Skocz do zawartości

O tym, w co wierzą audiofile ;)


pala01

Rekomendowane odpowiedzi

Złamanie pierwotnych wierzeń audiofilów dotyczących bezwzględnej i bezkompromisowej jakości. Teraz się zemszczą, przywiążą do fotela i za karę każą słuchać disco-polo mp3 64kbps na MP4 i NoName słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze w zestawienu z tym stabilizatorem elektromagnetycznym shakti (kamieniem) cd'ka i stabilizatorami kabli idealnie by sie to zgrało.

 

 

A poważnie to zastanawiam się czy muzycy zwracają taką uwagę na każdy najmniejszy dźwięk podczas realizacji nagrań jak "audiofile" podczas ich słuchania.

Wiadomo są różne gatunki muzyki ale w większości chodzi przecież o jakiś przekaz emocji. Jeśli dany kawałek gra na określonym pozimie na naszym sprzecie to nie ma sie nad czym zastanawiac tylko po prostu słuchać. Po co rozbierać coś na części. Mam wrażenie że wielu spośród tych "audiofili" nie czerpie już z muzyki żadnej przyjemności.

 

A ja tutaj czytam recke kolesia ktory podpiął do swojego zestawu listwę zasilającą za 2,5k i twierdzi że po podpięciu zestawu na powrót do kiepskiej listwy "zgasła mu gwiazda płyty In rainbows-Radiohead".

 

No ludzieee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tutaj czytam recke kolesia ktory podpiął do swojego zestawu listwę zasilającą za 2,5k i twierdzi że po podpięciu zestawu na powrót do kiepskiej listwy "zgasła mu gwiazda płyty In rainbows-Radiohead".

 

No ludzieee.

Pozostaje się cieszyć, że my nie mamy takich problemów. Nasze portfele będą nam wdzięczne ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie osobiście zastanawia czy ci co w to wierzą WSZYSCY mają po prostu kupę kasy i im się nudzi, więc sobie pozwalają na coś takiego? Czy jest też może grupa ludzi, którzy odmawiają sobie czegoś żeby tylko mieć na takie wynalazki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że to po prostu hobby, które przekroczyło pewne granice zdrowego rozsądku. Zjawisko audiofilizmu świetnie pokazuje dążenie ludzi nie tyle do wiernego oddania dźwięku przy pomocy różnych sprzętów, co silną potrzebę ciągłego rozwoju, nawet brew logice. Czasami mam wrażenie, że dźwięk wydobywający się nawet z niektórych naszych odtwarzaczy i słuchawek, jest dużo bardziej szczegółowy, dokładny, perfekcyjny i zajmujący, niż muzyka, która możemy słyszeć na żywo. Teraz słuchając muzyki jesteśmy bliżej, niż sam artysta. Z powodu kompresji stratnej pewnych dźwięków i częstotliwości brak, ale za to te, które są, potrafią brzmieć lepiej, niż to, co miały odtworzyć :).

 

Pozostaje tylko wiara we własny, zdrowy rozsądek, oraz gratulacje, jakie należy złożyć przemysłowi muzycznemu, który bezustannie stara się, abyśmy mieli w co zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności