Skocz do zawartości

Scrobblowanie utworów na LastFM z odtwarzaczy


happysad

Rekomendowane odpowiedzi

scrobbluje z iphone oficjalnym klientem na mac/pc (wersja mac to jest port pecetowej wesrsji dla X11), bez jailbreaka i działa normalnie, więc spodziewałbym się że z ipodem touch byloby tak samo. Od ktorejs tam wersji sposob skroblowania ipodow zmienil sie po to zeby nie wymagalo dostepu do plikow na odtwarzaczu. iPhone odkad go mam (czyli koniec sierpnia) dziala mi ze skroblowaniem last.fm tak jak khron napisal - na automatycznej synchronizacji - last.fm sam sie orientuje kiedy sie robi zmiana playcounts w bibliotece i wyrzuca okienki czy chce zeskroblowac to co zmienil moj ipod/iphone.

 

Skoro z iphone dziala to spodziewalbym sie ze z ipod touch również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

scrobbluje z iphone oficjalnym klientem na mac/pc (wersja mac to jest port pecetowej wesrsji dla X11), bez jailbreaka i działa normalnie, więc spodziewałbym się że z ipodem touch byloby tak samo. Od ktorejs tam wersji sposob skroblowania ipodow zmienil sie po to zeby nie wymagalo dostepu do plikow na odtwarzaczu. iPhone odkad go mam (czyli koniec sierpnia) dziala mi ze skroblowaniem last.fm tak jak khron napisal - na automatycznej synchronizacji - last.fm sam sie orientuje kiedy sie robi zmiana playcounts w bibliotece i wyrzuca okienki czy chce zeskroblowac to co zmienil moj ipod/iphone.

 

Skoro z iphone dziala to spodziewalbym sie ze z ipod touch również

 

Dobra, zwracam honor. Faktycznie da się tak zrobić, ale trzeba synchronizować ipoda automatycznie. Mnie to nie dotyczy, bo manualnie zarządzam zawartością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógłbym dorzucić jakieś swoje 3 grosze do tego wątku, to podczas przerzucania utworków na serwer LastFm należy pamiętać, by w Zenses wpisać poprawną datę. O co chodzi?

 

Otóż zdarza mi się tak, że data skroblowania to dzień, np. 28 grudzień, a dziś mamy 1 styczeń. Trzeba zmienić datę na dzisiejszą, ustawić interwał wcisnąć Update i sprawdzić przy ostatnim tracku, czy nie "wyskoczyliśmy" z datą w przyszłość ;]. Jeśli nie to można przesyłać.

 

Piszę to dlatego, że LastFm ma włączoną blokadę antyspamową i jeśli wykryje utwór wysyłany sprzed dwóch dni, to uzna to za spam.

 

Ja jak wrzucałem kawałki, to nawet rozciągłość czasu wynosiła 6h i przeskroblowało. Ale parę razy złapała mnie blokada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla telefonów z systemem Symbian opartych na platformie S60 3rd istnieje program Mobbler, który pozwala na scrobblowanie utworów z systemowego odtwarzacza audio.

Mobbler

Scrobbling jest możliwy także z odtwarzaczy Strands Social Player i Aspyplayer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie zapytanie: czy spotkał się ktoś z przypadkiem podwójnego scrobblowania? Jeżeli słucham muzyki z iTunes i mam uruchomiony jednocześnie czekający w tray'u iSproggler, to utwory scrobblują się podwójnie i zabezpieczenia antyspamowe lasta nie pomagają. Przykładowy błąd. Dodatkowo - co jest dziwne - jeden z tych utworów jest wysyłany z datą cofniętą o kilkadziesiąt minut. Jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Scrobblowanie iPhone'a u mnie:

1. Mam zainstalowany Last.fm, dodana obsługa iTunes, scrobbling iPodów włączony.

2. Podpinam iPhone'a.

3. Czekam trochę aż zsynchronizuje i Last.fm wysyła.

 

To tyle.

Tak samo to działa na ipodzie shuffle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sanse e260v2 czyli powinno scroblować, ale po podłączeniu odtwarzacza do komputera i następnym włączeniu programu Zenses następuje skanowanie i wyświetla się pusta strona. Za pierwszym razem tak chyba powinno być, ale jeśli odłączę wtedy odtwarzacz, przesłucham parę rzeczy i znowu podepnę, włączę Zenses wyświetla się to samo, a powinny chyba pojawić się tam odtworzone piosenki. Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać albo może ktoś miał też taki problem i udało mu się z niego wybrnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
odtwarzacze działające z tym programem, czy ogólniej odtwarzacze które potencjalnie mogą współdziałać z LastFM to te odtwarzacze, które w jakiś sposób zapisują ŻE dany utwór został odtworzony... co jest w sumie oczywiste

 

a które odtwarzacze to robią? właśnie odtwarzacze prowadzące jakąś "bazę odtworzonych plików", czyli: urządzenia (lub urządzenia współpracujące z) MTP

Z twojej wypowiedzi wynika, że wszystkie odtwarzacze MTP mogą scrobblować. W meizu m6 mam tryb MTP. Znaczy to, że moge z niego scrobblować? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak ściągnij ten program i spróbuj. Na liście obsługiwanych odtwarzaczy jest.

• Creative X-Fi
• Creative Zen Mosaic
• Creative Zen
• Creative Zen Vision:M - However currently has an annoying play count bug
• Creative Zen Vision W
• Creative Zen Micro - Reported to work, but only with the PlaysForSure firmware update
• Creative Zen Micro Photo
• Creative Zen Sleek Photo
• Creative Zen V
• Creative Zen V Plus
• Microsoft Zune (all generations) - Zenses 0.1.4 and 0.2 only
• Toshiba Gigabeat S30/60, V30, & T400
• Cowon iAudio D2 (switch to MTP mode)
• Archos 605 (switch to MTP mode)
• Archos 705 (switch to MTP mode)
• iriver clix Gen 2
• iriver Spinn
• Sony NWZ-S718, A8xx, E435F, S639F (and most likely all S6/7xx)
• SanDisk Sansa E200 v2
• SanDisk Sansa View (all audio files must be copied to player in MTP mode)
• Memorex 8565
• Samsung YP, Q1, T10
• Meizu M6
• Meizu SL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności