Skocz do zawartości

JBl Reference 220 czy MDR-EX85


MrZielony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czytałem trochę forum, ale JBL reference 220 i MDR-EX85 nie były chyba jeszcze recenzowane na iAudio 7-emce. Choć w rankingu Sony dostały 6, to z tego, co czytałem, pod względem basu trochę kuleją, a nie stronię od rocka i metalu więc na dobrym basie też mi zależy. Które z tych polecacie, czy macie inne propozycje w tym przedziale cenowym?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego to Sony EX85. ;)

Skoro już faktycznie wybór ogranicza się do tych dwóch...

 

Pisanie o Ex-ach najlepszych do ~300pln to przesada, izolacji nie oferują żadnej, więc można je stawiać raczej między nauszne niż iem-y, a na tym polu chociażby ksc je wymiatają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Denony AH-C551? We Wro są w MM za 299, cena obniżona o stówkę. Było ich parę sztuk w witrynie. Ciągle ostrzę sobie na nie zęby, ale póki co przegrywają z innymi wydatkami.

 

P.S. Nie żebym miał coś przeciw EX-85, ale Żona chce mi je zabrać do E100 :P

 

@KHOT, ja tam sobie poradziłem z izolacją - po prostu wziąłem silikony z EP-630 i różnica jest, nazwijmy to, słyszalna. Cisza, którą słychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laczycie EXy ze zlymi dla nich playerami a nie ze Sony sa slabe, sluchal ktos z Vedia ? to naprawde inna para kaloszy i zadne Denony nie dadza rady.

Nie miałem niestety okazji. Problem leży w tym, że Ex-y są polecane praktycznie do wszystkiego, niezależnie jak to gra, a niestety bez synergii grają przeciętnie, o czym zresztą wspominał Roland w swojej recenzji która zapoczątkowała szał na EX-y pisząc, że siła ich tkwi w synergicznych połączeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już faktycznie wybór ogranicza się do tych dwóch...

Pisanie o Ex-ach najlepszych do ~300pln to przesada, izolacji nie oferują żadnej, więc można je stawiać raczej między nauszne niż iem-y, a na tym polu chociażby ksc je wymiatają...

Domyślnie rozmawiamy o dousznych. Może Ex mają słabszą izolację (żadnej to za dużo powiedziane, nie pracuję w hucie i mi wystarczają, i tak mało co ostatnio nie wpadłem pod samochód), ale nadal mają parę zalet, największa: są małe = można je nosić stale przy sobie i dyskretnie w pracy :D. Może i Denony za 299 zł są lepsze, ale dla większości to sporo za dużo. Jak znacie dużo lepsze słuchawki douszne do 200 zł to walcie, z chęcią posłucham. I według mnie dobre słuchawki zawsze będą dobrymi słuchawkami, a że jakiś odtwarzacz ma problemy to nie wina słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z JBL powstał taki, że pisząc recenzję oparłem się na wrażeniach dźwiękowych pochodzące wyłącznie z ich połączenia z IFP799, którego jestem szczęśliwym posiadaczem. Jako, że dźwięk pochodzący z tego zestawu okazał się ponadprzeciętny, toteż i recenzja była hurraoptymistyczna. Na słuchawki rzuciło się sporo ludzi posiadających często słabsze (bądź też po prostu nie pasujące do charakterystyki 220-tek) odtwarzacze i w krótkim czasie pojawiło się sporo negatywnych opinii. Mocno pochwalone przeze mnie JBL okazały się być dla części osób sporym zawodem. Potem okazało się, jak w wielu przypadkach, że słuchawki te z częścią sprzętów brzmią świetnie, z częścią dobrze, z częścią tak sobie, a z częścią słabo. Czyli jak w większości przypadków, ale niesmak i pamięć po głośnych opiniach pozostała.

 

EX85 miały chyba nieco delikatniejsze wejście i o tyle więcej szczęścia, że zgrywają się przyzwoicie ze sprzętem, który posiada większość wypowiadających się na forum osób. Słuchawki te weszły do nas nieco spokojniej i bez wielkich kontrowersji.

 

To forum jest skarbnicą wiedzy, której jednak nie należy przeceniać. Pojawiają się tu opisy nowości, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy i poczytać subiektywne porównania. To ważne.

Należy jednak pamiętać, że ilość zmiennych w przypadku kwestii o których tu dyskutujemy jest tak duża, że poza podstawowymi pytaniami w dziale "Co kupić do 200 zł żeby miało kolorowy ekran filmiki i fajny bas", trudno jest udzielać ostatecznych i jedynie słusznych odpowiedzi.

 

Co dokładnie mam na myśli? To, że forum jest pomocne, kiedy albo ktoś kompletnie nie orientuje się w branży sprzętowej, albo orientuje się słabo i szuka podpowiedzi wokół czego ma się obracać prowadząc poszukiwania. Z 20 modeli słuchawek do 100 zł, po wizycie na forum, szukający zejdzie do 2-4 modeli, ale tu realna i sensowna pomoc zwykle się kończy, a zaczynają się domysły. Zwróć uwagę MrZielony, że jakiego tematu byś nie otworzył, to z 10 modeli schodzi się szybko do 3 (zabiera to góra 2-3 strony, z czego 3/4 wypowiedzi i tak jest nieprzydatna), a kolejne 6 stron to dywagacje między tymi 3 modelami, z których i tak rzadko kiedy coś wynika i koniec końców pytający i tak musi dokonać strzału. O tyle dobrze, że szanse na niepowodzenie są po prostu mniejsze :).

 

Jeżeli chodzi o słuchawki - poczekaj aż podadzą Ci tu 3-4 modele w interesującej cenie, np.

1. EX85

2. JBL 220

3. CX 500

4. (jeszcze jedna opcja)

potem przeczytaj po 2-3 opinie na temat każdych z nich (najlepiej osób, które mają odtwarzacz podobny do Twojego), a potem wybierz sam jeden model i go kup. Czekanie na gotową receptę czasami daje wyniki, czasami nie (50:50), a traci się na to po 3-4 tygodnie zamiast 3-4 dni. Poza tym rok temu na topie były MylarOne, teraz są EX85, a za pół roku będzie co innego. I tak do zajechania :).

 

Wybaczcie, że się rozpisałem, ale dawno mnie tu nie było i chciałem się uzewnętrznić ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że się rozpisałem, ale dawno mnie tu nie było i chciałem się uzewnętrznić ;p.

 

Nie no, prawdę żeś rzekł, bo faktycznie to tak wygląda.

 

Nie mam możliwości dotknięcia, posłuchania i zobaczenia na własne oczy tych wszystkich słuchawek, bo w mojej mieścinie (choć wbrew pozorom wcale nie takiej małej) w sklepie obsługa na pytanie o dokanałówki, patrzy się jak na kosmitę, a sprzęt na półeczce za ladą nie wychodzi cenowo ponad 80zł...

 

Tak czy śmak, jak na razie chyba Ex85 usuwają się na dalszy plan, ze względu na kwestię basów i ponoć słaba izolację, a na JBL, po zapoznaniu się z kolejnymi opiniami, tracę chętkę. Co do CX500 - jeszcze nie znalazłem tak naprawdę nawet jakiejś konkretnej opinii...

 

Hymm... poczekamy zobaczymy. i tak możliwość zakupu będę miał po najbliższym weekendzie dopiero, więc trochę czasu jeszcze na zastanowienie się mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepne i również chętnie poczekam na jakieś typy dokanałówek, ewentualnie IEM`ów w cenie do 200zł oczywiście do i7. Poza tym i7 jest ciemnym, a może jasnym, oraz zimnym, a może jednak ciepłym grajkiem? O ile słuchawki potrafie ocenić, tak playera już nie bardzo.

 

@ Echelon - Ep`ki też kiedyś były na topie ;) W sumie to nawet dobrze je wspominam, za to MX500, oraz aktualnie nabytych SRS200 nie trawie pomimo wielu pochlebnych im opini, tak więc powoli dochodze do wniosku, że przeczytane opinie mogą tylko naprowadzić na dany model, który przed zakupem koniecznie! należy odsłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z JBL powstał taki, że pisząc recenzję oparłem się na wrażeniach dźwiękowych pochodzące wyłącznie z ich połączenia z IFP799, którego jestem szczęśliwym posiadaczem. Jako, że dźwięk pochodzący z tego zestawu okazał się ponadprzeciętny, toteż i recenzja była hurraoptymistyczna. Na słuchawki rzuciło się sporo ludzi posiadających często słabsze (bądź też po prostu nie pasujące do charakterystyki 220-tek) odtwarzacze i w krótkim czasie pojawiło się sporo negatywnych opinii. Mocno pochwalone przeze mnie JBL okazały się być dla części osób sporym zawodem. Potem okazało się, jak w wielu przypadkach, że słuchawki te z częścią sprzętów brzmią świetnie, z częścią dobrze, z częścią tak sobie, a z częścią słabo. Czyli jak w większości przypadków, ale niesmak i pamięć po głośnych opiniach pozostała.

 

dokładnie.. ja miałem tak samo - mi dźwięk JBLi z iriverem T10 podszedł bardzo, a od dziś podchodzi jeszcze bardziej, ale od dziś już z iriverem e10 :) ten duet naprawdę jest niezły i będę się tego trzymał. JBLe brzmią z e10 bardzo dobrze - a to że komuś innemu nie pasują - widocznie player się nie zgrywa.. tak bywa.. :]

 

Wybaczcie, że się rozpisałem, ale dawno mnie tu nie było i chciałem się uzewnętrznić ;p.

Witaj Echelon :D właśnie już od dawna czekałem aż wrócisz bo ostatnio znów głośno o JBLach a to zazwyczaj my dwaj ich broniliśmy na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ep`ki też kiedyś były na topie
Nie chciałem być aż tak "retro" ;).

 

Witaj Echelon biggrin.gif właśnie już od dawna czekałem aż wrócisz bo ostatnio znów głośno o JBLach
Ja też tęskniłem :P. Moje zepsuły sie 3 miesiące temu i nie miałem kiedy się za to zabrać (3 miechy bez mobilnej muzyki), ale właśnie się naprawiają (standardowy problem, czyli przerywa przy jacku).

 

Tak czy śmak, jak na razie chyba Ex85 usuwają się na dalszy plan, ze względu na kwestię basów i ponoć słaba izolację, a na JBL, po zapoznaniu się z kolejnymi opiniami, tracę chętkę. Co do CX500 - jeszcze nie znalazłem tak naprawdę nawet jakiejś konkretnej opinii...
Nie wiem jak z izolacją w EX85, ale w JBL izolacja też nie jest specjalnie poważna, przy czym pomiędzy pchełkami, a dokami i tak jest na tyle spora różnica w tłumieniu, że osoba przesiadająca się będzie zadowolona. Dopiero ludziom porównującym jedne doki z innymi takie "niuanse" robią różnicę.

 

Jeżeli boisz się JBL, a obawy te nie są pozbawione sensu (JBL są IMO dobre, ale kapryśne), to wybierz bezpieczniejsze cx500 lub ex85 (tu są chyba spore róznice cenowe o ile dobrze pamiętam). Jeżeli nie miałeś wcześniej dobrych słuchawek to chyba szedłbym w kierunku ex. Dlaczego? Ano dlatego, że szkoda się szarpać, jeżeli nie ma się pewności i dużej swobody finansowej. Słuchawki za 100 i za 500 mają tak naprawdę podobną żywotność, więc nie ma co sobie wmawiać, że te droższe wytrzymają 5 razy dłużej albo że będziesz o nie 5-cio krotnie bardziej dbał (najwyżej 2-krotnie). EX są generalnie chwalone, grają na pewno przyzwoicie, a na ulicy, bez bardzo dobrego playera i wysokiej jakości utworów, słuchawki za 100 i za 300 wiele się od siebie nie różnią (o ile nie trafimy na jakieś skrajności). Jeżeli na ulicę to doradzam EX, a zastanawianie się nad droższymi tylko wtedy, jeżeli spokojnie Cię na to stać i jeżeli będziesz dużo słuchał w spokoju, w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Exy sa polecane do wszystkiego, z IFPem graja przecietnie, z Vedia bajecznie- trzeba wiec kompletowac.

Ale które słuchawki (douszne) za 100 zł grają lepiej z IFPem? Nie twierdzę że są idealne, ale nie mają konkurencji w tej cenie. Jeśli odtwarzacz nie jest ułomny i nie trzeba maskować jego braków przez słuchawki, to nie ma chyba lepszych w tej cenie. Są uniwersalne i w miarę tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze można dodać SoundMagic PL30 http://www.focalprice.com/Genuine_Sound_Ma...P074S_6457.html Przynajmniej na angielskojęzycznym forum o słuchawkach opisali dźwięk PL30 jako lepszy od EX85 i dodając do tego dwukrotnie niższą cene, można chyba je dorzucić do rozważań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności