Skocz do zawartości

Cowon S9


Gość Jacques La Fey

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie jestem żadnym znawcą i nie robiłem profesjonalnego testu, ale jak pożyczyłem od kolesia IFP-799 1GB (który to niby jest taki referencyjny) to gra porównywalnie z D2, a jak się odpowiednio włączy wspomagacze, to nawet wolę brzmienie mojego Cowona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę w końcu zaczyna się coś dziać.

 

Ja na początek pomarudzę: S9 bez gniazda na karty? Przecież to krok w tył! Na bank mogli tam wcisnąć chociaż microSDHC...

 

z tego powodu D2 się nie pozbywam. Sprzęt ma już dwa latka a nadal jest rozwojowy (choć nowe firmware nie wychodzą), obsługa flashy, teraz wersja beta rockboxa. Jak już S9 będzie z rok, dwa na rynku to wtedy można by było o nim pomyśleć, na początku cena bedzie podobnie nieziemska jak pierwszych D2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie zacząłem zastanawiać się jak to będzie wyglądać (tak w praktyce) wybieranie utworów/albumów z listy. Po filmikach widać, że wszystko idzie po okładkach. Nie wierzę, by więcej niż 10% społeczności miała 32GB muzyki idealnie potagowane i do tego z okładkami. Do dziś, gdy walczę o kartę SDHC 32Gb za 300PLN jestem cały czas w trakcie prawidłowego otagowania swojej kolekcji. I przy takiej ilości nie jest to takie proste :)

 

Wniosek? Brak okładek, niektórych tagów przy takiej ilości danych wcale nie będzie wyglądać kolorowo i praktycznie przy wyborze muzyki w urządzeniu pokroju S9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą sytuację opisałem w wątku o pamięciach. Widzę, że jest tendencja do zakładania takich wirtualnych sklepów w których nie ma towaru. Pytam się tylko po kiego grzyba? Ci są dobrzy:

 

http://imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=1091

 

Już w tytule przedmiotu chwalą się, że kart nie mają i mieć nie będą.

 

P.s - Obecnie najtańsza karta 32GB w Polsce, którą można nabyć znajduje się tutaj:

 

http://www.pc-media.pl/go/_info/?id=23998&...16fea97420cd885

 

Minimalnie za dużo, mam nadzieje, że w końcu luty/marzec ceny 32 gigówek spadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że "społeczeństwo" aż tak nie będzie kupować tego playera, na początku... później zobaczymy.

 

Do tego nie wiem jaką rolę może odgrywać JetAudio przy S9 - może CDDB itp będzie pomagać przy tagowaniu, i transferze plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wsparcia dla ID3 oznacza w tym przypadku jedynie tyle, ze nawigacja nie odbywa sie po tagach, a po folderach. Tagi same w sobie sa natomiast bezproblemowo odczytywane przez odtwarzacz.

 

Tak to z grubsza wyglada, zdjecia copyright free

no i uj mnie strzelił, bo o2 nie czyta id3 tag!, znaczy się widzi , lecz nie z poziomu odtwarzacza! tylko biblioteki....

 

Mam pytanie zna ktoś program do grupowego zamieniania, takiego czegoś żeby mi to zamieniło na nawigacje po folderach?

:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i uj mnie strzelił, bo o2 nie czyta id3 tag!, znaczy się widzi , lecz nie z poziomu odtwarzacza! tylko biblioteki....

 

Mam pytanie zna ktoś program do grupowego zamieniania, takiego czegoś żeby mi to zamieniło na nawigacje po folderach?

:angry:

 

Nie do końca rozumiem jak miałoby to wyglądać. Masz otagowane pliki, a chciałbyś je powkładać do folderów i pozmieniać nazwy plików (np. Artysta - Album - Nazwa Utworu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem jak miałoby to wyglądać. Masz otagowane pliki, a chciałbyś je powkładać do folderów i pozmieniać nazwy plików (np. Artysta - Album - Nazwa Utworu)?

no tak , napisałem to w rozpaczy :)

A tak poważnie, chyba takie coś jest nie możliwe, lecz całą muzę jaką mam w wavie to jest otagowana , a w folderach mam pohcowane mp3, i trochę flaców, no i wtedy jest ok.

Po prostu trochę to wkurzające.

pewnie grupowo się nie da, lecz moze jest program co można zrobić tak chociaż z pojedynczymi płytami, to bym sobie przegrywał na bieżąco. Niektórych już nie mam (płyty cd) została tylko sama wersja elektroniczna więc problem również leży po tej stronie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zautomatyzować się tego na pewno nie da, ale na pewno problem jest do rozwiązania. W zależności jak szerokie jest Twoje archiwum muzyki może to zając kilka dni, badź kilka miesięcy :)

 

Ja bym zrobił mniej więcej tak.

 

Na sam początek byle jakim programem do tagowania posprawdzał jakie są "genre" utworów. Ja podzieliłem na kilka najprostszych gatunków, by w miarę prosto było co i jak wybrać. Przykład:

 

Alternative\

Electronic\

Hip-Hop\

Metal\

Pop\

Reggae\

Rock\

 

Gdzie dalej w podkatalogach mam podział na:

 

Polski\

Zagraniczny\

 

a w przypadku muzyki Electronic czy Alternative:

 

High\

Low\

Sample\

Speed\

 

Przy tak otagowanych "genre" (w wersji 2 oczywiście) Już za pomocą Zortam ID3 Tag Editor i Total Commander mozna powrzucać utwory do odpowiednich katalogów.

 

To pierwszy sposób, stosuje do pojedynczych utworów. Drugi, wcześniej wspominany podział na "Albumy - Artysta". Wszystko pięknie i prosto da się podzielić za pomocą wspomnianego Zortam ID3Tag editor, gdyż umozliwia on wydobycie danych z id3tag (obudwóch wersji) i zapisania ich do pliku. Nie będe tu opisywać samego programu ale wspomnę w jaki sposób to robi. Przykład;

 

%4 - %2 - %1 (gdzie pobierane dane to %1 to utwór %2 to Artysta %4 to numer ścieżki)

 

Gdy w tagu mamy:

 

Artysta - Fajny

Tytuł - Piosenka Optymistyczna

Track ID - 4

 

To plik będzie nazywał się po przerobieniu:

 

4 - Fajny - piosenka Optymistyczna

 

Warto samemu popróbować, znaki "-" mozna zastapić każdym dowolnym np. "," czy "." jak kto woli.

 

Po tych zabiegach nie pozostaje nic innego jak w Total Commander poprzenosić ręcznie wcześniej nowo ponazywane utwory do nowych katalogów i gotowe.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności