Skocz do zawartości

Clix2 vs ZEN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jeżeli pogwałcę czyjeś uczucia - z góry przepraszam :)

Jestem w przededniu zmiany grajka. Do tej pory miałem zwykłego "palucha" (uwaga - ergotech'a! ;) z którego byłem bardzo zadowolony (dźwięk). Pod uwagę wziąłem obecnie iRiver CLIX2. Zauroczyła mnie jego "dziwaczność" (ciekawa linia i zero przycisków), sposób nawigacji i peany pochwalne piane od zawsze nad jakością dźwięku iRiver'ów (chcę to sprawdzić).

 

Przy poszukiwaniach i trzepaniu netu w w/w temacie "pogwałciła" mnie córka (lat 12 ;) - "może i dla mnie coś byś znalazł nowego ?". Miało to być coś ze środka (ma zagrać, nie być paskudne dla dziewuchy i nie być totalną kupą). Padło na Creative ZEN Odpaliłem zabawkę i miło się zaskoczyłem. Poręczne, bardzo czytelne, nawigacja ok, graficznie cukierek, wyświetlacz naprawdę niegłupi, grając nie rani :). No ogólnie bajer za jedyne 249 zł (2GB). Na AMP3 Clix2 wypada w testach oczywiście lepiej od ZENa,ale... (clix2 recka)

 

Teraz pytanie.

Co takiego ma w sobie CLIX2, co zdeklasuje tego ZENa, aby warto było za podobny config (clix2 np. 2GB) wydać 2 razy więcej biletów narodowego banku polskiego?

Możliwości ma to to (ZEN) podobne (mimo braku txt i flash'a). Wedle rego porównania Clix2 wypada wręcz gorzej (mniejszy wyświetlacz - fakt, że AMOLED, mniejsza paleta kolorów, brak slotu na karty rozszerzeń, brak możliwości kasowania plików bezpośrednio spod playera - bez kompa).

 

Jakie są Wasze subiektywne odczucia jako userów Clix2?

Może ktoś miał okazję mieć w rękach zarówno ZENka jaki Klika?

 

Czy jakość obsługi jest lepsza w kliku?

Mam nadzieję, że dźwięk - tak...

 

Wyświetlacz technologicznie w clixie jest lepszy, ale ma mniejszą paletę.

Czy to da się odczuć?

 

BTW. Odnoszę wrażenie że ZEN gra ciszej niż mój stareńki ergotech.

Jak "głośny" jest Clix2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

clix ma ekran amoled co deklasuje zena roznica jest duza...

a muzyka musisz sam posluchac to zrozumiesz (chyba) idz do sklepu gdzie mozna przetestowac i zobaczysz znaczy usłyszysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clix ma ekran amoled co deklasuje zena roznica jest duza...

amoled - tyle wiem - ale mówisz jakość jeszcze lepsza niż zena - hmm.. no ok - dzięki.

a muzyka musisz sam posluchac to zrozumiesz (chyba) idz do sklepu gdzie mozna przetestowac i zobaczysz znaczy usłyszysz

Niestety mieszkam w takiej dziurze, że mogę zapomnieć o takich testach. Zakupy tylko przez net pozostają. Dlatego proszę Was o opinie, bo samemu nie będzie mi dane sprawdzić;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Odnoszę wrażenie że ZEN gra ciszej niż mój stareńki ergotech.

Jak "głośny" jest Clix2?

 

Clix jest o wiele głośniejszy od jakiegokolwiek Creative'a, bo nie ma po prostu europejskiego ograniczenia głośności.

 

Poza tym iriver'a na pewno łatwiej się obsługuje i pewnie jest szybszy od ZEN'a. Jak masz możliwość, to najlepiej idź do jakiegoś sklepu np. mp3store, gdzie pozwolą Ci w spokoju przetestować i przesłuchać odtwarzacz i wtedy sam zdecydujesz co jest dla Ciebie najlepsze. Z drugiej strony, jak używałeś tego ergotecha to dźwięk ZEN'a powinien wystarczyć.

 

A jakich słuchawek będziesz używał razem z odtwarzaczem, bo Creative może być za cichy z większymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clix jest o wiele głośniejszy od jakiegokolwiek Creative'a, bo nie ma po prostu europejskiego ograniczenia głośności.

No to cieszy. Generalnie lubię dać po uszach. Po tym ergotechu ZEN wydaje się być cichszy, ale to kwestia "przyzwyczajenia". Jest cichy zaraz po tym, jak zdejmie się z uszu ergotecha. Po godzinie słuchania ZENa już zaczyna być ok. Jedno jest pewne. ZENem nie da się zmęczyć, aby zaszła potrzeba wyciszenia - "bo już mam dosyć" ;). Na ergotechu tak miałem chwilami, że trzeba było zjechać z volume, bo trzeszczało we łbie :)

Poza tym iriver'a na pewno łatwiej się obsługuje i pewnie jest szybszy od ZEN'a.

No to miło słyszeć.

Jak masz możliwość, to najlepiej idź do jakiegoś sklepu np. mp3store, gdzie pozwolą Ci w spokoju przetestować i przesłuchać odtwarzacz i wtedy sam zdecydujesz co jest dla Ciebie najlepsze.

Już pisałem o tym wyżej. Nie ma takiej opcji, abym mógł osobiście pomacać Clixa :(. Nawet ZENA kupowałem opakowanego na czuja i pod opinie userów.

Z drugiej strony, jak używałeś tego ergotecha to dźwięk ZEN'a powinien wystarczyć
.

Widzę już mnie podsumowałeś:). Ergotecha lata temu też kupowałem świadomie, bo ten model w testach i opiniach na forach... miał podobno niespotykanie rewelacyjny dźwięk - jak na tę kategorię cenową - nieodstający od iriverów. Jakaś próba doskoczenia z jakością do TOP grajków. Wtedy - owszem - był znacznie tańszy od topowych sprzętów, ale i 2 - 2,5 raza droższy od marketowych padalców, więc nie jest to ostatni gniot. Ot kompromis ówczesny między ceną a jakością.

A jakich słuchawek będziesz używał razem z odtwarzaczem, bo Creative może być za cichy z większymi słuchawkami.

A jakie polecisz - to się dokupi. To żaden problem - jeśli będę wiedział, co wziąć. Jestem w szoku po przeczytaniu kilku wątków, jak istotne jest obecnie nie tyle zakupienie max topowych słuchawek za worek kasy, ale odpowiednie ich dobranie grajek-słuchawka. I że czasami super słuchawka wyciąga syfy z super grajka. Czasem gorsza słuchawka zagra lepiej z super grajkiem, a czasem extra słuchawka zagra całkiem nieźle z przekreślonym padalcowatym grajkiem. Dlatego wyznacznik jakości typu cena, przestał się liczyć i bardziej należy zerkać w stronę zestaw (grajek/słuchawka), co już jest problemem niemałym, jeżeli nie ma się możliwości zapięcia 20 słuchawek pod swój player :(. Ważne są więc opinie z netu. Do tej pory używałem zwykłych MX560. Co zatem polecisz lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem zwykłego "palucha"

 

zapewne chodzi o ten model: egotech U21, parowka..... mialem takiego.

 

i zeby gral dobrze to nie powiem... gral jak przecietnie przecietny no-name z logo ergotecha. nio chyba, ze mowimy o zupelnie innym modelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne chodzi o ten model: egotech U21, parowka..... mialem takiego. i zeby gral dobrze to nie powiem... gral jak przecietnie przecietny no-name z logo ergotecha. nio chyba, ze mowimy o zupelnie innym modelu :)

Hehe... parówka - dobre. Faktycznie jest parówkowaty.

Wygląda podobnie do tego tyle że mój jest BLUE, seria DeeJay. Wtedy 1GB - gdy wkoło były 128 i 256MB - to był prawdziwy wypas :) a dałem za niego chyba z 450 zł :). Mówisz, że gra kiszkowato? No oby! Z tego wniosek, że nie miałem na uszach porządnego grajka, ale i inny wniosek. ZEN tupecika mi nie zerwał z wrażenia a w sumie Creative to Creative i powinien. Bardziej oczarował mnie tym, co może i jak wygląda , a nie jak gra (ale to raczej różnica epok, jakie dzielą "parówkę" od ZENa i pewnie wszystko, co nowe i podobne do zena zrobiłoby na mnie podobne wrażenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zatem polecisz lepszego?

 

Nie wiem czy jestem na tyle kompetentny, żeby odpowiedzieć, bo są tu też bardziej "osłuchani" forumowicze. Ja używam z Clixem PX100 na zmianę z KSC75 i jestem zadowolony. Poza tym Twoje Sennki, z tego co czytałem na forum, są całkiem niezłe. W każdym razie nie polecam wkładać do uszu stockowych słuchawek Clixa :P . Musisz tez napisać jakie to mają być słuchawki (typ): zamknięte, otwarte, dokanałowe, zwykłe pchełki, mają izolować czy nie, czy będziesz w nich uprawiał sport (np. jeździł na rowerze, biegał), czy może będziesz głownie słuchał w domu, albo jeździł w nich komunikacją miejską i chodził po "głośnym" mieście?

Nie musisz od razu kupować niczego nowego, nie wiedziałem, że masz MX560. Może one zgrają sie idealnie z iriverem i będziesz zadowolony.

Poszukaj na forum jakichś wątków o wyborze słuchawek do Cliksa w "Co kupić?" lub "Słuchawki" lub opinii innych użytkowników tego playera z różnymi słuchawkami.

 

EDIT: Co do mniejszej liczby kolorów w Cliksie, to nie przejmuj się tym. Mój telefon ma 16 mln kolorów, Clix - 262k i nie widzę różnicy, oba 320x240 pikseli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie nie polecam wkładać do uszu stockowych słuchawek Clixa :P .
Będe pamiętał. Wystarczająco zgwałciły mnie już stocki ZENa ;)
Musisz tez napisać jakie to mają być słuchawki (typ): zamknięte, otwarte, dokanałowe, zwykłe pchełki, mają izolować czy nie, czy będziesz w nich uprawiał sport (np. jeździł na rowerze, biegał), czy może będziesz głownie słuchał w domu, albo jeździł w nich komunikacją miejską i chodził po "głośnym" mieście?
Zdecydowanie pchełki, bez głośnego miasta, raczej spacer z psem (ewe. jakiś wieczór na rolkach ;)
Nie musisz od razu kupować niczego nowego, nie wiedziałem, że masz MX560. Może one zgrają sie idealnie z iriverem i będziesz zadowolony.
No właśnie najpierw spróbuję, tyle że bardziej męczą mnie rozterki co do samego Clixa2 niż słuchawek :)
Co do mniejszej liczby kolorów w Cliksie, to nie przejmuj się tym. Mój telefon ma 16 mln kolorów, Clix - 262k i nie widzę różnicy, oba 320x240 pikseli.
Rozumiem. ThX.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie rozważania nad wyborem odtwarzacza powinieneś zawęzić do trzech modeli: Clix2, Sony NWZ-A82x (lub starsza seria A81x i S61x) i Vedia v39. Cała ta trójka prezentuje zbliżony poziom, (każdy z nich gra nieco inaczej ale i tak grają zdecydowanie lepiej od Zena, którego też słuchałem).

Biorąc pod uwagę to co napisał powyżej kolega kamazz, clix2 będzie w tej stawce odznaczał się najlepszym stosunkiem możliwości do ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie rozważania nad wyborem odtwarzacza powinieneś zawęzić do trzech modeli: Clix2, Sony NWZ-A82x (lub starsza seria A81x i S61x) i Vedia v39.

Dzięki, ale tak naprawdę jestem gadgeciażem :) i nowa zabawka musi mi się przede wszystkim podobać:). Tak naprawdę podpaliłem się na Clixa2, bo wcześniej nie widziałem tak fikuśnego rozwiązania nawigacji, nie ma przycisków, budzi ciekawość, ma niezłe parametry, no i... to iriver, czyli grać musi topowo. Generalnie świetna maszynka tylko IMO droga. Mam w rękach ZENa i już on wydaje się całkiem "interesujący", dlatego dla świętego spokoju pytam, czy warto "przepłacać" za Clixa2 (choć wiadomo iriver, to iriver) i czy czuć różnicę klas, czy płaci się głównie za logo iRiver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o cene to zapraszam tutaj

Tańszego nigdzie nie widziałem, ja zamowilem doszedl w 2 dni, tylko polecić.

Dzięki za namiar. Cena faktycznie niezła, aż dziw! Czyżby spadły z TIRa, że ktoś sprzedaje je za takie pieniądze i zarabia? :) Widać więc, jak kosmiczną przebitkę mają sklepy sprzedające je po 550 zł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o cene to zapraszam tutaj

Tańszego nigdzie nie widziałem

Cena najlepsza jaką wyłapałem, choć gdzieś widziałem w podobnej (tylko strona mimo że polskojęzyczna była w domenie czeskiej)

Trochę za to straszą opinie kupujących (???)

Aaa... nie. Nawet serwerek tej strony jest w czesji :), czyli to ta sama chyba stronka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainteresować się playerami sony. Sam parę dni temu kupiłem A816 i jestem zachwycony. Do największych zalet należy świetny dźwięk i słuchawki w zestawie i długi czas pracy na bateriach. I cena lepsza od irivera za 350 można kupić 4gb. Zapraszam też do przeczytania mojej recki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tylko zaznaczyć, że sprzedawane przez nich playery nie mają polskiej gwarancji (karty gwarancyjnej).

 

Ani instrukcji po polsku :)

Cena jest taka jak w Czechach, tan przeliczona z kc na pln - dlatego tak tanio.

Tez sie naczytalem jaki to zly sklep, ale nie moge (na szczęscie) tego potwierdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainteresować się playerami sony. Sam parę dni temu kupiłem A816 i jestem zachwycony. Do największych zalet należy świetny dźwięk i słuchawki w zestawie i długi czas pracy na bateriach. I cena lepsza od irivera za 350 można kupić 4gb. Zapraszam też do przeczytania mojej recki

Dzięki za radę. Reckę przeczytałem (przy okazji - oprócz poczytania rzeczowej opinii lubię jak najwięcej widzieć. Może podepnij sobie ten link do wideo recki w swoim tekście, jako uzupełnienie). Nie wątpię w to, że to solidny grajek (no i te słuchawki w zestawie). Cały urok Clix2, (oprócz funkcji głównej, czyli solidnego brzmienia) to jego "bajeranckość" :). Po prostu podoba mi się jako urządzenie, nawigacja, design... dlatego mnie do niego świerzbi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a no w moim skromnym itd... Clix2 to obecnie najlepiej grające ustrojstwo jakie słyszałem. Śmiem twierdzić, że brzmienie Clixa2 jest o wiele lepsze niż legendarnej serii hxx0. Co do wyboru słuchawek - ja miałem okazję posłuchać jedynie na Shure E3 i bardzo ładnie się to zgrało. Świetny wyjściowy zestawik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clix nie gra dobrze ze wszystkimi sluchawkami, a dwa ze brak bezstratnych formatow to nieporozumienie.

 

Tu zgoda przydały by sie.

A z jakimi gra dobrze? Bo to moj pierwszy player, a na razie uzywam słuchawek od stereo (HD 280 pro),

ale im nie idzie (raczej clixowi nie idzie), poza tym, gdzie wyjsc z czyms takim w tłum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności