AVT1024, czyli BD139 i BD140, ciekawi mnie to jak zagra, mam wykonany wzmacniacz na tych tranzystorach i gra super pomimo tego że ma chyba z 20lat (DIY), można poszukać pod nazwą "Wzmacniacz 40W o małych zniekształceniach" na elektrodzie, lub mogę wysłać PDF'a z opisem :) .

 

 

Doradźcie coś w sprawie wzmaka i ew. dźwiękówki, czy budować PCM2702 czy kupić za grosze Turtle Beach Santa Cruz\Vortex 2?

W koszta się nie zagłębiam, bo wyjdzie mnie taniej niż konstrukcje forumowe -obudowa własnej roboty/z tworzywa, stacjonarna wersja (brak akku i ładowarki)

 

Z góry THX :)

 

Ja nie widze sensu inwestowania w cokolwiek z Twojej listy jesli chcesz sluchac na ksc75. To sa fajne sluchawki do przenosnego zrodla i graja praktycznie tak samo dobrze z kazdego w miare przyzwoitego zrodla. Jesli nie masz w planach lepszych sluchawek to IMHO byle SB Live/Vortex Ci wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale w przyszłości mam zamiar kupić słuchawki do kompa, pozatym potrzebuje słuchać trochę głośniej niektórych rzeczy.

 

Temat dalej otwarty, jaki wzmacniacz na moje wymagania i dlaczego?

I jeszcze karta, robić DAC PCM2702 czy kupić za grosze Turtle Beach Santa Cruz\Vortex 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś doradzi, coś muszę zrobić (zaliczenie z urządzeń elektronicznych), chcę to potem wykorzystać a nie żeby leżało:

 

-Konstrukcja oparta na TPA6120 (tak jak np. Holdegron)

-Projekt MxM, czyli AD8397

-Jakaś konstrukcja oparta na OPA134 (CMOY), coś takiego jak Moonlight, Vapor Cherry)

-konstrukcja oparta na kicie AVT1024, czyli BD139 i BD140, ciekawi mnie to jak zagra, mam wykonany wzmacniacz na tych tranzystorach i gra super pomimo tego że ma chyba z 20lat (DIY), można poszukać pod nazwą "Wzmacniacz 40W o małych zniekształceniach" na elektrodzie, lub mogę wysłać PDF'a z opisem.

 

Sry że post pod postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś z tych czterech to MxM'a. By używać go stacjonarnie musiałbyś mieć dobry zasilacz a nie jakiś shit.

Wczoraj jak dogrzewałem kondensatory, to wyjąłem baterię i podłączyłem ładowarkę ( jako zasilacz ) to nie da się tego słuchać. Pełno elektronicznych śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, tak swoją drogą to wspomniany przez ciebie AVT1024 nie jest wzmakiem na tranzystorach, tylko prostą konstrukcją na tda7233 - niemiłosiernie szumi, dźwięk ciepły i miły, ale zbyt rozbabrany i słaby technicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Kitu to raczej kupwał nie będę, składałem bardziej zawansowane konstrukcje już B)

A co to ma do rzeczy? Ma grać, a nie być trudne w montażu. Sam podałeś kit AVT1024, więc o co chodzi? chcesz trudniej, zrób wzmaka by ChumI na TPA6120.

A ten wzmacniacz jest dobry? W sumie klasa A ;]

Podobno lepszy niż wynalazki na TPA6120. Natomiast mówienie na diamond buffer, że to klasa A zawsze mnie bawi.

Który z tych co ja zaproponowałem polecasz??

Zależy do czego. MxM jest stricte przenośny i tak został pomyślany. Żeby mniej baterii brał trzeba zastąpić AD8397 na masie wirtualnej na przykład OPA2613.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ma grać, ale zazwyczaj projekt z Kitu nie jest do końca dostosowany do konkretnego użytkownika.

 

Czyli wychodzi że najlepiej zrobić na TPA6120?

Chodzi mi tylko o jak najlepszą jakość dźwięku (głównie w przyszłości bo narazie marne słuchawki i karta).

 

A Klasą A to nazwany został nawet na AudioStereo, ja tylko powtarzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ma grać, ale zazwyczaj projekt z Kitu nie jest do końca dostosowany do konkretnego użytkownika.

A skąd wiesz, że on do Ciebie nie jest dostosowany?

Czyli wychodzi że najlepiej zrobić na TPA6120?

Mnie tak nie wychodzi.

Chodzi mi tylko o jak najlepszą jakość dźwięku (głównie w przyszłości bo narazie marne słuchawki i karta).

No to tym bardziej tak nie wychodzi.

A Klasą A to nazwany został nawet na AudioStereo, ja tylko powtarzam.

To tak jakbyś powiedział, że papuga w sklepie powiedziała, że to klasa A. ;)

 

Jest jeszcze jedna opcja - mogę Ci sprzedać części i płytkę do SOHA II, jeśli tylko się dowiem, że nie gra lepiej niż Moonlight v.8. Nie mam czasu na projekty nic nie wnoszące, a nazamawiałem części i lada dzień będę miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyś powiedział, że papuga w sklepie powiedziała, że to klasa A. wink.gif

 

Wiem że mój błąd, ale looz.

W projekcie z Avt nie pasuje mi płytka, ot co.

 

Więc jak możesz to zaproponuj konstrukcję która by mi pasowała i nie grzeszyła jakością dźwięku, bo ja już sam niewiem co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie z Avt nie pasuje mi płytka, ot co.

To narysuj swoją od nowa. Schemat jest też na audiostereo. Tylko daj sobie siana z niektórymi modyfikacjami przy tranzystorach, które tam proponują, bo one wniosą tyle, co nic nie wniosą.

Więc jak możesz to zaproponuj konstrukcję która by mi pasowała i nie grzeszyła jakością dźwięku, bo ja już sam niewiem co...

SOHA II, będziesz sobie mógł lampki podmieniać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOHA II, będziesz sobie mógł lampki podmieniać. smile.gif

 

Lamp narazie nie ruszam, zresztą nic na nich nie robiłem.

 

Czyli wychodzi na to że ten z kitu będzie najlepszy? W takim razie w weekend może powstanie płytka.

 

Jeszcze się muszę zorientować jak wyjdzie z kosztami i dostępnością części -> Sorry że tak męcze, ale jeszcze jakaś alternatywa, niekoniecznie musi być lepsza, ale niedużo gorsza :P :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat - czy wzmacniacz z tego kitu AVT 2850 jest w stanie zbudować nawet osoba konkretnie zielona w temacie - umiejąca tylko jako-tako lutować? Czy jedynym elementem, który trzeba dodatkowo samemu skombinować jet w tym przypadku obudowa, czy też trzeba jeszcze dołożyć jakiś potencjometr regulujący siłę głosu (w przypadku, gdy nie ma go w zestawie). No i czy ten wzmacniacz wygrywa pod względem dźwięku z Holdegronem w wersji standard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOHAII byłaby najlepsza dźwiękowo. A jak piszesz, że składałeś trudne konstrukcje to pobaiłbyś się z nią nieźle. Poustawiał napiecia, to robota dla Ciebie..:D

 

A kto powiedział,że AVT 2850 nie możesz dostosować do siebie? Możesz powymieniać kondensatory, rezystory, kupić dobry potencjometr.

 

@majkel- Części do SOHA Ii kupiłeś z GlassJarAudio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel- Części do SOHA Ii kupiłeś z GlassJarAudio?

Oni nie wysyłają do Polski. Zbiorowe zamówienie na Audiostereo było, płytkę też tam koleś zaprojektował i już ją mam. Wciąż rozważam pozbycie się zamówionego kitu - brak czasu na zabawę. Jak x500 go złoży, to mu może podeślę Moonlighta v.8 i niech porówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie na head-fi.

Chumi amp może być lepszy a dla niektórych może być SOHA II lepsza. Zależy od słuchawek i reszty toru.

SOHA II ma już uznanie wśród DIYerów. majkel twierdzi, że ona jest bardzo ciekawa układowo ale potwierdzić tego nie mogę gdyż posiadam jedynie zalążek wiedzy majkela. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi że:

 

Soha II >= Tpa6120.

 

Tylko czy każde Tpa czy projekt Chumi, bo w jego projekcie nie podoba mi się sterowanie, wolę potencjometr, więc cały ten blok bym pominął.

 

Najlepiej niech ktoś kto się zna uszereguje mi te wzmacniacze od najlepszego do najgorszego, te co podałem w 1szym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności