Skocz do zawartości

komórki z najlepszymi grajkami


Kreescher

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zakupić sobie pierwszą komórkę w życiu. Na ten cel nie wydam raczej więcej niż 600 zł (choć czasem są różne oferty, wiecie, komy po złotówce itp. Ja wiem że będę miał ją na kartę ale nie wiem w jakiej sieci. w jakiej to też moglibyście mi podpowiedzieć. Interesują mnie najtańsze oferty). Chodzi mi o to by komórka miała przynajmniej porównywalną jakość dźwięku jak odtwarzacze klasy średnio wysokiej (coś powyżej creativa a lekko poniżej np clixa). reszta liczy się znacznie mniej. Choć wiadomo, musi byc albo duza pamiec wewnetrzna albo slot na karty, radio fm i inne takie bajery.

 

NO i fajnie jak by był wtyk na jacka.

 

Podajcie mi kilka komórek, smartfonów czy padów z dobrymi grajkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest tak, że zaraz ktoś poda Ci listę 20 modeli i będziesz wybierał aż znajdziesz ten, "który ma najbardziej pomarańczowe kształty"...

 

telefony komórkowe nie grają "jak klasa wyższa", zwłaszcza w tym przedziale cenowym

 

przykładowo iPhone gra "dobrze", ale kosztuje "dobre 2x więcej"... więc trzeba by było wybierać z oferty Nokii lub SE (a oni zabójczych odtwarzaczy muzycznych nie robią... niezależnie od tego co mówią ich reklamy) czy np. Samsung lub LG (nie mam pojęcia co oni właściwie robią, bo ja nie miałem, a zbyt wielu opinii też nie ma)

 

podobna kwestia poruszana już była tutaj: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=30552

 

czy tutaj: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=34884

 

poza tym są na forum osobne wątki o różnych modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche lepiej grające telefony do 600zl to:

Nokia n91 - podobno gra dobrze, ale JEST OGROMNA, mimo systemu obciąząjacego procesor nie znajdziesz wielu aplikacji.

.

.

.

Sony Ericsson W950i - bardzo cicho gra, brak aparatu

Motorla E2 - dużo bugów w sofcie

 

 

Chyba tylko powyższe zagrają lepiej od muvo, bo to jest słaby player (a nie klasa "śriednio-wyższa"), jednak nie zrównają się do poziomu Sandisk'a CLIP, o clix'ie nie wspominając. Zdecydowanie lepszą opcją jest kupić jakiś tańszy i lepszy telefon, a do tego CLIP'a, lub iPod'a shuffle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z wlasnego doswiadczenia (ale nie jestem maniakiem mobilnym i nie zmieniam tela co miesiac) moge powiedziec ze telefony sa oddalone o lata swietlne od najprostrzych iriverow.

Mialem SE K750i, W300, K800i - jak na pierwszy "grajek" wydawaly sie dla mnie calkiem niezle, tylko graly cicho, strasznie znieksztalconym i ogromnym basem (funkcja mega bas), ktory przyslanial reszte pasma.

Jedyna zaleta ze do telefonow z serii W (aczkolwiek ostatnio nie wszystkich) daja calkiem niezle doki w standarcie (chociaz szalu nie ma).

Mialem tez nokie muzyczna 5200 - grala bardziej zrownowazonym pasmem z tego co pamietam ale tez bylo to tandetne granie (sluchalem tylko na dolaczonych pchelkach).

Przesiadka na T10 irivera dala kopa i to ogromnego.

Takze zakupienie Clipa za 100zł i do tego telefonu za 500 (np. SE K800i) wydaje mi sie najlepszym wyjsciem.

Jezeli natomiast nie miales do czynienia z lepszymi playerami, i nie masz zbytniego punktu odniesienia to telefon jako pierwszy player do sluchania moze byc dobrym pomyslem (ale z czasem zapewne bedziesz dazyl do coraz lepszego zrodla bo bedziesz poprostu zauwazal braki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż posiadałem już clixa 1 generacji oraz 2 generacji i wiem, że generują one dźwięk o jakieś 3 klasy lepszy ( w skali 6 stopniowej) od mojego obecnego SE K750i. Jeśli dla mnie K750i to 2 a clixy to 5 to czy któraś z wymienionych komórek sięga klasy 4 (tylko na nią się zgodzę, poniżej 4-ki nie zejdę)? Cóż jeśli tak to szkoda że np iriver nie robi komórek ;]

 

 

we wrześniowym CHIPIE jest test chyba 300 komórek.

Zresztą sami zobaczcie kategorię "multimedialne" :

1.JPG

 

 

Wygrywa tam W960i. Jest nawet przed iphone (ipodem). Czyli że jednak grajek zamontowany w nim nie jest taki zły nie? Bedzie może nawet na 5 miejscu w mojej skali?

Co o tym myślicie?

 

Ps 960i można dorwać i po 700 zł (używane ofc)

Ps2 Ale jeśli uważacie że nawet ten W960i nie zagra tak dobrze jak choćby średnia sansa... to powiedzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
w880i to stary, zwykły SE.. więc zapewne dźwiękowo na poziomie k750i i pochodnych. ponadto poza wykonaniem nie ma w sobie nic fajnego ;]

 

Ale ty głupi jesteś .. Nie znasz sie a piszesz. Jakbyś chcial wiedzieć to stare soniaki czyli z serii walkman1 (oczywiście wyższe modele ) tu zalicza się również k750i grają o niebo lepiej przez większy potencjał sterowników .apf, a te nowe mają .zapf i grają dużo dużo gorzej. Swojego soniaka przerobiłem tak że nie odstaje dużo od sansy. Oczywiście pod moją muzyke i moje upodobania ale liczy się to że jestem zadowolony za niewielki nakład kasy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pierwszy post na forum ^^

uzywalem wiele fonow ze stajni motki se siemensa lg itd i do dzisiaj nie spotkalem fona z jakoscia Siemensa SL45i

uzywam go na codzien i przyznaje ze ma wady - obsluga mp3 jest dla "wprawnych" a fon bez tuningu softu jest ciezki w uzyciu

ale majac muzyke tylko w WMA musze przyznac ze specjalnie na telefon robie konwersje na MP3

dolaczone do fonu sa doskonale dedykowane sluchawki o ktorych powiem jedno - inne firmy robia swoje z wytlumieniem otoczenia a siemens nie musi ;)

da sie to podglosic do poziomu takiego ze nie slychac niczego (od odkurzacza do wiertarki i koncertu Vadera wlacznie :D )

fon po prostu wymiata z jakoscia mimo ze jest pierwszym fonem tego typu na swiecie B)

tanie fony maja wsparcie formatu MP3 w sofcie a ten ma specjalnego chipa specjalnie do muzyki a mozna go miec z calym wypasem za <100 zeta

dodatkowo obsluguje podbicie basow i sopranow

mamy go w domu juz pare lat a do dzisiaj wymiata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dolaczone do fonu sa doskonale dedykowane sluchawki o ktorych powiem jedno - inne firmy robia swoje z wytlumieniem otoczenia a siemens nie musi

da sie to podglosic do poziomu takiego ze nie slychac niczego (od odkurzacza do wiertarki i koncertu Vadera wlacznie )

 

To powodzenia i życzę Ci zdrowego słuchu chociaż przez połowę Twojego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się naprawdę nie musisz tłumaczyć, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał się z tego komuś tłumaczyć, to najpewniej lekarzowi, czego Ci nie życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to świętnie bo chyba ja kupie. Jest już po ok. 450 zł. Za ta cenę się opłaca - dobre mp3 dobre mp4(wyświetlacz) podobno dobre radio i wogule ok. Słyszałem że jest nawet nowy program do tego fona który jeszcze lepiej odtwarza mp3 niż ten standardowy. Martwi mnie tylko brak manual EQ i slot do 2 GB tylko, chyba że da się to zmienia nowszym softem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności