Skocz do zawartości

Sennheiser HD800


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

To HD680 też będzie, czy nie? Fajnie, że Sennheiser wypuszcza coś odjazdowego, bo potrzebuję drugiej pary z wyższą impedancją, a modele HD600 i HD650 nie do końca do mnie przemawiały.

 

Tez sie bardzo ciesze i mam identyczne odczucia.

Martwi mnie jedynie cena HD 800 - ponoc 1.400 USD

Pojawilo sie takze cóś nowego znaczy owe - Ring Radiator drivers oraz ponoc brzmi to jak Orpheus.

 

Ciekawi mnie w takim razie czy HD 680 takze wyjda, i jaka bedzie ich cena.

 

Jezeli HD 800 rzeczywiscie beda kosztowaly 1400 USD (czyli jakies ~4.300 PLN) - to raczej szybko ich nie kupie :)

 

W tym wypadku "przebili", ze tak powiem cena lige tysiacdolarowych sluchawek czyli GS1000, JVC HP DX1000 i Denon D7000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe sennheisery wyglądają jak połączenie Sony SA5000 z Porta Pro :lol:

Narazie nie ma co się zbytnio podniecać bo wszystkie spekulacje mogą być nocno przesadzone, chociaż to bez wątpienia z czasem się zweryfikuje.

Mnie ich designe w każdym bądź razie nie odrzuca, mógł bym takie mieć :P

 

Na jednym ze zdjęc widać, że przetwornik jest od wewnątrz nieosłonięty, już sobie wyobrażam ile tam włosów może nawłazić.

 

3178661324_9c26d92543_o.jpg 3177825643_979441e7fa_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z cena zwariowali, prztynajmniej nie po tym kursie - i pomyslec ze za 10 razy mniej mozna miec HD580/600 - postep wymaga ofiar...szkoda ze portfelowych.

Teraz zaczna sie porownania do GSow na bank (jak tylko ktos zakupi).

Jak beda HD680 to podejrzewam ze kolejny upgrade HD580 ( wszystkie HD600/650 oscyluja wokol tej samej osi jakosciowej).

Z tym ze pamietam poprzednie wyjscia HD 600 czy HD650 - ciagle bylo ze to nawiazanie do Orpheusa a okazywalo sie ze kwestia w kosmetycznych zmianach, oby tym razem tak tez sie nie stalo (choc z recenzji na Head-Fi wynika ze tak nie jest).

Sennheiser nie mogl byc dluzny nowym konstrukcjom AKG (K701) czy Grado (GSy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, tyle ze K701 to raczej jednak nie ten sektor. K701 to sektor HD 650/HD600.

 

HD800 to atak na tysiacdolarowa lige czyli GS1000, JVC HPDX1000, Denon D7000, W5000 ... faktycznie brakowalo "tutaj" Sennheisera.

A jezeli do tego wyjdzie jeszcze HD 680 - to nic tylko bic brawo Sennheiserowi :)

AKG z 701 i 702 ataku poki co na "high-end" nie przeprowadza. Mogliby wydac po prostu nastepce K1000 :))

 

Tak czy siak, jestem wielce ciekawy a kto jak kto - Sennheiser mam nadzieje, ze wtopy nie zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglad troche mi nie pasi, chociaz nie sa brzydkie. Juz raczej wszyscy przywykli do tego ze wysoko pułkowce wygladaja klasycznie i wogle, a tu prosze nowosc pełną para ;)

 

 

ide zbierac puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowe Sennki wyglądają trochę kiczowato. Niby nowocześnie ale mi się nie podbają..

Jestem ciekaw czy brzmią tak dobrze ile kosztują, bo jednak 1400$ to dużo jak na nowe słuchawki. Legendy mogą tylko kosztować bo zasłużyły sobie.

Tak jak mówi Bres. Też myślałem, że hi-endowe rzeczy są stylowane na rzeczy z przed lat a tu Sennheiser wyjechał z czymś co wygląda jak z przyszłości..

Grado ma swój styl projektowania, Audio Technica też a Sennheiser nie zbyt..

 

Gdyby następca K1000 zstąpił z nieba i przedarł się przez morze audiofiliów to AKG na pewno wzbogaciłoby się o dużą ilość gotówki..

 

Z drugiej strony na pewno AKG musaiłoby sprostać wielkiem obciążeniu oczekiwań potencjalnych kilentów..

Poczekalibyśmy na nie na pewno długo. Jak Grado wysłało pierwszy egzemplarz GS1000 do Polski rok po premierze to policzcie ile zajęłoby to AKG razem z konstruowaniem..:D

 

A poza tym by skonstruować coś lepszego od K1000 to trzebaby naprawdę wziąść się do pracy, co nie słychać było przez kilka lat od Sennheisera aż w końcu..;D

 

Ja drugiej pary słuchawek nie będę kupował bo przeprosiłem swoje HD580..:D Z dziurki grają ciekawia a będzie pewnie jeszcze lepiej jak zrobię hybrydowego Milletta SS..:D

Więcej o GC skubnę wątku "Słuchawki za 1200zł" bo za minutę lub dwie czeka mnie kolęda i ksiądz żulący kasę..:)

 

 

EDIT: tymczasem wieści z za oceanu..

Your item left the United States from ISC NEW YORK NY(USPS) at 9:54 AM on January 8, 2009

Wspaniałe wieści. Jak dobrze pójdzie to RS1 dojdą do mnie we wtorek..:D W środę, czwartek, piątek mam egzaminy więc jeśli nie dodą we wtorek to cały egzamin nie będę mógł się skupić..:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowe Sennki wyglądają trochę kiczowato. Niby nowocześnie ale mi się nie podbają..

Jestem ciekaw czy brzmią tak dobrze ile kosztują, bo jednak 1400$ to dużo jak na nowe słuchawki. Legendy mogą tylko kosztować bo zasłużyły sobie.

 

Legendy potrzebuja czasu zeby zostac legendami - a wysoka cene maja od poczatku. W czasie kryzysu dobrze sprzedaja sie bardzo drogie i bardzo tanie rzeczy - widac Sennheiser postawil na te pierwsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to nazywasz fradją?:D

Przeczytaj jakie mordęgi miał fallow dobierając sprzęt pod GS1000:

http://audiohobby.pl/topic/10/26/112

 

Jak miałbym wydawać tyle kasy to wolałbym już właśnie GS1000 albo szukać ofert na K1000 lub zaczaić się na HP1000 lub PS1..:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wyglądają bardzo futurystycznie, ale nie kiczowato jak np hd600 -plastikowa imitacja marmuru na pałąku to imo szczyt kiczu

Cena jest dosc kosmiczna no ale dobrze sie stalo ze Sennheiser dołączył do rodziny [elitarnych]elitarnych producentów ;] jak sie wygra w totka to bedzie w czym wybierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwasz, że do wyglądu hd600 i hd650 nie doszedłem. Mi osobiście najbardziej podobają się Gradosy od RS2, wyżesze Audio Technicy i ESW9/10 i boskie Sony R10 oczywiście..

 

Przypuszczam, że Sennheiser produkują hd600 i hd650 ( przełom XX i XXIw. ) chciał stworzyć słuchawki o nowyczesnym wyglądzie. I stworzył pewnie nowocześnie wyglądające ale na tamten czas, teraz tak nie wygądają nowocześnie na nasze czasy.

No w HD600 imitacja marmuru zalatuje kiczem ale w RS1 jest jedna rzeczm, która mnie irytuje.

 

Gdy słuchawki kosztują tyle i są robione z machoniu by sprostać oczekiwanion to czemu to co trzyma pręty jest plastikowe. W sluchawkach, którę mają przypominać klasykę tego nie powinno być.

 

Dla niektórych Sennheiser już wcześniej dołączył do elity. Violet np, zakochał się w HD650 ale IMHO zakochać można się w każdych. Tylko muszą mieć towarzystko doborowe.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu na audiofil.pl najbardziej podba mi się zdanie:

 

"Za sprawą specjalni zaprojektowanych nauszników, dźwięk promieniowany przez HD 800 dociera do uszu pod niewielkim kontem, symulując podobne doznania jak w przypadku odsłuchu kolumn głośnikowych. Lokalizacja źródeł pozornych dźwięku (jak na słuchawki), jest rzekomo na nadzwyczajnym poziomie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności