Skocz do zawartości

iPhone - notatki do recenzji


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przeczytałem Twoje notatki, sam też miałem okazję pobawić się tym telefonem i niestety mam wrażenie że jest on strasznie niedopracowany. Brak podstawowych, najbardziej przydatnych funkcji telefonu np. odrzucanie rozmowy niestety trochę go dyskwalifikuje. Pamiętam że jakiś dziwny numer jest z sms'ami, kiedy przychodzi wiadomość odrazu wyświetla się na cały ekran lub coś w tym stylu. Nie da się też skasować jednego sms'a, trzeba kasować odrazu całą korespondencję z daną osobą (chyba - popraw jeśli jestem w błędzie).

 

Według mnie iPhone to taka fajna zabawka, gdzie telefon jest jednym z dodatków. Bardzo mi się podobał, ale na razie nie zamienił bym swojej nokii 8800 (która ma również sporo wad, jedną gigantyczną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do "niedopracowania"... cóż, wygląda raczej jakby twórcy entuzjastycznie wypuścili pewną platformę, która jest "w fazie ciągłego rozwoju"... i teraz o ile tak jest w rzeczywistości (czytaj: doczekamy się tego rozwoju) to super... gorzej jeśli się nie doczekamy ;]

 

na razie będzie za parę dni firmware 2.0

 

poza tym nie napisałem że on nie ma odrzucania rozmowy, napisałem że wtedy "w ferworze" nie udało mi się to - zapewne jest na to jakiś sposób... prawdę powiedziawszy dokładnie raz chciałem to zrobić, normalnie po prostu odbieram telefon, nie muszę odrzucać rozmów ;)

 

co do SMS-ów - prawda, wyświetlają się w półprzeźroczystym bąbelku, zaś co do kasowania pojedynczego SMS-a... a po co? na gg też chciałbyś skasować pojedynczą wypowiedź? :) osobiście SZALENIE podoba mi się idea przedstawienia SMS-ów jako rozmowy na komunikatorze (w dymkach)

 

dscf9247.jpg

 

przestań (przynajmniej o SMS-ach) myśleć o iPhone jako "siakiś zwyczajny telefon z bajerami" a zacznij jako o "innym podejściu do tego samego... ze wszystkimi wadami i zaletami" :) jeśli oczekujesz że jest to odpowiednik nokii 5110 to nie jest... jest czymś innym, mimo że ich funkcjonalność jest zbliżona (da się zadzwonić i napisać SMS-a) ;)

 

co do zmiany... nokii e50 nie żałuję, a mam wrażenie że i n95 bym nie żałował... zaś masz rację że nad 8800 trzeba by się było dobrze zastanowić, ale to z innego powodu (np. co ma większy współczynnik lansu) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak czasami mam... choć mi sie zdaje że z tego się wyrasta... kiedyś było ze mną gorzej :P I to że KHRoN się nie usprawiedliwiasz to wiem ;)

 

Wracając do iPhone, zraziło mnie to że nie można zapisać sobie wiadomości i wysłać ją później... dla mnie tragedia wręcz nie dopuszczalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację. Podchodzę do iPhona jak do telefonu, który służy mi do rozmów. Muszę spojrzeć szerzej, to jest raczej platforma multimedialna z ogromna ilością funkcji. Za kilka lat pewnie wszystkie 'telefony' będą wygłądały podobnie, trzeba iść z duchem postępu i przyzwyczajać się :) Początki są zawsze trudne, szczegóły zostaną dopracowane i będzie cud miód ;)

 

Jeśli ktoś lubi takie nowości, według mnie nokia n95 nie ma startu do Iphona, który jest znacznie ciekawszy i rozbudowany. Słyszałem że dystrybutorem w Polsce będzie Orange, może już pod koniec tego roku dostępny będzie na rynku, także cena trochę się obnizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie można zapisać sobie wiadomości i wysłać ją później

 

ku ścisłości - jedną (nazwijmy ją "aktualnie wpisywaną") można tymczasowo zachować "w stanie niewysłanym"... poza tym wpisanie SMS-a naprawdę nie trwa długo, a już na pewno znacznie krócej niż na normalnym telefonie (czytaj: z klawiaturą numeryczną i ogromnymi lagami między wciśnięciem klawisza a pojawieniem się literki)

 

poza tym nowy firmware ma już polski interface i polski słownik (ponoć dwa: jeden z polskimi znakami a drugi bez, przydatny np. w czasie pisania SMS-ów)

 

> Pewnie masz rację. Podchodzę do iPhona jak do telefonu

 

nie tylko Ty zrobiłeś to odruchowo... zobacz to i komentarze poniżej:

http://blog.khron.net/2008/02/08/ipod_jest...jest_oczywiste/

 

ja też byłem początkowo "na nie"

 

... po prostu musiał byś zobaczyć jak iPhone wygląda "w praktyce" :) nie twierdzę że iPhone to cudo świata, ale twierdzę że w swojej kategorii (czytaj: w kategorii "coś do wszystkiego, coś do niczego... i jednocześnie telefon-smartfon") chyba nie ma sobie równych

 

> Słyszałem że dystrybutorem w Polsce będzie Orange

 

taa... wyobrażacie sobie "orange menu"? albo nadruk "orange" na froncie? ;d

 

> może już pod koniec tego roku dostępny będzie na rynku, także cena trochę się obnizy.

 

ale związane jest z tym wiele czynników

 

po pierwsze orange nie będzie rozdawać iPhone'a za darmo :) nie oczekuj cen "konkurencyjnych do cen z USA", ja osobiście oczekuję czegoś między 1500 a 2000zł za 8GB

 

po drugie "oficjalny polski iPhone" będzie już - raczej, ale nie mam pewności - iluzoryczną jeszcze wersją "3G" (ale premiera i oficjalne parametry tuż tuż)

 

po trzecie nie sądzę żeby iPhone nagle staniał "aż tak" - na pewno wpłynie to jakoś na jego cenę, ale nie sądzę żeby wpływ był taki jak swojego czasu na lecące na łeb na szyję ceny niektórych telefonów "bo jakiś operator wprowadził go w uber-promocji i teraz jest ich miliony na allegro"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zmiany... nokii e50 nie żałuję, a mam wrażenie że i n95 bym nie żałował... zaś masz rację że nad 8800 trzeba by się było dobrze zastanowić, ale to z innego powodu (np. co ma większy współczynnik lansu) ;)

 

Jeśli chodzi o lans (cenowy) to za pewne iPhone, 8800 można kupić za niecałe 500 zł. Design to inna sprawa, mi bardzo się podoba. Wykonanie perfekcyjne, nic nie skrzypi, nie odkleja się, nie odstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę że macie małe braki :)

 

Czytam narazie pobieżnie, później jak ogarnę ten cały tekst moge napisać to i owo o cudeńku apple :D

 

jak narazie dwa "odkrywcze"spostrzeżenia. Żeby ściszyć rozmowę wystarczy nacisnąć "sleep buton" (ten na górze). Żeby odrzucić rozmowę trzeba ten guzik nacisnąć ponownie...:)

 

sms - bez problemu można zapisać w alternatywnej przeglądarce sms tam jest "draft" czyli przechowalnia i można sobie pisać sms-y na później do woli :)

 

Ps. Ten telefon nie ma funkcji bt, do przesyłania plików, gps (zaraz będzie) i nie obsługuje sieci 3G. Po za tym jego możliwości są nieograniczone, można by powiedzieć jest aplikacyjnie nie do zagięcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jesko

 

dzięki za informację - na wyciszenie wpadłem, na odrzucenie już nie... co jest o tyle głupie, że jest tam raptem dwa przyciski więc można je wciskać do woli i sprawdzić co się stanie ;p

 

zaś czym jest ta "alternatywna przeglądarka SMS" - coś w standardzie, czy doinstalowywany program? bo jak program, to nie wątpię że jest tak możliwość - po prostu mówiłem o tym co jest w standardzie, jakbym chciał powiedzieć co jest możliwe po doinstalowaniu jakiegoś programu, musiał bym przecież napisać "wszystko" :)

 

zamiast BT ma WiFi - coś za coś - przynajmniej WiFi jest w pełni funkcjonalne (VPN!), zaś sieci 3G jeszcze właściwie w Polsce nie ma a nawet EDGE jest w praktyce problematyczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze nie zamiast BT ma wifi, tylko zamiast 3g ma wifi - co moim zdaniem jest znacznie wiekszym plusem niz umts - edge spokojnie wystarcza...

co do samego iphone'a to faktycznie - trzeba podchodzic do niego jak do czegos zupelnie innego i tyle. mi sie szczerze mowiac podoba sama idea obslugi, ale juz funkcjonalnosc nie ta i osobiscie za 1500zl bym go po prostu nie kupil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Ten telefon nie ma funkcji bt, do przesyłania plików, gps (zaraz będzie) i nie obsługuje sieci 3G. Po za tym jego możliwości są nieograniczone, można by powiedzieć jest aplikacyjnie nie do zagięcia :D

Szczerze? Wolę jednak zdecydowanie telefon, w którym wszystkie potrzebne funkcje są "w pudełku". Instalowanie dodatkowych aplikacji, które dodają kolejne "wypasy" jest fajne, pod warunkiem, że nie jest konieczne do używania podstawowych funkcji telefonu.

im więcej czytam i słyszę na temat iPhona, tym bardziej widzę w nim raczej wersję sprzętu do beta testów, a nie release candidate'a.

Tyle, że z reguły za beta testowanie ludziom nie karze się płacić - a czasem nawet wręcz przeciwnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> edge spokojnie wystarcza

 

przede wszystkim EDGE ma zasięg także poza centami największych miast :)

 

> w którym wszystkie potrzebne funkcje są "w pudełku"

 

i dostaniesz coś jak przepakowana potencjalnymi możliwościami nokia... i nie skorzystasz nawet z połowy :) oczywiście że od przybytku głowa nie boli, ale potem widać jak menu w e50 działa (przynajmniej przed uaktualnieniem) ;)

 

> tym bardziej widzę w nim raczej wersję sprzętu do beta testów

 

a nie da się ukryć - co też sam napisałem - iż zdaje się on być w fazie rozwoju... na szczęście (przynajmniej na razie) ten rozwój trwa a nie jest w stagnacji :)

 

po prostu iPhone ma ogromny acz nie w pełni wykorzystany potencjał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb

 

tu sobie możesz o projektach softu do nawigacji poczytać gpsiphone

 

Na razie można wgrywać mapy ofline. W sumie da się wgrać jaką mape chcesz. Ale przede wszystkim sprawa tyczy się google. Całkiem spoko zważywszy że wgrane sa równiez ulicę, a już niedługo i obliczanie tras. Wszystko oczywiście pisane przez zajawkowiczów :)

 

ale jak dodamy przystawkę ze strony w/w to w sumie pełny gps da sie osiagnac w obecnej wersji.

 

Ja też jestem zdania że edge + wifi w pełni wystarcza. 3G w iphone będzie miało sens kiedy Orange wypuści specjalną nielimitowana taryfe, do czego jest chyba zobowiązana ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności