Skocz do zawartości

SE W880i,W580i.K800i ktory lepszy


canuks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a miał ktoś z was w880? Ja kiedyś miałem i odnosiłem wrażenie że gdy odtwarzał mp3 na więcej niż 1/2 skali głośności to gdy następowało uderzenie basu to cała reszta przycichała jakby nie wiem mocy miał za mało czy coś takiego po prostu jakby nie mógł wyciągnąć z siebie dźwięku... na żadnym innym odtwarzaczu czegoś takiego nie słyszałem ale zraziło mnie to do tego stopnia że po 2 użyciach zamiast irivera u10 nigdy więcej nie wróciłem do walkmana w telefonie.

 

tak jest faktycznie, ale na włączonym mega bass'ie. zawsze mówiłem, że te wszystkie ultra bassy pogarszają dźwiek tak jest i w tym wypadku. i nie 1/2 ale raczej 3/4.

 

W880i BYŁBY zaje***tym telefonem, gdyby miał choć troche lepszy aparat, latarkę (led flash) i większy wyświetlacz - 2". klawisze dla mnie są bardzo bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N73 ma lepszy aparat od k800i ? Rozbawiłeś, mnie

jakbym miał zdjęcia to bym ci udowodnij, że się grubo mylisz!

 

Nie musisz bo porownywałem obydwa aparaty na żywo..robiłem zdjęcia tych samych obiektów...

o ile zdjęcia krajobrazu sa praktycznie identyczne, to foty małych obiektów, makro(w telefonie xD) SE odpada przy nokii...

(zniszczyla mnie migawka w nokii i zoom optyczny :P ale to naprawde działa..xD)

 

oczywiscie takie rozmowy sa z góry skazane na porazke..

 

który telefon ma lepszy odtwarzacz?? obydwa to szajs przy normalnej mp3.. który ma leszy aparat? obydwa to szit..

 

250 z rozjechanym sliderem?? swojego czasu najpopularniejszy telefon dzieki któremu samsung zyskał slawe niezniszczalnych i porzadnych telefonow... 0_o

 

u mnie miało i ma je masa osóbi jeszcze nie slyszałem zeby ktos narzekał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile zdjęcia krajobrazu sa praktycznie identyczne, to foty małych obiektów, makro(w telefonie xD) SE odpada przy nokii...

(zniszczyla mnie migawka w nokii i zoom optyczny ale to naprawde działa..xD)

 

nawet mnie nie denerwuj... no makro to już dobitnie K800i wygrywa, bo łapie z 5-6 cm, N73 poniżej 10 w ogóle nie załapie ostrości. imho nawet nie ma co porównywać, K800i dla mnie robi dobitnie lepsze zdjęcia i jest to oczywiste, tak jak to, ze ziemia krazy wokół słońca... nie rozumiem dlaczego ludzie porównują ta aparaty ? N73 nawet przy K750i pada na kolana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet mnie nie denerwuj... no makro to już dobitnie K800i wygrywa, bo łapie z 5-6 cm, N73 poniżej 10 w ogóle nie załapie ostrości. imho nawet nie ma co porównywać, K800i dla mnie robi dobitnie lepsze zdjęcia i jest to oczywiste, tak jak to, ze ziemia krazy wokół słońca... nie rozumiem dlaczego ludzie porównują ta aparaty ? N73 nawet przy K750i pada na kolana...

 

 

xD no tak jasne

.. porówywałes obydwa...?? tak sie sklada ze przez dłuższy czas handlowałem telefonami więc wiem co było awaryjne i na co ludzie narzekali

 

najpierw bezposrednio porównaj n73 i k800i fotografujac dokładnie te same obiekty to pogadamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha kolejna wojna xD To się przyłączę ;P

 

Do fanboismu Nokii mi daleko. Ale przez łapki przewinęło mi się sporo telefonów.

Poczynajac od Nokii 6310i, Sony J70, Siemensa C65, SE K500i poprzez Samsunga D600, Nokii 6280, Nokii 9300, Nokii 3250, Samsunga D900 po Nokię 6120c, SE P1i i HTC S730. Po drodze miałem dużo kontaktu z K750, E250 oraz z K800 (szczególnie ostatnio).

 

6120c. właśnie ma kiepskie wykonanie, więc.

Cóż z tego, że ma zarąbistego Symbiana jak ma strasznie mały ekran i jeszcze ten wygląd.

 

CO do symbianów (uiqów) polecam P1i (miałem ją ostanio, ale jakoś mi się znudziła i sprzedałem). Co do dźwięku to bardzoooo głośna jest!

6120c ma ekran 2" czyli dokładnie tyle co w K800/K810, W580, W850. Jest to również więcej niż np. w W880 (chyba 1.8") czy K750 (1,8") albo K550 (1,9"), ale w tych dwóch ostatnich przypadkach mamy już do czynienia z kijową rozdzielczością. Dopiero droższy K850 lub W910 ma większy wyświetlacz.

 

6120c wygląda neutralnie, spokojnie, brak w niej krzykliwości.

 

Co do P1i. Miałem ten telefon i był to absolutny mistrz!!!!!! awaryjności.

Spośród 3 miesięcy posiadania tego telefonu ok 2 były wirtualne - telefon 3-krotnie lądował w serwisie. Ostatecznie nie naprawiono mi usterki która objawiała się bezprzyczynowym resetowaniem się telefonu w losowych momentach, kilkanaście-klikadziesiąt razy dziennie.

Telefonik był całkiem sympatyczny. Ale patrząc ogólnie, jego sterowanie dotykowe było niedorobione - w połowie realizowane palcem a w połowie rysikiem. Do tego ślamazarność.

Natomiast jego system operacyjny - Symbian UIQ 3 - w przejrzystości jest porównywalny do S60 ale ma wobec S60 kilka niedoróbek).

(Nie wiem czy mówiąc o jego głośności piszesz o wyjściu słuchawkowym czy głośniku) Głośniczek w P1i jest głośny ale lipnej jakości. Tutaj np. 6120c jest podobnie głośna (jeśli nie głośniejsza) ale za to jakością go miażdży. Podobnie jest z jakością rozmów! Nawet we flagowcu SE, którym niewątpliwie był kiedyś P1i, jakość rozmów stoi na niższym poziomie niż w dwukrotnie tańszej 6120c.

 

P1i miał być moim powrotem do niezbyt przeze mnie lubianego SE. Dałem mu szansę, którą stracił, pogrążając SE jeszcze bardziej ;)

 

SE kojarzy mi się z typową masówką dla młodzieży - stosunkowo niska cena, 'niezły' aparat, odtwarzacz + w większości 'młodzieżowy' wygląd.

 

Co do symbiana.. ja się się przyzwyczaiłem na tyle, że wszystkie 'nie symbianowce' ssą :)

Co de SE mam, niestety, podobne odczucia...

 

... Symbian natomiast jest prawdopodobnie najlepiej dopracowanym systemem na telefon z jakim miałem do czynienia. I mówię tu zarówno o SE, Samsungach, Nokiach S40 i Windowsie Mobile 5 oraz 6 (który aktualnie użytkuję).

 

Teraz bardzo dużo ludzi ma właśnie też Nokie n95 choć jest ceglasta sporo osób ma choć nie ma pojęcia jaką moc ma ten telefon (niektórzy nawet nie wiedzą, że posiada Symbiana).

Generalnie zgadzam się co do N95. I nie ma co ukrywać, że pod względem jakości wykonania to stosunkowo nieudana Nokia.

 

Dla mnie prawdziwym shitem jest Samsung i LG.

Nie można się wypowiadać na temat na który się nie ma pojęcia (bo koledzy mówią?)

Nie zapomnijcie jednak, że są też inne telefony Samsunga, Motoroli, SPVa, LG które teraz są bardzo modne (może nie SPV bo to dla prawdziwych ludzi ^^).

Tutaj dowodzisz, że nie masz specjalnie pojęcia o wielu telefonach.

Pobaw się Samsungami z wyższej półki. Choćby taki podstarzały już D600. Jego jakość wykonania i dopracowanie oraz jakość wyświetlacza wyprzedza wiele uznanych i nowszych SE czy Nokii. Choćby K800. Chociaż nie da się ukryć, że miał parę mankamentów.

 

D900 to też niezły sprzęcik. Świetny wyświetlacz, niezły aparat i dobra jakość wykonania w nieporównywalnie bardziej kompaktowym opakowaniu niż ówcześni konkurenci (m.in. K800). Przy tym zwykle wygrywał z nimi ceną.

 

 

to jest dopiero bzdura - mam kilka E250 w klasie - w każdym slider lata na wszystkie strony jakby miał zaraz rozlecieć się na kawałki - bałbym sie tego telefonu w ogóle używać.

 

ja miałem 3 SE, a do tego w klasie i rodzinie dużo osób ma i nikt nie narzeka na awaryjność. młodzieżowy wygląd w SE ? no chyba tylko te nowe, typy K850i, K810i mają głupie wyglądy, nie podobają mi sie. ale reszta SE ma surowy, futurystyczny bardzo elegancki i dyskretny wygląd mi to pasuje, teelfony Nokii bardziej się rzucają w oczy. w sumie mógłbym wymienić na palcach jednej reki telefony Nokii, które naprawde mi się podobają, gdzie takich telefonów SE jest znacznie wiecej.

 

btw - mój tata miał dwie służbowe Nokie (od niedawna ma trzecią) i w obu tych telefonach coś ze słuchawką sie stało -a to padła, a to zaczeła sama z siebie przerywać.

E250 to wytrzymały sprzęcik. Widziałem już sporo wyeksploatowanych egzemplarzy które wciąż nieźle się trzymają.

Nic jednak wytrzymałością nie przebije Nokii, chociażby 6280, dla której 2 lata dość intensywnego użytkowania to dopiero rozgrzewka (pomijając przetarcia lakieru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na N73 SMS-y pisze się tak skrajnie niewygodnie, że szok. Nie mam zamiaru SE zamieniać na Nokię. Bawiłem się wieloma Nokiami (począwszy od N73, przez 6288, na N95 skończywszy) i każdy z nich miał muła, mały wyświetlacz lub złe spasowanie. Przeboleję jakoś, że K550i to masówka, choć sympatyczna masówka. Gra ładnie jak na telefon, robi dobre zdjęcia. Rozumiem, że lubicie duże wyświetlacze czy Symbiany, jednakże nie przykładam zbytniej wagi do hardware-u telefonu. Mam całkiem inne priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wątek niebezpiecznie sie rozrasta. proponuje pisać w najlepszych ;)

No dokladnie .. nie chailem tu wojny NOKIA vs SE kazdy telefon jest dibry dla danej osoby ,kazdy ma inne wymagania i priorytety wiec prosze juz zakoczyc ta rozmowe OK :)

 

Mozze przypomne o czym byl temat :E

 

Witam

Zastanawiam sie nad zamiana wysluzonego K750i na cos noweszego ilepszego.

Oczekuje ze nowy tel wedzie tak samo funkcjonalny i dobry jak k750i z ktorego jestem bardzo zadowolony sluzy mi 2 lata bez zadnych awari.

 

W nowym telefonie chcem postawic na jakosc odtwarzanej muzyki ,dobra klawiature i wygodne pisanie sms.

 

W oko wpadly mi 3 modele :

 

W580i -ten chyba najbardziej podoba mi sie wizualnie i chyba nat tym bym sie najbardziej zastanawial.

 

K800i to pratycznie to samo co 750i tylko w nowszej szacie

 

W880i

 

Ktory z tych 3 jest najlepszym nastepca k750i lub moze jakies inne modele . na tel moge przeznaczyc max 700zl ale wolal bym sie zmiescic w kwocie 550zl

 

Mozecie cos doradzic?

 

 

 

A oto co postanowilem :P

Na dzien dzisiejszy i najblizsze zostaje u mnie K750 i :) zakupilem juz do niego sluchaweczki hmp82 + karde 2gb .Kto wie mzoe zrobie sobie moda na W800i

 

Co nie oznacza ze szukam nowego phona .

 

W580 odpada ,mimo slicznego wygladu slider jest troche za luzny ,porownylalem go do w 850i w tym modelu slider chodzi "sztywno" bez luzow .

 

K800i - nadal w grze :)

 

W910i - bardzo ciekawa propozyjca :)

 

Ogolnie chem telefonik na ktorym bedzie slie przyjemnie w miare dobrej jakosci sluchalo muzyczke .Aby tel byl solidny ,wygodny (klawiatora itp),Aparat to mily dodatek nie chial bym aby byl gorszy niz w k750. ekranik jak najwiekszy :)

 

Myslalem takze ze najlepszym wyborem bylo by zakupienie jkiejs mp3 no ale to dodatkoy gadzet do noszenia ,a tel zawsze mam przy sobie wiec mozna te 2 funkcje polaczyc razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wątek niebezpiecznie sie rozrasta. proponuje pisać w najlepszych ;)

Zgadza się :P

Chociaż po cichu liczę, że może zakończymy go? Tak na kolejne kilka miesięcy ;P

Każdy ma swój własny gust, swoje priorytety i oczekiwania - taka walka jest bezsensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto co postanowilem tongue.gif

Na dzien dzisiejszy i najblizsze zostaje u mnie K750 i smile.gif zakupilem juz do niego sluchaweczki hmp82 + karde 2gb .Kto wie mzoe zrobie sobie moda na W800i

 

Heh miałem podobnie. Jakiś rok temu do swojego k750 dokupiłem hpm70 i kartę 1gb, wyszło jakieś 130zyla licząc że zastąpi mi to odtwarzacz i lipa, nawet wgrywanie dziesiątek akustyk nic nie dało. Później dałem drugą szansę SE i wziąłem k800 (miałem do wyboru Sama d900i) ale trochę się rozczarowałem... Zdjęcia tak naprawdę ledwie dorównują jakością tym z k750! Oczywiście piszę tu o przeglądaniu na kompie, są bardziej zaszumione i rozmyte :( W '750 były mniejsze ale bardziej szczegółowe. Na 10 zrobionych zdjęć tylko 1-2 wychodzą tak jak chcemy, być może dlatego SE dało funkcje best-pic :P Telefon jest ceglasty a ta wystająca zasłonka to jednak nieporozumienie. Telefon nadal skrzypi ale ogólna jakość wykonania i materiałów jest lepsza niż w k750, jednakże nadal zasłonka i szybka wyświetlacza są podatne na zarysowania, do tego ten lakier jakim pokryto klawiaturę i tylną obudowę ściera się :angry: Wyświetlacz ma nierównomierne podświetlenie -przy krawędziach jest jaśniej, a w środku ciemniej, do tego widać przejścia tonalne kolorów... Jeżeli chodzi o dźwięk to jest kiepściutko na głośniczku jest bardzo cichutko, na słuchawkach jakość beznadziejna i w żadnym stopniu nie dorównuje Clipowi czy Sony nwe002. Do plusów na pewno trzeba zaliczyć wymiar wyśw., żywotność baterii, ogólną szybkość działania, niezła java3d, prosta obsługa, ale mając jeszcze raz do wyboru wziąłbym tego Sama nawet jak tam jest ten problem z javą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda tego modelu nie było na początkowej liście, ale ostatnio widziałam go w promocjach polecanego jako następcę k750i i coraz częściej widuje sie go na ulicy. Chodzi mi o k770i. Ogólnie go nie polecam. Nie żeby był zły jako taki, tylko bateria wytrzymuje 2 dni zamiast obiecywanych 400 godzin. Różnica jest tak znaczna, że trzeba o tym wyraźnie napisać. Przy czym była na pewno formatowana poprawnie, sama się tym zajęłam. I nawet wsadziłam włączony telefon do pudełka - chciałam ustalić czy bez używania różnych 'bajerów' będzie się wyładowywać wolniej. Nic z tego, dalej 2 dni i koniec. Odpada argument 'a może Bluetooth był włączony, albo latarka, albo ktoś się dobrał do gier...'.

 

Druga sprawa: mam (być może subiektywne) wrażenie, że jakość zdjęć przy 3,2 Mpix są gorszej jakości niż w moim poprzednim k750i. Ze starego zdarzało mi się upchnąć zdjęcia w komputerze i podesłać jako załączniki w mailu, a teraz już bym się nie zdecydowała. Nie upieram się, że były nieprawdopodobnie rewelacyjnej jakości, używałam jako aparat cyfrowy jedynie opcjonalnie, głownie kiedy nie dało się zabrać aparatu i zrobić normalnie zdjęć. Oczywiście jak na komórkę były i tak dobre, ale kiedy można było wybierać, raczej zabierałam ze sobą dodatkowo aparat.

 

Właściwie żałuję, że zostawiłam dla siebie, zamiast zamienić z dopłatą na k800i lub k810i póki był jeszcze nowy. Przyznaję, że chodziło głównie o różnicę w wyglądzie i masywności - na korzyść k770i. Akurat mam kolor określany jako Truffle Brown, dużo ładniejszy niż na zdjęciach. Zaznaczam- nie narzekam na telefon odgórnie bez wypróbowania i nie sugeruję się opiniami innych - k750i miałam przez 20 miesięcy, k770i dopiero 2 tygodnie. Ale z poprzednim od razu się zżyliśmy (wtedy też musiałam uczyć się menu po przesiadce z t630), a ten ma trochę zmieniony układ menu i ciągle jeszcze się mylę. To jest kolejna niedogodność, kilku znajomych używających nokii twierdzi, że nieważne jaki model, można i tak w ciemno używać i nie trzeba się 'przestawiać' ani uczyć menu od nowa.

 

I na plus: nie ma dzojstika, który w niektórych wcześniejszych modelach SE zacinał się, za to jest wygodny klawisz pięciokierunkowy. A wspominałam, że to jeden z nowych płaskich (zdaje się obecnie modnych) modeli? To też się może podobać.

 

A przy okazji, tego modelu raczej nie będzie można używać jako zapasowego odtwarzacza, nie ze względu na jakość, tylko głupio byłoby nie odebrać ważnego połączenia, bo akurat bateria się rozładowała. A przy tak krótkim życiu baterii jest to jak najbardziej możliwe.

Czyli: pod rozwagę i kupić po długim namyśle. Chociaż jest taki ładny...

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slabsze zdjecia sa calkiem mozliwe - pewnie matryca jest ta sama - i ma te sama fizyczna wielkosc, a upchali po prostu wiecej megapixeli - wiecej szumow i ogolnie gorzej. co do zacinania sie joysticka to chyba tylko przypadlosc K700i, bo K750i ma/mialo wielu moich znajomych i nic sie zlego z joy'em nie dzialo...

Na N73 SMS-y pisze się tak skrajnie niewygodnie, że szok. Nie mam zamiaru SE zamieniać na Nokię. Bawiłem się wieloma Nokiami (począwszy od N73, przez 6288, na N95 skończywszy) i każdy z nich miał muła, mały wyświetlacz lub złe spasowanie.
N95 - maly wyswietlacz (przypominam 2,6' lub 2,8' w 8gb)? :lol: i zamula? no coz - moj sasiad mial dosc dlugo n95 i bardzo czesto go uzywalem i zadnych zamul nie doswiadczylem - sytuacja podobna jak w 6120, za to juz chociazby K800i potrafi niezle w porownaniu do w/w zamulic. Co do N73 to sie zgadzam - chociaz klawiatura sie w smsy nie bawilem :P. co do aparatu w N73 to nie testowalem tego za bardzo, ale N95 imo ustepuje jakosci K800i - czesto lubi nie lapac ostrosci, w pomieszczeniach zdjecia wychodza fatalne. na plus tylko zdjecia na dworze, ktore wychodza lepsze niz w k800i. nie wiem jak sie ma do tego n73, ale podejrzewam ze jest gorsza od n95... tak czy inaczej aparat w telefonie to zabawka i nie nadaje sie do niczego :D - no chyba ze ktos jest pokemonem i musi przyszpanowac przed znajomymi jakiej to on nie ma komorki z trzema megapikselami :P. Chyba ze N93(i) jest inna bo jej szczerze mowiac nie testowalem, a ma juz jako chyba jedyny telefon zoom optyczny.

canuks: z w/w chyba w ostatecznosci wybralbym W910 - calkiem przyjazny telefon, chociaz zbyt dlugo sie nim nie bawilem. K800i to cegla, zamula i jest brzydki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Paprocanach spotkaliśmy się z jednym rowerzystą, miał 6120C. Telefon wg. mnie niewygodny, słabiutki aparat bez AF i sam mi przyznał, że więcej go by nie wziął do ręki. Jedyne co go ratuje to Symbian. Po przeczytaniu Waszych superlatyw o rzeczonej Nokii a realnym porównaniem stwierdzam, nic mnie do niego nie przekonało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K800i to cegla, zamula i jest brzydki.

 

powiem wam, ze mnie to już śmieszy. skoro K800i zamula, to i K550i jest wolnym telefonem, o W850i, W880i czy W580i nie wspominając. za to N95 taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaka szybka :lol:

 

otóż oświadczam, ze N95 chodzi DUZO wolniej niż K800i i wszystkie operacje wykonuje WOLNIEJ niż K800i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności