Skocz do zawartości

Ifp 800 - Firmware 1.85 Ums


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a ja tam pozostane przy starym dobrym 1.25 eu

działa nie ma żadnych problemów i goraniczęń więc się nie będę przesiadał

a problemy o których piszą programiści że niby naprawili w nowych wersjach softu u mnie nie wystąpiły ani razu dlaeto zmiany nie robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Więc Tomas, niewiem czy opłaca się zmiana, bo jeśli nic Ci nie dokucza w 1.29 to w nowym też nic nie będzie, szkoda czasu, szczególnie gdy Ci go brakuje ;)

dzisiaj mam trochę wolnego czasu więc zarzucę z ciekawości :)

 

i poraz pierwszy zapodam playerkowi firmware UMS :) pewnie będzie to 1.28 mod :)

tylko muszę poszukać info jak zmienić z IMM na UMS, UMS na IMM żeby czegoś nie spier....ć :P

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no słuchajcie... to że pliki VBR MP3 nie chcą się odtwarzać to nie musi być odrazu "wina firmware'u"...

 

ja dla przykładu zauważyłem że iFPki potrafią się wyłożyć gdy:

- w pliku jest tag LASTTRACK=1 (można wyłączyć wyświetlanie tagów/usunąć wpis)

- w pliku są nieprawidłowe wpisy ReplayGain (można je usunąć np. foobarem2000)

- w pliku jest uszkodzony id3 tag 2.x (można go usunąć/zrekonstruować)

- plik jest uszkodzony

- lub sam nagłówek pliku

 

 

więc czasem powinno pomóc:

- usunięcie tagów

- usunięcie replaygain

- przejechanie pliku VBRFix

- ponowna kompresja

- ponowna kompresja inną wersją enkodera

- używanie nowych wersji i presetów LAME'a

 

 

... może ktoś jeszcze sprawdzi jak to jest z tymi plikami VBR MP3? bo na podstawie jednej opinii ciężko spisać całą nową linię na straty...

 

 

wuub masz tyle plików które nie działają... może podeślesz jeden niedziałający plik komuś innemu żeby się upewnić że ten formware jest bezużyteczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprawdzic czy ma takie ograniczenia jak poprzednie wersje UMSa? Czy wolniej kopiuje pliki etc..??

UMS to UMS :) . Tylko numerek się zminił (pomijam poprawki których i tak nie zauważyłem :] )

...Wszystko po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to sprawdźcie - jeśli można - czy bug (o którym już informowałem) z przerwą po zmianie podczas odtwarzania EQ na Normal i z niego na inny, został wreszcie usunięty. Obojętnie czy jest to UMS czy IMM. Z góry thnx.

 

A lista naprawionych usterek: ja nawet przyznam się - nie wiedziałem że takie cuda istniały, żeby je naprawiać było trzeba :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to nie bug. Po prostu sie EQ wylacza zeby baterii nie marnować. Wątpię czy to "naprawią".

 

lol. No to czemu występuje to TYLKO I WYŁĄCZNIE przy ustawieniu EQ na Normal i na zejściu z niego? Skoro to co mówisz jest prawdą, to powinno się tak dziać analogicznie na WSZYSTKICH ustawieniach EQ, a tak nie jest.

 

Za to wątpliwości podzielam. Ale może jednak? W końcu numerki tych nowych FW są dość wysokie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to sprawdźcie - jeśli można - czy bug (o którym już informowałem) z przerwą po zmianie podczas odtwarzania EQ na Normal i z niego na inny, został wreszcie usunięty.

Nie.

 

Ani na IMM, ani na UMS. Mnie to i tak nie przeszkadza :P

 

 

(jeszcze raz...- W nowym firmware nie zauważyłem żadnych zmian :) względem 1.29)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziex. No to chyba faktycznie fix-ów jest tu zbyt mało, aby decydować się na przesiadkę w warunkach sprawnego działania aktualnie posiadanej wersji FW. Pamięta ktoś prawa Murphy'iego: Jeśli coś działa dobrze i zaczniesz to ulepszać, to na pewno to zepsujesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zrobili nowy firmware na 'odwal się' <_< . Raczej chodziło tak jak mówił KHRoN, o usystematyzowanie numerków wszystkich serii iRiverów.

Wydaje mi się że jak na 3 kwartały jakie minęły od ostatniej aktualizacji :huh: powinni się bardziej postarać, wnieść coś bardziej innowacyjnego.

 

Ktoś powie: "po co firma ma inwestować w stare rozwiązania?"...

Jakoś na serie 1xx (straszą od 3xx :] ) wyszły nowe wersje razem z wersjami na 7/8xx...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol. No to czemu występuje to TYLKO I WYŁĄCZNIE przy ustawieniu EQ na Normal i na zejściu z niego?

Bo normal == wyłączone EQ, każde inne przejście to tylko zmiana ustawień jego pracy. Może nie wyraziłem się dość jasno, moim zdaniem to nie problem Firmware'u a sposobu zbudowania playera w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład:

 

Foobar :D

Gdy włączasz bądz wyłączasz wtyke EQ następuje mały przeskok/ gdy zmieniasz ustawienia, już włączonego EQ nie ma przeskoku, występuje płynne przejście.

 

Chodziło mi tylko o porównanie gdzie się tak jeszcze dzieje, bo wiadomo foobar 'wiele' (nie czepiajmy się szczegółow) :] wspólnego z ifpem nie ma ;)

 

a pliki są dalej wyświetlane w losowej kolejności zamiast alfabetycznej? i jak jest z dyktafonem?

wszystko po staremu. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zaryzykuję przesiadkę :) - właśnie załadowałem sobie 1.85 US. Faktycznie - nie widać tu na pierwszy rzut oka jakichkolwiek kolosalnych zmian poza wyższym numerkiem...

 

Zobaczymy jak się na nich będzie jechało. I chyba na stałe zrezygnuję już z pakowania wersji EU <_< - US nie mają ograniczenia mocy i jest to nawet odczuwalne...

 

(Post)rofionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko na razie nie mam jakichś konkretniejszych plików z VBR. Ale jak trochę pogrzebie w dyskach wymiennych które gdzieś tam mam, to sprawdzę.

 

Radio chyba ciut lepiej odbiera, ale to może tylko tak mi się zdaje. A dyktafon sprawdzę na najbliższych wykładach... ;)

 

(post)rofionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dyktafon nie pika :D

tylko cyka :D - cyk cyk cyk cyk - jak zegar tylko szybciej, na początku nawet myslałem że tam gdzie nagrywałem był zegar, ale potem się pokapowałem że to wina dyktafonu, a teraz widzę z opowiadań, że wina oprogramowania :D

radia nie używam, bo po co,

więc chyba się cofnę :D z oprogramowaniem, jesli tam nie ma problemu z dyktafonem.

 

PS:

nie mam żadnego problemu z VBR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności