Skocz do zawartości

Recenzja Ultimate Ears Triple.Fi 10 PRO


krisio06

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchał ktoś Tripli na innych kablach? Czy zmieniła się choć odrobinę charakterystyka? Głównie interesuje mnie średnica, fajnie jakby przestała być tak wycofana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś Tripli na innych kablach? Czy zmieniła się choć odrobinę charakterystyka? Głównie interesuje mnie średnica, fajnie jakby przestała być tak wycofana

Słuchał.

Bezpośrednie porównanie stockowego kabla z Enyo i moim silver corem wypadło następująco:

SSC>Enyo>Stock

Generalnie najlepiej wypadł mój kabelek. Polepszyła się dynamika separacja i ogólnie wszystkie elementy na korzyść.

Enyo w mojej ocenie zagrał w sposób dość krzykliwy. Wokale były w pewien sposób natarczywe i męczące. Stockowy kabel natomiast właściwie w ogóle nie zagrał. Dźwięk jest na nim zmulony i taki stłamszony. Brak mu polotu i finezji srebra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Słuchał ktoś Tripli na innych kablach?

Parę dni minęło od tego pytania, ale...

 

Ja wymieniłem stocka na replacement cable Westone'a ES. Zasadniczo odczucia podobne, do tych, które opisał piotrus-g, czyli Westone>stock. Poprawiły się bas i separacja, generalnie brzmienie zyskało trochę 'smaku'. Warto wspomnieć też o samej jakości kabla, nieporównywalnie lepszej od triplowego stocka.

 

Na podstawie lektury rodzimych i zagranicznych for, oraz od niedawna własnych doświadczeń, uważam, że wymiana kabla w triple.fi to dobry ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Trochę musiałem czekać na ten kabelek, ale jest już w końcu i jestem dzisiaj po kilkugodzinnych odsłuchach. Różnice względem stockowego kabla? Są i to duże! Przede wszystkim bas. Pierwsze pociągnięcia strun basówki przez Flea w Slow Cheetah (RHCP - Stadium Arcadium) sprawiły, że kapcie mi spadły. Czy to są triple.fi? Szybka zmiana z powrotem na stockowy kabel, ten sam utwór, te same akordy... ale tylko muł. Na lune słyszę które dokładnie struny Flea smyra, bas schodzi bardzo nisko, ale jest czysty. Druga sprawa to detaliczność. Jest pod tym względem lepiej niż na stockowym kablu. Nie jest to może tak wielka różnica jak w przypadku basu, ale jest bardzo dobrze. W innych rejestrach różnicy nie słyszę. W scenie zmian również nie ma. O zaletach dotyczących ergonomii i solidności wykonania wspominać chyba nie trzeba. Czy Lune wart jest 350PLN? Oh God, yes! Jeśli ktoś nie ma problemów z fitem to jest to zdecydowanie lepsza inwestycja od remoldu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A jakoś nie wierzę w granie kabli... No nie mogę się przekonać...

To prawdopodobnie dlatego, że się do fizyki w szkole przykładałem.

 

Jedyne co mnie wkurza w stocku, to kutaśnie zarobiona wtyczka. Są jakieś zamienniki z mikrofonem, bo to dla mnie istotne?

 

No i żródełka musze im poszukać, z ciepłym Carbonem są superaśne o ile się ustawi mocne U na EQ, z zimnym Z5 nieprzyjemne i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co potwierdzają tysiące ślepych testów :)

 

każdy kabel ma swoje brzmienie - każdy ptak tak ćwierka jak mu dziób wyrósł.

 

dlatego oplot bambusowy kabla miedzianego musi izolować inaczej niż drzewo sandałowe z ameryki południowej. a skoro izolacja jest inna to wnioski nasuwają się już dalej same. najlepsze jest potwierdzenie uzyskane w ślepych testach. a może raczej brak potwierdzenia ?

 

ja już sam nie wiem, tak naprawdę. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mamy już dobry kabel to nie znaczy, że lepszy zagra lepiej od dobrego. Ja także nie wierzę w kable za bajońskie sumy ale zastępując nędzny, fabryczny kabelek w słuchawkach jakimś lepszym, grubszym, z czystszej miedzi bądź srebra pojawiają się różnice, które można usłyszeć.

 

Trudno byłoby zorganizować ślepy test, w którym porównywano by brzmienie dwóch różnych kabli do IEM'ów. Trzeba by było fizycznie przepinać te kable, a więc już to mogłoby zaburzać wynik testu (grzebanie przy uchu).

 

Kolegom, którzy kompletnie nie wierzą w brzmienie kabli polecam posłuchanie A-B Creative Aurvana Live na fabrycznym i jakimś lepszym kablu, najlepiej dwóch egzemplarzy jednocześnie. Różnica jest spora, nie ma mowy o placebo. Jeżeli miałoby się dummy head'a można by nawet zmierzyć char-kę obu egzemplarzy słuchawek i jestem przekonany, że różnice byłyby mierzalne.

 

Nie jest możliwe aby kabelek cienki jak włos, bez izolacji z tworzywa, z nędznym albo i bez ekranu zagrał na poziomie porządnego kabla z segmentu pro. Uważam, że nie ma sensu pakować się w audiofilskie kabelki za ogromne pieniądze ale jak najbardziej ma sens i wymierne korzyści zastępowanie fabrycznych kabli tymi stosowanymi w studiach, np. mikrofonowymi.

 

Hmm... A jakoś nie wierzę w granie kabli... No nie mogę się przekonać...

To prawdopodobnie dlatego, że się do fizyki w szkole przykładałem.

 

No i co Ci tam w szkole nagadali? Ja wiem tylko tyle, że rezystywność przewodnika zależy od jego wymiarów. Rezystywność charakteryzuje przewodnictwo elektryczne materiału, jaki jest jej wpływ na rezystancję przewodnika możesz się przekonać bardzo łatwo. Im większy przekrój poprzeczny przewodnika i im mniejsza jego długość tym większa rezystywność.

 

Przesyłając sygnał analogowy kabelkiem oczekuję jak najlepszego przewodnictwa od drutu. Nie chcę, żeby jego naturalne parametry wpływały negatywnie na sygnał i go degradowały. Jeżeli kabelek będzie zbudowany z metalu, który ma zbyt duży opór właściwy może dojść do zmian w sygnale, których chciałbym uniknąć. Z drugiej strony, jeżeli izolator między dwoma żyłami będzie miał zbyt mały opór właściwy może nie spełniać roli, do której został zaprojektowany (izolacja).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większy przekrój poprzeczny przewodnika i im mniejsza jego długość tym większa rezystywność.

 

 

 

 

a nie : tym mniejsza rezystywność ?

 

opór jest wprost proporcjonalny do długości przewodnika a odwrotnie proporcjonalny do przekroju :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A jakoś nie wierzę w granie kabli... No nie mogę się przekonać...

 

Wierz w co chcesz, ale masz moje słowo, że gdybym wydał 350zł na kabel i nie był zadowolony to nie piałbym tu nad nim z zachwytu tylko ostro go zrugał ku przestrodze dla innych. :) Nie ma też mowy o jakimś placebo, przepinałem w trakcie odsłuchów kable słuchając tych samych utworów, różnice są bardzo wyraźne. W ślepym teście nawet osoba, która wcześniej nie miała styczności ze słuchawkami pokroju TF10 usłyszałaby różnicę między stockowym kablem a Lune. Kevin z Null Audio ma w ofercie oprócz Enyo i Lune nowy kabelek Crystalino za jakieś 600$ i myślę, że zakup takiego kabla to by dopiero była przesada. Tak jak Pasiasty powiedział, stockowy kabel w TF10 jest tragiczny, raz mi już padły styki i musiałem go wysłać na rejackowanie. Lune jest cholernie solidny, dość powiedzieć, że jack (viablue) jest na oko 3 razy większy od tego stockowego i dotykając go nie obawiam się o to, że mi się w łapach rozleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tripli używam 90% czasu z telefonem, bo mi się nie chce bez przerwy wyjmować ich z uszu, albo przełaczac wtyczek, pauzować odtwarzacza, jak co 5minut ktoś do mnie dzwoni. A że brzmienie kiepskie?

 

Trza być twardy słowianin, a nie mientka nindża!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności