Skocz do zawartości

Ifp 790 Czy Creative Muvo


pawlo00

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad kupnem czegos z tcy dwoch - albo iriver 256mb albo creative 512mb - ceny podobne - iriver jest duzo lepszy? czy roznica jest taka duza - w jakosci dziewku i naprawde ja slychac? jesli tak to przy jakiej jakosci mpkow - czy przy takich 192kbs tez slychac roznice? a co powiecie o sluchawkach?

jednym slowem czy naprawde jakosc dzieku iriver jest slyszalna tak ze warto wydac wiecej "za mniej"??

nie wiem na co sie zdecydowac bo sluchalem tylko cretvia - no i bylo niezle - bylem zaskoczony - ale radio jakos cicho gralo nawet na full ustawieniach

A czy w irever ma lepszy equalize? slyszalem tez ze jak sie ustawia inaczej niz na normal to nie mozna ustawic full glosnosci.. to prawda?

ps. slucham glownie rocka, metalu

co mi radzicie? licze na wypowiedzi, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem tez ze jak sie ustawia inaczej niz na normal to nie mozna ustawic full glosnosci.. to prawda?

Zależy od firmwaru (oprogramowanie wewnętrzne plajera). Na europejskim jest ograniczona głośność. Poczytaj a dowiesz się więcej :]

 

To czy słychać różnicę między tymi odtwarzaczami zalezy głównie od Ciebie i Twoich uszu ;) . MY (tu wszyscy zgromadzeni :] ) twierdzimy że iRiver ma nieporównywalnie lepszą jakość dzwięku niż creativ - oczywiście to co dla nas jest różnicą ogromną, dla Ciebie może być niewartą dopłacania kasy... <_<

 

Różnicę jakości dowolnej kompresji mp3 usłyszysz, ponieważ nawet cbr 64kbps, będzie lepiej brzmiało na ifpie niż muvo ;) . To do czego będziesz kompresować też zależy od Ciebie i czyłości Twojego słuchu. Nie ma sensu tracić miejsca na dzwięki których nie usłyszysz.

 

Jeśli chodzi o słuchawki to w ifpie są to (najczęściej) mx 400 - jedne z najlepszych w swojej cenie (ok 50zł). Te w creativie można wyrzucić do kosza i zainwestować od razu w coś lepszego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchasz metalu i rock'a, to na pweno docenisz iRiver'a. Moc oferowana przez iFP-ka i standardowe MX400 oraz odpowiednio skonfigurowany eq (Metal lub ExtrEQ z podobnym widmem, ale wyżej podkręconym) sprawią, że powinieneś być w 100% usatysfakcjonowany.

 

Tak jak to już napisał Skręt: nic dodać, nic ująć, brać iRiver'a. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mowiciez ze jakosc bedzie lepsza - ale czy na pewno bedzie zauwazalna przy tych gorszych mpkach typu 128, 192kbs - czy moze chodzi o to ze jakosc jest lepsza ale tylko jak sie slucha najlepszych mp3 w pelnej jakosci 320kbs... jak to jest naprawde, bo jakos nie moge uwierzyc

aha - sporo sie naczytalem o szumach w ifp - czy w creativie tez sa takie problemy?

co sadzicie o dyktafonie w ifp - ladnie nagrywa - chodzi mi o koncerty

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość odtwarzanej muzyki zależy nie tylko od bitrate'a pliku, ale przede wszystkim od mocy wewnętrznego wzmacniacza urządzenia przenośnego, na którym owy plik jest odtwarzany, a także wysokiej jakości słuchawek.

 

iFP mają bardzo dobre parametry mocy (18 mW) i przyzwoite słuchawki - to powoduje, że takie MuVo'sie, posiadające słuchawki wręcz tandetne i moc tylko 5 mW na kanał, będą ci odtwarzały dźwięk ze znacznym pogorszeniem jego jakości - nawet gdyby miał bitrate 1920 kbps :) .

 

Dyktafon świetnie mi nagrywa wykłady, jednakże na koncercie go jeszcze nie testowałem. Jedyny mankament dyktafonu to dźwięk pikającego kwarcu podczas zapisu - więcej info i postów na forum.

 

Mi przy odtwarzaniu ględzenia wykładowców jakoś zbytnio nie przeszkadza :lol: .

 

Postro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncertu raczej nie nagrasz - dyktafony w plajerach to raczej dodatki ;) a nie pełnowartościowe samodzielne urządzenia :]

 

MP3 128 będzie napewno lepiej brzmiało na iRiverze niż na Creativie, tu nie ma co mówić o bitrateach bo w tym aspekcie (tylko porównania) nie ma nic do rzeczy. 192kbps to jest już ok tylko że nie cbr ale vbr (zmienny w granicach 200kbps)

 

 

Jeśli mp3 128 Ci wystarcza, raczej nie będą Ci przeszkadzały szumy, to jest po prostu wyolbrzymiony problem ludzi (w tym mnie ;) ) którzy zwracają uwage na drobne szczegóły. Nikt nie pisze już jak ifp PIĘKNIE gra - bo po co. Zwykle jest tak że sie wymienia głównie wady ;) .

Edytowane przez Skręt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj w Media Shicie słuchałem Creative Zen'a z moimi 71'nkami. Nie chcę teraz obrażać użytkowników playerów tej firmy, ale z moim wcześniejszym no-namem grały duużo lepiej. Może nie miał Zen włączonych żadnych "dopalaczy", ale mój no-name nie miał ich w ogóle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy ludzie macie skanery w uszach??? Wierze że tak, tylko mnie pewne rzeczy frasują. Też miałem dylemat jakiego plajerka kupić. No i kupiłem właśnie ifp795. Zdenerwowała mnie taka rzecz, słysze dużą różnice między graniem mojej zintegrowanej k. dź. na n4 a plajerkiem wole słuchać muzy na nim a perspektywa slychania muzy na kompie mnie teraz przeraża. Dokładnie słysze różnice między sluchawkami na jakich słuchałem muzy czyli te iriverowe jvc fm51 i jakies panasoniki (mniejsza jakie) oczywiście mx400 rządzą choć mają mniej basów :angry: ! Porównywałem przez chwile jak grają plajerki moich znajomych czyli creativa i mpio mniejsza z tym jakie modele dokładnie bo nawet nie wnikałem. No i się konkretnie załamałem :( . Nie słyszałem różnicy między ich sprzetem a moim. Spodziewałem się że będą jakieś zniekształcenia dźwięku, szumy czy cokolwiek co da się gołym uchem zauważyć. Czy gdybym miał jakieś lepsze słuchawki to by różnica była dla mnie jakaś zauważalna (mam nadzieję)? Chcem podkreślić że może nie jestem jakimś audziofilem, ale natychmiast wychwytuje jakieś najdrobniejsze szumy lub inne nieporządane dźwięki które mnie bardzo rażą cenie sobie czystość muzyki. Co prawda iriver wygrywa z tymi słuchanymi urządzeniami pod wieloma innymi względami niż dźwięk ale przy zakupie głównie kierowałem się jego jakością (szczerze mówiąc za tą kase co wpakowałem w tego grajka mogłem kupić jakiegoś innej firmy z dużo większą pamięcią) . Teraz nawet nie wiem czy nie żałować. I jeszcze pytanie jedno na jakie elementy dźwięku przy porównywaniu grajków trzeba zwracać największą uwagę? (o kurde ale sie rospisałem) Podsumowując...nie żałuje mojego zakupu tylko zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem było kupić coś mniej markowego tylko z większą pojemnością. Jak nie widać różnicy to po co przepłacać przecież :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noir: moim zdaniem Twoje przemyślenia są jak najbardziej umotywowane, cena za MB w iRiverze jest zabójcza i moim zdaniem sam zysk na jakości niezbyt ją motywuje. Sam najpierw kupiłem Zen'a Micro bo "cena podobna a pamięci więcej i pewnie tak bardzo na jakości nie stracę". Po miesiącu okazało się, że player to nie tylko marka ale też moc wyjściowa gniazda słuchawkowego, dodatkowe opcje, działanie klawiszy (!!!), gwarancja i ogólne wykonanie (!!!). Po problemach jakie miałem z "ekonomicznym" Micro stwierdziłem, że moje nerwy są warte sporo więcej - postanowiłem "przepłacić" za iFP'ka i mieć spokój. I wiesz co? Nie żałuję :)

 

 

PS. a na lepszych słuchawkach różnicę np. flash creative vs. flash iriver słychać bardzo bardzo wyraźną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problem z odróżnieniem dzwięku to możesz przesłuchać ten sam utwór na obu plajerach... tylko nie widze sensu robienia tego i na siłe przekonywania się że jest inaczej niż się słyszy :ph34r:

 

Jak masz czuć niedosyt, to sprzedaj ifpa, nie dręcz się że mogło być inaczej, bo przecież tu chodzi o to aby się uszczęśliwiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. a na lepszych słuchawkach różnicę np. flash creative vs. flash iriver słychać bardzo bardzo wyraźną.

 

zgadzam się w 100%. na gorszych słuchawkach nie słychać praktycznie żadnej różnicy.

hmmm. tum sie zdziwil niepomiernie :)

 

moze ja mam jakies uszy nietypowe, ale dla mnie nawet na dos slabych sluchawkach (np.senki mx300) roznica jest wyrazna (ten sam plik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wcale nie żałuje kupna irivera źle mnie zrozumieliście. Tylko o to mi chodzi, że myślałem że jak będę miał te 512 to mi styka akurat. A tu okazuje się że zawsze brakuje mi jakiś utworów. Creativa bym w życiu nie kupił dla mnie to on jest właśnie nie opłacalny. Z tego co widze wszyscy wy macie te 99-tki i myśle że jak bym też miał ten 1gb to by mi było aż nadto i tu błędne koło się zamyka pamięci nigdy za wiele :) . Kasa kasa kasa gdybym ją miał słuchałbym muzy jak pan. Teraz to co musze kupić sobie to lepsze pchełki i nauczyć się przewidywać na jaką muze będę miał ochote :huh: . A propo słuchawek to testował ktoś jeszcze te ep630?

i z EX-sów które mają najlepszy stosunek jakość-cena włączając te ex81?

No i z tych dousznych to chciałbym żeby ktośpowiedział które na raz mają super dźwiek i super bassy :P

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera! juz bylem zdecydowany na ifp790 i mialem go kupic lada dzien az tu nagle zauwazylem ze w sklepie do ktorego sie mialem jutro udac sprzedaja iaudio g2 z radiem 512mb - za niewiele drozej od ifp... i co mam qrde teraz zrobic? czy roznica w brzmieniu jest odczuwalna? czy tez mozna nagrywac z zewnetrznych zrodel? jak stoi dyktafon i sluchawki w tym iaudio - czy ktos mial kontak i moze porowanac te dwa modele... jak wypada ten iaudio w porpwnaniu z ifp'kiem bo slyszalem ze to tez dobra firma...

bo ja juz nie wiem co teraz zrobic

POMOCYYYYYYY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę taki neutralny jak co niektórzy forumowicze ja na swoim miejscu gdybym mniał do wyboru te dwa odtwarzacze wziąłbym iaudio. A ty weź to co ci najbardziej odpowiada. Uzasadnie ci mój wybór na podstawie wypowiedzi które padły na forum (bo sam nie miałem okazji posłuchać tego modelu g2). Jeśli chodzi o dźwięk to każdy poprostu inaczej gra żaden z nich to nie żaden shit. iAudio ma więcej opcji dźwięku, ale za to iriver ma niepowtarzalny dźwięk B) . Mikrofon jak przypuszczam lepszy jest w ifp ale głowy nie dam sobie uciąć, ja w każdym razie nie narzekam (chociaż w sumie iA jest nowszy nie wiem nie wiem). W iriverze moc wyjściowa jest większa(18mW a nie 13mW) choć to raczej przy umiarkowanym słuchaniu różnicy nie robi (tak myśle). W g2 jest więcej opcji, ale nie ma line-in i usb jest wolniejsze 1.1 ja jakoś bym to przebolał.

A wszystko to po to by mieć więcej pamięci jak już wyzej pisałem dla mnie ważnej (bo 256 to troche mało :blink: ). Ty wybierzesz co ze chcesz.

Jakbyś miał więcej kasy to radziłbym ci jednak irivera z jakąś większą pojemnością to jednak jest dźwięk :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no chyba faktycznie nie ma radia - wiec zostane przy ifp raczej

a jak sadzicie - czy ifp bedzie gral lepiej przy 128kbs niz muvo przy 250kbs? bo wtedy by wychodzlio na to ze i tak go warto kupic - 256mb ale od biedy da sie upchac 4h w 128kbs - a na muvo 2x wiecej - czyli tyle samo muzy w 2x lepszej jakosci - ale jesli ifp by gral lepiej nawet w takim zestawnieniu to nie mialbym wiecej watpliwosci....

jak myslicie?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sadzicie - czy ifp bedzie gral lepiej przy 128kbs niz muvo przy 250kbs?

Zależy co rozumiesz przez "lepiej". Mam kilkadziesiąt skodowanych przez siebie mp3 których średni bitrate jest w okolicach 128 i nie jestem w stanie ich poznać od CD. Mam też kilka albumów CBR 192kbps których się nie da słuchać. Ale generalnie ifp mają duża 3x większą moc niż flashowe creativy i __poważnie__ brzmią lepiej.

I jeśli mp3 będą właśnie dobrze skodowane na VBR to tak, uważam że iFP będzie brzmiał lepiej bo zysk na kompresji nie wynagrodzi muvo braku "pary".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, muvo gra sztywniej, jest suchy. iRiver natomiast, jest ciepły, "płynny" i przyjemnie się go słucha. Jednak nie oczekuj od niego cudów - ifp nie zagra muzyki która została utracona podczas kompresji :)

W takim stanie rzeczy, muvo może zagrać bardziej szczegółowo - ! co nie znaczy że lepiej się go będzie słuchało :]

 

Przy okazji... Jeśłi zależy Ci na miejscu, lepiej kompresuj do ogg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pyatnie - bo czytalem o tym oprogramowaniu - no i nie jest fajnie - bo co mi z tego ze bede mial opcje super nagrywani, swietny dyktafon jak tego nie bede mogl przekopiowac na kompa.... a jak chce przekopiowac to trzeba miec ums czy jak to sie zwie a tu zatracamy wszystkie wlasnie opcje i zalety irivera... no i co z tym zrobic? czy po nagraniu czegos w jakosci np 192kbs da sie to jakos przerzucic? czy mozna wtrakcie zmienic soft - napierw nagrac na lepszym a potem zmienic na taki co umozliwaia kopiowanie? bo czytalem ze po zmianie softu trzeba sformatowac pamiec.... to jak z tym jest w praktyce? pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności