Skocz do zawartości

VEDIA T8


Gość Malas

Rekomendowane odpowiedzi

WSTĘP

W ofercie firmy Vedia przyszedł czas na coś naprawdę dużego. coś tak dużego, że bez kompleksów będzie to można nazwać prawdziwym PMP.

Taką dużą zabawką jest nowy produkt, vedia t8.

Vedia T8, to odtwarzacz, którego główną rolą jest odtwarzanie filmów. A filmy odtwarzacza on na 4.3 calowych wyświetlaczu, który jednocześnie służy do obsługi tego potworka.

PIERWSZE WRAŻENIA.

Na samym początku wita nas pudełko. Pudełko znane z innych odtwarzaczy firmy, czyli jasne, rozkładane jak książka.

post-9644-1223978504_thumb.jpg A gdy już je rozłożymy, naszym oczom ukazuje się widok ogromnego wyświetlacza. T8 to naprawdę duży zawodnik, ale czego się spodziewać po czymś czego wyświetlacz ma ponad 4 cale?Nie dość, że duży to ciężki zawodnik. Obudowa T8 została wykonana z aluminium, co powinno skutkować dość dużą wytrzymałością.

post-9644-1223978355_thumb.jpgpost-9644-1223978219_thumb.jpg post-9644-1223978227_thumb.jpgpost-9644-1223978260_thumb.jpgpost-9644-1224063780_thumb.jpg

No, ale, nie samym odtwarzaczem człowiek żyje. Vedia zadbała o to, aby osoby spodziewające się bogatego wyposażenia nie były rozczarowane.

W zestawie dostajemy

  • Odtwarzacz
  • Słuchawki srs-200
  • Kabel TV-OUT
  • Dwa futerały- jeden skórzany, drugi silikonowy
  • Podstawkę, która umożliwia położenie odtwarzacza np. na stole
  • Ładowarkę sieciową
  • Ściereczkę
  • Rysik do nawigowania odtwarzaczem

post-9644-1223978208_thumb.jpg

OBSŁUGA

Do obsługi naszym odtwarzaczem służy duży, dotykowy ekran. Niestety, wyświetlacz nie zawsze reaguje tak jakbyśmy chcieli, przez co nawigowanie sprawia trudność. Troszkę lepiej jest przy korzystaniu z teleskopowego rysika, ale to dalej nie to. Od razu warto zaznaczyć, że wyświetlacz ma bardzo dobrą widoczność w słońcu, ale niestety to nie pomaga, gdy klikamy na folder, a otwiera się nam inny.

Chciałem również napisać o tym, że ikony w menu są za małe, ale lepiej pokażą to zdjęcia.

 

post-9644-1223978336_thumb.jpg post-9644-1223978277_thumb.jpg

Odtwarzacz wyposażony jest w kalendarz, który cały czas widnieje w głównym menu, przypominając nam, który dzisiaj dzień tygodnia. Sam się złapałem na tym, że zauważyłem, że kalendarz przesuwa jeden dzień tygodnia do przodu.

Warto też wspomnieć o tym, że odtwarzacz wyposażony jest w przeglądarkę plików po folderach, a w przypadku muzyki także po tagach.

Odtwarzacz posiada też dwa wbudowane głośniki, które rewelacyjne nie są, lecz wystarczają idealnie do oglądnięcia filmu w ciszy, bo przy większym hałasie jest to niemożliwe.

 

WIDEO

T8 to PMP, więc służy głównie do odtwarzacza filmów. Sam nigdy nie byłem zwolennikiem oglądania filmów na tak małym ekranie, ale ten odtwarzacz znalazł u mnie miejsce. Głównie do oglądania filmów w szkole. Udało mi się na tym ekranie oglądnąć Iron Mana, w imię róży i Edwarda nożycorękiego, więc da się i sprawia to przyjemność.

Vedia łyka praktycznie każdy format wideo bez konwersji. Avi, wmv, rm, rmvb, mpeg,flv. Niektórzy ludzie narzekali na to, że nie wszystkie filmy są odtwarzane płynie, ja tego nie zauważyłem.

Jedyne problemy napotkały mnie przy wmv, gdzie przewijanie filmów kończyło się albo wyłączeniem filmów, albo komunikatem "że format jest nieobsługiwany".

Miłym akcentem jest też to, że za pomocą kabla tv-out możemy oglądać też filmy na telewizorze.szkoda, że po podłączeniu odtwarzacza kablem do tv, obraz wyświetlany jest tylko na telewizorze. Brakuje też możliwości oglądania zdjęć przez tv-out.

Kilka zdjęc z odtwarzacza wideo.

post-9644-1223978293_thumb.jpgpost-9644-1223978411_thumb.jpgpost-9644-1223978421_thumb.jpg

 

DŹWIĘK

Jeżeli chodzi o dźwięk, czyli coś co w t8 jest sprawą drugorzędną, użyłem do porównania sony nwz-a815. No i dźwięk jest faktycznie sprawą drugorzędną. Myślałem, że T8 będzie brzmieć przyjemniej. Od razu uderza po uszach brak przestrzenności, kiepska góra. Za to mamy wyżej wyniesiony wokal,granie stanowczo średnicą, brak polotu. Jest poprawnie, ale nie na tyle by się dźwiękiem zachwycać. Gdybym miał opisać dźwięk jednym słowem, powiedziałbym wręcz, że jest nijaki. Brak dobrej góry, brak dobrego doły, średnica, która nie zachwyca- nie dla mnie.

Sztucznej przestrzenności może nam dodać system PlayFx, który jest do wyboru jako ustawienia eq.Możemy wybrać MSBAS, MSLEQ,MS3D, efekty są ciekawe, dla ludzi lubiących dźwięk bardzo ubarwiony-polecam zabawne. A propos eq, mamy do wyboru 10 ustawień, w tym jedno nasze własne. Do ustawienia dźwięku korzystamy z 5 opisanych pasków. 60Hz, 300Hz, 1KHz, 3KHz, 6KHz. Zakres to od +6 do -6. Niestety eq przy dość dużym podbiciu powoduje przestery, a same żonglowanie suwakami daje kiepskie efekty.

Za to cieszy głośność, która jest lepiej niż poprawna(20mw).

Warto wspomnieć, że T8 obsługuje dużą liczbę formatów muzycznych- mp3,ogg,flac, wma,wav, ape.

 

INNE FUNKCJE

Nie ma tych innych funkcji za dużo.. Możemy przeczytać ebooka, który musi być plikiem txt. Możemy też ustawić sobie date, ale nie możemy ustawić sobie jakiś notatek odnośnie tej daty. Możemy też korzystać ze stopera.No i oczywiście korzystać z dyktafonu, który nagrywa do .WAV

Oczywiście możemy też oglądać zdjęcia, obracać je, przybliżać.

post-9644-1223978301_thumb.jpgpost-9644-1224063771_thumb.jpg

 

ŁYŻKA DZIEGDZIU W CHLEBCIU

Jest kilka rzeczy, które strasznie drażnią przy korzystaniu z T8.

Brakuje mechanicznego holda. Moim zdaniem idealnym miejscem byłby reset, który zamiast małym przyciskiem jest dużym suwakiem. Przez ten brak holda, zdarzało mi się, że podczas oglądania filmów z włączoną blokadą, aby przejść do menu musiałem resetować odtwarzacz.

Inną denerwującą sprawą jest to, że gdy z menu wybierzemy wideo, zamiast wyświetlić pliki wideo, wchodzimy do drzewa folderów.

Brakuje możliwości wyłączenia głośników.

Warto też wspomnieć o kiepskim wyświetlaniu tagów w utworach. W ogg np. tagi nie są wcale wyświetlane, a w mp3 wyświetlany jest tylko wykonawca i nazwa pliku- a czemu to to tak?

Rozczarowało mnie jeszcze jedno..że przy tak dużym ekranie, album arty są wykonane tak słabo i kompletnie nic nie możemy z nimi zrobić..

post-9644-1223978285_thumb.jpg

Podobnie nie mogłem się na początku domyślić o co chodzi z blokadami? Jak się potem dowiedziałem, są to poprostu zakładki i oglądanie filmu w momencie, w którym skończyliśmy ostatnio.

W tym wszystkim cieszy mnie jedno. Że Vedia ma wielkie narzędzie jakim jest SDK do firmware'u. Przez co wiele z tych błędów da się naprawić.

 

PODSUMOWANIE

Jak każdy odtwarzacz, tak i t8 nie jest pozbawiona wad.Lecz mając ją ponad dwa tygodnie miło mi się z niej korzystało, dużo czasu mi uprzyjemniła. Jest nadzieja, że wady zostaną wyeliminowane, a wtedy będzie to naprawdę bardzo dobry odtwarzacz, który swoją pojemnością(i nie tylko!) bije na głowę konkurencje. Mając 16GB pamięci flash i slot na karty microsd nasze możliwości są nieograniczone, a do tego nie duża cena- da się prawie wszystko wybaczyć ;)

 

Dziękuje za udostępnienie sprzętu przez firme Vedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje o ile mi wiadomo pierwszej recenzji T8 w internecie. ;] Kilka rzeczy w koncu sie wyjasnilo dzieki Tobie. Teraz czekam juz tylko na porownanie BIGboy'a i T8, bo czeka mnie zakup jeszcze jednego odtwarzacza tej klasy dla dziewczyny.

 

Co do samej recenzji - brakuje mi okrutnie jakiejkolwiek fotki ebooka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za udostępnienie sprzętu przez firme Vedia.

"Chciałem również napisać o tym, że ikony w menu są za małe, ale lepiej pokażą to zdjęcia"

Też tak uważam, ale Ksy mnie zgasił: "Menu miniaturowe.. ciekawe..." czyli ekran duży, a nie wykorzystany - małe ikonki, mała ikonka baterii i godziny, tak mała jak w mojej mikrokomórce...

 

Kalendarz ten zamieszczony na fotce z pudełka wyglada inaczej - pełna nazwa dnia tygodnia i godzina odsunięta od lewej krawędzi - a więc można, a ktoś to spieprzył.

 

"Sztucznej przestrzenności może nam dodać system PlayFx, który jest do wyboru jako ustawienia eq" - tego nie rozumiem, czyli eq to inaczej PlayFX???

 

"gdy z menu wybierzemy wideo, zamiast wyświetlić pliki wideo, wchodzimy do drzewa folderów" - wiem że to niewygodne, ale tutaj Ksy znów mnie zbeształ: "Żeby po wybraniu filmów mieć od razu folder filmy, musiał byś trzymać filmy tylko w jednym folderze - nie do końca to wygodne"

 

"dwa wbudowane głośniki, które rewelacyjne nie są, lecz wystarczają idealnie do oglądnięcia filmu w ciszy, bo przy większym hałasie jest to niemożliwe" - tu wypomniał mi Ksy mój wiek, bo "Oglądaliśmy na T8 film w pociągu. W kilka osób. Ale cóż.. może młodsi jesteśmy lepiej słyszymy", a Ty musiałeś słuchać w ciszy. :)

 

Ogólnie to i tak słodko, bo w mojej ocenie nie łyżka dziegciu (tylko tak, ubawiło mnie Twoje: "dziegdziu"), ale łycha - http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...7082&st=230 ale ja nie musiałem nikomu dziękować za udostępnienie, więc mogłem sobie pozwolić na więcej uwag, a mniej kokieterii...

 

PS W tych wszystkich wadach, błędach, niedociągnięciach, choć ich mnóstwo, w większości powstałych przez niechlujstwo osób opracowujących polską wersję, najważniejszy jest sam wyświetlacz, jego jakość, regulacje i właściwe wykorzystanie. Dlatego dziwię się, że powierzchnia ekranu nie została właściwie zagospodarowana przez duże czytelne i przez to lepiej pasujące do nawigacji palcami ikony, czytelne okładki albumów a sam T8 ma mało możliwości, które można wzbogacić przez różne dodatki - sleep timer, budzik, notatnik i to z klawiaturą na ekranie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max, ale przecież ja wcale nie muszę się kryć ze swoją opinią, chyba nie na tym polega pisanie recenzji, więc nie rozumiem po co ten tekst z kokieterią.

gdyby to wyglądało tak jak Ty chcesz tu insynuować to pewnie bym złego słowa na T8 nie napisał.

Opisałem błędy, niedociągnięcia, które mnie raziły i zalety, których też wcale nie jest mało, tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem w najdłuższym już, że nie chciało mi się opisywać spraw jak np. jak się odtwarzacz włączą ;)

podałem najważniejsze wady i zalety moim zdaniem.

właśnie czekam na twoją recke zaki, miałeś większe doświadczenie z dużymi odtwarzaczami.

 

No ja sie strasznie czepiam.. Okropny jestem.. Ale to tez dlatego ze latam juz od dłuższego cxasu z najlepszym PMP jaki jest chwilowo na rynku..:P

 

Ale cuż.. jak ktoś wypisuje PMP na swoim nowym odtwarzaczu to to stawia pewne wymagania.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko Twoje ogromne PMP to całkiem inna zabawka, w całkiem innej cenie, ale też znacznie bardziej wybajerzona.

Dlatego też patrze jednak na to ze to nie jest Q5W, z 2 strony nie jest taka w cale tania.. za tyle da sie już kupić Ipoda Toucha.. a czy on jest gorszy od T8... hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też patrze jednak na to ze to nie jest Q5W, z 2 strony nie jest taka w cale tania.. za tyle da sie już kupić Ipoda Toucha.. a czy on jest gorszy od T8... hmmm

Właśnie cena nie jest najniższa, bo niestety w T8 płaci się za dodatki, których nie zawsze się używa, a którymi od samego początku zachwyca się Ksy pisząc mniej więc tak - w cenie T8 liczne dodatki gratis i tutaj długa lista, czyli takie mydlenie oczu, bo nie ma nic za darmo... Oczywiście dodatki w Ipodach są duuużo droższe, ale tak jest zawsze jak kupuje się je odddzielnie, zresztą ich zakup można rozłożyć w czasie i kupić to co jest mi potrzebne, zamiast brać wszystko jak leci hurtem.

Ja kupując T8 praktycznie w ciemno, bo na podstawie ochów i achów Ksy na forum spodziewałem się lepszej jakości w cenie 540 PLN. Zdjęcia T8 w internecie były urzekające, jak to w reklamie, a rzeczywistość okazała się szara, kto ma T8 może się przekonać o jakości ekraniku i wgranym sofcie.

Jak już wcześniej pisałem, Malas obszedł się z recenzją T8 bardzo delikatnie (z całą pewnością doświadczenie jako użytkownik ma dużo większe ode mnie), a wad które wymieniłem i których jest znacznie więcej i to istotnych, nie dostrzegł lub nie chciał o nich pisać.

Czekam więc co napisze Zaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz Max, najwidoczniej zły ze mnie recenzent :)

opisałem wszystkie błędy, które zdążyłem dostrzec, bo nie będę pisał o problemach z plikami flv, których ja niestety nie zauważyłem.

Jak pisałem, jest duża nadzieja na poprawę fw przez sdk, ale co z tego wyjdzie to się okaże.

co do ceny. fakt, touch już jest blisko, ale z drugiej strony do niego też przecież trzeba troszkę dołożyć, a czasem nie ma takiej możliwości.

 

ja tam nie traktuje T8 jako porażki, raczej jako odtwarzacz, który wymaga dopracowania.

ja też czekam na recke zakiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisałem wszystkie błędy, które zdążyłem dostrzec, bo nie będę pisał o problemach z plikami flv, których ja niestety nie zauważyłem.

Nie zauważyłeś??? A próbowałeś odtworzyć te pliki z karty microSD, a jest to spora różnica? Na pamięci wewnętrznej z przewijaniem w lewo i prawo nie ma najmniejszego problemu, ale na zewnętrznej już tak. Jeśli Vedia reklamuje maksymalne pamięci do 16 GB, to chyba nie do przenoszenia muzyki? :) Wniosek płynie jeden, należy zainwestować w 16 GB pamięci flash, a tą na karcie traktować jako dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób jest dostępne SDK? Na stronie Vedii nie widzę, a chciałem tylko z ciekawości sprawdzić co umożliwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rain, jest taka fotka w recenzji, popatrz dobrze :)

a łyżka dziegciu na chlebciu to cytat ;)

 

1. A rzeczywiście na samym końcu się gadzina schowała :P

2. Ok może i cytat, ale w recenzji masz "dziegdziu" co jest błędem :D dziegieć, czyli dziegciu powinno być :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności