Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo wszystkich tych muzykalnych wad, jakościowo stoją dla mnie wciąż wyraźnie przed middle-end'owymi armaturami - mało zdecydowane SA6 czy beznadziejnie zbalansowane Jaysy to krok w tył w samej jakości...Nie usprawiedliwiając w żadnym stopniu tych słuchawek dodam tylko, że jakościowo jest mało IEM-ów które dla mnie są lepsze w samym SQ (do takich zaliczę bez jąknięcia Audeo, a także Triple - co prawda ogólna jakość Audeo jest lepsza, ale Triple są dużo bardziej kompletne)

 

Dla mnie byly suche, bezbarwne i pozbawione ciala. Graly dzwiekiem agresywnym przez co cokolwiek agresywnego brzmialo na nich totalnie niestrawnie. Jesli chodzi o przyjemnosc sluchania to i qJays'y czy SA6 zjadaja je na sniadanie

 

 

Rozszerzenie wysokich tonów i ich jakość sama w sobie to bardzo wysoka półka, abstrahując od barw, przyprawników i innych dobrodziejstw natury.

 

Nie bardzo sie z tym zgodze - talerze brzmialy jak dla mnie nienaturalnie. No i nie bardzo widze szanse na abstrahowanie od barw itp. bo to one swiadcza o jakosci sprzetu

 

Sam balans wciąż mnie zadziwia, mimo że wszystko gra bardziej przed nosem, i to jest to dlaczego one mimo tego wszystkiego przyciągają uwagę. Trudno je jednoznacznie ocenić. Właściwie można by o nich esej skrobnąć :)

 

Dla mnie sa jednoznacznie kiepskie - jedyna muzyka ktorej moglem na nich sluchac to byl misiowaty jazz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) pozbawione ciala, (...) Jesli chodzi o przyjemnosc sluchania to i qJays'y czy SA6 zjadaja je na sniadanie

 

Ciała powszedniego faktycznie w nich za dużo nie ma (żadne tipsy nie wniosą gruntownych popraw)

Z druga kwestią trudno się nie zgodzić, ale już samą jakością te wspomniane przez Ciebie są wyraźnie mniej akceptowalne dla mnie, i pomimo że kolorują na swój sposób, to w naprawdę słaby sposób, przez co, przynajmniej w mojej ocenie, były nazwijmy to "równie" niestrawne

 

talerze brzmialy jak dla mnie nienaturalnie. No i nie bardzo widze szanse na abstrahowanie od barw itp. bo to one swiadcza o jakosci sprzetu

 

Ja preferuję otwarte granie, stąd lepsze wyjątkowe rozszerzenie w wyjątkowo dobrym balansie, choćby w większej suszy, niż chowanie czegoś w mało zbalansowanym, narzucającym bardziej któreś pasmo dźwięku ze słabą barwą, czego mamy w brud na przykładzie większej znamienitości IEM-ów.

Barwa może przybrać formę skrajnie neutralną, a choć RE0 nie należą do słuchawek które fascynują to w moich uszach całościowo są przekonujące bardziej niż inne ustępujące im całościowo jakością, a do tego kiepskawo ubarwione.

Do RE0 można przywyknąć, czego jestem przykładem, ale trzeba znaleźć kompromis, a nie każdy będzie widział tego sens.

 

A na ocenę jakości wpływają też preferencje użytkownika - jeden woli np. słodziutką Milkę, drugi bardziej gorzką, kosztem przyjemności ;)

I tutaj właśnie mamy przykład merytorycznej pogaduchy OT' owej między różnymi założeniami

 

Daw - proponuję zakończyć OT, a jeśli chcesz dodać swoją opinię, której i tak niektórzy oczekują, to jest do tego odpowiedniejszy temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzućcie posty ralphii'ego i Dawindyk'a do recki re0, a wy koledzy darujcie sobie tutaj takie dywagacje - ja (jak i pewnie większość user'ów) sprawdzam ten wątek z każdym nowym postem w poszukiwaniu okazji, a nie subiektywnych ocen przedstawianego sprzętu. btw 70$ przecena to na prawdę niezła okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno niewidziany w Polsce, ale bardzo wychwalany IC (cyfrowy) w ludzkiej cenie:

Belkin Synapse Platinium

Licytacja (brak bidów), aktualna cena 110pln, 3 dni do końca.

http://www.allegro.pl/item680890620_belkin...e_platinum.html

 

Jakbym nie jechał na optyku to sam z chęcią bym się nad nim zastanowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil SD426, licytacja 8 dni, 30 zł

 

http://allegro.pl/item682358560_sluchawki_sd_426.html

 

czaiłem się na nie wcześniej po cichu ale teraz pewnie będę musiał odpuścić, dodam tylko ze jest to starsza wersja w ciekawej kolorystyce ale niestety ma zmieniony oryginalny kabel na jakiś najprostszy badziew wiec pewnie pasowałoby je zrecablowac czymś lepszym.

Dodam jeszcze ze sprzedawca nie godzi się na zakończenie aukcji przed czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności