Skocz do zawartości

Zbiorowe zamówienie Comply Foam'ów


Salicylowy

Rekomendowane odpowiedzi

@roni, bardzo nie ładnie z mojej strony, że chcę zaoszczędzić 10zł?

 

Przykro mi, że wyszlo jak wyszło, no ale mi się nie śpieszy niestety.

 

 

ale ok Panowie, nie kloccie sie. Przeciez chcemy sobie pomagac, a nie powodowac spory, Taki byl zamiar moj w pomocy w sprowadzaniu i nie chce, by sie to w cokolwiek przerodzilo. Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 425
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wogole dziwnie to wszystko wyszlo - ja deklarowalem sie na 3 pary bo w sklepie 3 pary mozna zamowic.

Teraz dostalem maila ze minimalna ilosc to 5par tipsow (dla mnie 3 pary to za duzo ale na tyle sie deklarowalem bo tyle mozna bylo zamowic w jednej paczce).

Nie dosc ze zaplace 3 razy przeslylke to jeszcze musze szukac osoby ktora zamowile 2 pary i sie z nia ugadywac (i placic znow za przesylke dodatkowo i do tego liczyc na to ze ten ktos mnie nie zrobi na 42zł).

W takim razie ja sie wycofuje z calej transakcji bo jest to cos nie bardzo przemyslanie zorganizowane.

Sory za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogole dziwnie to wszystko wyszlo - ja deklarowalem sie na 3 pary bo w sklepie 3 pary mozna zamowic.

Teraz dostalem maila ze minimalna ilosc to 5par tipsow (dla mnie 3 pary to za duzo ale na tyle sie deklarowalem bo tyle mozna bylo zamowic w jednej paczce).

Nie dosc ze zaplace 3 razy przeslylke to jeszcze musze szukac osoby ktora zamowile 2 pary i sie z nia ugadywac (i placic znow za przesylke dodatkowo i do tego liczyc na to ze ten ktos mnie nie zrobi na 42zł).

W takim razie ja sie wycofuje z calej transakcji bo jest to cos nie bardzo przemyslanie zorganizowane.

Sory za zamieszanie.

 

Przeczytaj posty wczesniej. Najmniejsza paczka to 3 pary, et sie pomylil w pm'ie.

 

 

Faktycznie ludzie wyluzujcie sie. Ja tez jeszcze shurek nie mam ale wolalbym ekspres bo moze sie zdazyc ze zanim te foamy dojda to juz shurek nie bede mial. P

 

Najlepiej niech kazdy napisze co i jak. Ile chce foamow i czy mu pasuje taka cena i zalatwiamy wszystko. Skompletujemy paczki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest problem ze zmianą sposobu rozłożenia płatności (nie dorzucać 2 zł na każda parę, tylko koszt transportu rozłożyć równo na ilość osób )? Przecież kasę przelewa się teraz zwykle bez prowizji i nie powinno być kłopotu, żeby ktoś dołożył, a ktoś odzyskał.

 

Ja w sumie rozumiem ludzi, którzy się gorączkują, bo komuś, kto zamawia 1 parę 2zł różnicy nie robi, ale jak ktoś ma zapłacić nie 2, ale 10, to się wkurza, bo taniej by mu wyszło zamówić osobno (a przecież zamówienie zbiorowe z założenia robi się po to, żeby było taniej). I IMo roni77 nie ma racji, bo kwestia płatności wyszła "po sprawie" (i nikt wcześniej nie zakładał, że może tak wyglądać), a że jest dość nielogiczna, to się ludzie denerwują.

 

Ja bym zrobił tak, że każdy płaci za swoje pianki plus 1/n część za przesyłkę, gdzie n to liczba osób i wtedy jest git. Wtedy każdy ma taniej, niż jakby zamawiał osobno. Jeżeli 20-to pak rozkłada się na ileś tam osób bez reszty (np. 5 osób po 4 pary), to nie ma problemu, a jeżeli zostają 2 pianki ekstra, to trzeba kogoś znaleźć lub ktoś musi dokupić ciut więcej (w razie czego na pewno na forum lub allegro znajdą się chętni).

 

Organizatorom należą się brawa za poświęcenie czasu i organizacje wszystkiego, co z pewnością jest trudnym i czasochłonnym zadaniem, w dodatku obarczonym, jak widać, pewnym ryzykiem, ale w przyszłości najpierw powinno się ustalić zasady, potem zbierać ludzi i na bierząco modyfikować ceny, żeby każdy widział na czym stoi, a na końcu zweryfikować wszystko, przed zamknięciem. Tu zrobiono tak, że z góry ustalono "temat zamykamy tego a tego dnia o 20.00" i zrobił się burdel, bo sprawę zamknięto i okazuje się, że czegośbrakuje, czegoś za dużo, cen nikt nie zna, a zasady dalej się zmieniają.

Przy czym tak jak mówię, za sam fakt zorganizowania należą się podziękowania i teraz tylko dojdźmy do ładu. I BEZ PANIKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozemy zrobic tak - zamawiamy wg kursu dolara 2.4 zl i tyle ma mi kazdy przelac za pianiszcze. Ja zamawiam i potem jak juz bedzie dokladnie wiadomo ile wyszlo za wysylke podzielimy to miedzy ludzi, ale wtedy plsu wysylka dowas w PL dojdzie.

 

W pierwotnej sytuacj wszystko co by zostaloi poszlo by na wysylke w PL i tak bym to rozwiązał.

 

Decydujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dziwne jest takie rozłożenie kosztów wysyłki na pary, zamiast na ilość kupujących.

I deklarujcie się, czy jesteście za ekspresem czy nie, bo naprawdę bez eks. bedzie tylko okolo tygodnia dłużej.

 

ED:

Wg nowych zasad podanych przez eternality już wyszłoby mi taniej niż zamawiać samemu. Tak powinno być.

A ten kurs to coś nie przyduży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dziwne jest takie rozłożenie kosztów wysyłki na pary, zamiast na ilość kupujących.

I deklarujcie się, czy jesteście za ekspresem czy nie, bo naprawdę bez eks. bedzie tylko okolo tygodnia dłużej.

 

ED:

Wg nowych zasad podanych przez eternality już wyszłoby mi taniej niż zamawiać samemu. Tak powinno być.

A ten kurs to coś nie przyduży?

 

grr taki sobie ustalilem, zeby miec pelniejsdza liczbe. wiem, ze jest kurs 2,34 chyba. 6 groszy cie nie zbawi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zbawi. Może być. Coś mi nie pasowało, bo w paypalu jest 2,24

 

Jak nikt się nie wycofa to jest nas 21 osób. Ekspres kosztuje 35$*2,4=84złote. 84/21= 4zł od osoby za wysyłkę.

W takim układzie to nawet ja się zgadzam na ekspres :)

 

Wysyłka w polsce pewnie się zamknie w 5 złotych? 4,30 priorytet polecony kosztuje, 70 groszy na kopertę z bąblami wystarczy chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo, trzeba poprosic admina zeby wykasowal wszystkie posty z tematu oprocz #1

zrobil sie roz******l na 14 stron, gdzie kilka osob rezygnuje z zakupu, inni zamawiaja mniej par, jeszcze inni deklaruja sie na wiecej

jakies wymiany miedzy paczkami <_<

 

wszystko to bylo tak zorganizowane, ze czlowiek nie wiedzial czy kupowac 1 pare czy oplaci mu sie kupic dwie

o cene dowiedzielismy sie po zamknieciu listy, a to jest niedopuszczlne - kupowanie czegos i brak orientacyjnej ceny

juz nie wspomne o tym, ze im wiecej par fomkow tym wiecej placi sie za wysylke

 

powinnismy zaczac wszystko od nowa i nie zaprzatac topicu, tylko wysylac pm do odpowiednich osob, ktore edytowalyby na bierzaco pierwszy post ;)

takze nietrafionym pomyslem bylo z gory grupowanie ludzi w teamy

 

reasumujac: czyscimy topic i wysylamy do salicytowego pm z rodzajem zamawianej pianki i jej iloscia (pary)

nastepnie salicytowy wpisuje nasze dane na strone i sledzimy zamowienia

 

wstepne zamkniecie listy odbyloby sie np. w srode o godz. 21:00

a ostateczne zamkniecie nastepnego dnia o tej samej h

 

co w tym czasie?

podliczamy ilos zamowien i dopiero potem wstepnie tworzymy teamy

jezeli cos bedzie nie tak, np. do utworzenia 3, 5cio paku bedzie brakowalo jakiejs ilosc fomkow, lub bedzie ich za duzo...

pytamy sie ludzi, kto moze zmamowic pare wiecej lub kto moze z jeden/dwoch zrezygnowac

 

uwazam, ze moj pomysl jest jasny i przejrzysty, wymaga on jednak troche zaangarzowania z obu stron

nie robmy syfu, bo bedzie coraz gorzej i nie polapiemy sie w tym wszytkim

 

ps: zanim zaczniecie nawiajac o dupie maryny - przeczytajcie powyzsza wypowiedz jeszcze raz :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym, żeby płacić od osoby, chociaż wątpię w to, że np. Homzikowi wróci chęć do kupna 5 par. Ceny były widoczne na stronie sklepu, a za przesyłkę przy spodziewanej większej liczbie osób można było sobie przyjąć jakiś 3$. Więc nie wiem, czy ktoś zobaczył temat i napisał momentalnie, że widzi mu się ileś par i poszedł spać, czy może pomylił $ ze zł ;)

Zanim zacząłem wątek policzyłem sobie ile mnie to wyniesie i czy mnie na to stać. Pomyliłem się zaledwie o 2zł, więc niech nikt teraz nie mówi, że nie wiedział ile to wyniesie.

 

Jeśli tak dalej pójdzie, to za przesyłkę super wolną zapłacimy tyle co teraz, więc apeluje o pewną dozę rozsądku w dalszych poczynaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznie chcemy 33 piany t400. Czyli kupujemy 3x10 i 1x3. To jest 128,8$*2,4=309,12. Dzielimy na 33 i mamy cenę za pianę 9,37. Każdy wpłaca 9,37xilość zamówionych par. No plus 4 złote na wysyłkę ekspresem (za całość nie parę) - co wyliczyłem wcześniej.

 

Tak samo proponuję pozostałe modele pianek rozliczyć.

Podoba się to? Pasuje?

 

Edit:

Sam policze.

T-400

309,12/33 pianki = 9,37 za parę

 

T-100

126,96 złotych/13 pianek = 9,77 za parę

 

T-500

47,88/5 pianek = 9,58 za parę

 

Typ P są droższe.

 

Wszystko już policzone, wyliczoną kwotę za parę mnożymy razy ilość zamówionych par, dodajemy 4złote za shipping i chyba 5 za shipping in poland (no ale tu niech eternality zdecyduje, jutro bede na poczcie to sie dowiem ile taka mala koperta z bąblami stoi).

 

Pozostaje zebrać potwierdzenie zainstersowania od wszystkich i wysłać numer konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pogratulowac ;) cena za koperte bombelkowana to 60gr (najmniejszy rozmar)

wysylka to 1.5zl za znaczek | mysle, ze nie ma co sie bawic w wysylanie paczek i placic 8zl za przesylke miedzy nami w pl

 

edit: u mnie nic sie nie zmienilo, aby nie wprowadzac dodatkowego zametu, zostaje przy 1 parze t400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności