Skocz do zawartości

Anime


pGo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Grethort

Pozwolę sobie zacytować:

 

Jak dotąd żadne z japońskich studiów produkujących anime nie wytoczyło procesu sądowego osobom zajmujących się tłumaczeniem i nielegalną dystrybucją ich tytułów, było jednak kilka przypadków, kiedy grupy fansuberskie zostały poproszone o zaprzestanie tłumaczenia. Tłumaczeniem i internetową dystrybucją anime zajmują się specjalne grupy, udostępniające filmy i seriale na zasadzie od fanów dla fanów, nie na sprzedaż.

 

Czyli jak widać, aż tak koszmarnie źle nie jest - a wręcz powiedziałbym, że jest dobrze TAK JAK JEST.

 

 

Jeycam - Haibane Renmei to kawał dobrego anime... ot. co anime z drugim dnem, zmuszające do refleksji/przemyśleń. Ja przez dwa miesiące po oglądnięciu w dzień w dzień zasypywałem sam siebie różnego typu pytaniami dot. życia - kim jestem, jakie jest moje miejsce na ziemii - no i cała ta symbolika w Haibane. Kim są te aniołopodobne istoty, jak powinniśmy odczytywać symbolikę tych kruków / muru / czarnych skrzydeł itd. itd. . Fajne anime, bardzo spokojne - można się zrelaksować - zawiedzeni mogą być Ci co nie lubią takich typowych 'Okruchów życia' - a wolą wir akcji ... ja ze swojej strony polecam. Muszę sobie zrobić drugie podejście - po prostu odświeżyć pamięć.

 

Polecam na spróbowanie Mushishi - jak ktoś lubi anime typowo do refleksji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoia Agent - warty przysłowiowej świeczki. Ale nie nastawiaj się na jakieś śmieszne wstawki - taki trochę psychologiczny serial kryminalny... nie mniej jednak: WARTO

Właśnie o śmieszne wstawki mi nie chodzi, oczekuję bardziej czegoś z gatunku "psychological" ;]

 

A texhnloyze? Czytałem gdzieś, że ma strasznie skomplikowaną fabułę.. szukam jakiś fajnych mindfucków ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grethort
Właśnie o śmieszne wstawki mi nie chodzi, oczekuję bardziej czegoś z gatunku "psychological" ;]

 

No to Paranoia Agent będzie jak ulał

 

A texhnloyze? Czytałem gdzieś, że ma strasznie skomplikowaną fabułę.. szukam jakiś fajnych mindfucków ;p

 

Oho - kolejny tytuł z którym trzeba się bliżej zapoznać.

 

 

Z tych 'psycho' to może FLCL? Takie pozytywne klimaty - tylko 6 odcinków, ale akcji jest po czubek głowy :) Poza tym Experiments Lain - no i Osaka z Azumanga Daoih :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A texhnloyze? Czytałem gdzieś, że ma strasznie skomplikowaną fabułę.. szukam jakiś fajnych mindfucków ;p

 

Texhnolyze ? Jak dla mnie bardzo fajny tytul, jeden z tych do ktorych wracasz po pewnym czasie i odkrywasz cos nowego, co przeoczyles wczesniej. Jednak nie nastawiaj sie na jakies fajerwerki. Akcja toczy sie leniwie, duzo jest scen w ktorych bardziej zachwycasz sie sceneria niz sama akcja ( dlugasne przejscia bohaterow itp. ). No i niestety wymaga duzego skupienia podczas ogladania, zdazaja sie momenty w ktorych nie wychwycisz jakiegos drobnego szczegolu ( ktory pozniej powoduje dezorientacje w fabule ;] ) poniewaz sie zagapiles. Jednak jak dla mnie to zacheta, zeby obejzec cala serie jeszcze raz ;] Dla mnie jest to jedno z najlepiej narysowanych anime jakie dane bylo mi widziec ( a ze nie widzialem tak wiele jak niektorzy tutaj, to inna historia :P ). Fabula wg. mnie nie jest jakos bardzo skomplikowana ;) tylko tak jak mowie trzeba ogladac ze skupieniem :) Mam nadzieje ze jakos ci nakreslilem moja wizje, oraz ze bedzie dla ciebie pomocna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabywaj zatem texhnolyze :> poczawszy od juno reactor w wejsciowce poprzez caly klimat cyberpunku - swiat kontrastow i upodlenia ludzkosci :) w pierwszych 3 odcinkach w zasadzie nie ma dialogow... znajomy stwierdzil ze nie bedzie ogladac po 3cim - pfff jego strata

 

"dawno nie widzialem luzdi zachowujacych sie tak bardzo po ludzku"

 

co do paranoia agent moze zadna rewelacja to nie jest ale jak napisal Grethort warto

 

dopiero niedawno ogladnalem paprike :> i bardzo mi przypadla do gustu - a glowny motyw muzyczny strasznie mi sie wkrecil po ogladnieciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beamerkun, alez fabula w NGE uklada sie w logiczna calosc, trzeba tylko troche sie nad nia zastanowic.

 

problem w tym że układa się w 10 logicznych całości i nieskończoną ilość nielogicznych :P Niech tylko znajdę linka do jakiegoś forum NGE, jakie tam teorie udowadniali.. np. to http://www.evageeks.org/forum/viewtopic.php?t=6240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogorek, byly dwie : P Niczego nie przegapiles.

beamerkun, no az takim otaku nie jestem xD Ja watek Shinjiego w NGE postrzegalem, jako wychodzenie czlowieka z depresji (tworca serii przed jej powstaniem mial idetyczny problem). No ale moze cos w tym jest, chociaz mi sie do tego dochodzic nie chce. Mam inne serie do ogladania niz NGE po raz 7373453 ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, panowie, panowie. Ostatnio na YT przeglądałem teledyski i znalazłem coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=RoPo-Hkmx6Y - tu moje pytanie. Czy ktoś ten Grave of Fireflies oglądał i może powiedzieć czy w ogóle warto? Z fragmentów teledysku mi się spodobał, a nie mam co robić podczas dojazdów na uczelnię (PKP ^^), więc mógłbym sobie pooglądać. Proszę o jakiś krótki komentarzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowa wyszukiwarka nie pokazuje zadnego postu z tym filmem. Więc jak było to przepraszam.

 

W Merlini-e mozna było za 15 PLN kupić "Kino Domowe" z filmem "Ninja Scroll" .

 

Dla mnie jedno z lepszych Anime, które oglądałem. Autor Yoshiaki KawaJiri

 

Czy ktoś zna jakieś inne (godne polecenia) Anime tego twórcy ?

 

EDIT >>

 

Obecna cena na Merlinie to 17.90

Jak sie zapiszecie do klubu Merlina to oprócz nie nachalnego mailingu (max 2 per week) przesyłka od 50 PLN za free

No i są często PROMO dla klubowiczów. Ja skorzystałem z tego na ANIME ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja sobie ostatnio clannad oglądam. Kurcze, to jest lepsze niż się spodziewałem - ciekawa historia, bardzo wyraziste postaci, niezła dawka humoru(ep11 "koncert skrzypcowy" po prostu zabójczy ^^) - bardzo dobre relaksujące anime ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przerobiłem ostatnio:

clannad - naprawde fajny, aż się dziwię

Black Lagoon - świetne, świetne, genialne(revy została moją ulubioną postacią zaraz po c.c. ;d) - znacie coś podobnego?.... oprócz cowboya ;p

 

teraz zabieram się do flcl - po pierwszym epizodzie nie wiem co myśleć, strasznie pokręcony :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: ...przegapiłem zupełnie...

 

 

...dzięki (zupełnie przypadkowo od paru dni oglądam kolejny raz pierwszą serię)... ^_^

 

Powiedz, że piszesz to z dozą ironii - inaczej Cię wyśmieje, tak czy owak - jak obejrzysz to pewnie zrozumiesz o co chodzi. ;)

 

teraz zabieram się do flcl - po pierwszym epizodzie nie wiem co myśleć, strasznie pokręcony :>

 

Strasznie to mało powiedziany - ja osobiście polecam zapoznanie się bliżej z soundtrackiem. Co jak co, ale the pillows rządzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności