Skocz do zawartości

SE W880i,W580i.K800i ktory lepszy


canuks

Rekomendowane odpowiedzi

ruszajacy sie slider to fakt (w tym negatywnym znaczeniu) - ale zawsze jest alternatywa w postaci brzydkiej N82 i z "cholernie malym wyswietlaczem" - bo "tylko" 2,4' :lol: doulgaz: jakie to operacje wolniej wykonuje? :D moze wchodzenie do menu, ktore dla SE jest wyjatkowym wyzwaniem. :P a moze to ja mialem takie "szczescie" ze trafilem na wyjatkowo udany egzemplarz N95, a dwa K800i, ktorymi sie bawilem byly odpadami produkcyjnymi? :P tak czy siak jalowa dyskusja i tyle - dla mnie przykladem wyjatkowo zamulajacego telefonu to N73 i inne stare symbiany. K800i powiedzmy w normie, ale przyzwyczajenie do piekielnie szybkiej 6120c czy chociazby 1600 robi z K800 mula. tyle w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no faktycznie - takie kreseczki nie wroza wygody. szkoda tylko ze E71 wydaje sie taka duza, a E51 jest za bardzo podobna do 6120 :P. No jeszcze jest E90 - taki "ideal", chociaz tez cegla straszna, ale dla qwerty mozna sie poswiecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doulgaz: jakie to operacje wolniej wykonuje? moze wchodzenie do menu, ktore dla SE jest wyjatkowym wyzwaniem. a moze to ja mialem takie "szczescie" ze trafilem na wyjatkowo udany egzemplarz N95, a dwa K800i, ktorymi sie bawilem byly odpadami produkcyjnymi? tak czy siak jalowa dyskusja i tyle - dla mnie przykladem wyjatkowo zamulajacego telefonu to N73 i inne stare symbiany. K800i powiedzmy w normie, ale przyzwyczajenie do piekielnie szybkiej 6120c czy chociazby 1600 robi z K800 mula. tyle w tym temacie

 

 

a zwykłe, chociażby obrócenie obrazka, otwieranie ksiązki telefonicznej, skrzynki smsmów, w ogóle folderów, no wszystko... nie twierdze, że miałes wyjątkowe N95 w ręce, czy słabe K800i, ale masz wypaczone (bo to Nokia, a tamto SE) na ten temat zdanie, 1600 nie ma zabardzo jak porównywac, bo tam nie można nawet oglądac zdjęc i korzystać z tych funkcji co K800i. to tak jakby porównać K800i do kalkulatora, który wszystkie operacje wykonuje przecież bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie - takie kreseczki nie wroza wygody. szkoda tylko ze E71 wydaje sie taka duza, a E51 jest za bardzo podobna do 6120 :P. No jeszcze jest E90 - taki "ideal", chociaz tez cegla straszna, ale dla qwerty mozna sie poswiecic?

 

E61(i) jest SPORO wieksza od E71 i bez najmniejszych problemow miesci sie w kieszeniach spodni. E71 przy niej to malenstwo, szkoda ze glownie kosztem wyswietlacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, bo ksiazka, smsy i wszystko otwieralo sie w mig na sasiada N95. jedynym problemem jest galeria przy kartach microsd wiekszych niz 1gb. moze testowany przez ciebie aparat mial to wszystko zapisane na karcie pamieci (badz o zgrozo na karcie SIM)? bo zauwazylem, ze wtedy potrafi sie przymulic - vide wchodzenie w galerie. porownanie do 1600 mialo na celu ukazanie roznic tylko w szybkosci dzialania - bo znam wiele telefonow, ktore pomimo kalkulatorowych wyswietlaczy tez mula (nawet mono). E71 wyglada fajnie - moze kiedys, bo kusi to qwerty... :P

 

co do fanboizmu to widze ze szybko musisz komus przekazac ten zaszczytny tytul ktorym zostales obdarzony m.in. przez KHRoNa :lol: . ja po prostu nei bede szukal na sile wad telefonu, ktory takiej wady nei posiada - vide mulistosc N95, ktorej nie doswiadczylem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem fanboy, ty jesteś fanboy. ja sie przyznaje, ty nie :P

 

w kazdym razie moim zdaniem nie oceniasz uczciwie SE i Nokii, stosujesz inne kryteria oceny tych telefonów. śmieszy mnie też to, ze tylko K800i obrywa się za mulistośc, a np. W850i, W880i, K810i, W580i, które są na tych samych bebechach i chodza z identyczną szybkością są już w pożądku. widac chyba nie macie się już do czego przyczepić w tym biednym K800i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla siebie wybieram tylko telefony z systemem - przyzwyczailem sie do "luksusu" to ciezko sie bez neigo obyc i nie wyobrazam sobie zycia bez niego. jedyny SE ktory bym wyprobowal to P1i, ale niestety nie mam na to funduszy. nie interesuja mnie po prostu bajery w postaci "dobrego" aparatu czy odtwarzacza mp3, bo i tak bym z nich nie korzystal - no moze przydalaby sie mozliwosc "skserowania" kartki, ale tak to pass (przynajmniej na razie, jesli aparaty w telefonach beda takie jakie sa). odtwarzanie muzyki tez mnie za bardzo nie interesuje - zdarzy mi sie czasem skorzystac z odtwarzacza w telefonie, ale przeboleje ta "niedoskonalosc" przy powrocie np z miasta w piatek... jakoscia zadne z tych urzadzen za bardzo nei grzeszy wiec nie ma sie co podniecac - discman za 5 dych z allegro gra lepiej od tych wszystkich "wynalazkow" to po co sobie glowe tym zawracac? w dluzsza podroz i tak biore zawsze discmana.

śmieszy mnie też to, ze tylko K800i obrywa się za mulistośc, a np. W850i, W880i, K810i, W580i, które są na tych samych bebechach i chodza z identyczną szybkością są już w pożądku.
mam taka zasade, ze nie oceniam czegos jesli tego nie znam. obrywa sie k800i bo go dosc dobrze znam. moze k810i czy jakies w880i maja inny soft i juz lepiej chodza... no coz nie wiem, nie jestem tez wszechwiedzacy i nie wiem jakie bebechy gdzie siedza w jakim sony ericssonie, bo mam lepsze zajecia do roboty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Paprocanach spotkaliśmy się z jednym rowerzystą, miał 6120C. Telefon wg. mnie niewygodny, słabiutki aparat bez AF i sam mi przyznał, że więcej go by nie wziął do ręki. Jedyne co go ratuje to Symbian. Po przeczytaniu Waszych superlatyw o rzeczonej Nokii a realnym porównaniem stwierdzam, nic mnie do niego nie przekonało.

Niewygodny? W jakim sensie? Fakt, pad nie jest szczytem wygody (to nie N95), i czerwona słuchawka jest za blisko niego. Za to klawiatura jest wygodna (chodź też ściśnięta), ale ma dużą wadę: jest bardzo głośna - ma wysoki skok..

 

Generalnie jest to najmniejszy symbianowiec, więc 'coś za coś' - chodź i tak jest 6x wygodniej niż w K550i czy W880i, imho

 

Słaby aparat? Bez przesady.. to jest pisane na każdym kroku, zresztą kto liczący na jakość wybiera aparat w telefonie?

 

A zresztą, co mi tam - żyjcie sobie tam z waszymi SE, no offence :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E61(i) jest SPORO wieksza od E71 i bez najmniejszych problemow miesci sie w kieszeniach spodni. E71 przy niej to malenstwo, szkoda ze glownie kosztem wyswietlacza

Zgadza się. Zresztą wiele osób zdołało przekonać się do ogromnej szerokości E61(i) (70mm), o czym świadczy jej popularność. Dla mnie też nie jest ona jakąś wielką przeszkodą. A przy tym jest wyjątkowo urokliwa :)

Szerokość E71, wynosząca 57mm czyli o ok 3-6mm mniej niż przeciętny dyskowiec pokroju H100, X5 czy iPoda jest jak dla mnie całkowicie akceptowalna i nie stanowi w ogóle problemu :)

Natomiast jej stosunkowo niewielki wyświetlacz (2,36" vs 2,8" w E61(i)) to już ból.

 

Niewygodny? W jakim sensie? Fakt, pad nie jest szczytem wygody (to nie N95), i czerwona słuchawka jest za blisko niego. Za to klawiatura jest wygodna (chodź też ściśnięta), ale ma dużą wadę: jest bardzo głośna - ma wysoki skok..

 

Generalnie jest to najmniejszy symbianowiec, więc 'coś za coś' - chodź i tak jest 6x wygodniej niż w K550i czy W880i, imho

 

Słaby aparat? Bez przesady.. to jest pisane na każdym kroku, zresztą kto liczący na jakość wybiera aparat w telefonie?

 

A zresztą, co mi tam - żyjcie sobie tam z waszymi SE, no offence :)

Klawiaturka 6120c to nie żaden szczyt marzeń ale nie można jej aż tak kaleczyć i porównywać do K550 :P Chociaż zgadzam się, że N82 nie ma wcale lepszej od K550, przynajmniej jeśli chodzi o te numeryczne...

Z ostatnim zdaniem się utożsamiam :P

 

 

A K800 nie jest tak szybciutki jak 6120c, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności