Skocz do zawartości

Sony A818


sirpasztet

Rekomendowane odpowiedzi

Odtwarzacze firmy Sony nie cieszą się u nas dużą popularnością. Jednak kilka osób na forum postanowiło zaryzykować i kupić nowe walkmany. Sony A810, bo o nim mowa zbiera bardzo pozytywne opinie na zagranicznych forach. Postanowiłem zweryfikować te opinie, jako że od dłuższego czasu szukam playera, który zastąpi mojego Zen Vision M.

 

1. Co dostajemy

 

Walkmana dostajemy w malutkim, niepozornym pudełku, które informuje nas w języku angielskim i rosyjskim z jaką wersją mamy do czynienia.

W pudełku oprócz playera:

-instrukcje: jedna po angielsku i dwie po rosyjsku

-mnóstwo innych papierów w tychże językach

-płyta

-słuchawki MDR-EX082 i tipsy w 3 rozmiarach

-przedłużka do słuchawek

-podstawka pod stację dokującą

Dodatkowo sklep dorzucił mi polską instrukcję, niestety od innego modelu.

 

2. Słuchawki

 

Chwilę uwagi warto poświęcić słuchawkom. W Internecie można przeczytać, że są to najlepsze stockowe słuchawki dołączane do playerów. Całkowicie się z tym zgadzam. IMO są o niebo lepsze od epków. Bas nie zalewa w nich całego pasma, jest głębszy, ciemniejszy i lepiej wyważony. Góra jest dokładna i przyjemna w odbiorze. Izolacja jest gorsza niż w epkach, ale mi wystarcza. Efekt mikrofonowy nie jest tak uciążliwy. Niestety słuchawki są mniej wygodne od epków. Ze względu na nietypowy kształt trudniej je założyć. Po jakichś 2 godzinach słuchania zaczynają boleć uszy.

 

3. Wygląd

 

Walkman pozytywnie mnie zaskoczył rozmiarem. Jest wielkości telefonu komórkowego i jest bardzo cienki. Na zdjęciach wygląda na wiele większego niż jest w rzeczywistości. Wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Plastik po obu stronach jest twardy i lekko chropowaty, sprawia wrażenie solidnego.

 

4. Dźwięk

 

Zacznijmy od szumów. O ile stary creative , gdy nie odtwarzał muzyki nie szumiał wcale, to na sonym słychać delikatny szum. Jednak po włączeniu muzyki staje się on niezauważalny. Walkman gra bardzo ciepło. Dźwięk jest głęboki i wyważony. Bas schodzi bardzo nisko i jest dobrze kontrolowany. Łatwo to zauważyć na początku ,,Away from me? Evanescence, wrażenie jest jakbym słuchał z kina domowego a nie malutkich słuchawek.

Zdarza się, że jakość plików jest marnej jakości, głównie chodzi o niski bitrate. W takim wypadku z pomocą przychodzi funkcja DSEE, która ma za zadanie przywrócić dźwięki utracone podczas kompresji. Działa to świetnie. Zyskuje na tym zwłaszcza góra i scena, która staje się szersza i łatwiej rozróżnić poszczególne instrumenty. Po kilku dniach korzystania z tej funkcji trudno się bez niej obejść.

 

Więcej o dźwięku napisze za parę dni, kiedy przetestuje playera na KPP.

 

5. Wideo

Filmy są i tyle. 2 cale to stanowczo za mało do oglądania filmów. Nie próbowałem wgrywać wideo, obejrzałem tylko zainstalowany trailer SpiderMana 3.

 

Podsumowując

 

Sony Walkman jest świetnym playerem godnym polecenia zwłaszcza za świetny dźwięk, solidne wykonanie i długi czas pracy na bateriach. Na razie nie dopatrzyłem się w nim żadnych wad.

P1000391__800x600_.JPG

P1000392__800x600_.JPG

P1000393__800x600_.JPG

P1000394__800x600_.JPG

P1000395__800x600_.JPG

P1000396__800x600_.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak obiecałem napiszę jeszcze jak gra z KPP ale dopiero w połowie tygodnia :) Na razie pożyczył je kumpel. Po wygrzaniu ex082 delikatnie cofnęła się średnica i zmniejszył się bas. Góra stała się "przyjemniejsza" (nie umiem tego inaczej ująć). Generalnie player jest ciepły, a KPP lubią grać basem więc obawiam się że nie będą zbytnio do niego nadawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahaha :)

 

obudowa jest z tego samego materiału (mialem i a 81x i a82x) , bateria trzyba tyle samo, moze roźnice są minutowe. A dźwięk , nie zauważyłem różnic. nawet menu jest identyczne. Więc za a82x przemawia większy ekran i bluetooth, a za a81x mniejszy rozmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż w specyfikacji piszą że aluminium a po tym jak go dotykałem na pewno nie był to chropowaty plastik 81x. No ale cóż pewnie masz rację. Skoro wyświetlacz jest większy a czas odsłuchu jest dłuższy to nie wiem dlaczego negujesz stwierdzenie że bateria jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sirpasztet

Średnia na pewno się nie cofnęła, właśnie po wygrzaniu idzie lekko do przodu razem z górą

 

@Cannabizzz776i99

AAC:

 

Bit rate: VBR, 16 ? 320 kbps

frequency: 8, 11.025, 12, 16, 22.05, 24, 32, 44.1, 48 kHz

container format: .m4a, .mp4, 3gp

 

Imho dziwne posunięcie...

 

EDIT: http://anythingbutipod.com/forum/showthread.php?t=27370 Coś dla tych co nie chcą używać WMP11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Witam :)

 

Najmocniej przepraszam za odgrzewanie starego tematu, ale mam ważne pytanie odnośnie playera.

Nigdzie nie mogę znaleźć jaka jest moc na kanał? Czy może ktoś posiada takie informacje?

 

Mój Clip ostatecznie się wypiął ostatnio (nie można nic skopiować, usunąć, sformatować, zupgadeować baaardzo wolno chodzi - uszkodzenie fat? nie wiem - zablokował się i się nie przeprosi), wobec czego potrzebny mi nowy player.

 

Zastanawiam się nad kupnem Sony, głównie ze względu na jakość wykonania, dużą pamięć jak również bardzo dobrą (podobno) jakość dźwięku, ale boję się, że z moimi SHE9500 będzie zwyczajnie za cicho i player nie da rady ich napędzić dostatecznie... Szukam czegoś najlepiej do 200zł.

 

Oczywiście mógłbym kupić sobie Fuze, ale daleki byłem od tych wszystkich zachwytów nad Clipem - jak dla mnie zwyczajny, przeciętny grajek, przeciętnie wykonany i przeciętnie grający - poczciwy h10 jr bił go pod każdym względem na głowę (prócz pojemności rzecz jasna). Na dodatek Clip popsuł się "ot tak" - działał i nagle przestał. Dlatego chciałbym jednak uniknąć Sansy :) Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

Edytowane przez matteo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma moc 5mW na kanał, zresztą jak reszta soniaczy, Clip ma bodajże 7mW. Lecz jeśli chodzi o głośność, to nie ma znaczenia. Sony będzie tak samo głośny, albo może i głośniejszy (w tej chwili nie pamiętam). Dobrą ma jakość dźwięku, aczkolwiek nie rewelacyjną. W dodatku zdaje się obsługuje się go przez program.

 

Radziłbym dopłacić do takiego samsunga

http://allegro.pl/samsung-yp-r0-8gb-czarny-karta-microsd-2gb-grati-i1701890616.html

 

lub kupić po prostu clip+

http://allegro.pl/hit-odtwarzacz-mp3-sandisk-sansa-clip-2gb-do16gb-i1680906688.html

 

i do tego kartę 16GB

http://allegro.pl/adata-16gb-micro-sdhc-16-gb-class-10-microsd-sd-i1712211538.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności