Skocz do zawartości

sansa CLIP ROCKBOX


sspiderr

Rekomendowane odpowiedzi

Małe pytanko, 4gb i 8gb są obsługiwane przez RB? (4gb i 8gb są z softem v2?)

 

Jak to jest z tymi v1/v2 i rev1/rev2 w Clipach?

Ja mam 4 GB i Ustawienia->Informacje pokazuje V01.01...

Kupowany był już w nowym pudełku (przez plastik widać playera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem przy wrzuceniu dzisiejszego bulidu r21234-090609 RB się nie uruchamia staje na samym początku z napisem boot r19698M zamiast numerem wydania i tak stoi stoi, aż go nie wyłączę. Spotkaliście się z tym???

właśnie pisałem o podobnym problemie 3 posty wyżej ;] dzisiejszy build, raz odpalił się tak jak tobie, a tak to cały czas wiesza się na innym tekście, ale też na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na moim Clipie v1 (4gb), wyświetla się tylko:

 

Loading firmware
Length: 631FC
Checksum: 26D4B6A
Model name: clip
Loading rockbox.sansa
Sum: 26D4B6A
Executing

 

Próbowałem wszystko robić wg instrukcji 3 razy. 1 raz, bez powrotu do standardowego firmware po instalacji rockboxa, za drugim razem, po instalacji i aktualizacji do rockboxa, wróciłem najpierw do standardowego firmware i uruchomiłem playera ponownie. Wszystko bez skutku, można czekać godzinami... :angry:

 

Skąd wy tak w ogóle pobieracie te wersje rockboxa? Gdzie jest jakaś instrukcja po angielsku? Wertuję google, ale nic nie można znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, jesteście w błędzie.

To nie wina RB - to wina waszych starych bootloaderów.

http://anythingbutipod.com/images/forum/df...a-dual_boot.zip

 

Prosze bardzo. Link :)

 

Wgrywacie nowe oprogramowanie, w trybie MSC, nowy build rockboxa (po wcześniejszym formacie playera z oryginalnego orprogramowania) i wszystko działa. ;)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jako i było tako i jest :P Żaden bootloader nic nie daje, bo dalej nie chcą się uruchamiać nowe buildy RB.

Natomiast starsze buildy działają, ale niestety kiedy sobie słucham piosenki po prostu po pewnym czasie mi się urywa dźwięk - wybranie innego utworu nic nie daje, pasek czasu stoi w miejscu mimo, że piosenka ma status "Play". Musze ponownie uruchamiać odtwarzacz co kilka minut, co niestety dyskwalifikuje używanie RB w codziennym użytku :(

 

edit: ani na buildzie z 9 czerwca, ani na tym z 10 czerwca nie działa... najwidoczniej nie zawsze jest to wina bootloaderów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Opisuję po kolei jak to robiłem.

1. Wrzuciłem nowy bootloader na odtwarzacz (oczywiście w trybie MSC).

2. Odłączyłem odtwarzacz, wyświetliło się "Trwa aktualizacja firmware", po czym odtwarzacz się wyłączył.

3. Format odtwarzacza (z poziomu menu playera). Za drugim razem ominąłem ten punkt.

4. Wgranie Rockboxa (oczywiście w trybie MSC).

5. Odłączenie odtwarzacza - komunikat o aktualizacji oprogramowania.

6. Włączenie standardowego softu (Home + Power), wyświetlenie menu wyboru języka. Wyłączenie playera (za trzecim razem pominąłem tę czynność).

7. Uruchomienie playera normalnie - zawsze zwis Rockboxa już przy bootowaniu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tak:

1. Wgranie bootloadera i folderu .rockbox ( w trybie MSC)

2. Uruchomienie oryginalnego fw.(home + power)

3. Wyłączenie odtwarzacza(jak nie zadziała to pominąć)

4. Włączyć rb(power)

mi tak chodzi, choć były osoby którym przy punkcie 3 nie chodziło, jak się nie uda to rób jeszcze raz ale bez punktu 3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poprawić (trochę) stabilność clipa:

wchodzimy w Settings>General Settings >System>Limits i ustawiamy w widocznych tam opcjach najmniejsze możliwe wartości (50 i 1000), aby zwolnić możliwe dużo pamięci.

Wydaję mi się, że trochę poprawia to stabilność szczególnie przy plikach o niskim bitrate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

+wspaniałe możliwości ustawień dźwięku (np: podbicia tonów wysokich i basów, equalizer, crossfeed) bardzo przydatne do wydobycia czegoś lepszego z słuchawek.

+odtwarzanie muzyki z folderów (polecam jednak mieć zawsze "potagowane" pliki dźwiękowe).

+rozbudowane opcje radia.

+możliwość korzystania z aplikacji i gier.

+oczywiście bardziej rozbudowane menu, które jeszcze można upiększać stylami.

+występują także bardziej rozbudowane opcje z clipa.

To tak tylko powierzchownie opisane ;) no a teraz minusy które mam nadzieję zostaną usunięte już w najbliższym czasie.

-stabilność (clip przestaję odtwarzać muzykę i czasami sam się wyłącza,problemy z radiem).

-bateria zamiast umownych 15 godzin trzyma 5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności