Skocz do zawartości

[recenzja]Pentagram Eon Cineo


McCzarny

Rekomendowane odpowiedzi

Firmware może być wgrany tylko do pentagrama bo inaczej traci się gwarancję(nie wiem czy firmware od Vedii pociągnie na eonie). ( http://www.pentagram.pl/wsparcie_techniczn...arzacze_mp3_pmp tutaj najnowszy firmware pentagrama. Znając życie pewnie ten sam będzie przez baaardzo długo :P)

 

Ładowanie trwało u mnie poniżej 2 godziny.

 

Przeskakiwanie do minuty działa tak: Podczas filmu przyciskamy M i wybieramy "wybierz czas"- pierwsza cyfra to godziny a druga minuty. Gdy chcemy ustawić wartość to przyciskamy Vol i ustawiamy wartość. Żeby znów przełączać się miedzy godziną/minutą ponownie przyciskamy Vol. Potwierdzamy M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dodam od siebie, że współpraca z linuxem jest "mocno przereklamowana". Delikatnie mówiąc. Na polskiej stronie Pentagrama zniknęła już informacja o współpracy z linuxem, na europejskiej jeszcze jest. Support nie odpowiedział na maila. Dla mnie był to jeden z ważniejszych czynników decydujących o wyborze. Jeśli nie masz windowsów serii NT to zapomnij. Ogólnie to chyba bardziej jest opinia o firmie niż o samym urządzeniu. W grajku denerwuje mnie logika interfejsu użytkownika. Na przykład czas po jakim odtwarzacz się wyłącza. Ustawiamy na 30 sekund a on się wyłącza po 20-tu minutach. Dla mnie to lekko pokręcone. Podobnie nie opanowałem jeszcze pojedynczego odtworzenia albumu, zawsze mi zapętla zamiast raz odegrać.

Mam FW 2.20.

 

Najlepszego.

 

P.S. Z linuxa nie jestem kompletnie ciemny i przegooglałem już sporo informacji. Jeśli uda mi się połączyć, to napiszę na forum. Na razie bez sukcesów. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmm, mam od kilku dni ten sprzecik... wsio ok, tylko od poczatku nie dziala mi wskaznik baterii (caly czas pokazuje full). Niby nic a denerwuje.

wideo mimo wszystko warto konwertowac (uzywam ViDrop bo integruje bezproblemowo napisy). Muzyka. Super, ale sluchawki KONIECZNIE trzeba zmienic :), juz tanie creativy za 35zl (ep-240) graja o niebo lepiej. Czas pracy na baterii? Hmm jakies 2,5g filmow + 5-6godzin mp3. Troche za dlugo laduje sie akumulator.

Najsmieszniejsze, ze w odtwarzaczu mam firmware 2.20 a na stronie najnowszy jest 2.19 (myslalem zeby wgrac - moze rozwiaze problem ze wskaznikiem akku, ale nie bedzie jak wrocic do 2.20 skoro go nie ma do sciagniecia)

Poki co jestem bardzo zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również posiadam ten odtwarzacz od kilku dni i z chęcią polecałbym go każdemu za tą cenę ze względu na świetny wyświetlacz (wyraziste kolory, dobry kontrast i rozmiary), dużą ilość pamięci, praktycznie bezproblemową obsługę większości popularnych formatów (w tym moje kochane FLAC i APE), w miarę długo działającą baterię i ogólnie dobrą jakość odtwarzania dźwięku, ale jest jeden mankament, który sprawia, że krew mnie zalewa jak tylko włączę ten odtwarzacz. Mianowicie podczas, gdy działa podświetlenie wyświetlacza w słuchawkach słychać ciche, nieznośne piski, szumy i każdą operację na pliku jak w taniej chińszczyźnie. Mało tego, ten pisk nagrywa się na dyktafonie i zakłóca odbiór radia!

Myślałem, że tylko mi trafił się taki model, ale napisałem maila do wszystkich osób z aukcji, które go kupiły (około 30) i prawie każda odpisała, że ma to samo. Wiadomo, niektórzy tego nie słyszą, albo nie chcą słyszeć, bo kupili sobie "bajerancki" odtwarzacz do wszystkiego i takie rzeczy im nie przeszkadzają, ale ja nie odpuszczę. Zgłosiłem chęć reklamacji i wszystko jest na dobrej drodze (w poniedziałek skontaktuje się z serwisem).

Odpiszę tu, jak sprawa się skończy, czy faktycznie przyślą mi bubel z tą samą wadą konstrukcyjną - złym odfiltrowaniem zasilania podświetlenia od toru audio.

Potencjalnym nabywcom sugeruję, żeby od razu sprawdzili, czy owy pisk nie występuje (tylko podczas podświetlania, gdy gra muzyka i radio również, ale nie podczas pauzy). Do użytkowników mam pytanie, czy u nich również to występuje, bo jeśli tak, oddam to cholerstwo i kupię coś działającego prawidłowo.

Pozdrawiam i zalecam ostrożność przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Filmy powyżej 624x352 nie ruszają!

To dziwne bo dzisiaj jakoś bez problemu uruchomiłem film w rozdziałce 640x352

 

Ja mam za to inny mały problem. Otóż po wyborze w ustawieniach języka polskiego i po wyłączeniu całkowitym playera język urządzenia spowrotem wraca na angielski. Czy ktoś z Was się z tym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś wersja firmware tego odtwarzacza umożliwia emulacje gier z konsol 8-bitowych (game boy, gb color, pegazus) tak jak w PENTAGRAM EON Slide-R Twin Core 4GB i jeśli nie to czy firmware z tego odtwarzacza będzie działać na Eon Cineo 4GB i czy nie utraci się przez to gwarancji???

Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ze swojej strony mogę dodać, że odtwarzacz spokojnie radzi sobie z kartą micro SDHC 8Gb, elegancko odtwarza z niej muzykę i filmy. Pewnie jak wyjdą większe pojemności 16gb i 32gb, co ma się stać już niedługo, to też ruszą.

Dzięki za informację, kilka osób o to pytało, bo nie miało możliwości sprawdzić. Której klasy kartę używałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem kartę Sandisk, klasa 6, więc szybkość zapisu i odczytu już jest przyzwoita ;) Karty nie kupowałem specjalnie do odtwarzacza, tylko do n95, sprawdziłem działanie z czystej ciekawości. Nie ma żadnych problemów.

Pytanie: Jakich słuchawek używacie z tym odtwarzaczem? Stockowe mi się rozwaliły, zresztą to był tylko pretekst do wymiany, brzmienie zdecydowanie nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ta czcionka (taka chinska) i ciut przy mała. Ale ogólnie playerek godny wydania pieniędzy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Witam,

również posiadam ten odtwarzacz od kilku dni i z chęcią polecałbym go każdemu za tą cenę ze względu na świetny wyświetlacz (wyraziste kolory, dobry kontrast i rozmiary), dużą ilość pamięci, praktycznie bezproblemową obsługę większości popularnych formatów (w tym moje kochane FLAC i APE), w miarę długo działającą baterię i ogólnie dobrą jakość odtwarzania dźwięku, ale jest jeden mankament, który sprawia, że krew mnie zalewa jak tylko włączę ten odtwarzacz. Mianowicie podczas, gdy działa podświetlenie wyświetlacza w słuchawkach słychać ciche, nieznośne piski, szumy i każdą operację na pliku jak w taniej chińszczyźnie. Mało tego, ten pisk nagrywa się na dyktafonie i zakłóca odbiór radia!

Myślałem, że tylko mi trafił się taki model, ale napisałem maila do wszystkich osób z aukcji, które go kupiły (około 30) i prawie każda odpisała, że ma to samo. Wiadomo, niektórzy tego nie słyszą, albo nie chcą słyszeć, bo kupili sobie "bajerancki" odtwarzacz do wszystkiego i takie rzeczy im nie przeszkadzają, ale ja nie odpuszczę. Zgłosiłem chęć reklamacji i wszystko jest na dobrej drodze (w poniedziałek skontaktuje się z serwisem).

Odpiszę tu, jak sprawa się skończy, czy faktycznie przyślą mi bubel z tą samą wadą konstrukcyjną - złym odfiltrowaniem zasilania podświetlenia od toru audio.

Potencjalnym nabywcom sugeruję, żeby od razu sprawdzili, czy owy pisk nie występuje (tylko podczas podświetlania, gdy gra muzyka i radio również, ale nie podczas pauzy). Do użytkowników mam pytanie, czy u nich również to występuje, bo jeśli tak, oddam to cholerstwo i kupię coś działającego prawidłowo.

Pozdrawiam i zalecam ostrożność przy zakupie.

 

Podzielam zdanie i stwierdzam ten sam problem . Odsyłałam ten odtwarzacz 3 razy do serwisu . Za pierwszym razem wymieniono mi słuchawki :huh:>odesłałam>zaktualizowano oprogramowanie <_< >odesłałam ze zgoda na otwarcie odtwarzacza i przetestowanie zawartości>stwierdzono ze jest w pełni sprawny :angry: . Załamuje ręce bo mnie również dobijają te piski i szumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś postęp w powyższej sprawie?? Albo inaczej: czy ktoś kto nie jest audiofilem (ja :P ) i bedzie używał tego MP4 na standardowych słuchawkach głównie do filmów bardzo będzie cierpiał z powodu tych pisków i szumów?? Bo już dziś miałem zamawiać ten odtwarzać a tu na prawie ostatniej stronie wyszukiwania przed zamówieniem wyskoczył taki problem :( P.S. Czy występuje on na bliźniaczej Vedii C6??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA ROZWIĄZANIE!!!

 

Stałe, wnerwiające piszczenie:

 

Wchodzimy w Ustawienia > Ustawienia wyświetlacza > Jasność i wybieramy 1

 

Cichutkie popiskiwania:

 

Wchodzimy w Muzyka > Uruchamiamy cokolwiek i suwaczkiem na dole pauzujemy przesuwając go na chwilę w prawo

 

No i......... żegnajcie piski!

 

U mnie działa, poroszę o potwierdzenie, czy działa też u innych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zastanawiam się nad zakupem tego odtwarzacza (zależy mi na gb, a tu przy dość niskiej cenie mam tego troche - 8) i mam pare wątpliwości. Sprawe 'jakości dźwięku' omine bo nie na takich sprzętach się słuchało i było dobrze. Chodzi mi o filmy. Co to znaczy z tą rozdziałką tzn że nie będe mógł zwyczajnego filmu z kompa oglądnąć na tym pentagramie? Czy można normalnie oglądnąć film z napisami i jak ma się to z .avi oraz czy konwertowanie jest bardzo uciążliwe?

I na koniec czy polecacie sprzęt? Dla średniowymagającego ;]

Pozdrawiam.

 

 

PS Czy większośc odtwarzaczy teraz w tych cenach ma podobne parametry odtwarzania filmów?

PPS Jaki polecacie jako konkurencje dla pentagrama (taki żeby nie miał problemów z filmami) i jego cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę dodać, że odtwarzacz spokojnie radzi sobie z kartą micro SDHC 8Gb, elegancko odtwarza z niej muzykę i filmy. Pewnie jak wyjdą większe pojemności 16gb i 32gb, co ma się stać już niedługo, to też ruszą.

Jak to jak wyjdą? Jak kupowałem na początku roku to 16 GB było dostępne na SDHC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności