Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Trafiłem przez kumpla na doskonałą kapelkę z Andory (takie małe coś pomiędzy Francją a Hiszpanią).

 

Kapelka zwie się Persefone i gra genialny prog/melodic/death metal.

 

Jedno powiem: tak smakowitego kąska dawno nie słyszałem  :rolleyes:

 

Pochłonięty płytką z 2009 pod tytułem "Shin-Ken" pozdrawiam miłośników ambitnego metalowego napieprzania  B)

Edytowane przez lostson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak sobie siedząc na YouTubku znalazłem to:

, nigdy nie widziałem ich klipów w tym składzie z 1993 roku

 

Felix Stass - vocals

Lothar Först - guitars

Heinz Steinhauger - bass

Katrin Goger - keyboards

 

Markus Jüllich - drums

 

 

I Felix tak ze 20 kilo chudszy ;).

 

 

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie szukałem i szukałem i znalazłem wytwórnię Witching Hour Production Link.

Jest kilka płyt w okazyjnych może się wydawać cenach, ale pytanie - korzystał ktoś kiedykolwiek z ich usług? Chodzi mi o jakość samych nagrań jak i o wartość owej muzyki. Czy znajdują się tam zespoły, które warte są odsłuchania za te pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam ogromną prośbę... Wiem że na forum jest dużo ogarniętych słuchaczy lubiących ciężkie granie...

 

http://www.youtube.com/watch?v=yZDzimzv6_E

 

 

Poszukuję klasycznych utworów właśnie w takiej aranżacji czyli ma być przyjemnie ciężko, melodyjnie i z polotem. Jakby znalazł się jakiś wykonawca który stworzył cały album tego typu to już w ogóle byłoby pięknie...

Macie coś ciekawego w zanadrzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś dla miłośników szwedzkej stali:

 

 

Skład doświadczony w muzycznych bojach  :rolleyes::

 

Rogga Johansson – Vocals, Guitar (Carve, Paganizer, Banished From Inferno, Edge Of Sanity, Deranged (Swe), Foreboding, Ribspreader, Eaten, Those Who Bring The Torture, Putrevore, Revolting, Sinners Burn, Terminal Grip, Bone Gnawer, The 11th Hour, The Grotesquery, Bloodgut)

Dan Swanö – Lead Guitar, Keyboards (Bloodbath (Swe), Brejn Dedd, Darkcide (Swe), Diabolical Masquerade, Edge of Sanity, Godsend (Nor), Incision (Swe), Infestdead, Karaboudjan, Katatonia (Swe), Maceration, Masticate (Swe), Nightingale (Swe), Odyssey (Swe), Overflash, Pan.Thy.Monium, Ribspreader, Route Nine, Star One, Steel (Swe), Total Terror, Unicorn (Swe), Sorskogen, Frameshift, Another Life, Stygg Död, Obliterhate)

Ed Warby – Drums (Hail Of Bullets, Gorefest, Ayreon, Star One, Impact (Nld), Aggressor (Nld), Tempter (Nld), Elegy (Nld), Orphanage (Session, 1994), Valkyrie (Nld), The 11th Hour)

Johan Berglund – Bass (This Haven, Ribspreader, The Grotesquery)

Pär Johansson – Clean Vocals (Satariel, Belsemar, The Duskfall, Torchbearer, The Few Against Many)

 

 

http://www.myspace.com/demiurgofficial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan Swanö, trezba to koniecznie sprawdzić.

Międzyczasie polecam taką kapelke The Vision Bleak, IMO najlepszy jest pierwszy album: The Deathship Has a New Captain.

 

 

 

Jak ktoś chce więcej to zapraszam na moje forum.

Edytowane przez Chris von Luke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z tym, że mój znajomy - Adam "Nergal" Darski - walczy ze śmiertelną chorobą (białaczką), pozwolę sobie przypomnieć parę "obrazków" tej grupy:

 

http://www.youtube.com/watch?v=wotaEqL2mzI

 

http://www.youtube.com/watch?v=tHhZ2LThpv4

 

Ciągle się dziwię że w naszym kraju, tak bardzo są nie doceniane rodzime kapele grające extremalną muzykę, pomimo ich wielkich sukcesów w świecie.

 

Dla przykładu Behemoth koncertuje po całym świecie ca 300 dni w roku....

Edytowane przez lostson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przepadam za muzyką Behemotha (dla mnie za mało melodyjna) ale ich ostatnia płyta naprawdę jest solidna. Wcześniejszych boję się słuchać bo surowe brzmienie po prostu krzywdzi moje uszy. Ov fire and the void jest genialne. Sluchając go stwierdziłem kiedyś że Nergal ma naprawdę dobry growl. Zastanawiam się tylko czemu robią z tego taką nawalaną papkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie nie gęsi i swój metal mają, i to jaki zawalisty  B)Na myspace grupy promo do pobrania.

 

Z rosyjskich kapel polecam "Instant Suppression", grają melodyjny progresywny death metal. Całkiem nieźle i w dodatku album można pobrać za free z oficjalnej stronki B)

 

http://www.youtube.com/watch?v=gBviic-WFtE

 

lostson czemu niby rodzime kapelki są nie doceniane?

No niby faktycznie słucha się sporo kapel ze wschodu ale np. takie polskie Quo Vadis, Rootwater czy Trauma... niby nie mają promocji na miarę Beh. ale całkiem sporo fanów, bo naprawde nieźle grają:

 

Ten kawałek zawsze mnie rozwala:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ostatnia płyta jest ładnie zakręcona, choć wolę Chaostream (zawsze wbija mnie w ziemie).

Bez żadnego ale moge powiedzieć że technicznie prezentują naprawde na wysokim poziom.

Właśnie w czwartek byłem na ich koncercie w Krakowie, grali z Masachistem jko support przed Gojirą.

Masachist - dla mnie nic specjalnego - sieka jakich wiele, ale dwie pozostałem kapelki... to już wyższa klasa.

 

 

Kurka... dobrzy ci goście z SunLess Rise.

Edytowane przez Chris von Luke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności