Skocz do zawartości

Tanie armatury (do ok. 300zł)


Kermit Zaba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mozesz jeszcze porownac dzwiek d-jays do shure e3

oraz q-jays do shure e4 :huh:

czemu akurat Q-Jays do E4 a D-Jays do E3 :) ?

 

i E4 i E3 sa jednoprzetwornikowe tak jak D-Jays.

 

Co do tej dwuprzetwornikowosci Q-Jaysow...hmm bylo juz na forum sporo watpliwosci i duzo gdybania IMHO calkiem logicznego, ze jest to driver TWFK. Czyli Tweeter i Woofer w jednym, co oczywiscie marketingowo mozna opisac jako dwa. Byc moze cos podobnego znajduje sie takze w jednoprzetwornikowych Klipsch Image.

 

Jesli by sugerowac sie teoretycznie iloscia przetwornikow to pasowaloby Q-Jays do E5. Z reszta Shure E5 tez mozna kupic w podobnej cenie ~600 PLN.

 

W Q-Jaysach na dwa oddzielne drivery po prostu nie bardzo jest miejsce, ale TWFK mozna by tam wsadzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D-Jays i UM1 to podobna półka brzmieniowa. D-Jays są troszkę krzykliwe (z Nano), UM1 bardzo ugładzone (nie wiem jak to nazwać) - tzn żadne słuchawki nie są akurat. W obydwu zdecydowanie brakuje góry, choć wydaje mi się, że UM1 lepiej udają, że troszkę jej jest (ogólnie jest bardzo podobnie ale w UM1 czasem coś błyśnie). Bas w obu jest słabo kontrolowany, na UM1 bardziej rozlazły i muli. Zimny player dużo daje (basik może stać się w sam raz, góra się pojawi choć nadal będzie na najdalszym planie), z D2 słuchałem D-Jays i było bardzo fajnie. Średnica w obu przypadkach daje radę. Wygodniejsze wydają mi się UM1, ładniejsze D-Jays. Wytrzymalsze chyba też D-Jays...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zachodzę w głowę jak się komuś jeden dudniący bas z drugim jednym dudniącym basem mógł zgrać :) Jaka to muzyka może wytrzymać :)

 

Chyba, że techno podobne - ale temu akurat do muzyki jeszcze daleko :)

 

 

 

@Kermit Zaba - Ja bym ci poradził do D2 UM1 - mi się ten zestaw znakomicie zgrał :D Chociaż D-jays nie słuchałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja wezmę UM1? Zolton2 nie wysyła paczek kurierem.

ode mnie ;) zolton wysyła co najwyżej expressem, ale wydaje mi się to zbędne bo i tak przesyłki od niego idą bardzo szybko, zazwyczaj 7 dni od zamówienia. tak obiektywnie to jak dla mnie na pierwsze iem'y brałbym właśnie um1, bo po pierwsze grają w miarę ok, po drugie wygoda, izolacja i ergonomia są chyba najlepsze spośród uniwersalnych iem'ów. szkoda, że um2 są już ponad w dwa razy droższe od um1, bo już bym je dawno miał u siebie, chociaż chyba się umówię z erazelem i je odsłucham, może nagle zmienię zdanie i zdecyduje się wydać tyle kasy na iem'y ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zachodzę w głowę jak się komuś jeden dudniący bas z drugim jednym dudniącym basem mógł zgrać :) Jaka to muzyka może wytrzymać :)

 

Chyba, że techno podobne - ale temu akurat do muzyki jeszcze daleko :)

O mnie chodzi? O zestaw D-Jays i D2?

Nie napisałem nigdzie, że bas w D-Jays dudni, bo tak nie jest... jest trochę rozwlekły z większością źródeł ale z D2 jest OK.

Może ten D2 jest z nowej rewizji (w innym wątku coś było na ten temat) ale mi się jego dźwięk podobał.

 

PS: Muzyki "technopodobnej" nie słucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nano chyba tak ze względu na brak krzykliwości mniej męczą... ale bas zależy od upodobań a co do góry.... sam do końca nie wiem...ale w obu nadal trochę brakuje ;)

 

 

 

Nie o Ciebie chodzilo Baols, w poscie Siloe jest cytat ;)

Aha, sorki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności