Skocz do zawartości

Scrobblowanie utworów na LastFM z odtwarzaczy


happysad

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio coraz bardziej popularnym portalem, jest znany i u nas na forum - LastFM.

Mało kto wie, że utwory możemy scrobblować nie tylko z naszego komputera i ipoda, ale i z innych, nie wypuszczonych przez firme Apple odtwarzaczy przenośnych

 

Poniżej przedstawiam krótki tutorial jak przesłać utwory przesłuchane na naszym odtwarzaczu, na strone LastFM

1866407.gif

Lista kompatybilnych odtwarzaczy:

-Cowon iAudio D2 (włączony MTP mode)
-Archos 605 (włączony MTP mode)
-Archos 705 (włączony MTP mode)
-Iriver clix Gen 2
-Sony NWZ-S718/A8xx (i większość z serii Sony S6/7xx)
-Sansa E200 v2
-Creative X-Fi
-Creative Zen Mosaic
-Creative Zen
-Creative Zen Vision:M
-Creative Zen Vision W
-Creative Zen Micro - działa, ale tylko z updatem oprogramowania "PlaysForSure"
-Creative Zen Micro Photo
-Creative Zen Sleek Photo
-Creative Zen V
-Creative Zen V Plus
-Microsoft Zune (wszystkie wersje) - tylko wersje 0.1.4 i 0.2
-Toshiba Gigabeat S30/60, V30, & T400
-Memorex 8565

 

Jeśli twój player, jest na powyższej liście, to rozpoczynamy ;)

 

1. Wymagane oprogramowanie

Windows XP / Vista (tylko 32bitowe)

Windows Media Player 11

Microsoft .NET 2.0 or 3.0 Framework

2. Sciągamy program Zenses

Wersja 0.2

Wersja 0.1.7c

Wersja 0.1.7b

3. Podpinamy kompatybilny odtwarzacz pod komputer

4. Włączamy program Zenses

5. Po znalezieniu naszego odtwarzacza w komputerze, odpinamy go od komputera

6. Słuchamy na odtwarzaczu kilka utwórów

7. Ponownie podłączamy odtwarzacz pod komputer

8. Widzimy poniższe okno - rozpoczyna się proces wyszukiwania przesłuchanych utworów na odtwarzaczu:

Skanowanie.jpg

9. Po przeskanowaniu odtwarzacza, widzimy okno:

G__wne_Okno_Programu.jpg

10. Wpisujemy w odpowiednie miejsca swój login i hasło do portalu LastFM

11. Wypełniamy pole "First track date/time:" lub pozostawiamy je bez zmian ( interwał pozostawiamy najlepiej bez zmian )

12. Klikamy na "Send to last.fm"

13. Widzimy poniższy ekran:

Wysy_anie.jpg

13. Pozytywne przescrobblowanie potwierdzi nam komunikat "All tracks submitted succesfully!"

Success.jpg

14. Po przesłuchaniu dowolnej liczby utworów, powtarzamy punkty od 7 do 13 ponownie.

 

Według mnie, jedyną wadą Zenses, jest to, że aby utwór był uznany za "przesłuchany" wystarczy odtworzyć tylko jedną sekunde, a nie tak jak w programie LastFM na komputerze, ponad 50% długości utworu.

 

 

Podziękowania dla roni11 i embrion za chęć pomocy ;)

Wyrażam zgode na kopiowanie tutorialu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

odtwarzacze działające z tym programem, czy ogólniej odtwarzacze które potencjalnie mogą współdziałać z LastFM to te odtwarzacze, które w jakiś sposób zapisują ŻE dany utwór został odtworzony... co jest w sumie oczywiste

 

a które odtwarzacze to robią? właśnie odtwarzacze prowadzące jakąś "bazę odtworzonych plików", czyli: urządzenia (lub urządzenia współpracujące z) MTP czy PlaysForSure, Zune (przeróbka MTP), oraz iPody (FairUse i baza iTunes) oraz odtwarzacze z Rockboksem i odtwarzacze z jakąś własną wersją "bazy odtworzonych plików" (przy czym te dwa ostatnie nie są obsługiwane przez wyżej zaprezentowany program)

 

oznacza to że są to głównie odtwarzacze nie-UMS (czyli odwrotnie niż większość użytkowników by chciała), za wyjątkiem odtwarzaczy z Rockboksem czy takich jak Clix2, który bodajże prowadzi bazę odtworzonych plików niezależnie od tego czy jest w trybie UMS czy MTP...

 

a poradnik fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHRoN niestety prawde mówi. Jak się niema jednego - ma się drugie.

 

Na clipie z tego co wiem, nikomu niedziałało ( i się niedziwie ).

 

Od siebie dodam jeszcze, że na S638F działa bezproblemu za każdym razem.

 

 

btw. Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rockbox sam w sobie ma jakąś wtyczkę do scroblowania (konkretnie do robienia listy co było słuchane), więc o ile masz tą wtyczkę na odtwarzaczu aktywną, to możesz scroblować...

 

... tylko że nie programem, o którym w tym wątku mowa (nie obsługuje rockboksa), tylko jakimś dostosowanym do rockboksa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://scrob.paulstead.com/

 

Nie mam żadnego odtwarzacza z rockboxem, ale w sansie miałem nawet logi generowane... Gdzieś w ustawieniach można wybrać, później znajdujemy odpowiedni plik i ładujemy. Czy działa? Nie wiem. Niech ktoś z forum sprawdzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rockboxa najlepszy jest nasz rodzimy program QTScrobbler. Obsługuje on protokół 1.2 Last.fm i odtwarzacze bez zegaru RTC.

Sam używam i polecam:

http://qtscrob.sourceforge.net/

 

Jeszcze jedno pytanie: czym scrobblować z iPhona? Może być przez komputer. Ww. programem chyba się da, ale niestety nie wiem jak. Nie mogę znaleźć bazy iTunesDB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na mojej sansie c240 tego pliku srobbler.log, ale nie znalazłem, jest jednak plik .txt o nazwie "database_changelog" i znajduje się w nim coś takiego:

 

## Changelog version 1

artist="Tryad" album="Listen" genre="Progressive Electronic" title="Struttin'" filename="/MUSIC/Tryad - Listen/01 - Struttin'.ogg" composer="<Untagged>" comment="http://www.jamendo.com" albumartist="Tryad" grouping="Struttin'" year="2006" discnumber="1" tracknumber="1" bitrate="235" length="242306" playcount="3" rating="0" playtime="275691" lastplayed="19" commitid="0" mtime="963620914"

 

 

nie da sie z tego jakoś zesrobblować :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dość, że wywalił okno i jakimś błędzie, to jeszcze nie widzi mojego Sony A815

 

Szczegółowe informacje na temat wywoływania debugowania w trybie JIT (just in time)

zamiast tego okna dialogowego znajdują się na końcu tego komunikatu.

 

************** Tekst wyjątku **************

System.ArgumentOutOfRangeException: Określony argument jest spoza zakresu prawidłowych wartości.

Nazwa parametru: index

w System.Windows.Forms.TreeNodeCollection.get_Item(Int32 index)

w ZensesLibrary.ZensesDevice.populateTreeView(List`1 objects, TreeView& treeView) w D:\My Documents\Zenses\Apps\Zenses 0.2\Zenses 2\ZensesLibrary\ZensesDevice.cs:wiersz 550

w Zenses_2.MainForm.tabControl1_SelectedIndexChanged(Object sender, EventArgs e) w D:\My Documents\Zenses\Apps\Zenses 0.2\Zenses 2\MainForm.cs:wiersz 480

w System.Windows.Forms.TabControl.OnSelectedIndexChanged(EventArgs e)

w System.Windows.Forms.TabControl.WmSelChange()

w System.Windows.Forms.TabControl.WndProc(Message& m)

w System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)

w System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)

w System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

 

 

************** Zestawy załadowane **************

mscorlib

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3069 (QFE.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll

----------------------------------------

Zenses

Wersja zestawu: 0.1.0.0

Wersja Win32: 0.1

CodeBase: file:///C:/Users/Piotrek/Desktop/zenses-0.2/Zenses%200.2/Zenses.exe

----------------------------------------

System.Windows.Forms

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3069 (QFE.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll

----------------------------------------

System

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3069 (QFE.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll

----------------------------------------

System.Drawing

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3069 (QFE.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll

----------------------------------------

Interop.PortableDeviceApiLib

Wersja zestawu: 1.0.0.0

Wersja Win32: 1.0.0.0

CodeBase: file:///C:/Users/Piotrek/Desktop/zenses-0.2/Zenses%200.2/Interop.PortableDeviceApiLib.DLL

----------------------------------------

Interop.PortableDeviceTypesLib

Wersja zestawu: 1.0.0.0

Wersja Win32: 1.0.0.0

CodeBase: file:///C:/Users/Piotrek/Desktop/zenses-0.2/Zenses%200.2/Interop.PortableDeviceTypesLib.DLL

----------------------------------------

mscorlib.resources

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3069 (QFE.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll

----------------------------------------

System.Windows.Forms.resources

Wersja zestawu: 2.0.0.0

Wersja Win32: 2.0.50727.3053 (netfxsp.050727-3000)

CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/2.0.0.0_pl_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll

----------------------------------------

 

************** Debugowanie w trybie JIT **************

Aby włączyć debugowanie w trybie JIT (just-in-time), plik .config tej

aplikacji lub komputera (machine.config) musi mieć

wartość jitDebugging ustawioną w sekcji system.windows.forms.

Aplikacja musi być również skompilowana z włączonym

debugowaniem.

 

Na przykład:

 

<configuration>

<system.windows.forms jitDebugging="true" />

</configuration>

 

Gdy debugowanie JIT jest włączone, wszystkie nieobsługiwane wyjątki

są wysyłane do debugera JIT zarejestrowanego na komputerze

i nie są obsługiwane w tym oknie dialogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wszystkich odtwarzaczy apple scrobbluje oficjalny klient last.fm. Mam i wiem

 

Nie do końca. Może i większość scrobbluje, ale Toucha nie da rady wiąże się to z brakiem dostępu do struktury systemu z zewnątrz (np. nie można też używać Toucha jako dysku przenośnego bez dodatkowych aplikacji). Na iphoneOS jest za to ciekawy program Scrobble z instalera. Jest też natywny klient last.fm ale u nas nie działa. No chyba ze coś się zmieniło odkąd się przestałem interesować tematem.

 

A Iphone'a scrobblujesz przez klient lasta na pc/macu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Może i większość scrobbluje, ale Toucha nie da rady wiąże się to z brakiem dostępu do struktury systemu z zewnątrz (np. nie można też używać Toucha jako dysku przenośnego bez dodatkowych aplikacji). Na iphoneOS jest za to ciekawy program Scrobble z instalera. Jest też natywny klient last.fm ale u nas nie działa. No chyba ze coś się zmieniło odkąd się przestałem interesować tematem.

 

A Iphone'a scrobblujesz przez klient lasta na pc/macu?

 

Ten oficjalny klient z AppStore na iphona/itoucha scrobbluje tylko utwory grane nie z iPoda, a z radia Last.fm (pobierane i buforowane w czasie rzeczywsitym), także nie nadaje się. iSproggler mi nie pasuje, nie chce wysłać utworów wysłuchanych wcześniej. Interesuje mnie scrobbler na komputer, który obsługuje iPhone i potrafi uploadować wcześniej słuchane kawałki, tak jak QTScrobbler. Co polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co polecicie?

 

lol, tak jakbyś miał problem z wyborem z listy 20 różnych programów...

 

w każdym razie nie wiem czy nie wystarczy czasem oficjalny klient last.fm pod warunkiem że masz ustawioną automatyczną synchronizację iPoda Touch z iTunes - wtedy aktualizuje się w iTunes "liczba odsłuchań", a wtedy wystarczy włączyć klienta last.fm żeby zeskroblował to czego słuchałeś, kiedy był wyłączony... chyba że on właśnie w ten sposób nie działa i skrobluje tylko to, czego słuchałeś kiedy był on włączony

 

oczywiście na iPoda Touch i iPhone'a istnieje program, zdaje się w cydii, który działa w tle i skrobluje to czego słuchasz z aplikacji "iPod"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności