Skocz do zawartości

Słuchawki zamknięte - półotwarte


zergian

Rekomendowane odpowiedzi

Tam gdzie otwarte są zagłuszane i trzeba ostro podkręcić wzmacniacz żeby słyszeć tylko muzykę.... przydałoby się założyć coś zamkniętego... zastanawiam się więc nad czymś rezerwowym do HD595 o budowie zamkniętej ...

 

co myślicie :

 

AKG K 242 HD

AKG K271 Studio

BEYERDYNAMIC DT 770 PRO

BEYERDYNAMIC DT 660

Koss Pro4AAAT Titanium

Koss Pro4AAT Titanium Pro

Sennheiser HD 280 PRO

Sennheiser HD 215 PRO

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K241 i 242 to zdaje się ten sam przetwornik, inne chyba sa pady i/lub kabel. A czy k241 czy 271 to już musisz sam zdecydować. K271 są zamknięte więc będą miały lepsze tłumienie.

A DT150 ci się nie podobają? :D

A właśnie... Posiadasz jakiś wzmacniacz słuchawkowy? Bo bez tego żadnych z tych słuchawek dobrze nie napędzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K241 i 242 to zdaje się ten sam przetwornik, inne chyba sa pady i/lub kabel. A czy k241 czy 271 to już musisz sam zdecydować. K271 są zamknięte więc będą miały lepsze tłumienie.

A DT150 ci się nie podobają? :D

A właśnie... Posiadasz jakiś wzmacniacz słuchawkowy? Bo bez tego żadnych z tych słuchawek dobrze nie napędzisz.

 

 

Zestawienie

Komputer + EMU 1212M + lampa DIY

Cd + lampa Linnart'a

 

Hmmm nie da sie ukryc DT150 nie grzesz uroda ;p mysle powaznie nad k271 i dt150 ... ciezki wybor <mysli>

 

Dzieki za pomoc (chyba sie zdecyduje na ... ?? :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobały Sennheisery HD280 PRO - z tym że grają jasno, chłodno i analitycznie - nieco sterylnie - nie każdy to lubi (ja lubię). Łatwe do napędzenia: skuteczność aż 113 dB/V, impedancja 64 Ohm.

Nie wziąłem ich tylko dlatego, że są zamknięte - wybrałem półotwarte AKG K530LTD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka to lampa (wzmak) ale k271 są niskoomowe więc mogą szumieć na lampie. Natomiast sygnatura brzmieniowa DT150 raczej nie podchodzi mi pod lampę, one potrzebują mocnego, zdecydowanego, może nieco technicznego krótkiego uderzenia. Nie wiem jak z K271, nie będę teoretyzował - nie słyszałem tych słuchawek, choć bardzo bym chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak lampa to Sennki HD280 PRO za swoim technicznym sposobem prezentacji pasują jak ulał - choc też są niskoomowe i mogłyby szumiec (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej cenie będziesz szukał... Foruma bym polecił ale jeśli masz cierpliwość i lubisz się bawić lutownicą.. wtedy pokaże pazur. Ja bym w moonlight'a celował, albo Holdegrona ale nie w podstawowej wersji - dopiero dual-mono wg mnie wygląda ciekawie.

Z tańszych może jakiś MxM w fajnej wersji na opach innych niż AD8397... Może na AD8022.

No i może coś z lampowców... Choć przy niskiej impedancji może nie być za różowo.

Osobiście lampowego słuchawkowca nie słyszałem jeszcze, jakoś tranzystor do mnie bardziej przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności