Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Jeff Loomis (ex Nevermore) poinormował na swojej stronie, że wspólnie z Keithem Merrowem zamierzają nagrać razem nowy album :)

 

Loomis grał już razem z Merrowem, posłuchajcie sobie, bo na prawdę warto:

 

Ciekawe co z ich współpracy się wykluje - ja już nie mogę się doczekać, grę Loomisa uwielbiam, a Merrow gra podobnie, lecz słychać w jego grze swój własny styl - ciekawe, co wyniknie z tego duetu :)

Edytowane przez Zares
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, szukałem ale nie znalazłem nic o tym zespole na naszym forum... I w sumie ucieszyłem się, bo jako pierwszy mogę wam ten zespół pokazać :D

 

 

 

 

тол (Tol) - IMO najważniejszy zespół ukraińskiej sceny nu metalowej. Powstał w 2003 w Kijowie i od tego czasu chłopaki dorobili się 3 płyt. Pierwsza płyta Синдром бажання (Syndrom Bażannja - Syndrom Pragnienia) nagrana po ukraińsku, "najlżejsza" i IMO najbardziej psychodeliczna. Dwie następne płyty Клей.Мо (Kleij.mo - Znamię) i Утопия (Utopija - Utopia) nagrane już po rosyjsku kiedy o zespole zrobiło się głośno za naszą wschodnią granicą, znacznie cięższe ale mniej psychodeliczne.

Tyle tytułem wstępu...czas na prezentację ;)

Hto Ja - Kto Ja



i najnowsza piosenka zapowiadająca nową płytę (wokalista przez te parę lat nieźle się zmienił xD )
Flag - Flaga



Jak Wam się podoba metal śpiewany nie po angielsku ani po polsku?
Ja potrzebowałem trochę czasu, żeby się przestawić i przestać doszukiwać się tam obu tych języków ;)
P.S. Na ich stronie lastfm udostępnili praktycznie wszystkie swoje piosenki(bez dwóch) do ściągnięcia za free :)
http://www.lastfm.pl/music/%D0%A2%D0%9E%D0%9B

Edytowane przez LoGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Gorionn: Napisałem "IMO najważniejszy"; szczerze mówiąc w ogóle nie słucham folk/black metalu więc gdyby nie Twój post i pomoc google to bym nie wiedział o istnieniu zespołu który podałeś ;)

Edytowane przez LoGo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli chodzi o metal to dopiero raczkuję:

 

-Rammstein

-KoRn

-Slipknot

-Black Sabbath

-Iron Maiden

-Judas Priest

-Black Label Society

-Machine Head

-Exodus

-Slayer

-Anthrax

-Megadeth

-Testament

-Metallica

-Trivium

-Stardown

-Dream Theater

-SOAD

 

Niczego mocniejszego w sumie nie lubię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LoGo

Tak, wiem, że to Twoja osobista opinia, ale trudno by była ona właściwa, gdy nie znasz całościowo tematu. To tak, jakbym się wypowiadał o najlepszym kierowcy nie znając się w ogóle na F1, czy rajdach. Niemniej nie ma co drążyć, a nadrabiać zaległości i słuchać innych podgatunków. :)

 

U mnie dziś króluje Dissection! Taki delikatny wstęp do smołą płynących czeluści blacku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gorionn: Przekonało mnie to co napisałeś i zmieniłem z "metalowej" na "nu metalową" ;)

Znacie zespoły grające coś podobnego do tego?(chodzi mi głównie o sporą ilość wstawek z muzyki klasycznej i różnorodność wokali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zaproponować jakiś dobrze zrealizowany metal? Tylko nie jakieś growlujace szarpidruty a coś w stylu Megadeth(i muzycznie i pod względem wykonania bo słuchanie Countdown To Extinction to prawdziwa przyjemność)

Opeth ma masę świetnie nagranych albumów. Wspomniany przez Ciebie Megadeth (Youthanasia, Countdown to Extinction) czy też świetny pod tym względem Exodus (szczególnie ostatnie nagrania - Exhibit B). Testament również nie ma się czego wstydzić w kwestii realizacji. Poza tym Final Frontier Ironów zdaje się być porządnie nagrany.

 

To takie propozycje ode mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może ktoś zaproponować jakiś dobrze zrealizowany metal? Tylko nie jakieś growlujace szarpidruty a coś w stylu Megadeth(i muzycznie i pod względem wykonania bo słuchanie Countdown To Extinction to prawdziwa przyjemność)

Opeth ma masę świetnie nagranych albumów. Wspomniany przez Ciebie Megadeth (Youthanasia, Countdown to Extinction) czy też świetny pod tym względem Exodus (szczególnie ostatnie nagrania - Exhibit B). Testament również nie ma się czego wstydzić w kwestii realizacji. Poza tym Final Frontier Ironów zdaje się być porządnie nagrany.

 

To takie propozycje ode mnie :P

Jeśli chodzi o Testament, to polecam najnowszy album - Dark Roots of Earth.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LoGo

Obecny Therion gra podobnie, czyli metal symfoniczny, dla przykładu chociażby ten utwór:

 

Ponadto Estatic Fear, Epica i Draconian, przy czym ostatni prezentuje nieco "grubsze" granie. Mieszanka doom/melodeath/gothic.

 

W Epice jest "tylko" wokal damski, growl i chórki, za to jakość śpiewu Simone... Trzeba usłyszeć:

 

http://www.youtube.com/watch?v=h1L_XgPbvGc

 

@crasch

Kreator, Overkill, Sodom, Bolt Thrower, Malmsteen, Black Sabbath, generalnie lata 80, czyli thrash i NWOBHM. Ponadto Saxon, Judas Priest, Grave Digger i wiele, wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LoGo

Obecny Therion gra podobnie, czyli metal symfoniczny, dla przykładu chociażby ten utwór:

 

Ponadto Estatic Fear, Epica i Draconian, przy czym ostatni prezentuje nieco "grubsze" granie. Mieszanka doom/melodeath/gothic.

 

W Epice jest "tylko" wokal damski, growl i chórki, za to jakość śpiewu Simone... Trzeba usłyszeć:

 

http://www.youtube.com/watch?v=h1L_XgPbvGc

 

@crasch

Kreator, Overkill, Sodom, Bolt Thrower, Malmsteen, Black Sabbath, generalnie lata 80, czyli thrash i NWOBHM. Ponadto Saxon, Judas Priest, Grave Digger i wiele, wiele innych.

Woah świetne to to ostatnie :) Trzeba osłuchać ten zespół chyba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu przewinęło się tego całkiem sporo, obecnie już tylko od wielkiego dzwona. Wciąż bardzo lubię posłuchać Ved Buens Ende, Celtic Frost, Virus, Akercocke (szczególnie Words...), czy "Om" Negura Bunget. No i Slayer od czasu do czasu, ale w małych dawkach :P

 

Materiał poglądowy:

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=xai9doUlyeg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Matko boska bezlitosna, ten teledysk to prawdziwy koszmar, jeden z gorszych jako taki i najgorsze połączenie obrazu z dźwiękiem, jakie miałam okazję 'podziwiać'. Przy okazji - to teledysk do Leviathan właśnie, specjalnie wyszukałam taki bez tego żenującego przedstawienia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawki symfoniczne? Symphony X robi w miarę porządnie nagrane albumy np. Paradise Lost

 

http://youtu.be/mghQHeBXr3s

 

Potem z Symfonicznego Metalu warto posłuchać After Forever

 

 

Niestety w metalu często ciężko o porządną realizację.

Edytowane przez Arthass
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elend . W encyklopedii metalu figuruje co prawda tylko ze względu na pierwsze płyty, w ich późniejszej twórczości ciężko się metalu doszukać ale jak ktoś lubi takie klimaty to polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę, że to jeden z najciekawszych zespołów ostatnich lat, świetne kompozycje. Ciężko mi w ogóle określić ich muzykę. W jednej chwili zaczynają z math metalowym atakiem w stylu Meshuggah, by po chwili przejść w ekstremalnie melodyjny prog metal. Duża rolę odgrywają gęste tekstury oraz atmosferyczne wstawki akustyczno-ambientopodobne (czy jak to nazwać...) dodające muzyce głębi. Mają nawet ballady fortepianowe :woot: Mam na myśli przede wszystkim album Heliocentric.

 

 

"And God said,
Let there be the lights
In the firmament of the heaven.

Let there be lights in heaven to divide the day from the night;
And let them be for signs, for seasons and for days, and years;
And let then be for lights in the firmament to give light upon the earth.

And it was so, and God made two great lights;
The greater light to rule the day,
And the lesser light to rule the night; the stars as well.
And God set them in the firmament to give light upon the earth,

And to rule over the day and over the night
And to divide the darkness from the light.

Let there be a firmament in the midst of the waters

And God said,
Let the waters bring forth, abundantly, the moving creature that hath life,
And foul that may fly above the earth in the open firmament of heaven.
...Or so do some people believe.
"

 

Sam album jest też bardzo ciekawy od strony lirycznej. Heliocentric jest pierwszym z dwóch albumów, razem z Anthropocentric - razem zawierają krytykę pewnych poglądów chrześcijańskich z różnych (intelektualnie prawdopodobnych) filozoficznych punktów widzenia. Ta pierwsza część opowiada właśnie o powstaniu teorii heliocentrycznej i jej wpływie na wierzenia chrześcijan od średniowiecza aż po Darwina. Anthropocentric kwestionuje pogląd kreacjonistów, że ziemia jest centrum wszechświata.

 

Niestety na youtube ciężko znaleźć wszystkie ich kawałki. Świetny jest np. Ptolemy was wrong. Na YT jest tylko przedyskutowanie utworu

 

 

tekst utworu:

 

"I can tell you what I've seen
I can no longer believe
I can't tell you how I feel
I do no longer believe

There's no ambiguity:
If Venus shows all phases like the moon
The earth must revolve 'round the sun
But no one will believe me:
It's like nothing
Like nothing I've seen was for real

But it's all real...
I no longer believe
But maybe I should keep this to myself
I raised my eyes up high toward the night sky
I've been searching for the eyes divine in countless nights
But I found the watchmaker was blind
"

 

 

 

 

Kojarzy mi się to z zespołem Tesseract, tutaj akurat kobieta na wokalu, ale cały szkielet typowo djentowy (przynajmniej po tym trailerze), taki atmosferyczny djent

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności